Hledat

Sicílií pěšky

aneb jiná perspektiva poznávání

Sicílie je jedno z mála míst, kde věhlasný italský temperament není pouze mýtus! Sicilské hory v čele s Etnou, nekonečná údolí a městečka a vesničky, kterými povedou naše túry, vás „přenesou“ v prostoru a čase…  více

Sicílie je ostrov, který si zamilujete – ono totiž sedět u výborné sicilské večeře na břehu moře, s doutnající sopkou za zády, se vám jen tak někde nepoštěstí. A vězte, že pěší túry po sicilském venkově, mezi pastvinami a poli, ve vysokých horách, sopečných kráterech, po pobřeží s útesy a krásně čistým mořem, kde osvěžíte svá sportem znavená těla, vážně stojí za to! Náš aktivní zájezd Sicílií pěšky je toho důkazem.

VIVA SICILIA!

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Sicílii. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Skála nad Cefalù

Ne vždy je třeba se trmácet daleko od hotelu, a tak tomu bude při této etapě 🙂 Z hotelu vyrazíme podél moře do centra města Cefalù, jednoho z nejfotogeničtějších měst na Sicílii. Dominantou města je katedrála a 268 metrů vysoká monumentální skála nad ní. Ta bude hlavním cílem dne a vězte, že cílem velmi hodnotným. Skálu a Cefalù si prohlédneme i z druhé strany a zpříjemníme koupáním a něčím dobrým na zub – třeba sicilskými cannoli.

Trasa je dlouhá přibližně 9 km.

3. den: PŘÍRODNÍ REZERVACE ZINGARO

Zingaro je od roku 1981 první přírodní rezervací na Sicílii. Díky tomu si při túře užijete uchovanou a přiměřeně opečovávanou krásu přírodních pláží, útesů a pohoří zálivu Castellamare del Golfo. Jedná se o technicky a orientačně pohodovou etapu, tudíž si každý může navolit svůj program dle chuti – více koupání a relaxu, nebo naopak více turistiky s parádními výhledy…

Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

4. den: SOPKA ETNA A JEJÍ KRÁTERY

Úbočí Etny je poseto bezpočtem vyhaslých kráterů, lávových jeskyní, tunelů, sopečným popílkem a jedinečnou květenou. Jednoduše vším tím, co doma nemáme. Mezi touto krásou vede mnoho pěšin a turistických tras, které si na největším evropském doutnajícím kopci pořádně užijete 🙂

Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

5. den: Palermo a okolní hory

Palermo je město měst! Se vším “chaosem” v dopravě, kde červená na semaforu či jednosměrka má pouze informativní charakter a klakson se používá místo brzdy. S tržištěm, kde se porcují čerstvé ryby a licituje se o finální ceně. S dámami sedícími v křesílkách před svými domy a pány hrajícími tradiční deskové hry všude, kde to ulice či park dovolí. S nepřeberným množstvím historických staveb, ulic a uliček s úžasnou patinou. Vše je však třeba si zasloužit a tudíž si nejprve protáhnete těla v horách přímo nad Palermem, a pak se s chutí vrhnete do víru sicilské metropole!

Trasa je dlouhá přibližně 14 km.

6. den: ROMANCE V POHOŘÍ MADONIE

Horské městečko Petralia Soprana nám bude důstojným cílem dnešní etapy. Půjdete cestou vedoucí kolem římského mostu přes řeku Fiume Imera Meridionale a budete odměněni parádními výhledy do vnitrozemí Sicílie.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

7. den: Corleone a jeho genius loci

Městečko Corleone se díky Hollywoodu zapsalo do našich myslí jako středobod mafie na Sicílii. Tak či tak, je to městečko, kde dnešní život plyne zcela normálně. Obyčejní návštěvníci se tak s mafií setkají jedině v místním muzeu. Corleone se nachází v kopcovité krajině s polnostmi a pastvinami, kam oko dohlédne. Zažijete zde nádhernou vesnickou atmosféru prodchnutou mafiánskou minulostí 😉

Trasa je dlouhá přibližně 9 km.

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

V případě zájezdu na 9/10 nocí – v rámci programu navíc 2/3 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 10./11. den zájezdu.

Poznámka

 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Co do náročnosti, tak se jedná o pohodovou turistiku. Je však třeba počítat s tím, že na řadě túr se nevyhnete stoupání a klesání – určitě nečekejte Polabskou nížinu :-). Na túry se vyjíždí každý den z hotelu hvězdicovitě, nesete si tedy s sebou pouze to, co můžete potřebovat daný den.

Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 9 – 14 km. Vedeny jsou po písčitých a kamenitých cestách a pěšinách s místním značením.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odjelo

26. 9. – 5. 10. 2023

9 nocí

Polopenze

letecky

Sicílií pěšky

odjelo

vyprodáno

5. 10. – 13. 10. 2023

8 nocí

Polopenze

letecky

Sicílií pěšky

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7/9 nocí (v termínu 5.10. – 13.10. 2023 nocí 8) ve 4* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*,  ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • příplatek za pokoj s balkonem od 790 Kč/os. dle délky pobytu (pouze hotel Santa Lucia, hotel Torre Normana již zahrnuto v ceně)
 • příplatek za pokoj s balkonem a výhledem na moře od 1 890 Kč/os. dle délky pobytu (pouze hotel Santa Lucia; hotel Torre Normana není příplatek za výhled na moře možný)
 • případné vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu od 2 EUR / den, taxa je splatná na místě
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
5. 10. – 13. 10. 2023ENT8125. 10. 2023 15:20
Letiště Václava Havla Praha
5. 10. 2023 17:40
Letiště Catania Fontanarossa
13. 10. 2023 16:50
Letiště Catania Fontanarossa
13. 10. 2023 20:50
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Hotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Hotel Santa Lucia Le Sabbie d’Oro se nachází na severu ostrova, v přístavním městečku Cefalù, které je jedním z nejfotogeničtějších míst Sicílie! Tento tříhvězdičkový hotel leží 70 kilometrů východně od hlavního města Sicílie, Palerma. Skládá se ze tří budov, které jsou vzájemně propojeny a každá je vybavena výtahem a terasou, kde můžete obdivovat výhledy na zátoku a letovisko Cefalù... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. túry o délce 10 - 15 km v jedinečné atmosféře ostrovní Sicílie
 2. krásu doutnající sopky Etny
 3. po túrách koupání v průzračně čistém Tyrhénském moři a relax na pláži
 4. ubytování a večerní procházky v městečku Cefalù - jednom z nejfotogeničtějších měst Sicílie
 5. věhlasnou sicilskou gastronomii

Poznámky k programu:

 • Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách. Jedná se o středně náročnou turistiku.
 • Podmínkou účasti je dobrá obuv! Optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

26. 9. – 5. 10. 2023

9 nocí

29 990,- 29 990,- +3 590,-

5. 10. – 13. 10. 2023

8 nocí

28 990,- 28 990,- +3 190,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Příplatek za jednolůžkový pokoj je u zájezdu na 7 nocí 2 790 Kč, u zájezdu na 9 nocí 3 590 Kč.
 • Příplatek za pokoj s balkonem u zájezdu na 7 nocí je 790 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 990 Kč (není možnost u jednolůžkových pokojů)
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře je u zájezdu na 7 nocí 1 490 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 1 990 Kč (není možnost u jednolůžkových pokojů)

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627