Hledat

Neobyčejná Arménie

Kolébka křesťanství mezi Evropou a Asií

Vlídní Arméni vás překvapí svou pohostinností a nabídnou vám jejich výtečné víno, brandy i výborný tradiční chléb lavaš. Objevte s námi zemi ve stínu Araratu, kde se zastavil čas. Arménie vám učaruje. více

Objevte s námi Arménii, zemi s neuvěřitelně bohatou historií, ohromující přírodou a dávnými památkami. První křesťanská země světa má opravdu co nabídnout. Tajemné klášterní komplexy, nádherné národní parky, nevšední umělecký styl hlavního města Jerevan i památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO nadchnou každého návštěvníka.

Program

1. den: ODLET Z ČR

Odlet z Prahy do Jerevanu s přestupem.

2. den: PŘÍLET, JEREVAN

Po příletu do Jerevanu následuje transfer na hotel, ubytování a dopolední odpočinek. První den vašeho pobytu se vypravíte na komentovanou prohlídku Megerianské továrny na koberce, kde se seznámíte s letitou tradicí arménské výroby koberců. Prohlídka je zakončena výstavou již dokončených koberců a výtečným obědem s tradičními arménskými pokrmy.

V odpoledních hodinách si projdete Vědecký výzkumný institut a zároveň muzeum písemnictví Matenadaran se sbírkou 20 000 starobylých rukopisů, což z ní činí největší podobnou kolekci na světě. Poté budete mít možnost se fakultativně zúčastnit komentované exkurze a degustace různých druhů slavné arménské brandy v jerevanské destilérce a následně navštívíte budovu Arménského národního divadla. Na závěr dne vás čeká uvítací večeře v autentické restauraci. Ubytování v Jerevanu.

3. den: SAGHMOSAVANK - VINAŘSTVÍ ARMAS - MĚSTO GYUMRI

Dopoledne započnete prohlídkou kláštera Saghmosavank vybudovaného u rokle Kasakh ve vesnici Saghmosavan. Navštívíte malebné vinařství ArmAs situované do krásné krajiny s výhledem na hory Ararat, Ara i Aragats a vychutnáte si nabídku místních vín včetně zdejšího skvělého Rosé z hroznů Karmrahyut. Po degustaci s prohlídkou vinařství a jeho sklepů ochutnáte čaj připravovaný z vína Karmrahyut.

Odpoledne se přesunete do města Gyumri, zasaženém v roce 1988 silným zemětřesením, projdete se náměstím Svobody i okolo přestavěného kostela Nejsvětějšího Salvátora. Ubytování v Jerevanu.

4. den: KHOR VIRAP - NORAVANK - JESKYNNÍ VINAŘSTVÍ

Nejdříve se vydáte do kláštera Khor Virap, kde byl dříve vězněn Řehoř Osvětitel. Historie kláštera sahá až do 4. století a nachází se jen 20 kilometrů od uzavřené hranice s Tureckem. Následně se přesunete do jižnější oblasti Arménie, kde bude vaší další zastávkou vesnička Areni, proslulá jednou z nejstarších výroben vína na světě. Její obyvatelé se tomuto odvětví věnují již 6 a půl tisíce let.

Poté si prohlédnete jeden z nejkrásnějších arménských klášterů, načervenalý klášter Noravank, vybudovaný do červených skal. Po obědě v místní restauraci, nacházející se nedaleko kláštera, navštívíte jeskynní vinařství. To je známé kromě skvělého vína také jako místo, kde byla nalezena nejstarší bota na světě stará zhruba 5 a půl tisíce let. Den zakončíte v blízkosti města Goris, kde přenocujete.

5. den: KHNDZORESK - TATEV

Pátý den vaší dovolené se vypravíte ke skalnímu městečku Khndzoresk, kde navštívíte nově postavený, 160 metrů dlouhý lanový most táhnoucí se údolím. Krásné výhledy na krajinu můžete doplnit hodinovou procházkou v okolí skalního městečka. Cesta bude pokračovat nejdelší lanovkou světa dokončenou roku 2010, jejíž délka činí 5,7 kilometru. Po cestě lanovou dráhou si užijete úchvatný pohled na přilehlé kaňony a zákruty řeky Vorotan.

Na konci jízdy vás bude čekat vesnička Halidzor a její dominanta – klášterní komplex Tatev budovaný od 4. do 9. století. Součástí jsou např. kostely sv. Petra a Pavla, sv. Gregora Osvíceného a sv. Marie, mauzoleum nebo osmimetrový kamenný sloup Gavazan Siun.

6. den: NALEZIŠTĚ KARAHUNJ - NORATUS - JEZERO SEVAN

Po snídani pojedete směrem na sever k jezeru Sevan. Cestou si prohlédnete pravěké archeologické naleziště Karahunj s jeho šest tisíc let starými řadami vztyčených monolitů. “Arménské Stonehenge”, jak je mu přezdíváno, vzniklo přibližně v době bronzové. Pokračovat budete přes Selimský průsmyk k jednomu z nejzachovalejších arménských karavansarajů ze 13. století, který byl součástí Hedvábné stezky.

Prozkoumáte magický starý hřbitov Noratus s největším množstvím zachovalých chačkarů (kamenných stél s rytinami křížů a dalších ornamentů) v Arménii, z nichž některé pochází z 10. století. Na závěr tohoto dne váš čeká jezero Sevan. Jedná se o nejvýše položené sladkovodní jezero na Kavkaze a druhé největší horské jezero na světě. Přenocování v okolí Sevanu.

7. den: SEVANAVANK - HAGHARTSIN

Další den vašeho zájezdu se vydáte na návštěvu klášterního komplexu Sevanavank vzniklého spojením tří klášterů vystavěných na ostrově uprostřed jezera Sevan. Ostrov se s ústupem vody v průběhu minulého století stal poloostrovem a díky kopcovitému terénu nabízí krásný panoramatický výhled na jezero.

Poté se přesunete do oblasti v blízkosti lázeňského města Dilijan, kterému místní přezdívají “malé Švýcarsko”. Prohlédnete si klášterní komplex Haghartsin ukrytý hluboko v srdci zdejších nádherných lesů. Ubytování v oblasti Dilijan.

8. den: AGHAVNAVANK - NÁRODNÍ PARK DILIJAN - AKHTALA

Dnešní putování začnete dvouhodinovým pěším výletem z vesničky Aghavnavank směrem ke stejnojmennému klášteru ze 13. století. Túra povede přes národní park Dilijan uprostřed krásné zalesněné krajiny, kde se nachází léčivé minerální prameny a zhruba 40 druhů vzácných rostlin.

Po procházce krásnou přírodou budete pokračovat do kláštera Akhtala. Zde si prohlédnete zachovalé středověké fresky kláštera a poté se přesunete do města Haghpat v provincii Lorri, kde přenocujete.

9. den: HAGHPAT - JEREVAN

Nejdříve prozkoumáte jednu z několika památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO – klášterní komplex Haghpat. Tato stavba z 10. století byla po dlouhý čas duchovním, kulturním a vzdělávacím centrem celého regionu.

Poté budete pokračovat do Jerevanu, kde se projdete po širokých bulvárech plných zeleně a navštívíte památník arménské genocidy s věčně planoucím ohněm. Prohlédnete si tzv. Jerevanské kaskády, odkud se rozprostírá výhled na celé město, a podél kterých můžete obdivovat sbírku moderního umění.

10. den: GEGHARD - GARNI - JEREVAN

Vypravíte se do jeskynního kláštera Geghard (UNESCO) zčásti vtesaného do skály, tím byly jeho posvátné prostory obdařeny skvělými akustickými vlastnostmi. Poté se vydáte na pěší výlet úzkými serpentinami lemovanými z jedné strany řekou Azat a překrásným pohledem na přírodní rezervaci Khosrov, z druhé strany uvidíte přirozeně utvořený monument zvaný “Symfonie kamenů” s čedičovými varhanami.

Po pěší výpravě navštívíte jedinou římskou památku v Arménii – antický pohanský chrám v Garni z 1. století, zapsaný také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zdejší návštěvu zpestříte poslechem hudebního nástroje duduk (tradiční arménský hudební nástroj s více než třítisíciletou historií vyráběný z meruňkového dřeva).

Při obědě v místní restauraci či domě arménské vesnické rodiny uvidíte přípravy arménského chleba lavaš v tradiční podzemní peci tandúr. Po obědě se vrátíte zpět do Jerevanu a projdete si trh se suvenýry.

11. den: ETCHMIADZIN - ZVARTNOTS

Po snídani se vydáte na fascinující výpravu do Jerevanského historického muzea, které vás provede historií tohoto území od doby kamenné až do 19. století. Přesunete se do města Etchmiadzin přezdívaného arménský Vatikán. Zde uvidíte nejstarší katedrálu světa vybudovanou roku 303 a právem patřící na seznam památek UNESCO. Návštěvu katedrály doplní ještě výprava do Muzea pokladů arménské apoštolské církve.

Poté vás bude čekat tradiční arménský oběd, kde budete mít kromě chutného jídla možnost prohlédnout si řemeslné sklepní vinařství a poodhalit tajemství jeho obrovských sudů.

Odpoledne pojedete k archeologickému nalezišti a katedrále Zvartnots ze 7. století, která byla kdysi poničena zemětřesením. Pozůstatky byly vykopány až ve 20. století a v roce 2000 také zapsány jako památka světového dědictví UNESCO. Přes klenuté oblouky si užijete krásný výhled na horu Ararat a poté pojede zpět do Jerevanu, kde si odpočinete před cestou domů.

12. den: ODJEZD

Brzký odlet z Jerevanu a přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Zájezd je vhodný pro aktivnější turisty, kteří zvládnou bez problému ujít alespoň 5 km.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

18. 5. – 29. 5. 2022

11 nocí

Snídaně

letecky

Neobyčejná Arménie

Akce

záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2021)

37 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Jerevan – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 11 nocí se snídaní ve 3*/4* hotelech (z toho 1 noc v guest house) ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 10x oběd
 • 1x uvítací večeři
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstup do výrobny brandy 10 USD
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 1 600 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 450 Kč) na COVID-19
89
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odlet Přílet Odlet Přílet
18. 5. – 29. 5. 202218. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 5. 2022
Letiště Jerevan Zvartnots International Airport
29. 5. 2022
Letiště Jerevan Zvartnots International Airport
29. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. klášter Noravank vybudovaný z červených skal
 2. jízdu nejdelší lanovkou světa ke klášternímu komplexu Tatev
 3. návštěvu muzea starobylých rukopisů Matenadaran
 4. antický pohanský chrám v Garni (UNESCO)
 5. nejstarší katedrálu světa ve městě Etchmiadzin (UNESCO)

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

18. 5. – 29. 5. 2022

11 nocí

37 990,- 37 990,- +4 900,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627