Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Velká cesta Kambodžou

Království chrámů a nedotčené přírody

Kambodža. Nechte se pohltit její krásou, tajemstvími rozlehlých chrámů ztracených v džungli, jedinečnými přírodními krásami a pověstnou pohostinností. více

Kambodža je země, kde se dotknete historie na každém kroku. Dozvíte se mnoho o tisícileté slavné minulosti i stínech událostí starých pouhých 50 let. Čeká vás dechberoucí Angkor Wat, města plná života i plovoucí vesnice žijící skromným životem usměvavých Kambodžanů. Ochutnáte tradiční kuchyni, uvidíte, jak se pěstuje nejslavnější pepř světa a svůj zájezd završíte odpočinkem na pohádkově bílých plážích ostrova Koh Rong Sanloem. Pojeďte na zájezd do Kambodži s námi!

Program

1. DEN: ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Phnom Penhu s jedním přestupem a technickým mezipřistáním

2. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odpolední přílet do Phnom Penh.

Ubytování v hotelu a večeře na uvítanou. Nocleh v Phnom Penh.

 

3. den: MĚSTO SIEM REAP

Po snídani vyrazíte z hotelu do Siem Reap. Cesta trvá přibližně 6 hodin, ale rychle uteče – tím spíše, že vás čeká několik zajímavých zastávek. Navštívíte Sambor Prei Kuk, nejpůsobivější monumenty z předangkorské doby.

Lehká turistika cca 3 km
Po obědě v místní restauraci v provincii Kampong Thom zastavíte v Kampong Phluk Village, jedné z originálních plovoucích vesnic na jezeře Tonle Sap. Domy z bambusového dřeva jsou vystavěné na 6-7 metrů vysokých kůlech. Čeká vás výlet na loďce, odkud uvidíte částečně zaplavené mangrovníky. Nocleh v Siem Reap.

4. den: CHRÁM ANGKOR WAT (UNESCO) A TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ

Dnešek je věnován objevování proslulého chrámového komplexu Angkor Wat (UNESCO). Ten je považován za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě a zároveň nejzachovalejší komplex v této části Asie. Kromě něj uvidíte ještě starobylé opevněné město Angkor Thom, kde v dobách jeho největší slávy žil téměř milion obyvatel. Po obědě v místní restauraci budete pokračovat k chrámu Ta Prohm.

Večer vás fakultativně čeká zážitek v podobě tradičního tanečního představení Apsara, které můžete shlédnout během společné rautové večeře (cca 18 USD za osobu). Nocleh v Siem Reap.

Lehká turistika cca 10-12 km

5. den: CHRÁMY BANTEAY SREY A BENG MEALEA

Ze Siem Reap se vydáte za dobrodružstvím okolo rýžových polí a tradičních vesnic až k Banteay Srey („citadela krásy“) a k chrámu Beng Mealea, který byl stovky let skryt před světem a zapomenut, a jako jeden z mála zůstal až do dnešních dní úmyslně v původním stavu.

Po návrat do Siem Reap si můžete dopřát chvíle relaxace formou fakultativní tradiční khmérské masáže. Nocleh v Siem Reap.

Lehká turistika cca 5 km

6. den: NÁRODNÍ PARK PHNOM KULEN

Další den plný zážitků je tady. Čeká vás přibližně hodinová cesta k impozantní pískovcové plošině Phnom Kulen v této jinak rovinaté oblasti. Právě zde se zrodila dávná Khmérská říše. Na vrcholu této nejposvátnější kambodžské hory na vás čeká několik chrámů. Při jejich prohlídce se dozvíte mnoho o počátcích této kdysi slavné a mocné říše.

Dále se vydáte k „1000 Lingas“ – korytu řeky s vytesanými hinduistickými bohy a 1000 let starými rytinami.

Cestou nazpět se zastavíte v Pradark Village, kde uvidíte výrobu palmového cukru, a vydáte se na procházku po známé Road 60, ulici plné stánků s nejrůznějším občerstvením. Zde můžete ochutnat exotické ovoce, ale třeba i hmyzí speciality nebo místní pivo (Angkor Beer). Nocleh v Siem Reap.

Lehká turistika cca 5 km

7. den: MĚSTO BATTAMBANG

Dnes končí váš pobyt v Siem Reap a odtud podniknete tříhodinovou cestu do provincie Battambang se stejnojmenným hlavním městem. Jde o druhé největší město v zemi a „hlavní město“ kambodžského zemědělství.

Po příjezdu a obědě v místní restauraci vás čeká nenáročná procházka úzkými uličkami francouzské koloniální čtvrti města, která se rozkládá u řeky Sangker. Zastavíte se na tržnici (vystavěna v roce 1936) s širokou nabídkou lokálních produktů, uvidíte 150 let starý čínský chrám nebo nádhernou budovu pošty z let 1907-26, odkud můžete i dnes poslat svým blízkým pohled. Nocleh v Battambang.

Lehká turistika cca 3 km

8. DEN: BAMBUSOVÝ VLAK A CHRÁM PHNOM BANAN

Po snídani vás čeká opět zcela nový zážitek – 8 kilometrů dlouhá cesta „bambusovým vlakem„. Jde o pozůstatek železniční trati, vybudované za francouzské koloniální éry, kterou později využívali místní k dopravě mezi vesnicemi a dnes slouží jako zajímavá turistická atrakce.

Poté vyrazíte k Wat Banan, předangorskému chrámu, k jehož vrcholu vede 358 schodů, a od kterého je naprosto úžasný výhled do okolí. Po návratu poobědváte a vrátíte se do Battambang, kde vás čeká volné odpoledne. Nocleh v Battambang.

Lehká turistika cca 3 km

9. den: PHNOM PENH A PLOVOUCÍ VESNICE

Hlavní město Kambodži Phnom Penh a jeho okolí nelze při vaší cestě touto zemí vynechat. Během cesty trvající asi 5 hodin vás čeká několik zajímavých zastávek. Uvidíte velkou plovoucí vesnici Kampong Chhnang, a také jedno z nejstarších měst země, Oudong (Udong).

Těšit se můžete i na chutný oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne pak dorazíte do hlavního města, kde si odpočinete a přenocujete. Nocleh v Phnom Penh.

Lehká turistika cca 3 km

10. den: TEMNÁ HISTORIE KAMBODŽI A KAMPOT

Po snídani se seznámíte s modernější historií Kambodže. Navštívíte Muzeum genocidy Tuol Sleng, které sídlí v bývalé škole. Tu převzali v minulosti Rudí Khmerové a používali ji jako mučící středisko s názvem „S-21“.

Ponurá, ale důležitá návštěva, vám pomůže lépe pochopit Kambodžu a její nedávné dějiny. Totéž platí i o další zastávce, návštěvě „Vražedných polí“ za městem. Zde si můžete vyslechnout příběhy přeživších a uctít památku nesčetných obětí hrůzovlády Rudých Khmerů. Namísto jmen jen čísla, namísto továren rýžová pole, místo justice lidové soudy. Patřili jste k inteligenci, anebo třeba jen nosili brýle? Pak jste měli malou šanci na přežití, stejně jako další téměř tři miliony Kambodžanů za pouhé tři roky.

Zastavíte se také v oblasti Kampot, známé pepřovými plantážemi a krásným koloniálním městečkem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny. V Kampotu nebude chybět ochutnávka proslulého pepře a prohlídka pepřových plantáží La Plantation, v případě zájmu si můžete koupit kampotský pepř i jako suvenýr. Nocleh v Kampotu.

Lehká turistika cca 8 km

11. den: MANGROVNÍKY A JESKYNĚ PHNOM CHHNORK

Připravte se na den plný zajímavých aktivit. Dopoledne se zastavíte v Trapeang Sangkae, projektu na ochranu mangrovníků, kde si budete moci zasadit několik malých mangrovníků a přispět tak k jejich záchraně.

Po obědě přejedete do Phnom Chhnork, úžasného jeskynního komplexu. V nejrozsáhlejší ze zdejších jeskynní naleznete pozůstatky cihlové stavby ze 7. století – chrámu tehdejšího království Funan. Z pozůstatků tohoto monumentu vyrůstají ohromující stalagmity a stalaktity.

Po prohlídce jeskyní vás čeká plavba na člunech po řece Kampot, kde si vychutnáte nádherný západ slunce nad řekou a v případě zájmu se můžete vykoupat a zaplavat si anebo si odpočinout na pláži u řeky. Nocleh v Kampotu.

Lehká turistika cca 5 km

12. den: RYBÁŘSKÉ VESNIČKY A KOH RONG SANLOEM

Po snídani se přesunete do Sihanoukville, odkud pojedete dál po silnici podél hory Bokor a podél pobřeží do městečka Veal Renh. Poté vás čeká cca hodinová cesta motorovým člunem na Koh Rong Sanloem, kde si užijete zbytek dovolené již v pohodovém a relaxačním tempu. Nocleh v Koh Rong Sanloem.

V rezortu na ostrově Koh Rong Sanloem je možné si dokoupit obědy a večeře dle aktuální standardní nabídky hotelové restaurace (orientační ceny – hlavní chod, výběr z asijské i evropské kuchyně 7-18 USD, káva 2 USD, víno 5 USD za sklenku, nealko nápoje 2-3 USD, koktejly od 5 USD)

13. - 15. den: ODPOČINKOVÉ DNY NA OSTROVĚ KOH RONG SANLOEM

V tyto dny vás čeká klidnější odpočinkový program v rezortu na ostrově Koh Rong Sanloem. Ten je známý dokonalými západy slunce nad oceánem, křišťálově čistou vodou a téměř nedotčenými plážemi.

Ubytujete se v místním resortu a zbytek dne strávíte podle svých představ, opalováním na pláži či u koktejlu. V dalších dvou dnech vás čeká volný program s možností fakultativních aktivit (rybaření, kayaking, potápění a šnorchlování či pozorování fosforeskujícího planktonu – dle aktuálních podmínek a počasí), které vám na místě představí průvodce.

16. den: PHNOM PENH

Dopoledne se vrátíte na pevninu a zpět do hlavního města. Prohlédnete si Královský palác a Stříbrnou pagodu, komplex budov, které slouží od roku 1866 jako královská rezidence. Projdete si Národní muzeum, uvidíte symbol hlavního města Wat Phnom, pagodu z 15. století, Monument nezávislosti z roku 1958 a nebude chybět ani bronzová socha krále Norodoma Sihanouka.
Později odpoledne si užijete hodinovou plavbu po řece Mekong, kde můžete s koktejlem v ruce pozorovat západ slunce nad městem. Nocleh v Phnom Penh.

Lehká turistika cca 5 km

17. den: ODLET Z PHNOMPENH

Volné dopoledne, po kterém následuje transfer na letiště v Phnom Penh a odlet s jedním přestupem a jedním technickým mezipřistáním zpět do Prahy.

18. DEN: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

10. 11. – 27. 11. 2024

15 nocí

18 dní

Snídaně

letecky

Velká cesta Kambodžou

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

63 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Phnom Penh a Phnom Penh – Praha s přestupem a technickým mezipřistáním, včetně všech poplatků
 • 15 nocí se snídaní ve 3* nebo 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 9x oběd v místních restauracích během poznávací části
 • transfery dle programu
 • lodní dopravu na ostrov Koh Rong Sanloem a zpět
 • vstupy dle programu
 • 2 lahve minerální vody na osobu a den během poznávací části
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 9 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • turistické e-vízum (1.050 Kč, je třeba zaslat scan pasu)
 • fakultativní výlety
 • spropitné (doporučeno cca 3 USD na osobu a den) ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
10. 11. – 27. 11. 2024EK014010. 11. 2024 15:20
Letiště Václava Havla Praha
11. 11. 2024 00:15
Letiště Dubaj
EK034926. 11. 2024 20:35
Letiště Phnom Penh International Airport
27. 11. 2024 04:50
Letiště Dubaj
EK034811. 11. 2024 02:30
Letiště Dubaj
11. 11. 2024 16:30
Letiště Phnom Penh International Airport
EK013927. 11. 2024 09:05
Letiště Dubaj
27. 11. 2024 12:55
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Emirates

  Renomovaná letecká společnost Emirates, založena v roce 1985, je státní leteckou společností Spojených arabských emirátů a jejím domovským letištěm je Dubaj, ze kterého operuje lety do přibližně 80 zemí světa. V roce 2016 se stala největší leteckou společností dle počtu přepravených pasažérů a má rovněž největší leteckou flotilu na světě (Boeing 777 a Airbus A380).

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 30 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 150 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Chrámy z dob Khmérské říše, nad kterými se tají dech
 2. Návštěvu farmy produkující světoznámý kampotský pepř
 3. Nedotčenou přírodu i krásné pláže
 4. Světélkující plankton okolo ostrova Koh Rong
 5. Originální kambodžskou kuchyni
 • Praktické informace Kambodža

  1. Základní informace

  Oficiální název:  Kambodžské království
  Hlavní město: Phnom Penh (Phnompenh)
  Náboženství: buddhismus (97%), islám (2%)
  Nejvyšší hora: Phnom Aural (1813 m. n. m.)
  Počet obyvatel: cca 17 milionů
  Oficiální jazyk: khmérština
  Měna: riel (KHR)
  Předvolba: +855

  2. Cestovní doklad

  Ke vstupu na území Kambodže je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

  3. Turistická víza

  Turistické vízum lze získat ve formě elektronického víza (tzv. ETA), schválení trvá nejvýše tři pracovní dny.

  4. Platební karty, měna

  Za nejvhodnější způsob placení považujeme hotovost, ta je rovněž upřednostňována. Platební karty Visa, Mastercard a American Express lze použít zejména v Phnom Penh a Siem Reap v hotelech, některých restauracích a obchodech, počítejte s poplatkem 2-3% za použití karty.

  Jakou konvertibilní měnu s sebou: pro směnu lze USD i EUR. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek. Směna nicméně není nutná, lze bez problémů za vše platit i dolary (bankovky 1, 5, 10, 20 USD, bankovka 2 USD není většinou akceptována, bankovky musejí být co nejnovější, ne pomačkané, počmárané apod.)

  Zákonným platidlem je v Kambodži riel (KHR). Většina mincí (50, 100, 200 a 500) se kvůli nízké reálné hodnotě nepoužívá, bankovky jsou pak v hodnotě od 50 do 100.000 rielů. V současné době 1.000 KHR odpovídá cca 5,50 CZK.

  5. Ceny

  Ceny v obchodech ve městech: 
  – balená voda (1,5 l) – cca 0,5 USD – 1 USD za láhev
  – krabička cigaret – cca 1,50 USD
  – místní pivo (330 ml) – cca1 USD/plechovku
  – bochník bílého chleba – cca 2 USD
  – žluté banány 1 kg – cca 2 USD/kg
  – pomeranče 1 kg – cca 5 USD/kg
  – jablka 1kg – 3-5 USD/kg

  Ceny v restauracích ve městech: 

  Jídlo pro dvě osoby v restauracích střední kategorie vyjde zhruba na 20 USD. Cena hlavního jídla začíná na 8 USD za osobu, v méně turisticky exponovaných místech od cca 5 USD. Pozor, v restauracích jsou často zobrazeny ceny bez místní DPH, kterou je třeba připočítat k účtu.

  6. Dovoz/vývoz hotovosti

  Z Kambodži lze vyvézt nebo do země dovézt v hotovosti maximálně částku 10.000,- USD nebo ekvivalent.

  7. Celní předpisy

  V Kambodži platí omezení dovozu alkoholických nápojů, vína a tabákových výrobků. Zboží přesahující hodnotu 300 USD by mělo být uvedeno v celním prohlášení.

  8. Bezpečnost

  Turisticky oblíbená místa jsou zároveň místa se zvýšenou kriminalitou: častým způsobem krádeže je odříznutí popruhů batohů či tašek a jejich krádež.
  Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblastí.
  Když jdete do méně bezpečného místa, je doporučováno chodit ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
  Mít své věci pod neustálým dohledem – je to nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
  Rozdělit si hotovost na více částí a uschovat na různých místech.
  Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (doporučujeme např. naskenovat si pasy do e-mailu).

  9. Důležitá telefonní čísla

  Policie: 117
  Hasiči: 118
  Záchranná služba: 119
  Horká turistická linka: +855 31 201 2345 (pro případ přepadení, krádeží, dopravních nehod..)
  Velvyslanectví ČR: +855 237 266 23, +855 169 260 00

  10. Zdraví

  Státní zdravotnictví obecně nedoporučujeme, poskytuje ošetření na nízké úrovni s dlouho čekací dobou. V případě nutnosti využijte soukromých zdravotních zařízení.

  V případě, že vás ošetří, je nutné si nechat vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovat veškeré originální účty, recepty atd. pro pozdější jednání s pojišťovnou. Následná refundace je možná pouze tehdy, když dojde k ošetření ve smluvním zdravotnickém zařízení.

  11. Očkování

  Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován, povinné očkování aktuálně není, doporučená očkování konzultujte se svým lékařem.

  12. Léky

  Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění.

  13. Cestovní zavazadla

  Kufr klasický a menší batůžek na výlety.

  14. Co si zabalit sebou

  Doporučujeme lehké oblečení, kraťasy, pohodlné boty, ručník, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem. Nezapomeňte ale ani na delší kalhoty a oblečení s dlouhým rukávem jako ochranu před hmyzem a rovněž tak na repelent.

  15. Počasí

  V listopadu a prosinci je obvykle sucho a teplo, teploty se v Kambodži pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia.

  16. Stravování

  Základem kambodžské, resp. khmérské kuchyně je tradičně rýže, které místní používají přes dva tisíce druhů. Další důležitou součástí kuchyně jsou sladkovodní ryby a kuřecí a vepřové maso. Z čínské kuchyně se rozšířily nudle na různé způsoby, nejčastěji rýžové, ale i pšeničné. Mnoho vlivů kambodžská kuchyně přejala i z Thajska, Indie a také (díky kolonizaci) Francie. Tradiční místní pivo se jmenuje, asi nepřekvapivě, Angkor.

  17. Časový posun

  V Kambodži je časový posun oproti České Republice +6 hodin.

  18. Elektrické napětí

  Napětí v elektrické síti je v Kambodži 220 V, 50 Hz. Většina hotelů využívá zástrčky typu C (evropský styl), které jsou tvořeny dvěma hroty, adaptér pak není třeba. Další zástrčka, na kterou můžete narazit, je americký typ se dvěma tenkými kolíky.

  19. Internet, mezinárodní hovory

  Internet je poměrně běžně v turistických lokalitách dostupný, ať už formě WiFi v hotelích nebo v internetových kavárnách za cenu okolo 1 USD za hodinu. Mobilní roaming funguje ve většině země. Lze si zakoupit turistickou datovou SIM kartu za cca 5 USD.

  20. Doporučené kapesné

  Na stravu a nápoje pro Kambodžu doporučujeme cca 20-30 USD na osobu a den.

  21. Ostatní

  Hygienické podmínky
  Vodu z místní vodovodní sítě nepijte a odmítejte i led v nápojích, konzumujte pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem.

  Doprava
  Klasická hromadná doprava zde příliš nefunguje, železniční doprava pak neexistuje; ve městech využijete tuk-tuk, na delší vzdálenosti občas meziměstské autobusy včetně nočních se spacími kójemi.

  Taxi
  Namísto taxi zde najdete právě tuk-tuk. Cena není nikdy pevně daná, je třeba ji usmlouvat k oboustranné spokojenosti.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

10. 11. – 27. 11. 2024

15 nocí

18 dní
63 990,- +9 990,-

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627