Hledat

Termální lázně Snovik, Slovinsko

Za aktivním poznáním i odpočinkem

Slovinsko je zemí mnoha neobyčejných přírodních a kulturních krás. Poznejte s námi jeho nedotčenou přírodu, majestátní Alpy či průzračné hladiny slovinských jezer Bled a Bohinj. více

Milovníci historie zajisté ocení i půvaby “slovinských Benátek” – města Piran. Každodenní zasloužený odpočinek pak nejdete v termálních lázních Snovik, které jsou od resortu vzdáleny maximálně 400 metrů. Okolí lázní je obklopeno krásnými zelenými lesy, které můžete objevovat díky množství turistických a cykloturistických tras.

 

Program

1. den: ODJEZD DO SLOVINSKA, UBYTOVÁNÍ

V ranních hodinách odjezd z Prahy do Slovinska. Ubytování v hotelu Eco Resort Spa Snovik 4*.

2. den: Pěší výlet - NÁHORNÍ PLOŠINA VELKA PLANINA

Nenechte si ujít pěší výlet (s možností využití lanovky – za poplatek) na náhorní plošinu Velka Planina, kde se dosud nacházejí tradiční pastýřské chýše a mezi nimi kostelík, který navrhl známý architekt Josip Plečnik. Planina nabízí úchvatné výhledy na Kamninské a Savinjské Alpy. Přímo v salaších pak budete moci ochutnávat typické místní speciality (za poplatek).

Odpoledne se vydáte do nejnavštěvovanější dendrologické zahrady Slovinska Arboreta Volčji Potok (za poplatek). Projdete si 80 hektarový park, kde je zpravidla každý měsíc zasvěcen určitým skupinám rostlin v závislosti na ročním období, jako jsou traviny, růže, balkonové květiny. Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

Slovinsko - dovolená pro seniory 55+ foto 4

3. den: POBYT V LÁZNÍCH, Fakultativně MĚSTO PIRAN

Nechte se okouzlit městem Piran, které je pro mnohé nejkrásnějším slovinským městečkem při pobřeží Jadranu. Piran bývá často přezdíván slovinskými Benátkami. Město vás okouzlí úzkými křivolakými uličkami a neopakovatelnými výhledy z městského opevnění. Vzhledem k tomu, že Piran leží v blízkosti italských hranic, a že ho provázela italská minulost, bude vás zde doprovázet italská atmosféra na každém kroku. Dále uvidíte nejseverněji položené saliny Středozemního moře, kde se již po dlouhá léta těží výborná sůl. Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

Celodenní fakultativní výlet, cena 30 EUR.

Slovinsko - zájezdy pro seniory 55+ foto 3

4. den: POBYT V LÁZNÍCH

Koupání v termálním bazénu, či pěší vycházky do okolí.

5. den: Pěší výlet - JEZERO BOHINJ A JEZERO BLED

Vydejte se k jezeru Bohinj, které leží v Triglavském národním parku a patří k nejvyhledávanějším přírodním lákadlům Slovinska. Lanovkou vyjedete na horu Vogel (1540 m. n. m.) (za poplatek). Z vrcholu této hory se vám naskytnou úžasné výhledy na jezero Bohinj.

Dále poznáte nejznámější slovinské jezero Bled, které bývá přezdíváno “Ráj pod Triglavem“. Okolo jezera se vydáte pěší procházkou, během které si užijete atmosféru jeho břehů, jež obklopují majestátní hory. Uprostřed jezera stojí na malém ostrůvku kostelík, symbol tohoto jezera. Uvnitř kostela se nachází tzv. zvon splněných přání. K ostrůvku Blejsky otok budete moci podniknout vyjížďku lodičkou (za poplatek), a pak navštívíte strážní hrad, který se vypíná na skalním výběžku nad jezerem.

Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

Slovinsko - termály pro seniory 55+ foto 5

6. den: POBYT V LÁZNÍCH, Fakultativně MĚSTO LUBLAŇ

Užijte si volný den procházkami po okolí nebo pojeďte na fakultativní výlet do Lublaně, hlavního „zeleného“ města Slovinska. Vydejte se po stopách architekta Jože Plečnika, díky jehož dílům dostala Lublaň unikátní charakter, a který se také významně podílel na úpravách Pražského hradu.

Celodenní fakultativní výlet, cena 25 EUR.

Slovinsko pro seniory 55+ termální lázně - foto 3

7. den: ODJEZD DO ČESKÉ REPUBLIKY

Po snídani odjezd zpět do České republiky.

Poznámka k programu:

 • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Nabídka a ceny jsou orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
 • V cenách nejsou zahrnuty vstupy. Orientační kapesné na vstupy 48 EUR.
 • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.

Termíny a ceny

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
Rezervovat

5. 9. – 11. 9. 2021

6 nocí

polopenze

+ přikoupit
plnou penzi

autobusem

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba
(při nákupu zájezdu do 30.06.2021)

13 390,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Snovik – Praha (s možností nástupu v Jihlavě a Brně)
 • 6 nocí s polopenzí v resortu Eco Resort Spa Snovik 4*, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek  3 550 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek  2 200 Kč za polopenzi
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • jízdné lanovkami
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 1 600 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 450 Kč) na COVID-19

HOTELY

 • Hotel Eco Resort Spa Snovik

  DETAIL

  Hotel Eco Resort Spa Snovik je situován v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Nachází se 30 km od Lublaně a 9 km od městečka Kamnik v údolí Tuhinj. Okolí hotelu tvoří lesy, louky, pole, sady a kopce náhorních plošin Velika Planina a Menina Planina, které přímo vybízejí k procházkám a vyjížďkám na kole. Hotel svým klientům nabízí ubytování ve standardních dvoulůžkových pokojích s možností vstupu do termálních bazénů... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Eco Resort Spa Snovik

  DETAIL

  Hotel Eco Resort Spa Snovik je situován v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Nachází se 30 km od Lublaně a 9 km od městečka Kamnik v údolí Tuhinj. Okolí hotelu tvoří lesy, louky, pole, sady a kopce náhorních plošin Velika Planina a Menina Planina, které přímo vybízejí k procházkám a vyjížďkám na kole. Hotel svým klientům nabízí ubytování ve standardních dvoulůžkových pokojích s možností vstupu do termálních bazénů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 2x denně volný vstup do lázní po celou dobu pobytu
 2. 2x denně lekce aqua gymnastiky
 3. zapůjčení hůlek na nordic walking
 4. procházky v okolí lázní po turistických trasách
 5. slovinský folklorní večer s typickými místními pokrmy
 • MĚSTO PIRAN – SLOVINSKÉ BENÁTKY

  30 EUR

  Nechte se okouzlit městem Piran, které je pro mnohé nejkrásnějším slovinským městečkem při pobřeží Jadranu. Piran bývá často přezdíván slovinskými Benátkami. Město vás okouzlí úzkými křivolakými uličkami a neopakovatelnými výhledy z městského opevnění. Vzhledem k tomu, že Piran leží v blízkosti italských hranic, a že ho provázela italská minulost, bude vás zde doprovázet italská atmosféra na každém kroku. Dále uvidíte nejseverněji položené saliny Středozemního moře, kde se již po dlouhá léta těží výborná sůl. Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • LUBLAŇ

  25 EUR

  V hlavním a zároveň největším slovinském městě si uděláte procházku po historickém centru. Ráz města do velké míry ovlivnil nám známý architekt Josip Plečnik. Symbolem Lublaně je drak, který se objevuje na několika jejích památkách, jako například na Dračím mostě. Nedaleko Dračího mostu se nachází ještě tzv. Trojmostí, které vypadá jako tři mosty postavené v různých úhlech vedle sebe. Naproti Trojmostí stojí Katedrála sv. Mikuláše, kterou také navštívíte.

  Polodenní fakultativní výlet.

Slovinsko – rozmanitá země, která vám učaruje

Slovinsko je zemí mnoha přírodních krás. Jejich jedinečnost dokonale popisuje jedna stará slovinská legenda: Při stvoření světa získala každá země do vínku něco výjimečného. Některá dostala hory, další moře a jiná zase husté lesy. Jako poslední se o slovo přihlásilo Slovinsko: “já jsem tady také!” A v tom se z pověstného vaku vysypalo to, co tam zbývalo až na konec: to nejlepší od každého! Bylo toho tolik, že by mohl vzniknout ještě jeden malý svět. Aby se vše dobře spojilo, bylo třeba nejdůležitější přísady – lásky. Pouze pravá láska měla tu čarovnou moc spojit moře s horami, lesy s vodami a pole s vinicemi.

Vydejte se i vy objevit tento kouzelný svět.

Terme Snovik

Alpské termální středisko Terme Snovik se nachází v klidném prostředí lesů v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Zároveň je ideálním výchozím bodem pro objevování a poznávání nejatraktivnějších turistických cílů Slovinska.

Léčebné účinky termálních vod ve Snoviku

Místní obyvatelé si všimli mimořádnosti termálních pramenů již před mnoha lety. Oficiálně pak byly uznány jako léčivé v roce 2008. Teplota vody ve vnitřním bazénu je 32°C – 36°C. Prameny jsou bohaté na obsah hořčíku, vápníku a ostatních příznivě působících minerálů. Při léčbě je voda z termálního pramene využívána jak ke koupelím, tak i na pitné kúry. Příznivě a léčivě působí na pooperační stavy, revmatická onemocnění, bolest kloubů, artritidu, záněty sedacího nervu, zranění menisku a jako prevence osteoporózy.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Kontaktujte nás

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627