Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Jižní Omán

Za zážitky do země písku, úžasného moře a vůní Orientu

Chcete si dovolenou na jihu Ománu opravdu užít? Přidejte se k nám! Máme pro vás doslova „jízdu“ plnou zážitků, přepychových pláží a orientální atmosféry. více

Vaše zážitková dovolená začne v oblíbeném hotelu Juweira v Salalah. Jakmile si dobijete baterky, vydáte se na divokou jízdu dunami pouště Rub al-Chálí, zažijete západ slunce, táborák s místními i přenocování v poušti. Vypravíte se k nejkrásnějším plážím jižního Ománu a navštívíte také místní plantáže, farmy či restaurace s pravým ománským jídlem. A velbloudi? Tak ty budete v Ománu potkávat úplně všude 😉.

Program

1. den: ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO OMÁNU

Odlet z Prahy, přílet do Salalah, transfer z letiště a ubytování v boutique hotelu Juweira se soukromou pláží a barem.

2. den: Relax na hotelu

Volný den určený k odpočinku a koupání.

3. den: Salalah – město s vůní orientu

Putování jižním Ománem začnete v nedalekém městě Salalah, městě s naprosto odlišnou atmosférou a architekturou než znáte z našich zeměpisných šířek. Podíváte se do kaple Nabi Amran s nejdelší hrobkou na světě, a pak i na mešitu Sultána Qaboose, která je typickou ukázkou islámské architektury.

Projdete se též tradičním trhem, jehož ovzduší prosycené vůní všudypřítomných kadidel podtrhuje ducha orientu. Omán je velmi bezpečnou zemí, tudíž nic nebrání tomu prochodit místní tržiště a uličky, a na vlastní kůži okusit místní kolorit. Zážitkem jistě bude i návštěva místní školy, ve které studoval samotný sultán. Oběd si pak vychutnáte v lokální restauraci, kde se bude podávat typické ománské jídlo. Nakonec zavítáte na kokosovou farmu s ochutnávkou čerstvé kokosové vody.

4. den: Volno nebo jízda na velbloudu při západu slunce

Fascinují vás záběry jezdců, kteří na svých velbloudech kráčí podél moře? Vyzkoušejte si tento zážitek na vlastní kůži. Naskočte s námi na velblouda a užijte si parádní projížďku při západu slunce.

5. den: Pouštní romance v poušti Rub al-Chálí a ztracené město Ubar

Dopoledne si užijete koupání a pobyt na pláži, odpoledne se pak vydáte do pouště Rub al-Chálí. Ta je součástí Arabské pouště, která je čtvrtou největší písečnou pouští světa. Už jen samotná cesta v silném voze 4×4 je skvělým zážitkem.

Cestou vás čeká zastávka u plantáže kadidlovníků, a také návštěva ztraceného města Ubar (UNESCO). Nakonec se podíváte na velbloudí farmu produkující velbloudí mléko. O impozantní závěr dne se postará kýžený západ slunce v poušti s posezením u ohně s domorodci, kteří často vytáhnou nějaký hudební nástroj a zapějí své lidovky 😊.

Ubytování v poušti bude velmi stylové: Empty Quarter Eco Lodge v útulných bungalovech. Večeře a nealkoholické nápoje zahrnuty.

6. den: Fata morgána

Po noci v poušti naberete opět směr moře s nekonečnými obzory, fata morgánou a stolováním v místní zájezdové restauraci. Příjezd do hotelu po obědě, volný program.

7. DEN: Směr Jemen

Dnešní den se vydáte směrem k hranicím s Jemenem na krásné zlaté pláže Fazayh a Mughsail s kulisou hor a útesů (možnost koupání). Cestou se zastavíte na úchvatném místě zvaném Spring water, jednom z nejatraktivnějších přírodních úkazů jižního Ománu. Jedná se o gejzíry, které vytváří přílivové vlny. Cestu vám opět zpříjemní velbloudi, kteří se potulují po silnicích plážích a všude, kde mohou.

8. DEN: ODLET

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

POZNÁMKA:

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 10.
 • Maximální počet účastníků zájezdu: 30.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o šest měsíců.
 • Přesahuje-li délka zájezdu 14 dnů, je nutné zajistit si cestovní víza (online) – klienti si zajišťují sami. DOVOLUJEME SI UPOZORNIT, ŽE VÍZA JSOU PLATNÁ 30 DNÍ ODE DNE JEJICH SCHVÁLENÍ. Z tohoto důvodu si, prosím, vízum vyřizujte ca 10 dní před odletem.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • SalamAir

  Ománská letecká společnost SalamAir byla založena v roce 2016. Její flotila zahrnuje letouny A320neo a A321neo. Vnitřní prostory letadel jsou uzpůsobeny pro pohodlné cestování s dostatečným prostorem pro nohy a příjemným sklonem sedaček.

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout rozměry 56 ⨉ 45 ⨉ 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz s pravidelným tvarem. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a součet všech tří rozměrů (délka + šířka + výška) nepřesahuje 160 cm. Více informací naleznete zde.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. jízdu dunami a přenocování v poušti Rub al-Chálí
 2. návštěvu farem a ochutnávku skvělé ománské kuchyně
 3. přírodní úkaz - gejzíry Spring Water
 4. jedinečné divoké pláže
 5. pohodlí butikového hotelu Juweira 4*

Praktické informace Omán

1. Základní informace

Oficiální název:  Sultanát Omán
Rozloha : 309 500 km² (84. na světě)  
Obyvatelstvo :  4 758 215 obyvatel
Jazyk :  arabština (úřední), angličtina, balúčština, urdština, další indoíránské jazyky
Měna : ománský rial (OMR)
Časové pásmo : + 3
Hlavní město: Maskat
Nejvyšší bod: Džabal aš-Šám (2 980 m n. m.)

2. Cestovní doklad

Vedle vyřízení turistických víz je potřeba zároveň vlastnit cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po Vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Pro cestu do Ománu je třeba si vyřídit turistická víza, o která se žádá POUZE online na oficiální webové stránce (https://evisa.rop.gov.om/).  Poplatek za vyřízení je 5 nebo 20 ománských riálů (dle tipu víz) a hradí se online. Klient nese plnou zodpovědnost za zajištění svých turistických víz. Momentálně se týká pouze zájezdů, jejichž délka přesáhne 14 dnů.

DOVOLUJEME SI UPOZORNIT, ŽE VÍZA JSOU PLATNÁ 30 DNÍ ODE DNE JEJICH SCHVÁLENÍ. Z tohoto důvodu si, prosím, vízum vyřizujte ca 10 dní před Vaším odletem.

4. Platební karty, měna

Oficiální měna v Ománu je ománský riál (OMR).  Aktuální kurz naleznete na stránkách České národní banky:

https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_ostatnich_men/kurzy.jsp

V Ománu se dá pohodlně platit i USD nebo EUR, příp. můžete použít platební karty. U platby v USD doporučujeme vyměnit si USD s ochrannými známkami (platné od roku 2016). Blíže se, prosím, informujte ve směnárně.

5. Ceny

Ceny v Ománu jsou velmi podobné jako ceny v ČR. Levnější je benzín, který stojí kome10-ti korun. Cena jídla v běžné restauraci stojí 3 – 5 rialů. Spropitné se přijímá, není povinné.

6. Celní předpisy

Osobní věci podléhají kontrole. Bezcelně je povolen dovoz 400 ks cigaret, 100 ml parfému, 10 ks DVD, 2 litrů vína či lihoviny nebo 24 plechovek alkoholu (pouze nemuslimové starší 21 let). Je nutné deklarovat cestovní šeky, šperky nebo drahé kameny, apod. v hodnotě přesahující 6 tisíc ománských rijálů. Dovoz zbraní a střeliva je povolen pouze na základě dopředu vyžádané zvláštní licence v omezeném množství.

7. Dovoz hotovosti

Je nutné deklarovat hotovost v hodnotě přesahující 6 tisíc ománských rijálů.

8. Bezpečnost

Omán je zemí s nízkým výskytem běžné kriminality, občasné krádeže však nejsou vyloučeny, zj. ze zaparkovaných vozů.

9. Důležitá telefonní čísla

Hasiči………………………………..290211
Policie……………………………….290099
Ambulance…………………………999
Záchranná služba………………..211555

10. Zdraví

Klientům doporučujeme dodržovat základní hygienická pravidla, zejména pít pouze balenou vodu a před požitím ovoce omýt tekoucí vodou.

11. Očkování

Očkování není povinné, pro doporučené očkování se poraďte se svým lékařem.

12. Léky

Léky vlastní potřeby, případně léky na střevní potíže.

13. Cestovní zavazadla

Cestovní taška či kufr, dle preferencí klienta.

14. Co si zabalit sebou

V této zemi budete mít možnost navštívit i několik svatých míst v rámci fakultativních výletů, proto prosím počítejte s tím, že na tato místa musíte být patřičně oblečeni. Délka kalhot (sukní) je doporučena minimálně pod kolena a zároveň jsou doporučena zakrytá ramena a výstřihy. Jestliže rádi nosíte například tílka nebo kraťasy, můžete to vyřešit šátkem, kterým si vždy zakryjete patřičná místa. Platí to jak pro ženy, tak i pro muže.

Součástí vaší výbavy by měl být i opalovací krém s vysokým UV faktorem, pokrývka hlavy proti slunci, sluneční brýle, repelent a v neposlední řadě pohodlná obuv. Nezbytné je také lehké triko na koupání, kalhoty nad kolena na koupání (na některých místech není možné koupání pouze v plavkách a je vyžadováno tričko s krátkým rukávem + kalhoty/sukně nad kolena)

15. Počasí

Letní teploty se zj. v jižní části Ománu, který leží v tropickém pásmu, mohou pohybovat mezi 38 – 50 stupni Celsia. Celoročně je zde vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření (doporučuje se používat kvalitní opalovací krémy a nosit brýle s UV filtrem). Osoby se srdečními a dalšími zdravotními problémy by měly zvážit načasování návštěvy mimo teplotně nejnáročnější měsíce. Zdravotní riziko nakažlivých chorob je velice malé.

Průměrné teploty v průběhu jarních termínů se pohybují okolo 26 °C. Není ale výjimkou, že vystoupají velice snadno přes 28 °C . Průměrné teploty v podzimních měsících se pohybují okolo 30 °C.

V lednových termínech se noční teploty v poušti mohou pohybovat okolo 10 °C, proto doporučujeme teplejší mikinu/svetr, ponožky atd.

16. Stravování

Mimo hotel je možné se stravovat v okolních restauracích (cena oběda je cca 10 rialů).

17. Časový posun

Časový posun oproti České republice je +3 hodiny.

18. Elektrické napětí

V zemi je zavedeno napětí 220 – 240 V, 50 Hz  – je nutné zakoupit si adaptér pro dvou – otvorové zástrčky.

19. Internet a mezinárodní hovory

Wifi je k dispozici na hotelu.

20. Doporučené kapesné

Dle potřeb klienta.

21. Konzumace alkoholických nápojů

Vzhledem k místním zvyklostem jsou časy servírování alkoholických nápojů upraveny vládním nařízením a to následovně: sobota – čtvrtek: 12:00 – 15:00 a 18:00 – 23:30; pátek: 14:00 – 23:30.

Kompletní ceník

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627