Hledat

Krásy Andalusie

Nechte se okouzlit krásami pohádkové Andalusie a poznejte její kulturní i přírodní dědictví. více

Navštivte světově proslulá místa s maurskou historií, jako jsou Granada, Sevilla, Córdoba, i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Vydejte se na výlety do zajímavých přírodních oblastí národního parku Torcal nebo ke skále Gibraltar.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet do Malagy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: TORCAL DE ANTEQUERA, CÓRDOBA

Po snídani vás čeká první den v Andalusii. Vyjížďka k PŘÍRODNÍMU PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. Prohlídka města CÓRDOBA (UNESCO), jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek – katedrála/ mešita, římský most, židovská čtvrť aj. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, osobní volno.

3. den: GRANADA, ALHAMBRA

Výlet do srdce Andalusie – města GRANADA (UNESCO) – zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, aj.). Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, osobní volno.

Poznámka: vstupné do Alhambry 990 Kč (nutno objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek). Zakoupit si vstupenku na místě nebude možné!

4. den: RONDA

Ronda je malebné městečko rozkládající se nad skalní rozsedlinou, které upoutá každého návštěvníka svým typickým klenutým mostem. Ten pochází z 18. století a spojuje historickou a novější městskou část. Prohlédnete si historickou část města, býčí arénu či kostel Santa Maria la Mayor. Návrat do hotelu v pozdně odpoledních hodinách, večeře, osobní volno.

5. den: SEVILLA

Výlet do SEVILLY (UNESCO) – vznešené andaluské metropole pyšnící se překrásnými památkami. Prohlédnete si královský palác Alcázar s jedinečnou ukázkou arabské architektury a krásnou zahradou, největší gotickou katedrálu na světě či starou židovskou čtvrť a mnoho dalšího. Příjezd do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno.

Andalusie pro seniory 55+ - foto 4

6. den: VOLNÝ DEN S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍHO VÝLETU

Pobyt u moře nebo fakultativní výlet na Gibraltar.

Pro zájemce je připraven celodenní fakultativní výlet na Gibraltar, unikátní britskou kolonii na Pyrenejském poloostrově. Gibraltar se nachází v místě, kde se Atlantik spojuje se Středozemním mořem. Gibraltarská úžina odděluje evropský kontinent od afrického. Navštívíte jeskyni svatého Michala i vyhlídku, ze které je výhled na hlavní část Gibraltaru, a necháte se pobavit hrátky opic Makak magot – jediným volně žijícím druhem opic v Evropě.

Pro vstup na území Gibraltaru je vyžadován platný cestovní pas či občanský průkaz!

7. den: VOLNÝ DEN S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍHO VÝLETU

Volný den ideální pro koupání a odpočinek na pláži. Na místě budete průvodcem seznámeni s aktuální nabídkou fakultativního výletu pro tento den.

8. den: ODLET

Cestou na letiště prohlídka Málagy, poté odlet z Málagy do Prahy.

V případě zájezdu na 10 nocí – v rámci programu navíc 3 volné dny určené k pobytu u moře či k fakultativním výletům. Odlet do Prahy 11. den zájezdu.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků pro uskutečnění fakultativních výletů: 15
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

2. 10. – 9. 10. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Andalusie

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2023)

26 490,-

Rezervovat

vyprodáno

14. 9. – 21. 9. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Andalusie

vyprodáno

vyprodáno

21. 9. – 1. 10. 2023

10 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Andalusie

vyprodáno

vyprodáno

24. 9. – 4. 10. 2023

10 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Andalusie

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Málaga – Praha včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí v 3*/4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 4 100 Kč za jednolůžkový pokoj dle termínu
 • vstupné: Alhambra (990 Kč), Katedrála v Seville (200 Kč nad 65 let, 330 Kč do 65 let), Královský palác v Seville (190 Kč nad 65 let, 390 Kč do 65 let) – nutno objednat při rezervaci zájezdu z důvodu garance vstupenek
 • fakultativní výlety: Gibraltar (cca 62 EUR), Mijas (cca 25 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. ŽANETA FIKEJZOVÁ KVAPILOVÁ

  Průvodkyně

  Samy cesty osudu mne přivedly ke studiu španělštiny a již na vysoké škole jsem věděla, že to budou cesty skutečné, plné barev, vůní, těch nejúžasnějších lidských osudů a čarokrásných míst. A nemýlila jsem se. Španělsko, Mexiko, Peru a další – to vše jsou země, jejichž neopakovatelná atmosféra, barvité scenérie či ostré horské masivy, zanechaly v mém srdci tu nejúžasnější vzpomínku a po jejich návštěvě mé vnímání světa již není stejné. Vždy, když se vracím zpět domů, vím, že chci vědět ještě víc a podívat se dál.
  Ruku v ruce tomuto cítím nepopsatelnou radost z toho, že na těchto cestách mohu doprovázet právě vás, další milovníky cestování, kteří byli „lapeni do sítí“ poznávání neznámých krajů a jejich fenomenálních obyvatel, kultury, historie… Z celého srdce se vždy těším na další novou výpravu, kdy si každý den užijeme na maximum, kdy se budu moci podělit o své zkušenosti, povyprávět o dané zemi, či odpovídat na zvídavé otázky. Domnívám se, že cesty osudu mne dovedly na ta správná místa a velice ráda tam doprovodím právě Vás.
  Viva la vida!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
14. 9. – 21. 9. 2023QS 115214. 9. 2023 17:20
Letiště Václava Havla Praha
14. 9. 2023 20:45
Letiště Málaga Costa Del Sol
QS 115321. 9. 2023 21:30
Letiště Málaga Costa Del Sol
22. 9. 2023 00:45
Letiště Václava Havla Praha
21. 9. – 1. 10. 2023QS 115221. 9. 2023 17:20
Letiště Václava Havla Praha
21. 9. 2023 20:45
Letiště Málaga Costa Del Sol
QS 11531. 10. 2023 21:30
Letiště Málaga Costa Del Sol
2. 10. 2023 00:45
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. – 4. 10. 2023QS 115224. 9. 2023 17:20
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. 2023 20:45
Letiště Málaga Costa Del Sol
QS 11534. 10. 2023 21:30
Letiště Málaga Costa Del Sol
5. 10. 2023 00:45
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. – 9. 10. 2023QS 11522. 10. 2023 17:20
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. 2023 20:45
Letiště Málaga Costa Del Sol
QS 11539. 10. 2023 21:30
Letiště Málaga Costa Del Sol
10. 10. 2023 00:45
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohádkovou atmosféru Andalusie
 2. prohlídku historické Granady s památkami z doby Maurů
 3. královský palác Alcázar s ukázkou arabské architektury
 4. návštěvu měst Córdoba a Sevilla zapsaných v UNESCO
 5. "skalní" městečko Ronda s úchvatným klenutým mostem

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

14. 9. – 21. 9. 2023

7 nocí

25 490,- 19 990,- +3 100,-

21. 9. – 1. 10. 2023

10 nocí

27 990,- 21 990,- +4 200,-

24. 9. – 4. 10. 2023

10 nocí

28 490,- 22 490,- +4 200,-

2. 10. – 9. 10. 2023

7 nocí

26 490,- 20 990,- +4 400,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí lůžko ve třílůžkovém pokoji je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko). Čtvrtá dospělá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627