Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

NÁŠ PRŮVODCOVSKÝ TÝM

VÝBĚR DELEGÁTŮ

 • ŠÁRKA KOLIÁŠOVÁ

  Lásku k cestování jsem zdědila po svých úžasných prarodičích, kteří prožili mnoho let v Jižní Americe, Španělsku a dalších zemích. Ve věku tří let jsem poprvé navštívila Španělsko, kde toho času prarodiče žili a když se babička s dědou vrátili zpět do Čech, trávila jsem prázdniny na chalupě u Blaníku, obklopená obrazy z Peru, soškami mexických bohů a naslouchala cestovatelským příběhům. Tyto zážitky mě inspirovaly ke studiu česko-španělské vysoké školy v Praze a v Barceloně.

  Specializuji se na poznávací a turistické zájezdy především ve španělsky mluvících destinacích a díky osobnímu zájmu o buddhismus také ve vybraných asijských zemích. Ráda vás provedu po úžasných destinacích, jako jsou Španělsko, Mexiko, Ekvádor, Peru, Malta, Nepál, Tibet, Čína nebo Myanmar. Kromě toho, že doprovázím na cestách, jsem také certifikovaná lektorka meditace světově uznávaného amerického lékaře Deepaka Chopry a pomáhám lidem prožívat v životě méně stresu a více radosti a klidu.

  Připojte se ke mně při objevování krás našeho světa. Cesta je cíl. Těším se, že vás na této cestě doprovodím! 

 • Anna Tkáčová

  Průvodkyně

  Španělsku se věnuji přes třicet a již více než 15 let se věnuji průvodcovství. Třicet let také do Španělska pravidelně jezdím a poznala jsem tuto různorodou zemi křížem krážem. K pochopení všech zvláštností a odlišností, jimiž se Španělsko v mnohém liší od ostatních evropských zemí, mi pomohla studia španělské kultury a literatury na FF UK.

  Na svých zájezdech se snažím nespěchat, ale atmosféru Španělska vychutnávat, včetně gastronomie a dobrého vína. Mám ráda celou zemi, ale slabost mám zejména pro Baskicko a Extremaduru. Kdybych měla svůj vztah ke Španělsku shrnout do nějakého sloganu, zněl by asi takto:

  „Španělsko není jen Andalusie a flamenco, španělské víno, to není jen Rioja. Španělsko je mnohem víc.“

 • Patricie Kraftová

  Průvodkyně

  V cestovním ruchu jsem vyrostla a s přibývajícím věkem bylo jasné, jakou cestou se bude ubírat můj profesní život. Ráda objevuji pohledy na místa známá i ta dosud nepoznaná, miluji zážitky, dějiny, kontakt s lidmi a tu úžasnou barvitost této nádherné profese.

  Itálie je pro mne srdeční záležitost úplně celá, od severu po jih. Mou milovanou destinací je pak Ischia, ráda se vracím do Neapolského zálivu a setkat se se mnou můžete i na cestách po Španělsku, Německu, Rakousku, USA či Velké Británii. Těším se, až právě vám ukážu to nejkrásnější z Itálie.

 • Roman Halama

  Průvodce

  Průvodcuji už přes 30 let a neumím si představit, že bych toto zaměstnání, které je zároveň obrovským koníčkem, vyměnil za jiné. Na našich společných cestách vám díky získaným znalostem a zkušenostem vysvětlím, proč právě v té či oné zemi je daná životní úroveň, způsob života, zvyky, oblíbené sporty… Jako gurmán vám také ukážu místní kulinářské speciality a nápoje. Zejména pozitivní přístup k životu a pokora je to, čím se snažím řídit sám a co se snažím předávat i na zájezdech.

  Procestoval jsem celou Evropu, severní Ameriku, setkat se se mnou můžete i v Africe. V poslední době průvodcuji hlavně Asii, která se stala mou srdeční záležitostí.

 • Tereza Tůmová

  Průvodkyně

  Cestování bylo, je a nejspíš i bude mou celoživotní vášní. Již v 15 letech jsem sama odjela do Francie, kde jsem nejen studovala ale začala objevovat svět po své vlastní ose.

  Na svých cestách do zahraničí navštěvuji skrytá místa i věhlasné poklady. Přátelím se s místními a zůstávám v té které zemi co nejdéle, abych si ze svých cest přivezla jeden nezapomenutelný autentický prožitek, který vám ráda při společném putování předám. Nejinak tomu bude v Itálii. Trávím zde mnoho času a ukážu vám všechny její barvy, neznámá zákoutí i slavnou historii.

 • Sabrina Belmiloud

  Průvodkyně

  Pochádzam zo zmiešaného manželstva a vyrastala som v troch rôznych kultúrach. Cestovanie je jednoznačne neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Znamená pre mňa spoznávanie inej kultúry, mentality, jedla, histórie a nekonečné obohatenie ducha. Pri cestovaní sa celá ponorím do miestneho života, započúvam sa do krásnej melódie jazyka a hudby,  do vôní jedál a do farieb a krás miestnej prírody. Jednou z mojich srdcoviek je určite Sicília, ktorá ma natoľko očarila, že som sa tu rozhodla žiť.

  Sicília je podľa môjho názoru malý raj na zemi a mne osobne veľmi prirástla k srdcu. Žijem tu už 18 rokov, ale stále je tu čo objavovať a zažiť. Poďte spolu so mnou spoznať krásy tejto perly Stredozemného mora. Objavte neuveriteľné legendy, započúvajte sa do šumu vetra a zaujímavých príbehov, spoznajte bohatú históriu, ale aj tienisté stránky tohto jedinečného ostrova. Pochutnajte si na lahodných dobrotách, ktoré vie ponúknuť sicílska kuchyňa, ktorá je jedinečným príkladom a výsledkom spolunažívania rôznych národov.

 • Dita Špalková

  Průvodkyně

  Miluji cestování a často ho maskuji studijními či pracovními důvody. Moje srdcovky jsou asijské země, především Thajsko a Vietnam, kde ze záliby doprovázím poznávací cesty. Asie mě naučila, že každé cestování je především cestou k sobě.

  Mallorca se před pár lety stala mým druhým domovem a já jsem na ní proměnila lásku k horám a přírodě v práci průvodkyně na plný úvazek. Čistá hlava a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu jsou mojí novou závislostí.

  Na našich společných cestách budeme chodit svěží přírodou a kochat se vyhlídkami. Ráda si s vámi budu povídat tom, jak se tu dřív žilo a jaké je to dnes. Jak se ostrov mění během ročních období a na které zvyky a tradice si zdejší potrpí. Hřeje mě u srdce, když cestovatelé cítí mou lásku k ostrovu a vnímají ho takový, jaký je, a ne jako jakousi reklamu na dovolenou. Mallorca je neuvěřitelně pestrá. Já na ní mám nejraději zimu, kdy se svět zpomalí a všechno trvá nekonečně dlouho.

  Těším se na naše společné setkání!

 • Martina Kotoučová

  Průvodkyně

  Martina se narodila v milovaném Brně, dnes však žije i se svou rodinou tam kde slunce svítí 300 dnů v roce a kde dozrává to nejlepší víno na světě, tedy ve Španělsku.

  „Mojí největší vášní je historie a cestování, které se staly i mou prací. Těším se, až společně objevíme nejkrásnější kouty pohádkové Andalusie. Žádnou nudu však nečekejte, protože jenom od mě uslyšíte ty nejpikantnější historky ze života ve Španělsku 😉!“

 • Lenka Ficová

  Průvodkyně

  Těším se na společné putování přírodou, na výstupy a sestupy, na krásné výhledy, na koupání v malých zátokách s průzračnou vodou Středozemního moře. Těším se na to, že spolu vždy na závěr našeho celodenního putování setřeme pot a posedíme v plážovém baru, společně se odměníme a připijeme si na zdatně zdolanou túru. Těším se na společné povídání o cestovatelských zážitcích, protože určitě jako já rádi poznáváte cizí kraje, cizí kultury a nové přátele. Věřím, že naše společné putování zvládneme za každého počasí v pohodě a s úsměvem.

 • Matěj Ptáček

  Delegát a průvodce

  Cestování a turismus provází celý můj život, protože jsem od dětství žil v zahraničí. V Egyptě jsem vyrůstal, studoval a později i pracoval, takže vám tuto zemi přiblížím z pohledu místních taková jaká skutečně je. Díky studiu a kontaktu s turisty ovládám 6 světových jazyků, kam patří také arabština. Po návratu do České republiky jsem se rozhodl své zkušenosti a vášeň k cestování sdílet s ostatními. Kromě Egypta se můžeme potkat také v Albánii nebo na Sardinii. Těším se na naše společné cesty!

 • Antonín Vavřík

  Průvodce

  Jmenuji se Antonín Vavřík a vystudoval jsem historii a muzeologii na FPF SU v Opavě. Od malička mě lákal Orient, miloval jsem knihy o Arábii, karavanách a o zaniklých starověkých civilizacích. Když se mi naskytla možnost odjet pracovat na tři měsíce do Egypta, netušil jsem, že tam zůstanu čtyři roky a že mi Orient obrátí celý můj život vzhůru nohama. Začal jsem pracovat jako průvodce a zaměřil jsem se na Egypt, později na Izrael, Jordánsko a Turecko. Vždy jsem si představoval, že za památkami Orientu musím letět několik hodin. Později jsem objevil Orient a jeho památky i v Evropě. Byli byste překvapení, kolik jich najdete v zemích, které kdysi patřily k Osmanské říši!

 • Mgr. Tereza Kološová 

  Průvodkyně

  Cestování je jednou z mých celoživotních vášní. Ráda poznávám nové kouty světa a vracím se na místa, která mi přirostla k srdci. Jednou z mých srdcovek je New York, v jehož okolí jsem strávila rok života. Historie je tu propojená se současností způsobem, který mě nepřestává udivovat. Je libo gurmánský, kulturní, nákupní nebo sportovní zážitek? To vše je v New Yorku možné.

  Pojeďte si se mnou užít město, které nikdy nespí. Čekají vás nezapomenutelné zážitky a jeden velký splněný sen o cestování.

 • Štěpánka Pařízková

  Průvodkyně a delegátka

  Jsem světoběžnice a vášnivá cestovatelka. Tato záliba a později profese mi ale zdaleka nebyla předurčena od mala malička. Mým dětským snem, spojeným s enormní  láskou ke zvířatům, bylo stát se veterinářkou. Toulavé boty jsem naplno obula až po nepřijetí na vysokou školu veterinární, čímž se jednak rozplynul můj dětský sen, ale zároveň se začala psát nová kapitola mého života, které jsem pak v budoucnu ani na okamžik nelitovala. Již během studia angličtiny a španělštiny jsem dostala šanci provázet zahraniční klienty v tuzemsku a domácí turisty v zahraničí a tím se začíná psát můj cestovatelský příběh. Pohltilo mě poznání exotických destinací a netradičních kultur a zvyků, seznamování se s novými lidmi. Jak soukromě, tak i jako průvodkyně jsem procestovala řadu zemí téměř všech kontinentů, ale pouze v Latinské Americe, kterou mám projetou skrz na skrz, mám pocit, že je to můj druhý domov.

  Bude mi velkou ctí ukázat vám zajímavá místa, předat vám své cestovatelské zkušenosti a na cestách za poznáním si společně s vámi užívat každý den na maximum v přátelské atmosféře bez stresu. S CK Delfín travel se spolu můžeme vydat za krásami toho nejlepšího z ostrova Kuba, kde jsem prožila mnoho pracovních sezon a všechna místa, zvyky i kulturu mám „v malíčku“. Potkat se společně můžeme i v Tanzanii, Kostarice nebo na krásné italské Sardinii.

  „Miluju místa, na kterých jsem ještě nikdy nebyla, a lidi, které jsem ještě nepoznala.“

 • Robert Hýbler

  Lektor jógy

  Robert je rodilý sportovec. Od malička hrál závodně tenis, jako starší běhal maratony, ultramaratony a později absolvoval i dlouhé triatlonové závody. Pak ale vstoupila do jeho života jóga. Stal se instruktorem jógy na Powerjóga Akademii a absolvoval také 3 leté studium jógy a jógové terapie na FTVS v Praze.

  S jógou po ránu i k večeru, s jógou v teple i v chladu, s jógou v mládí i ve stáří, s jógou ve zdraví i v nemoci, s jógou v nadšení i roztrpčení, s jógou v klidu i v rozechvění, s jógou stále dál… krok za krokem. Dnes už si život bez jógy ani nedokážu představit. Jóga se postupně stala mým každodenním průvodcem, společníkem i rádcem a rád vám z ní předám to nejlepší.

 • Kateřina Kozáková

  Průvodkyně

  Kateřina v Portugalsku studovala fakultu sportovních věd, naučila se portugalsky, poznala zdejší kulturu a procestovala tuto zemi skrz naskrz. Není divu, že se do Portugalska naprosto zamilovala. Má ráda azurově modrou barvu oceánu, místní výborné jídlo i přátelskou atmosféru, kterou si nejraději dopřává s batohem na zádech.

  „Madeira a Azory se stejně jako zbytek Portugalska staly mým druhým domovem a ráda bych se o jejich kouzlo podělila i s vámi! Ukážu vám místa, o kterých se v turistických průvodcích nepíše a provedu vás krajinou tak, jak by to udělali místní. Zavedu vás do světa bohaté gastronomie a lahodného vína. Přiblížím vám zvyky a tradice této krásné země. Podělím se s vámi o kouzlo slova ´Saudade´!“

 • Radmila Pokorná

  Lektorka jógy

  Jóga je neodmyslitelnou součásti mého života. Je pro mě způsobem pohlížení na život a jeho dění. Je pro mě souhrou pohybu těla, dechu a mysli. Pomáhá mi udržovat tělo zdravé a pružné, pročistit a zklidnit mysl, překonávat překážky, ale hlavně přijímat život tak jak přichází..

  Jógu učím od roku 2009. Moje lekce jógy se s přibývajícími zkušenostmi mění a přizpůsobují potřebám klientů a doby. Snažím se z lekce udělat něco jako výjimečné setkání, protáhnout tělo, posílit ho, zbavit napětí, duši pohladit, zklidnit, dostat se do rovnováhy. Nezapomene ani na obličejovou jógu, kde se v této časti těla nachází nejvíce svalů, které také protáhneme. Toto vše a mnoho dalšího je jedinečné poslání Jógy v dnešní době.

 • Ing. Patrik Joachimczyk

  Mé životní motto zní: „Žit život naplno a tak, jako kdyby to měl být náš poslední den v životě. S pokorou a radostí z každého momentu.“ Proto cestování, poznávání nových lidí, kultur a krásných míst všude ve světě beru jako dar.

  Mé tvrzení by však nebylo úplné, kdybych nepřidal sdílení zážitků s podobně naladěnými lidmi. Pojeďte proto se mnou třeba na Bali, do Vietnamu a dalších překrásných míst na Zemi. Společně budeme prožívat radost z objevování neobvyklých míst, unikátních památek a ochutnávání těch nejlahodnějších jídel. Zažijeme spolu atmosféru lidových zvyků nebo slavností a pronikneme do kultury vzdálených národů. Těším se na vás!

 • Silvie Suchomelová

  Mgr. Silvie Suchomelová se narodila v Šumperku, vystudovala Filosofickou fakultu UP v Olomouci, 28 let žila ve Španělsku a v současné době tráví svůj čas rovnoměrně mezi oběma státy. Učí španělštinu, je soudním tlumočníkem a překladatelem pro španělštinu a katalánštinu, stará se o svoji česko-španělskou rodinu a velmi ráda provází po Španělsku.

  Silvie říká:  “ Život se s věkem mění i my se měníme, ale některé věci zůstávají stejné.., v mém případě je to láska ke Španělsku, jeho kultuře a lidem. Pevně doufám, že mě nikdy neopustí. Moje moto zní: „La vida es el camino – život je cesta“““

 • Mgr. Michaela Černá

  Průvodkyně

  S láskou k cestování jsem se zřejmě už narodila. Pamatuji si pocit, když jsem se poprvé ocitla na jihu Evropy ve Španělsku, cítila jsem se tam jako doma. Rozhodla jsem se tuto kulturu hlouběji poznat. Při studiích na VŠ jsem si ke španělštině přibrala také portugalštinu. Žila jsem nějaký čas v Andalusii, na ostrově Madeira a také v Brazílii. Během let jsem se pak vracela na jihoamerický kontinent a postupně ho poznávala. Práci průvodce se věnuji aktivně již 20 let a provádím jak turisty z cizích zemí u nás, tak naše cestovatele v zahraničí. V této profesi jsem našla spojení všeho, co miluji:  zájem o přírodu, gastronomii, historii, architekturu a také poznávání krásných míst a v neposlední řadě lidí. Těším se na setkání s vámi buď na ostrově Madeira, na Azorských ostrovech, v Portugalsku či v horách severního Španělska.

 • JÁN ZUBO

  Průvodce

  K cestování jsem byl vedený odmalička. Při vysokoškolském studiu geologie jsem složil zkoušky průvodce cestovního ruchu a hned bylo jasné, kudy se bude můj život ubírat. Navíc miluji historii, architekturu, geografii, zahraniční kuchyně a všechny ty odlišnosti, na které při cestách po světě natrefíte.

  Těšte se tedy, společně poznáme mnoho nezapomenutelných míst, dozvíte se mnoho zajímavostí i pikantností, uslyšíte spoustu příhod a věřím, že na společné chvíle budete dlouho spokojeně vzpomínat.

 • Marika Višňová

  Delegátka a průvodkyně 

  Již odmalička jsem obdivovala stopaře stojící s batohem na zádech u silnice a jedoucí někam do dáli. V dospělosti jsem pak přešla od obdivování k činům a projela půlku světa. Vzpomínám si jak jsem si v Peru někde na kopci řekla, že povolání průvodce je pro mě to pravé ořechové. Od té doby se mu již několik let věnuji a vím, že mě nikdy nepřestane bavit. Miluji provázet klienty neznámými krajinami, předávat jim vůni dálek a sdílet s nimi nové zážitky.

  Ráda vám ukážu třeba španělský ostrov Menorca, kterému říkám Karibik Evropy. Ponořte se se mnou do průzračně čisté vody na jižní straně ostrova, nechte se uchvátit barevností severního pobřeží a objevte krásy menorských měst. Při toulkách Menorkou si zase dáme trošku do těla, při tom však zažijeme spoustu legrace a uvidíte, že na dovolenou s námi budete ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

 • Altin Kutra

  Delegát a průvodce

  Altin se narodil v jižní Albánii ve městě Gjirokastra (UNESCO), odkud se po studiu gymnázia přestěhoval do Prahy za studiem práv na PF UK. Kromě právnické praxe velmi rád cestuje, představuje českým turistům krásy Albánie a předává jim své hluboké znalosti o rodné zemi.

  „Na našich společných zájezdech do Albánie vám ukážu překrásnou atmosféru albánských měst, odhalím vám to nejlepší z pokladů historie a historických památek a vezmu vás na tu nejlepší zmrzlinu, jakou jste kdy jedli. Zažijete se mnou i divokou a nespoutanou přírodu nebo ochutnáte výbornou albánskou kuchyni, jež je směsicí řecké, turecké a italské kuchyně. Těším se na naše společné putování Albánií.“

 • Eva Farfánová Barriosová

  Průvodkyně

  Narodila se v Chrudimi. Začala studovat prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu, v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v Limě, v Peru. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží a v Cuzcu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Pracovala jako profesorka na dvou vysokých školách v Limě. V Peru strávila dvacet osm let. Koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Teď žije v Praze a publikuje články o Peru v různých novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru, Sexuální život ve starém Peru a Synové boha Slunce – Vzestup a pád říše Inků.

 • MGR. ŠÁRKA FRONĚK ZELINKOVÁ

  Průvodkyně

  Velká vášeň ke španělskému jazyku, turistice, cestování a poznávání nových kultur, mě již při středoškolských studiích přivedla na cestu průvodcovství a delegatury. Ačkoliv jsem vystudovala španělský jazyk na Ústavu romanistiky Filozofické a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, během studií absolvovala několik stipendijních pobytů na španělských univerzitách, včetně roční stáže v italském Turíně, a postgraduálně působila na akademické půdě, láska k cestování a průvodcovství zpečetila můj životní příběh. Jako průvodce jsem měla možnost působit v ČR, Španělsku, Andoře, Dominikánské republice, Thajsku nebo USA, a je mi velkou ctí předávat své zkušenosti lidem, kterým touha po poznání zkřížila cestu stejně tak jako mně.
  Nic mi nedělá větší radost, než se moci podělit o krásy světa s lidmi, kteří stejně jako já, milují cestování, poznávání nových končin a místních zvyků, a tvoří tak svou vlastní životní mapu“.

 • JAN KUBIŠTA

  Původce 

  K cestování mě přivedla láska k přírodě, která byla mou vášní již odmalička. Po studiu cestovního ruchu jsem odcestoval na ostrov Madeira a od první chvíle jsem se tu cítil jako doma.
  Spojily se zde všechny atributy mé vysněné práce – příroda, hory, divoký oceán a pěší turistika.
  S batohem na zádech jsem následně prochodil přilehlé Azorské ostrovy a španělský ostrov La Gomera, který mě okouzlil svou divokostí a mystickou historií.
  Madeira, kde provázím bezmála 20 let, mě neustále fascinuje a dodnes tam nacházím novou inspiraci.
  Nemám rád konzumní turismus, ale vždy se snažím o to, aby se z turisty alespoň na chvíli stal cestovatel.
  Provázení pro Delfín travel mě baví právě pro zaměření na klienty 55+, kteří si cestování opravdu užívají a snad i  kvůli omezeným možnostem cestování v minulém režimu mají velký zájem dozvědět se co nejvíce o konkrétním místě.

   

 • Mgr. Leoš Korbel

  Cestování je mou vášní, kterou jsem objevil při studijním pobytu na Maltě. Později, během studií na vysoké škole, následuje plejáda zemí jako je Kypr, Jordánsko, Bulharsko, Katar, Gibraltar a mnoho dalších. Zůstává však několik konstant a těmi jsou Sardinie a Korsika. Dva drsné ostrovy, plné rozeklaných útesů, vysokých hor, dechberoucích výhledů a svérázných obyvatel, které není snadné si získat. Pojďme společně poznat Sardinii takovou, jaká je. Nespoutaná, vášnivá, nesmlouvavá a hrdá. Zároveň je srdečná, laskavá a pokud ji přijmete takovou jaká je, rozdá se pro vás.

  Motto: „Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného.“ Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete…

 • Eva Santana

  Průvodkyně 

  Od mala jsem měla ráda sport, turistiku a hudbu, a to mi vydrželo dodnes 🙂 Při cestách po světě jsem se naučila španělsky, portugalsky a italsky. Mými oblíbenými destinacemi jsou země, kde se domluvím právě těmito jazyky. Miluju nejen místní temperament, ale i latino muziku a tance.

  I když v současnosti musím skloubit stálou práci na částečný úvazek s péčí o své malé děti, dvakrát do roka si udělám čas na provádění na mé oblíbené Menorce. Už se těším, až si s vámi užiju procházení se podél pobřeží, relaxování na čisťounkých plážích nebo třeba naše flamenkové rozcvičky.

 • RNDR. ZDEŇKA ŠVARCOVÁ

  Delegátka a průvodkyně 

  Moje první radostné cestovatelské zážitky mám z dětství, kdy jsme s rodiči společně poznávali tehdy dosti omezený socialistický prostor. Zásadní zlom v mém profesním životě nastal na začátku devadesátých let souhrou několika šťastných okolností. Po sametové revoluci jsem strávila půl roku v USA, kde jsem si nejen zdokonalila angličtinu, ale setkala se také s lidmi, kteří „své místo na slunci“ hledali po celý život a činilo je to šťastnými. Uvědomila jsem si, že ve své dosavadní práci biochemičky mi chybí pocit bezprostřední užitečnosti ze své práce a větší kontakt s lidmi. A tak jsem se vydala na novou dráhu v oboru cestovního ruchu, nejen jako průvodkyně. Považuji za své velké štěstí, že jsem této změny nikdy nelitovala.
  Postupně jsem procestovala mnoho hlavně evropských států, z nichž mě nejvíce okouzlily temperamentní Andalusie, Menorca čistou přírodou a klidem a také Slovinsko svou rozmanitostí. Při svých zájezdech s nadšením předávám své poznatky a zkušenosti, užívám si sdílení společných zážitků a ráda se zaměřuji také na seznámení s místními lidmi a jejich tradicemi. Mým cílem je, abyste se v přátelsky naladěné skupině cítili vždy bezpečně a bezstarostně a domů se vraceli ve zdraví, zamilovaní do navštívené destinace. Přestože průvodcování není mou hlavní pracovní náplní anebo možná právě proto, je to má nejmilejší profese, mé poslání, má vášeň. Setkávání s Vámi je pro mne vždy velmi obohacující a inspirující. Moc se na Vás těším!

 • TEREZA KUBÍČKOVÁ

  Delegátka a průvodkyně 

  Toulavé boty jsem nenosila odjakživa, jak by se mohlo zdát. Můj svět se vešel na zahradu u rodičů, kde jsem se cítila nejlépe a při odjezdu na tábor jsem měla vždy slzy na krajíčku. Vše se změnilo na střední škole, kdy jsem propadla studiu cizích jazyků a začala objevovat kouzlo cestování. Nejprve to byly studijní pobyty ve Francii, dovolené po Evropě a v roce 2004 jsem poprvé odjela jako delegátka na Kypr. A bylo rozhodnuto. Exotické destinace, místní lidé a jejich tradice, voňavé kulinářské zážitky, a to vše umocněné přírodními scenériemi ve mě probudilo touhu poznávat a předávat své zkušenosti dál. Jako průvodkyně jsem navštívila mnoho zemí, nejvíce mi však učaroval jih Španělska a Baleárské ostrovy.
  Těžko bych vybrala jen jediný nejhezčí kout. Nádherné je babí léto ve španělské Murcii, západy slunce v hornaté části Mallorcy a bílá stavení s olivovníkovými plůtky, poklidné rybářské vesničky i divoká pobřeží na Menorce. Čím více se o tato místa zajímám, tím víc cítím, že Španělsko je moje srdeční záležitost. Bude mi potěšením podělit se o své zážitky se všemi, kteří se mnou vyrazí objevovat tuto temperamentní, tajemnou i laskavou zemi.
  I v zimě vás ráda doprovodím k moři, můžeme spolu objevovat kulturní pestrost Malajsie v kontrastu s futuristickými stavbami moderního Singapuru.
  Míst k prozkoumání je na naší zemi přece spousta!

   

   

 • Ing. Dagmar Lužná

  Lektorka

  Pocházím z Olomoucka a jsem zakladatelkou olomouckého studia Luna. Zde se věnuji poradenské činnosti v oblasti léčebného stravování, které doplňuji lekcemi populárního cvičení čchi-kung. Toto tradiční čínské cvičení Zhineg Qi Gong (čchi-kung) je součástí mého života od roku 2011 a již řadu let vedu pravidelné lekce pro veřejnost. Své znalosti jsem čerpala taktéž na studijních cestách, které jsem podnikla k mistrům do Číny a Tibetu. Jsem autorkou a spoluautorkou šesti knih o výživě.

  Ráda vás naučím, jak se zbavit napětí v svém těle, jak si zlepšit imunitu i možnosti sebeléčení. Naučíte se jak si ulevit od bolesti a ztuhlosti či jak účinně zpomalit stárnutí.

  • Karel Tejček

   Lektor

   Rodák z Českých Budějovic, profesně přejíždějící mezi nimi a Prahou. Po několika pracovních letech v neziskovém sektoru dostal chuť postavit se na vlastní nohy. Protože péče o lidi byla pro něj vždy zcela přirozená, absolvoval základní vzdělání v masérské škole, kde objevil i reflexní terapii, potažmo Tradiční čínskou medicínu. Jeho další kroky pak přirozeně vedly ke cvičení qigongu (čchi kungu).

   „Od té doby uplynulo  však spoustu let a práce s tělem je mým každodenním chlebem. Mou praxi tvoří tři pilíře – péče o tělo, lektor pohybu ve skupinových i individuálních lekcích, lektor masáží. V rámci pohybových lekcí se jako instruktor zdravotní tělovýchovy kromě čchi kungu věnuji také prevenci zdravých zad, rád do svých lekcí zařazuji prvky jógy nebo pilates. Jsem aktivní sportovec, milovník zdravého životního stylu, rád dýchám, rád žiji a moc se těším se setkání s vámi.“

  • LUCIE ERLEBACHOVÁ

   Delegátka a průvodkyně

   Od malička jsme hodně cestovali s rodiči a prarodiči, takže když později za sebe kamarád sháněl náhradu na pozici delegáta a průvodce na celé léto do Řecka, neváhala jsem. Práci jsem si okamžitě zamilovala a věnuji se jí už přes deset let.
   Předávání informací a tipů, spokojení klienti, kteří si užívají dovolenou plnou nových zážitků, to je práce, která mě baví a naplňuje. Poznávání nových míst, ochutnávání místních pokrmů, rozmanité přírodní krásy a uklidňující západy slunce nad mořskou hladinou jsou pro mě neodmyslitelnou součástí života.
   Při cestování i mimo něj se řídím slovy, že: „s úsměvem jde všechno líp.“

  • Ing. MILENA ŠKORPILOVÁ

   Průvodkyně 

   Průvodcování je pro mě životním stylem, prací a ve výsledku i zábavou, naplňuje mě nejen neustálé poznávání nových míst, ale i návraty do oblíbených destinací. Tato práce není stereotypem, pokaždé dokáže nabídnout něco nového, jiného, neopakovatelného, vždy umí překvapit a potěšit zároveň.
   Klientům se vždy snažím předat informace nejen z historie, ale také ze současnosti, ze života místních, tipy v oblasti gastronomie, kultury aj. K provázeným destinacím mám vždy silný vztah, není tedy výjimkou, že s klienty zajdu v New Yorku na zápas NHL či do outletu nebo na Sicílii do té nejvyhlášenější cukrárny. Díky širokému rozhledu od Evropy přes Ameriku až po Čínu, se se mnou „mí spolucestovatelé“ neztratí a získají ode mě všeobecný přehled.
   Řídím se pravdou, že „kdyby měl být člověk pouze na jednom místě, zapustil by tam kořeny.“

  • MGR. ŽANETA FIKEJZOVÁ KVAPILOVÁ

   Průvodkyně

   Samy cesty osudu mne přivedly ke studiu španělštiny a již na vysoké škole jsem věděla, že to budou cesty skutečné, plné barev, vůní, těch nejúžasnějších lidských osudů a čarokrásných míst. A nemýlila jsem se. Španělsko, Mexiko, Peru a další – to vše jsou země, jejichž neopakovatelná atmosféra, barvité scenérie či ostré horské masivy, zanechaly v mém srdci tu nejúžasnější vzpomínku a po jejich návštěvě mé vnímání světa již není stejné. Vždy, když se vracím zpět domů, vím, že chci vědět ještě víc a podívat se dál.
   Ruku v ruce tomuto cítím nepopsatelnou radost z toho, že na těchto cestách mohu doprovázet právě vás, další milovníky cestování, kteří byli „lapeni do sítí“ poznávání neznámých krajů a jejich fenomenálních obyvatel, kultury, historie… Z celého srdce se vždy těším na další novou výpravu, kdy si každý den užijeme na maximum, kdy se budu moci podělit o své zkušenosti, povyprávět o dané zemi, či odpovídat na zvídavé otázky. Domnívám se, že cesty osudu mne dovedly na ta správná místa a velice ráda tam doprovodím právě Vás.
   Viva la vida!

  • MGR. LUBOMÍR VACEK

   Průvodce

   Pokud si dobře pamatuji, miloval jsem Asii odjakživa. Přestože jsem projel relativně velký kus světa, pouze v Asii jsem měl vždycky pocit, že sem patřím a že je to můj druhý domov. Místo, kam se můžu a budu vždy rád vracet a kde mi nic nechybí. A tenhle pocit mě neopustil od mé první návštěvy před mnoha lety (ano, utíká to) až dodnes. Ať už pozoruji propracované obřady v chrámech na Bali, popíjím čaj na zářivě zelených plantážích Malajsie, či hledám ty nejlepší nudle v životem kypících ulicích Hong Kongu či Tokia, všude je ten pocit stejný. Že právě tenhle fascinující kontinent rozhodně stojí za poznání “odshora až dolů” a to nejen kvůli úžasným památkám, nádherné přírodě, fantastickému jídlu či přátelským místním lidem. Rozmanitost tohoto kontinentu je prostě neuvěřitelná – pestrá směsice kultur, náboženství, úžasných kuchyní, vůní a zvuků. Najdeme zde nejvyšší hory světa, starobylé památky, hypermoderní města, ale i starobylá místa, která byla na vrcholu světové civilizace v době, kdy si o tom Evropa mohla jenom nechat zdát. A místní obyvatelé už jsou jen taková pověstná třešnička na dortu…Asie je prostě můj zamilovaný kout světa a já bych rád tento svůj pocit předal dál, vám – klientům a spolucestovatelům. Myslím, že láska k Asii je věc nakažlivá…dovolte mi to zkusit, třeba někde společně na cestách.

  • MONIKA FIALOVÁ

   Lektorka jógy 

   „Někdy nás špatné věci dostanou na cestu, která vede k tomu nejlepšímu, co nás kdy potká.“ – B. Tracy
   S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2015, a jak to často v dnešní uspěchané době bývá, přivedly mě k ní vlastní zdravotní problémy. V té době jsem ale měla jiné zájmy, hodně jsem jezdila na kole, toulala se po horách a klidná atmosféra na hodinách jógy se mi zdála dosti podivná a vzdálená. Velmi rychle jsme si ale k sobě našly cestu, a pokud se objeví den, kdy nemohu praktikovat, říkám, si že je něco špatně. Není nic lepšího než za brzkého ráno rozbalit podložku a pustit se do jógové praxe.
   Jóga je pro mě mnohem víc než jen dokonalá ásana, jóga je pro mě nalezení vnitřního klidu a harmonie bez ohledu na to, v jaké životní situaci se nacházím. V době úspěchu i neúspěchu. V každém dni, ať už je lepší či horší.
   Na svých lekcích kladu důraz na spojení dechu s pohybem. Bude pro mě radost sdílet s vámi vše, co jsem se naučila a stále se učím od svých učitelů a vlastní praxe.
   Jsem vděčná všem svým učitelům, kteří mi vstoupili do cesty a ukázali v životě ten správný směr. Má jógová cesta dává mému životu velký smysl. Pozorně naslouchám svým potřebám tak, aby tělo bylo zdravé a spokojené. Miluji hory, jógu, cestováni, chůzi naboso a dobrou kávu.

  • NELLY IACONO

   Delegátka a průvodkyně

   Jmenuji se Elena Iacono, všichni mi ale říkají Nelly. Je to skoro 20 let, co jsem vyměnila divoký život mezi Prahou a New Yorkem za nekončící dovolenou na ostrově Ischia v Neapolském zálivu.
   Od ruchu velkoměst a divokého života, po tiché rozjímání na ostrovních horách, přírodu, péči o rodinu a menší zemědělství.
   Sklony k historii mám již z dětství, kdy můj děda, povoláním advokát a amatérský historik se specializací na Velkomoravskou říši, místo aby mne bral do ZOO, ukazoval mi chrámy a katedrály, bral mě do hradů a zámků a hodiny a hodiny vyprávěl o Přemyslovcích… A tak to se mnou „vyrostlo“.
   Během společně stráveného času vám přestavím Ischii, Pompeje, Neapol či Capri očima dávných předků, jak žili, jak přemýšleli, jak konali…. Představím vám Ischii očima jejích obyvatel, poodkryji místní zvyklosti a tradice a zavedu vás na místa mimo hlavní turistické trasy.
   Miluji pohled na moře, protože mořská hladina nemá paměť. Ponořte se do očistné lázně se mnou.

    

  • LADISLAVA CORRIDONIOVÁ

   Itálie je moje velká „srdcovka“. A to už od mých 20 let, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v angličtině, jenže místo do Anglie jsem se ocitla ve vlaku do Říma. Ano – člověk míní – osud mění. Byla to láska na první pohled. Ani na okamžik jsem nezalitovala změny kurzu – místo všudypřítomné mlhy (milovníci šedošedé patiny nechť mi prominou), kam jen oko dohlédne – modro-modrá modř! Sotva jsem vyšla před nádražní budovu, ihned jsem pochopila, že jsem potkala svou celoživotní lásku. Postupně jsem pak začala propadat všem jejím krásám, temperamentu i gastronomii. Od té doby tu vlastně „jednou nohou“ žiji – ať už soukromě nebo pracovně.

   Nekonečné horizonty, pohled na doutnající sopku Stromboli v rudé záři zapadajícího slunce, výstup na jednu z nejvyšších hor na Sardinii – Limbara, procházka po „nejkrásnějším kilometru Itálie“, jak nazval Gabriele d‘ Annunzio úchvatnou promenádu v Reggio Calabria podél Messinské úžiny, která dělí pevninu od Sicílie, s kornoutem zmrzliny z bergamotu… tohle vám na objednávku „z pohodlí domova“ kurýr z žádného e-shopu nedoručí. Tohle jsou ty chvíle, kdy žijete, cítíte a vnímáte to tolik opěvované kouzlo „tady a teď“, kdy máte úplně všechno, nic jiného nepotřebujete a tolik byste si přáli zastavit čas. Miluji Itálii od samé špičky boty až po Alpy, miluji energii téhle země. A moc ráda vám pomůžu jí také alespoň kousek nasát.

    

  • Lenka Unzeitigová

   Cestování u mě není už dávno jen o tom, že by mě bavilo. Cestování mě naplňuje, dává mi pocit úplnosti, štěstí a radosti. Dává mi pochopení, učí soucitu a porozumění. Cestování a průvodcování je součástí mého života. Proto vás ráda provedu třeba Maďarskem a předám vše z historie i současnosti této zajímavé země, a to s péčí a milým úsměvem.

   Těším se na viděnou v Maďarsku!

   • PAVEL DOBROVSKÝ

    Průvodce 

    Jules Verne. Karel May. Otakar Batlička. Že jsou to spisovatelé? Právě! Přivedli mě k poznávání vzdálených koutů naší planety, jejich zvídavost se promítla do toho, jak se sám snažím poznávat vzdálené kraje a znovu se poznatky a zkušenosti snažím předávat dál skrz svoji publicistickou činnost. Začalo to dávno před plnoletostí výpravami za dobrodružstvím za naším dvorkem. Pokračovalo to procestováním Afriky od severu k jihu, Asie a Severní Ameriky. Bylo to sice o fous dál než pískoviště na druhé straně silnice, ale vzdálenost vždy kompenzovala krása zemí a jejich obyvatel. Odnesl jsem si spoustu ponaučení, zkušeností a kontaktů. Dohromady mi říkají: Tahle planeta je krásná a stojí za to ji poznávat.
    Jsou to právě lidé, jejichž potkávání mě na cestách zajímá nejvíce. Jejich příběhy jsou unikátní. Není nic krásnějšího, než když vás takový člověk vezme a ukáže vám kousek svého světa. A to dělali i ti před chvílí zmínění spisovatelé, brali mě sebou na výlety do jiného světa. Je mou ctí být takovým průvodcem i těm, kdo se přidají k mým zájezdům.

     

     

   • Mgr. TEREZA VÍTOVÁ

    Průvodkyně 

    Můj tatínek je vášnivý cestovatel, tudíž jsem ho od malička jezdila vyprovázet na letiště. Vždycky, když zmizel v tranzitu, bylo mi strašně líto, že neletím s ním. A pak mě v mých 12ti letech vzal na pyramidy do Egypta, lodí přes Suez na Sinaj a dál do Izraele. Ze všech těch zážitků jsem pak žila celý rok a nemohla se dočkat dalšího dobrodružství. Už v té době jsem věděla, že sedět doma určitě nebudu! A tak vznikla touha poznat co nejvíce zemí, kultur, lidí, historie a prožít co nejvíce emocí. Toho jsem se dočkala při studiu ve Španělsku, Brazílii i při práci v Mexiku. Doma v Praze jsem pak začala provádět turisty z hispánských zemí a s Čechy vyrážela do zemí Latinské Ameriky. Zjistila jsem, že mě nesmírně naplňuje práce, při které jsem s lidmi, kteří se nechtějí stresovat, nechtějí řešit nic nepříjemného, naopak je potkávám v momentě, kdy si chtějí užít každou minutu svého času, své dovolené a nechají si ode mě poradit, co by pro ně bylo nejlepší a pak vidět tu radost, když se jim moje doporučení líbí.
    Naprosto souhlasím s legendární cestovatelskou hláškou: Za cestování utratíte hodně pěněz, ale stáváte se bohatšími. A tím se řídím i já. Ve svých 40ti letech jsem procestovala 50 zemí a mám stále z čeho čerpat energii. 🙂 Mé motto je vypůjčené od Miroslava Stingla: Cestuji, tedy jsem.

     

   • Ing . Pavel Straka

    Cestování je moje největší životní záliba. Zajímám se o zeměpis, historii i o způsob života lidí v navštívené oblasti. Jako průvodce i aktivní turista jsem navštívil mnoho pohoří v tuzemsku i v zahraničí.

    Velmi dobře znám podmanivé kouzlo hor, ale i nutnost dodržování pravidel bezpečného pohybu v nich. Bezpečně vás doprovodím na všech túrách, povím vám mnoho zajímavostí z historie a života v horách. Společně také načerpáme nemálo optimismu a energie. Mé moto zní: „Život nepočká“, proto se snažím žít aktivně, poznávat nová místa, nové lidi a objevovat nové zážitky.

   • TOMÁŠ MIKŠOVIC

    Průvodce

    K práci průvodce mě přivedla, jak to často bývá, náhoda. Tehdy se konkrétně jednalo o jedno zastupování mého kamaráda – průvodce v této pozici.
    Lokalita Severní Ameriky byla jasnou volbou, kvůli absolvovanému soukromému pobytu, vztahu k angličtině i zajímavé historii kontinentu.
    Na práci průvodce a cestování mě baví možnost přenést se na pár dní do jiné kultury a zrealizovat klientům setkání se zajímavými turistickými cíli. Případný kladný ohlas je pak pro mne příjemnou tečkou na závěr.

   • RNDr. VÍT ŠTĚPÁNEK

    Průvodce 

    Měl jsem to štěstí, že jsem mohl cestovat po světě od malička – poznávání cizích zemí (těch navštívených je dnes už přes stovku) jsem pak rozšiřoval během studia geografie i později v různých zaměstnáních. Žádné dvě cesty nejsou stejné; i když někam jedete třeba po dvacáté, stejně člověka vždy překvapí něco nového. Cestování rozšiřuje obzory: člověk se skrze něj stane tolerantnější k jiným, pozná, kde nás doma v porovnání s cizinou „tlačí bota“ i čeho bychom si naopak na rodné hroudě mohli vážit. Přátele a známé – to nejcennější, co člověk na cestách může získat – mám dnes po celém světě.
    Na zájezdech se klientům snažím předat co nejlepší znalosti o navštívených oblastech a vždy se společně podíváme i trochu „za oponu“ – nejde přece jen o to, co zrovna vidíme, ale proč je to zrovna tady a jak to v daném místě funguje. A precizní organizace s co nejlepším využitím času je samozřejmě základ.

   • Ing. PAVEL HOFMAN

    Průvodce 

    Cestování mě svým dobrodružným a objevovacím charakterem přitahovalo již od mládí. Začalo od romantického vandrování s kamarády s tzv. „usárnou“ na zádech a spaním „pod širákem“, přes sjíždění českých řek v kanoích až po poznávací cesty do zahraničí. Po návštěvách několika států východního bloku jsem krátce po roce 1989 procestoval snad všechny západní evropské státy, do kterých byl do této doby přístup pro běžného občana vesměs nemožný. Chuť poznávat cizí země a lidi, kteří v nich žijí, byla veliká.
    Paradoxně, země která mi učarovala nejvíce, byla právě jedna z těch posledních, kterou jsem tehdy navštívil. Možná podle pravidla „To nejlepší nakonec“. Byla to Itálie. Bella Italia!
    A odtud také pramení mé 3 oblíbené bonmoty: „Všude dobře, v Itálii nejlíp“; „Nic italského mi není cizí“ a nakonec „Bez rajčat nemá život smysl“.
    Na práci průvodce mám nejraději sdílení mých oblíbených míst s ostatními spolucestovateli. Pokud to možnosti dovolí, snažím se klientům ukázat vždy i něco navíc, co není v oficiálním itineráři a někdy i to, co je i pro mě nové. Mým přáním a smyslem mé práce je, aby se v „mojí“ Itálii cítili návštěvníci co možná nejlépe. Proto musí zbýt během cestování i čas na kulinářské zážitky, na dobrou kávu či sklenku vína.

   • Mgr. ANA VASIC

    Průvodkyně 

    Celý život ráda průvodcuji a toulám se časem ztracených pokladů ve Středomoří. Společně se svými klienty objevuji krásné uličky měst, zvyky místních obyvatel, sílu tance a hudby, kulinářské dobroty a především tajemství různých koutů jižní Evropy. Pokaždé se snažím otevřít cestujícím rajskou bránu do antických, renesančních i barokních paláců, náměstí, kostelů, domů a uliček. Nad dobrým jídlem, vínem, kávou a zákuskem si připomeneme, jak krásné je cítit různé vůně a chutě dnešního života.
    S úsměvem můžeme společně objevit nádherný svět, který je plný krásy, půvabu a dobrodružství. Těch dobrodružství je nespočet a my je budeme hledat s očima otevřenýma dokořán.
    Cestování je moje radost, umění žití, láska a smysl mého života.

   • Ildikó Cséfalvayová

    Průvodkyně a delegátka

    Pocházím z jižního Slovenska, je mi přes 50, ale stále se cítím na 35. Žiji v Praze a pracuji jako průvodkyně pro Prahu, Českou republiku, Maďarsko, Slovensko, Rakousko a Německo. Jsem autorkou Maďarské kuchařky a průvodce Prahou v maďarském jazyce.

    V Maďarsku se cítím jako ryba ve vodě, znám ho skrz na skrz! Na zájezdu vám o Maďarsku řeknu úplně všechno, naučím vás i pár maďarských slov, základní kroky čardáše anebo prozradím tajemství skvělého maďarského guláše. Viszontlátásra!

     

    REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

    PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

    KLIENTŮ
    ROČNĚ
    13 000
    LET
    NA TRHU
    22
    VLASTNÍCH
    ZÁJEZDŮ
    103
    CHARTEROVÝCH
    LETŮ
    466

    Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

    Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627