Hledat

Sardinie

Smaragd ve Středomoří

Přezdívá se mu Smaragd Středozemního moře a mnozí jej přirovnávají k pohádkovému Karibiku. Ostrov Sardinie je fascinujícím místem plným protikladů s rozlehlými písečnými plážemi a drsnými horami ve vnitrozemí obývanými pastevci, kde jako by se čas dávno zastavil. více

Je jen málo míst na světě, kde vedle sebe najdete prastaré památky připomínající tu nejdávnější historii, divokou přírodu neponičenou lidskou rukou a zároveň nepřeberné množství krásných pláží vybízejících k pohodovému odpočinku. Vydejte se na zájezd na úžasnou Sardinii a ponořte se do moře hrajícího všemi odstíny azurové barvy, toulejte se křivolakými uličkami historických měst, objevujte záhady dávných civilizací, odpočívejte na panenských plážích, a hlavně se nechte okouzlit jedinečnou atmosférou ostrova, který je tou nejzářivější perlou na šňůrce ostrovů ve Středozemním moři.

Sardinie, smaragd ve Středomoří

AZUROVÉ MOŘE I TAJEMNÁ HISTORIE

Sardinie je po Sicílii druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Leží západním směrem od italského poloostrova a jižně od ostrova Korsika.

Velmi často je zmiňována také jako “Smaragdový ostrov” nebo “Karibik Středomoří”, a to díky nádherným plážím a azurové barvě moře. Toto spojení činí ze Sardinie dokonalou destinaci pro vaši odpočinkovou dovolenou u moře.

SarP 1

Na své si zde přijdou i všichni milovníci tajemné historie. Takzvaná nuraghská éra zanechala na Sardinii asi sedm tisíc kamenných věží, u kterých doposud nebyl objasněn jejich význam. Nejzachovalejší památkou z této doby je osada Su Nuraxi v Barumini, jež je zařazena do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

SarP 15

STAROBYLÁ MĚSTA A STŘEDOMOŘSKÁ KUCHYNĚ

Zajímavá jsou však i další starobylá sardinská města. Středověké Oristano s malebnými barokními uličkami a náměstími, Alghero se svým katalánským rázem, nebo půvabné hlavní město Caghliari.

Sardiňané jsou právem hrdí také na svou typicky středomořskou kuchyni. Ta je založená na čerstvé zelenině, obilovinách, olivovém oleji a kvalitních bílkovinách, podobně jako je tomu ve Španělsku či v Řecku. V roce 2010 se tento typ stravování zapsal jako “středomořská dieta” na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Za ochutnání stojí především tradiční sardinské sýry mající věhlas až v Americe a vynikající sardinská vína.

AKTUÁLNÍ PODMINÍKY PRO CESTOVÁNÍ DO DESTINACE NAJDETE ZDE.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

HOTELY

 • Sporting hotel Tanca Manna

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex se nachází v jedné z nejatraktivnějších částí severovýchodu Sardinie – Costa Smeralda. Obklopuje ho středomořská vegetace, která jen podtrhuje klid a pohodu tohoto místa. Milovníci slunění a plavání v moři pak asi nejvíce ocení blízkou malebnou pláž s bílým pískem. Tři kilometry od hotelu leží živé městečko Cannigione... více

 • Palmasera Village Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Palmasera Village Resort se nachází v nejoblíbenější části Sardinie, v blízkosti překrásných pláží a známých mořských jeskyní... více

 • Hotel Horse Country Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Horse Country Resort s krásnou zahradou se nachází na západním pobřeží Sardinie, přibližně 5 km od městečka Arborea. Během vašeho pobytu vám nabídne veškeré zázemí potřebné pro prožití pohodové dovolené... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Sporting hotel Tanca Manna

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex se nachází v jedné z nejatraktivnějších částí severovýchodu Sardinie – Costa Smeralda. Obklopuje ho středomořská vegetace, která jen podtrhuje klid a pohodu tohoto místa. Milovníci slunění a plavání v moři pak asi nejvíce ocení blízkou malebnou pláž s bílým pískem. Tři kilometry od hotelu leží živé městečko Cannigione... více

 • Palmasera Village Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Palmasera Village Resort se nachází v nejoblíbenější části Sardinie, v blízkosti překrásných pláží a známých mořských jeskyní... více

 • Hotel Horse Country Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Horse Country Resort s krásnou zahradou se nachází na západním pobřeží Sardinie, přibližně 5 km od městečka Arborea. Během vašeho pobytu vám nabídne veškeré zázemí potřebné pro prožití pohodové dovolené... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. písčité pláže svádějící k odpočinku
 2. megalitické kamenné stavby nuraghi opředené tajemstvím
 3. národní park La Maddalena, který je jedním z nejkrásnějších míst na Sardinii
 4. nádherné scenérie připomínající Karibik
 5. pobřeží omývané průzračně čistým mořem s paletou rozličných odstínů modré barvy
 6. historické město Alghero, kterému se právem přezdívá Malá Barcelona
 • CASTELSARDO, ROCCIA DELL´ELEFANTE A ISOLA ROSSA

  Výlet začnete krátkou zastávkou u skalního bloku Roccia dell’ Elefante, který vás svou historií přenese do období před naším letopočtem.
  Poté už se přesunete do města, které proslavil rod Doriů a košíkářství. Castelsardu dominuje stejnojmenný hrad  Castelsardo, ale za návštěvu určitě stojí také kostel Santa Maria delle Grazie či katedrála San Antonio Abate. Výlet zakončíme koupáním na parádních sardských plážích letoviska Isola Rossa.

  Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

 • NÁRODNÍ PARK SOUOSTROVÍ LA MADDALENA

  Výlet souostroví La Maddalena vás zavede na severovýchod Sardinie. Je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit. Centrem tohoto souostroví je šarmantní městečko La Maddalena se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

  Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • ALGHERO A TRINITÀ DI SACCARGIA

  Navštívíte nejznámější město ležící na západní straně ostrova – Alghero. Do dnešní doby si zachovalo katalánský charakter, a právě proto se mu přezdívá „Malá Barcelona“. Uvnitř hradeb, které společně se strážními věžemi lemující historické centrum města, naleznete mnoho paláců dokazujících nám jeho katalánskou minulost. Jednou z nejznámějších památek, kterou také na vlastní oči spatříte, je katedrála Santa Maria.

  Po prohlídce města si budete moci odpočinout v některé z místních kaváren, či nakoupit suvenýry (nejtypičtější pro Alghero je korál). Při cestě zpět na ubytování si uděláte krátkou zastávku u malebného kostela Ss. Trinità di Saccargia s překrásnými freskami ze 13. století.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • MOŘSKÉ JESKYNĚ A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SARDINIE

  Lodní výlet za vyhlášenými mořskými jeskyněmi Sardinie Blue Marina, Catedrale, Azzurra, Fiordo, Cormorani, při kterém budete moci zároveň relaxovat na nejkrásnějších přírodních sardinských plážích Sisine nebo Cala Luna.

  Půldenní fakultativní výlet.

 • BARBAGIA A TYPICKÁ SARDINSKÁ MĚSTEČKA

  Výlet do divokého pohoří Barbagia, kde navštívíte vnitrozemské město Nuoro s kostelem Santa Maria della Neve a s překrásnými výhledy na okolní hory. Dále budete pokračovat do městečka Mamoiada za poznáváním tradic v místním muzeu středomořských masek, které místní využívají pro své vyhlášené karnevaly a slavnosti.

  Po další cestě plné panoramatických výhledů na okolní přírodu navštívíte městečko Orgosolo, které byla původně osadou banditů a krevní msty, ale v současné době je vyhlášené pro své „Murales“, barevné grafiti na fasádách zdejších domů.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • ORISTANO A THARROS

  Navštivte s námi jedno z největších sardinských středověkých měst – Oristano. Poznejte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí. Pravou italskou atmosféru pak budete moci zažít v malebných barokních uličkách a náměstích, lemovaných četnými obchůdky a kavárnami. Dále v rámci výletu navštívíte starověký Tharros, místo, které bylo osídleno již za Féničanů a dnes se zde nachází archeologické naleziště.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • NA JIH DO CAGLIARI

  Při tomto výletu se vydáte na jih ostrova, do hlavního města Cagliari. Samotné historické centrum, jež je obehnáno hradbami a strážními věžemi, leží na pahorku, odkud se vám naskytne překrásný výhled na město. Vaší pozornosti by neměly uniknout památky, které se ukrývají ve čtvrti Castello – katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta či Královský palác.

  Atmosféru města dokresluje nespočet typických kaváren a restaurací, které budete moci navštívit. Odpoledne si odpočinete na pláži Spiaggia del Poetto a pro ty, co se nebudou chtít koupat, je připravena možnost si vyšlápnout k historické věži Torre del Poetto.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • PLANINA GIARA DI GESTURI A BARUMINI (UNESCO)

  Zažijte na vlastní kůži neposkvrněnou přírodní krásu planiny Giara di Gesturi. Při troše štěstí můžete zahlédnout stáda divokých koní pasoucí se ve stínu mohutných korkových dubů, nebo některou z patnácti druhů místních orchidejí. Nezapomenutelnou atmosféru okolní přírody tu podtrhují i četná původní pastevecká obydlí.

  V druhé části výletu se přesunete do Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi”. Tento komplex má mimořádný archeologický význam, proto je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

  Celodenní fakultativní výlet.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627