Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Západní Kanada

Cesta divokou kanadskou přírodou

Milujete divokou přírodu a toužíte poznat její pravou tvář? Kanada je ta správná adresa. více

Vezmeme vás na cestu za těmi nejvýznamnějšími skvosty, které země javorového listu ukrývá. Na poznávacím zájezdu západní Kanadou spatříte strmé hory s věčně zasněženými vrcholky, jezera s neskutečně modrou třpytící se hladinou, fantastické vodopády, ledovcová pole…To vše je jen malý zlomek krásy, kterou příroda čaruje v úžasných národních parcích Kanady. Užijete si pohodové procházky v čisté kanadské přírodě, vychutnáte příjemnou atmosféru Vancouveru, podíváte se do míst, která byla domovem majestátních dinosaurů a především si odvezete nádherné zážitky na celý život.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Calgary s přestupem. Přílet, transfer z letiště a ubytování.

2. den: CALGARY - DOMOV DINOSAURŮ BADLANDS

Nejprve vás čeká prohlídka Calgary, hlavního města kovbojů, které se proslavilo především díky Olympijským hrám v roce 1988. Je také považováno za vstupní bránu do nejkrásnějších národních parků Kanady.

Poté už zamíříte do geografického regionu Badlands, který byl domovem majestátních dinosaurů. Zastavíte se na vyhlídce Horseshoe Canyon s fascinujícím výhledem na krajinu Badlands, která se zde utvářela až do období křídy, tedy 70 milionů let zpět. Poté se vydáte na kratší procházku po stezce Hoodoos, kde budete obdivovat pískovcové útvary s názvem Drumheller Hoodoos. Ty jsou považovány za ikony parku Badlands a zajímavý je především jejich jedinečný houbovitý tvar.

Na závěr dne si užijete prohlídku Královského Tyrrellova muzea paleontologie, které leží přímo ve zdejších paleontologických lokalitách. Můžete zde spatřit fosílie dinosaurů pocházející až z období svrchní křídy.

3. den: NÁRODNÍ PARK BANFF

Vydáte se do nejstaršího národního parku Kanady, Banff (UNESCO). Založen byl již v roce 1885 a vy zde budete moci obdivovat nádherné scenérie Skalnatých hor a krajinu plnou jezer a dalších přírodních zajímavostí. Uděláte si i panoramatickou zastávku u Hoodoos Fairy Chimneys, vysokých a štíhlých skalních věží, které pocházejí z doby  ledové a jejichž název v překladu znamená “pohádkové komíny”.

Zavítáte k vodopádům Bow Falls na řece Bow River a také k jezerům Minnewanka a Two Jack Lake. Užijete si jízdu lanovkou na vrchol hory Sulfur Mountain, odkud se vám naskytne nádherný pohled na národní park Banff.

4. den: NP KOOTENAY A YOHO - LAKE LOUISE - MORAINE LAKE

Vaší další zastávkou bude národní park Kootenay, kde si užijete procházku kolem Marble Canyon. Mramorový kaňon, jak v překladu zní jeho název, přináší fascinující podívanou. Průzračně čistý proud řeky Vermilion si zde divoce razí cestu mezi skalními soutěskami.

Podíváte se i k nádhernému jezeru Lake Louise, jež je jedno z nejfotogeničtějších míst Kanady. Pohled na celé jezero si krásně vychutnáte z výšky při jízdě lanovkou. Dalším nádherným jezerem, které si prohlédnete, bude slavné Moraine Lake, které je považováno za nejkrásnější jezero v celé Kanadě.

Pokračovat budete do národního parku Yoho (UNESCO), který se řadí k nejkrásnějším parkům v této oblasti.

5. den: NP JASPER - LEDOVEC COLUMBIA ICEFIELD - VODOPÁDY ATHABASCA

Čeká na vás další nádherný národní park s nezapomenutelnou přírodou. Jasper je největší park v kanadských Skalnatých horách s úctyhodnou rozlohou více než 10 tisíc km². Cestou si uděláte zastávku u ledovce Columbia Icefield, který leží v nadmořské výšce 3 000 m. Fakultativně budete mít možnost vyjet na jeden z ledovců (Athabasca glacier) a prohlédnout si tak jeho krásy zblízka. Budete pokračovat k působivým vodopádům Athabasca, kde si uděláte pohodovou túru.

Navštívíte Maligne Canyon a užijete si pohledy do strmých propastí, v nichž můžete sledovat protékající řeku. Poté se vydáte k jezeru Maligne, v jehož modré hladině se zrcadlí okolní pohádková krajina. Fakultativně si můžete vychutnat projížďku lodí po jezeře.

6. den: REZERVACE MOUNT ROBSON - NP WELLS GRAY

Vydáte se na cestu do centrální části Britské Kolumbie, Sun Peaks. Cestou si uděláte zastávku u rezervace Mount Robson, kde se pokocháte pohledem na nejvyšší vrchol v kanadské části Skalnatých hor – Mount Robson. V národním parku Wells Gray si pak ještě prohlédnete úchvatné vodopády Helmken a Spahat.

7. den: MĚSTO WHISTLER

Na rozdíl od předchozích dnů se tentokrát nevydáte poznávat krásy přírody, ale navštívíte kanadské město Whistler. Vyrostlo v údolí vysokých hor, které ho obklopují ze všech stran a proslavilo se především díky Olympijským hrám, které se konaly v roce 2010 ve Vancouveru. Whistler hostil několik disciplín a navíc zde měla základnu i Olympijská vesnička. Město je poměrně mladé a za svou architekturu získalo již několik designérských ocenění. Bývá také označováno za jednu z nejlepších lyžařských oblastí v Severní Americe.

Po prohlídce města si budete moci fakultativně dopřát odpočinek v místních termálních lázních. Ti, kdo nebudou chtít relaxovat, ale poznávat další krásy kanadské přírody, je připravena možnost krátké pěší procházky k jezeru Lost Lake či Green Lake, v závislosti na fyzických a časových možnostech.

8. den: VODOPÁDY SHANNON - NANAIMO

Čeká vás cesta do města Nanaimo. Uděláte si krátkou zastávku u vodopádů Shannon, které jsou obklopeny panenskou přírodou. Poté už budete pokračovat trajektem. Po příjezdu osobní volno a odpočinek.

9. den: POZOROVÁNÍ VELRYB - VICTORIA

Po příjezdu do Victorie si užijete nevšední a nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování velryb. Tito obrovští savci jsou obyvateli Tichého oceánu kolem Vancouver Island. Nejčastěji zde můžete spatřit plejtváka malého, keporkaka či plejtvákovce šedého.

Odpoledne si prohlédnete centrum Victorie, krásného města s typickým britským šarmem a koloniální architekturou. Prohlédnete si oblíbený přístav, budovu parlamentu a také proslulý Empress Hotel. Díky příznivému klimatu je Victoria známá také jako “město zahrad”. Místní si dávají záležet na upravené zeleni a najdete tu také několik krásných parků plných květin.

10. den: VANCOUVER

Ráno navštívíte překrásné Butchartovy zahrady, které byly vysazeny na místě bývalého lomu a dnes patří k nejkrásnějším zahradám na světě. Čeká vás další plavba na palubě trajektu, tentokrát do Vancouveru. Město, jemuž se přezdívá “perla Pacifiku”, je třetím největším v celé Kanadě. Je oblíbeným městem filmařů a natáčelo se zde mnoho kanadských i amerických filmů a televizních pořadů.

Během prohlídky budete mít možnost poznat čínskou čtvrť, která je největší v Kanadě a zároveň jednou z největších čínských čtvrtí v Severní Americe. Zavítáte do čtvrti Granville Island, která je považována za synonymum skvělého jídla a budete si moci projít místní trh s čerstvými potravinami. Při prohlídce města nezapomenete ani na známou historickou čtvrť Gastown.

Zájemci se mohou fakultativně vydat na vyhlídkovou věž Vancouver Lookout, která je místní dominantou a poskytuje 360° pohled na město.

11. den: MOST CAPILANO SUSPENSION - STANLEY PARK

Svůj předposlední den v Kanadě si užijete dobrodružstvím jen pár kilometrů od centra Vancouveru. Navštívíte totiž visutý most Capilano Suspension, který je dlouhý 137 metrů a je zavěšený mezi stromy ve výšce 70 metrů nad zemí. Naskytne se vám z něj úchvatný pohled na okolní zalesněnou krajinu a vychutnáte si netradiční zážitek v srdci přírodního parku.

Odpoledne se vypravíte do vancouverského Stanley Parku, který je největším městským parkem v celé Kanadě. Většinu jeho plochy zaujímá les a procházet se tu můžete až po 200 kilometrech chodníků a cest.

12. den: ODLET

Odlet z Vancouveru do Prahy.

13. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme na nutnost sjednaní cestovního pojištění do Kanady
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
 • Pro vycestování je nutné zařídit si elektronické povolení cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“. Povolení eTA je pro bezvízové cestující v letecké dopravě od 10. 11. 2016 povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem. Klienti si elektronické povolení zajišťují sami.

PROČ S NÁMI

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program zájezdu je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z přírody a měst západní Kanady a zároveň si v příjemné atmosféře odpočinuli od všedních starostí.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

24. 5. – 5. 6. 2024

11 nocí

13 dní

Snídaně

letecky

Západní Kanada - Cesta divokou kanadskou přírodou

poslední 4 místa

96 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Calgary a Vancouver – Praha s přestupem v Londýně včetně všech poplatků
 • ubytování 11 nocí ve 3*/4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím.
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • pozorování velryb
 • 2x plavba trajektem
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 17 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • plavby lodí po jezeře Maligne (cca 1 550 Kč), výlet na ledovec Athabasca (cca 1 490 Kč)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • vyřízení elektronické vstupní registrace na území Kanady “eTA  Electronic Travel Authorization – eTA” v hodnotě cca 7 CAD
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
24. 5. – 5. 6. 2024LH140324. 5. 2024 06:10
Letiště Václava Havla Praha
24. 5. 2024 07:20
Letiště Frankfurt nad Mohanem
LH4934. 6. 2024 16:25
Letiště Vancouver International Airport
5. 6. 2024 10:55
Letiště Frankfurt nad Mohanem
LH435424. 5. 2024 09:35
Letiště Frankfurt nad Mohanem
24. 5. 2024 11:20
Letiště Calgary International Airport
LH13965. 6. 2024 12:25
Letiště Frankfurt nad Mohanem
5. 6. 2024 13:25
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 5 národních parků zapsaných na seznamu UNESCO
 2. města Calgary a Vancouver hostující zimní Olympijské hry v roce 1988 a 2010
 3. nejfotografovanější ledovcová jezera Moraine Lake a Lake Louise
 4. divokou přírodu, hory a výhled na nejvyšší vrchol kanadských Skalnatých hor – Mount Robson
 5. pozorování velryb u oblíbeného ostrova Vancouver Island

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

24. 5. – 5. 6. 2024

11 nocí

13 dní
96 990,- 96 990,- +17 990,-

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627