Hledat

Turistika ve Slovinsku

Toulky zelenou křižovatkou Evropy

Neváhejte a vydejte se s námi na aktivní zájezd s pěší turistikou do lákavého Slovinska. Čekají na vás skvěle značené turistické trasy, tradiční dřevěné salaše, domácí sýry, nadýchaný Kremšnyt i výborné víno! více

Slovinsku by se dalo přezdívat „zelená křižovatka Evropy“. Je to země, která nabízí úplně vše – hory, kopce, lesy, mnohdy ještě nedotčenou přírodu, jeskyně, jezera a vodopády, moře, města plná historie i malebné vesničky. A Slovinsko a turistika? Jednoznačně patří k sobě! Tisíce kilometrů značených tras od těch nejjednodušších až po náročné výstupy na ferraty.

 

Program

1. den: TRANSFER AUTOBUSEM

Příjezd, ubytování na hotelu, večeře.

2. den: KOLEM JEZERA BLED AŽ K SOUTĚSCE VINTGAR

Vaše putování po Slovinsku započnete procházkou k pohádkové soutěsce Vintgar, kde vás po vstupu do soutěsky okouzlí smaragdově zelená řeka Radovna. Procházet budete po dřevěných stezkách, visutých mostech a zaposloucháte se do vodopádu Šum.

V odpoledních hodinách odjezd do města Bled, prohlídka města a následně možnost koupání v Bledském jezeře. V poslední části dne se vydáte s průvodcem na túru kolem pohádkového Bledského jezera, místa s mystickou historií. Uprostřed křišťálově čistého jezera se nachází ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kouzelným zvonem pro štěstí. Na skalnatém ostrohu ční ve výšce 140 m hrad z 11. století.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

shutterstock_1477960721

3. den: ŠKOCJANSKÁ JESKYNĚ a město PIRAN

Dnešní den zahájíte  návštěvou unikátního krasového jeskynního systému obrovských rozměrů, nacházejícího se uvnitř přírodního parku ve slovinském krasu. Jeskyni vytváří ponorná řeka Reka, která vstupuje do podzemí dvěma hlubokými skalními soutěskami oddělenými přírodním skalním mostem, na kterém stojí starobylá vesnice Škocjan. Jeskyně vytváří nejhlubší podzemní kaňon Evropy a již odedávna byla důležitým kultovním místem ve Středomoří, které umožňovalo spojení s podsvětím a  komunikaci živých s duchy předků. Je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Na závěr dnešního programu vás čeká návštěva nejkrásnějšího města Slovinska – Piranu, které kromě historických budov, pozůstatků městských hradeb nebo mysu s novogotickým majákem a sochou mořské panny, nabízí úžasné pobřežní promenády. Pro jeho atmosféru je městečku přezdíváno slovinské Benátky. Posuďte sami!

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

shutterstock_1403246750

4. den: VELIKA PLANINA

Z údolí protkaného říčkou Kamniska Bistrica vás vyveze lanovka až na náhorní plošinu s názvem Velika Planina. Vysoko v horách váš čeká přenádherná túra mezi dřevěnými salašemi a volně se pasoucími kravami.

Projdete okolo Preskarjeva pastýřského muzea, kapličky Marie Sněžné nebo jeskyně Vetrnica. Téměř v každé salaši, kterých je tu přesně 202, si můžete zakoupit čerstvé mléko, tvaroh nebo sýr. K ochutnávce vás jistě zlákají i další tradiční pokrmy jako např. Žganci nebo Ričet.

Na zpáteční cestě prohlídka historického města Kamnik.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

shutterstock_1037173906

5. den: BOHINJSKÉ JEZERO, VOGEL a SLAP SAVICA

Vaše další kroky budou směřovat k Bohinjskému jezeru, které se nachází v srdci Triglavského národního parku a jehož nádheru si oblíbila i Agáta Christie. Modrou hladinu lemují skaliska bledských hor a díky zákazu turistické výstavby si zde vychutnáte poklidnou malebnou krajinu.

Lanovkou vyjedete do lyžařského střediska Vogel (1 540 m), odkud se Vám naskytne překrásný výhled na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2 864 m). Zde si můžete vybrat z několika turistických tras různé délky a obtížnosti. Na závěr dne se vydáte strmou lesní stezkou až k vodopádu řeky Savica, která Bohinjské jezero napájí a její voda se valí přímo ze skály z výšky 78 metrů.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

shutterstock_340378328

6. den: LOGARSKOU DOLINOU AŽ K VODOPÁDU RINKA, LUBLAŇ

Na závěr vás čeká pohodová etapa Logarskou dolinou, která leží v nitru Kamnicko-savinjských Alp. Údolí, jež kdysi vyhloubil ledovec, vám nabídne pohled na stupňovité skály, horské štíty často o výšce až 2 000 m, hučící vodopády, nespočet luk a bukových lesů. Cesta vás dále povede kolem majestátního vodopádu Rinka, který padá na zem z výšky 90 metrů, až k prameni řeky Savinja.

Na zpáteční cestě prohlídka centra hlavního města Slovinska, Lublaň.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

shutterstock_1155396307

7. den: ODJEZD DO ČESKÉ REPUBLIKY

Po snídani odjezd zpět do České republiky.

POZNÁMKA:

 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří zvládnou i lehčí stoupání a chůzi po schodech. Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o pohodovější středně náročnou turistiku s občasným převýšením. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 8 – 12 km.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Doporučujeme skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

16. 6. – 22. 6. 2024

6 nocí

Polopenze

autobusem

Turistika ve Slovinsku - Toulky zelenou křižovatkou Evropy

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2023)

16 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Snovik – Praha (s možností nástupu v Jihlavě a Brně)
 • 6 nocí s polopenzí v resortu Eco Resort Spa Snovik 4*, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 400 Kč za jednolůžkový pokoj
 • prohlídku Škocjanské jeskyně
  (ca 16 EUR)
 • pobytovou taxu ve výši 2,5 EUR / os. / noc, splatnou na místě
 • příplatek 1 290 Kč / os. / pobyt za pokoj s balkonem (příp. terasou v přízemí hotelu)
 • jednorázový registrační poplatek
  2 EUR / os. / pobyt, splatný na místě
 • jízdné lanovkami a vstupy (ca 90 EUR)
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • RNDR. ZDEŇKA ŠVARCOVÁ

  Delegátka a průvodkyně 

  Delegátka a průvodkyně Moje první radostné cestovatelské zážitky mám z dětství, kdy jsme s rodiči společně poznávali tehdy dosti omezený socialistický prostor. Zásadní zlom v mém profesním životě nastal na začátku devadesátých let souhrou několika šťastných okolností. Po sametové revoluci jsem strávila půl roku v USA, kde jsem si nejen zdokonalila angličtinu, ale setkala se také s lidmi, kteří „své místo na slunci“ hledali po celý život a činilo je to šťastnými. Uvědomila jsem si, že ve své dosavadní práci biochemičky mi chybí pocit bezprostřední užitečnosti ze své práce a větší kontakt s lidmi. A tak jsem se vydala na novou dráhu v oboru cestovního ruchu, nejen jako průvodkyně. Považuji za své velké štěstí, že jsem této změny nikdy nelitovala.
  Postupně jsem procestovala mnoho hlavně evropských států, z nichž mě nejvíce okouzlily temperamentní Andalusie, Menorca čistou přírodou a klidem a také Slovinsko svou rozmanitostí. Při svých zájezdech s nadšením předávám své poznatky a zkušenosti, užívám si sdílení společných zážitků a ráda se zaměřuji také na seznámení s místními lidmi a jejich tradicemi. Mým cílem je, abyste se v přátelsky naladěné skupině cítili vždy bezpečně a bezstarostně a domů se vraceli ve zdraví, zamilovaní do navštívené destinace. Přestože průvodcování není mou hlavní pracovní náplní anebo možná právě proto, je to má nejmilejší profese, mé poslání, má vášeň. Setkávání s Vámi je pro mne vždy velmi obohacující a inspirující. Moc se na Vás těším!

 • Ing . Pavel Straka

  Cestování je moje největší životní záliba. Zajímám se o zeměpis, historii i o způsob života lidí v navštívené oblasti. Jako průvodce i aktivní turista jsem navštívil mnoho pohoří v tuzemsku i v zahraničí.

  Velmi dobře znám podmanivé kouzlo hor, ale i nutnost dodržování pravidel bezpečného pohybu v nich. Bezpečně vás doprovodím na všech túrách, povím vám mnoho zajímavostí z historie a života v horách. Společně také načerpáme nemálo optimismu a energie. Mé moto zní: „Život nepočká“, proto se snažím žít aktivně, poznávat nová místa, nové lidi a objevovat nové zážitky.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd
16. 6. – 22. 6. 202416. 6. 2024 08:00
Brno
16. 6. 2024 08:00
Praha
16. 6. 2024 08:00
Jihlava
16. 6. 2024 17:00
Hotel Eco Resort Spa Snovik
22. 6. 2024 08:00
Hotel Eco Resort Spa Snovik
22. 6. 2024 18:00
Praha
22. 6. 2024 18:00
Jihlava
22. 6. 2024 18:00
Brno

HOTELY

 • Hotel Eco Resort Spa Snovik T

  DETAIL

  Hotel Eco Resort Spa Snovik je situován v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Nachází se 30 km od Lublaně a 9 km od městečka Kamnik v údolí Tuhinj. Hotel svým klientům nabízí ubytování ve standardních dvoulůžkových pokojích s možností vstupu do termálních bazénů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. vodopády, jezera a strmé horské štíty
 2. kouzelná jezera Bled a Bohinj
 3. město Piran, přezdívané slovinské Benátky
 4. výhledy na nejvyšší horu Slovinska – Triglav
 5. 5 nezapomenutelných turistických etap

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

16. 6. – 22. 6. 2024

6 nocí

16 990,- 15 990,- +2 400,-

Další informace

 • *Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny. Třetí lůžko může být řešeno řádným lůžkem nebo formou rozkládacího gauče. Třílůžkové pokoje se nacházejí v apartmánové části resortu. Čtyřlůžkové pokoje jsou možné pouze v případě obsazení dvěma dospělými osobami a dvěma dětmi.
 • **Třetí nebo čtvrtá osoba dítě /4-11,99 let / ve třílůžkovém/čtyřlůžkovém pokoji, která doprovází dvě dospělé osoby libovolného věku platí pouze 12 490 Kč.
 • Hotel disponuje pouze omezeným počtem balkonů. Příplatek za garanci balkonu činí 1 290 Kč / pobyt / osoba.
 • Cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu ve výši cca 2,50 EUR / os. / den. Děti do 6,99 let taxu neplatí. Děti od 7 do 17,99 let platí taxu 1,25 EUR / den. Taxa je splatná na místě a její výše odpovídá místním předpisům ze sezóny 2023. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627