Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Toskánskem po Francké cestě

Pěší turistika pro příznivce historie i krásné přírody

Pojďte s námi poznat Toskánsko ve stopách křesťanských poutníků, kteří odpradávna putovali k hrobu apoštola Petra v Římě. více

Naše cesta vede z části po historické Francké cestě a vy na ní poznáte řadu památek a měst zapsaných v UNESCO či romantickou toskánskou krajinu.

 

Toskánskem po Francké cestě

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy s přestupem ve Frankfurtu, poté následuje transfer do hotelu na ubytování.

2. den: PO FRANCKÉ CESTĚ DO SAN GIMIGNANA (UNESCO)

Zajímavé výhledy, svatyně Nejsvětějšího jména Panny Marie v Pancole či krásný farní kostel v Cellole, to je jen část lákadel, které vám nabídne druhá etapa vašeho pěšího putování Toskánskem.

Cílem tohoto dne se stane vskutku famózní městečko San Gimignano nazývané toskánský Manhattan. Tuto přezdívku získalo díky patnácti dochovaným středověkým věžím městských paláců, které připomínají newyorské mrakodrapy.

Délka etapy je přibližně 14 km. ⭡ 425 m ⭣ 417 m

Toskánsko - turistika pro seniory 55+ foto 1

3. den: PANORAMATICKÁ CESTA DO MONTERIGGIONI

Třetí etapu zahájíte túrou ve starobylé vesničce Gracciano. Cestou se vám otevřou panoramatické výhledy na romantickou toskánskou krajinu či středověký farní kostel opatství Abbazia dei Santi Salvatore e Cirino nacházejícího se na významném úseku Francké cesty, v místě křížení cest do Volterry a Florencie.

Na samotném konci cesty navštívíte městečko Monteriggioni, které je obehnáno 570 metrů dlouhým prstencem hradeb, které ho v dobách středověku chránily před útoky florentských.

Délka etapy je přibližně 15 km. ⭡ 255 m ⭣ 165 m

Toskánsko pro seniory 55+ foto 1

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

2. 10. – 9. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Toskánskem po Francké cestě

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

35 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Pisa – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (4 500 Kč)
 • vstupy dle programu
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu 2,5 EUR/os/den*
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Taxa je splatná na místě a může být kdykoliv změněna.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
2. 10. – 9. 10. 2024 LH1395 (doba letu 01:10) 2. 10. 2024 11:50
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. 2024 13:00
Letiště Frankfurt nad Mohanem
LH7401 (doba letu 01:35) 9. 10. 2024 18:20
Letiště Pisa Galileo Galilei
9. 10. 2024 19:55
Letiště Frankfurt nad Mohanem
LH7402 (doba letu 01:30) 2. 10. 2024 16:15
Letiště Frankfurt nad Mohanem
2. 10. 2024 17:45
Letiště Pisa Galileo Galilei
LH1400 (doba letu 01:00) 9. 10. 2024 22:15
Letiště Frankfurt nad Mohanem
9. 10. 2024 23:15
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Deutsche Lufthansa

  Deutsche Lufthansa AG je německý národní letecký dopravce. Název vychází ze spojení německých slov Luft (německy vzduch) a hansa (něm. obchodní spolek). Je největší německou leteckou společností a jednou z největších korporací v letecké dopravě na světě. Obsluhuje přes 200 destinací v Evropě, Asii, Africe a Americe.. Lufthansa je zakládajícím členem Star Alliance, největší současné letecké aliance. Dle agentury Skytrax se od roku 2017 jedná o pětihvězdičkovou leteckou společnost.

  V logu má tato společnost již od roku 1929 jeřába, tento ohrožený druh ptactva Luftansa v Německu podporuje.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu zavazadlo, jehož váha nesmí přesáhnout 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace .

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbavených zavazadel musí vyhovovat limitu 23 kg pro každého cestujícího. Součet jejich rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. romantická krajina Toskánska
 2. mystické památky a zapomenuté vesničky
 3. historická města zapsaná v UNESCO
 4. pohodové pěší túry s překrásnými výhledy
 • Doporučujeme klientům, kteří zvládnou převýšení a výstupy i sestupy po schodech.
 • Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří chtějí zažít Toskánsko aktivněji, než tomu bývá na běžném poznávacím zájezdu.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení
  NEŽ OPUSTÍTE DOMOV: UJISTĚTE SE, ŽE MÁTE S SEBOU VÁŠ CESTOVNÍ PAS / OP.
 • Měna v Itálii: euro
 • Kriminalita: stejně jako v jiných evropských zemích. Pozor zejména na kapesní krádeže na ulici, především v místech s větší koncentrací lidí (tržiště, přeplněné ulice, supermarkety, diskotéky). Často potkáte ženy, které čtou z ruky, pouliční prodejce květin, kteří upoutají Vaši pozornost a mezi tím Vás sami nebo s pomocí kompliců okradou. Buďte obezřetní i při placení či výběru peněz z bankomatu.
 • Pitný režim: pijte pravidelně, i když nemáte pocit žízně.
 • Zvyklosti a obyčeje: pro jižní státy je typická siesta přibližně mezi 13. – 16. hodinou, kdy bývají některé obchody, a především úřady zavřeny. Veřejné toalety jsou označeny „Servizi“, „Donne“ (ženy) nebo „Uomini“ (muži). Personál restaurací většinou toleruje i použití jejich zařízení kolemjdoucími.
 • Koupání bez plavek: v Itálii (až na vyhrazené pláže) není povoleno koupání a opalování se na pláži bez plavek.
 • Koupací čepice: v Itálii je povinné používaní koupacích čepic i ve venkovních bazénech.
 • Osušky na pláž: plážové osušky nejsou standardním vybavením pokoje. Doporučujeme si s sebou přibalit plážovou osušku.
 • Komáři: v destinaci se mohou vyskytnout komáři. Doporučujeme zabalit si s sebou repelent.
 • Internet: naprostá většina hotelů má Wi-Fi bezdrátové připojení na internet v prostorách recepce.
 • Elektrické zásuvky: nabíječky mobilních telefonů dovezené z České republiky by měly jít standardně zapojit do zásuvek, které však mají odlišný tvar než české (například bez kolíku či o třech zdířkách). Proto pro zapojení osobních počítačů, fénů nebo pro použití kulmy doporučujeme pořídit adaptér/redukci pro Itálii.
 • Hygiena: voda z kohoutku je oficiálně nezávadná, k pití však doporučujeme vodu balenou.
 • Spropitné: číšníkům v restauraci (5-10 % z účtu dle Vašeho uvážení), po vyúčtování celkové útraty se spropitné ponechává na stole nebo na talířku.
 • Místní svátky, oslavy a karnevaly: Informujte se v recepci vašeho hotelu, místní mají dokonalý přehled o lokálních svátcích.

Co nezapomenout zabalit s sebou na túru:

 • Základem jsou pohodlné, pevné a již prošlápnuté turistické boty, případně pohorky (NEJSOU vhodné sandály ani tenisky).
 • Kdo je zvyklý, může si přibalit skládací trekingové hole, které se vejdou do zavazadla.
 • Lékárničku u sebe bude mít vždy průvodce, ale určitě u sebe mějte alespoň náplasti a léky, které běžně užíváte.
 • K doplnění energie s sebou vždy noste energetické tyčinky či hroznový cukr.

Vzhledem k vysoké sluneční aktivitě doporučujeme:

 • Opalovací krém s vysokým UV faktorem (UV 50, krém je vhodné aplikovat ještě před turistikou).
 • Sluneční brýle s kvalitním UV filtrem, krém na rty a pokrývku hlavy a zátylku.
 • Před ostrým sluncem se můžete chránit také kvalitním trikem s UV filtrem s dlouhým rukávem.

Proti dešti a větru doporučujeme:

 • Pláštěnku (ideálně ne igelitové pončo) nebo nepromokavou bundu a dlouhé kalhoty.
 • Holínky

Co by se mělo vejít do batohu na jednotlivé cesty:

 • Pohodlný batoh, který dobře „sedí“ na zádech. Ideální velikost je 15 – 30 l.
 • Svačina / oběd, „rychlé cukry“, a min. 2 litry vody na osobu.
 • Krém na opalování, lehká nepromokavá bunda, oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi, pláštěnka.
 • Plavky a ručník (v případě, že se v průběhu etapy budete koupat).

Praktické věci, které se mohou hodit:

 • Reflexní prvky na oblečení či batoh
 • Vlhčené ubrousky / antibakteriální gel 

KONTAKTY:

Velvyslanectví ČR v Itálii: Via dei Gracchi 322, Roma, 00192
Ambasciata della Repubblica Ceca: +39 063609571
E-mail: rome@embassy.mzv.cz

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:

112 – mezinárodní tísňové volání
113 – policie
118 – první pomoc
0039 – mezinárodní předvolba do Itálie
00420 – mezinárodní předvolba do ČR

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

2. 10. – 9. 10. 2024

7 nocí

35 990,- 35 990,- +4 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí lůžko ve třílůžkové pokoji je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko). Čtvrtá dospělá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627