Hledat

Krásy Sicílie

Putování nejen po památkách UNESCO

Poznejte největší ostrov Středomoří, na němž najdete množství od sebe zcela odlišných kultur – přes řeckou, arabskou, normanskou, až po španělskou. více

Zájezd si zpestříte poznáním hlavního města Sicílie, Palerma, neboť kdo nebyl v Palermu, nezažil Sicílii. Chybět nebude ani prohlídka nejkrásnější památky z dob Normanů – katedrály Monreale, poznáte krásy romantického městečka Taormina a pokloníte se majestátní sopce Etně. Pravou sicilskou atmosféru pak zažijete v malebném městečku Castellammare del Golfo.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den: AGRIGENTO

Agrigento (UNESCO) je město s významnými památkami řecké kolonizace a také jedno z nejvýznamnějších měst antického světa! Díky dobře zachovalým chrámům je nezřídka kdy nazýváno též jako Údolí chrámů.

009 SIC

3. den: PALERMO A KATEDRÁLA MONREALE

Užijete si hlavní město Sicílie Palermo s velmi bohatou historií a nepřeberným množstvím chrámů, honosných městských paláců, nevšedních zákoutí a dalších historických staveb a zajímavostí, do kterých se nemilosrdně zakusuje zub času a kolem nichž pulzuje každodenní život. Avšak právě to dotváří jedinečnou atmosféru tohoto mýty opředeného města.

Sicilské vulkány - zájezdy Sicílie 55+ foto 5

Prohlédnete si také Monreale (UNESCO), nádhernou katedrálu a klášter z doby normanské s jedinečnými mozaikami, na které bylo užito 2.200 kilogramů zlata!

4. den: POHODOVÝ DEN V CEFALÙ

Cefalù je jedno z nejfotogeničtějších historických městeček Sicílie s normanským dómem (UNESCO). Nachází se kousek od našeho hotelu, takže si ho každý užije ve svém tempu. Na městské pláži můžete mimo jiné načerpat síly na další putování po Sicílii.

5. den: VULKÁN ETNA A MĚSTO TAORMINA

Etna (UNESCO) je nejvyšší činnou sopkou Evropy. K jejímu vrcholu se můžete snadno přiblížit lanovkou a terénním minibusem. Vězte, že procházet se u vrcholových kráterů činné sopky je zážitek na celý život. Pokud se vám nebude chtít až na vrchol, můžete se v klidu toulat po úbočích, kde je řada vyhaslých kráterů a lávových řečišť. Prostě parádní přírodní scenérie.

Poté vás čeká přejezd do Taormina, historického městečka na skalní terase nad mořem s výhledy na Etnu, které inspirovalo nejen Hemingwaye, ale i další světově známé literáty a umělce.

6. den: CHRÁM SEGESTA A MĚSTEČKO ERICE

Vydáte se poznávat zříceniny antického chrámu Segesta, malebně zasazeného v rozlehlé venkovské krajině. Ve starobylém kamenném městečku Erice, založeném na bájné hoře Eryx v dobách působení záhadného národa Elymů, zažijete poněkud tajuplnou atmosférou a navíc si vychutnáte nádherné výhledy na město Trapani s přilehlými salinami a okolní Egadské ostrovy.

Při zastávce v městečku Castellammare del Golfo na vás dýchne ta pravá italská atmosféra.

7. den: MĚSTA CATANIA A SYRAKUSY

Svůj poslední den na Sicílii strávíte poznáváním dalších nádherných míst plných památek. Catania je druhé největší město Sicílie s monumentální katedrálou a historickým centrem. Známky času a černý lávový kámen coby stavební materiál přidávají atmosféře města špetku ponurosti.

Další zastávkou budou Syrakusy (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy či barokní katedrála Santa Lucia.

Sicc1

8. den: ODLET

Odlet ze Sicílie. Přílet do Prahy.

V případě zájezdu na 9 nocí – v rámci programu navíc 2 volné dny určené k pobytu u moře či k fakultativním výletům. Odlet do Prahy 10. den zájezdu.

POZNÁMKA:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

9. 6. – 16. 6. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sicílie

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

24 490,-

Rezervovat
Rezervovat

14. 9. – 21. 9. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sicílie

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

24 990,-

Rezervovat
Rezervovat

21. 9. – 30. 9. 2022

9 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sicílie

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

26 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí ve 4* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*,  ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • příplatek za pokoj s balkonem od 550 / 710 Kč/os. dle délky pobytu
 • příplatek za pokoj s výhledem na moře od 1 390 / 1 790 Kč/os. dle délky pobytu
 • vstupy dle programu (cca 50 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 60 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu 2 EUR / den, taxa je splatná na místě
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
9. 6. – 16. 6. 20229. 6. 2022
Letiště Václava Havla Praha
9. 6. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
16. 6. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
16. 6. 2022
Letiště Václava Havla Praha
14. 9. – 21. 9. 202214. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
14. 9. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
21. 9. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
21. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
21. 9. – 30. 9. 202221. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
21. 9. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
30. 9. 2022
Letiště Catania Fontanarossa
30. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 6 míst světového dědictví UNESCO
 2. Nejvyšší horu ostrova – sopku Etnu
 3. Originální mix historických epoch v kultuře a architektuře
 4. Opojné víno a vyhlášenou zmrzlinu
 5. Srdečné, pohostinné a temperamentní Sicilany

Aktuální podmínky pro cestování:
Dle aktuálních jednání bude možné od června cestovat do Itálie bez testu, pokud budou mít turisté dokončené očkování proti nemoci covid (tedy aplikované obě vakcíny a prokáží se certifikátem v AJ) nebo prodělali nemoc v posledních 90 dnech. Bez nutnosti testu se budou moci očkovaní turisté vracet i zpět do ČR (pokud 1. vakcína očkování byla aplikována před více jak 22 dny od data návratu zpět do ČR).

Pro neočkované turisty bude pravděpodobně stále nutný antigenní či PCR test pro příjezd do Itálie a pravděpodobně i antigenní test pro návrat do ČR (testy si hradí klient). Předpokládáme, že podmínky pro návrat zpět do ČR by se mohly ještě zmírnit. Budeme Vás informovat, jakmile budou tato nová opatření potvrzena či aktualizována

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

9. 6. – 16. 6. 2022

7 nocí

24 490,- 24 490,- +2 790,-

14. 9. – 21. 9. 2022

7 nocí

24 990,- 24 990,- +2 790,-

21. 9. – 30. 9. 2022

9 nocí

26 990,- 26 990,- +3 590,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Příplatek za jednolůžkový pokoj je u zájezdu na 7 nocí 2 790 Kč, u zájezdu na 9 nocí 3 590 Kč.
 • Příplatek za pokoj s balkonem u zájezdu na 7 nocí je 550 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 710 Kč.
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře je u zájezdu na 7 nocí 1 390 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 1 790 Kč.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627