Hledat

Safari v Tanzanii a exotický Zanzibar

Odhalte s námi tajemství africké divočiny na safari v Tanzanii. Ve zdejších národních parcích zažijete bezprostřední blízkost nejvíce ohrožených zvířecích druhů naší planety, jako jsou žirafy, sloni, nosorožci, buvoli, lvi a mnoho dalších. Vydáte se také do kráteru Ngorongoro, více

který je přezdíván perlou Tanzanie, rajskou zahradou, osmým divem světa či africkou Noemovou archou. Po návštěvě životem kypící rezervace Lake Manyara vás čeká již jen krátký přelet do exotického ráje vonícího vanilkou na ostrově Zanzibar. Jeho bělostné pláže a tyrkysové moře budou tím nejlepším zakončením tohoto poznávacího zájezdu.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Tanzanie.

2. den: PŘÍLET DO AFRIKY

V ranních hodinách přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro, transfer do hotelu, ubytování.

3. den: NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po brzké snídani nasednete do speciálně upravených jeepů a vydáte se do jednoho z největších tanzanských národních parků, do Tarangire. Cestou budete obdivovat divokou a téměř netknutou africkou krajinu. Po příjezdu do parku začíná pravé africké dobrodružství. Zblízka uvidíte pasoucí se stáda slonů, žirafy či všudypřítomné mohutné baobaby.

Po obědě formou pikniku, při kterém vám budou dělat společnost hbité opice, následuje odpolední část safari programu. Spatříte mnoho druhů ptáků od papoušků až po elegantní plameňáky. Ubytování v lodgi národního parku, večeře.

4. den: KRÁTER NGORONGORO (UNESCO)

Ráno vás čeká cesta ke kráteru Ngorongoro, jenž je největší neporušenou a nezatopenou sopečnou kalderou na světě. Právě na tomto unikátním místě, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, našlo útočiště přes 25 000 zvířat. Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat tzv. velkou pětku: lva, slona, buvola, leoparda, a dokonce i ohroženého nosorožce černého.

Po piknikovém obědě, během něhož se budete kochat scenerickým výhledem na okolní přírodu, následuje odpolední program v parku zakončený přejezdem do ubytování v místní lodgi, večeře.

5. den: NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA

Dopoledne vaše kroky povedou do národního parku Lake Manyara, které z velké části pokrývá stejnojmenné jezero. V okolí této vodní nádrže můžete spatřit hravé opičky skákající z větve na větev, slony, skrývající se ve stínu stromů, či další zvířata jako zebry, impaly, žirafy nebo hrochy.

Ač tento park patří k těm menším, o to více kypí bohatstvím života. Jeho kouzlu propadl i sám Ernest Hemingway, jak popsal v autobiografické knize Zelené pahorky africké. Odpoledne se rozloučíte s tanzanskými parky a přesuneme se na letiště, odkud následuje přelet na exotický ostrov Zanzibar. Ubytování a večeře.

6. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Sunset Kendwa na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

7. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET STONE TOWN (UNESCO) + PRISON ISLAND

Dopoledne se vydáte na prohlídku hlavního města Zanzibaru, jehož stará část – Stone Town – je zapsaná v UNESCO. Zde si prohlédnete anglikánský kostel, starou portugalskou pevnost a při procházce uličkami, mezi domky se zdobenými dřevěnými dveřmi, narazíte i na rodný dům Farrokha Bulsary, známého spíše pod jménem Freddie Mercury. Po prohlídce bývalého otrokářského trhu pak budete mít volný čas na nákup suvenýrů. Návštěvu města ukončíte obědem v typické restauraci. Odpoledne se přesunete na pobřeží odkud vás malé dřevěné loďky odvezou na nedaleký ostrov Prison Island, proslulý kolonií želv obrovských. Volný čas na koupání či šnorchlování, pro které zde panují velmi dobré podmínky.

8. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Sunset Kendwa na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

9. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET JOZANI FOREST + FARMA S KOŘENÍM

První část dne věnujete návštěvě deštného pralesa Jozani, kde nachází svoje útočiště přibližně 1500 guaréz červených, malých opiček zvědavě si prohlížejících příchozí návštěvníky.Při cestě po naučné stezce narazíte na množství stromů a květin, typických právě pro tuto chráněnou oblast. Po prohlídce pralesa se přesunete na farmu s kořením, kde si užijete tradiční svahilský oběd. Následuje prohlídka farmy, na které místní obyvatelé pěstují typické plodiny jako je vanilka, hřebíček, zázvor nebo skořice. Nebude chybět ani tropické ovoce jako mango, papája, pomelo, ananas nebo chlebovník. Koření a sušené ovoce si můžete zakoupit přímo na místě.

10. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Sunset Kendwa na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

11. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU A ODLET

Dopoledne si užijete poslední chvíle odpočinku na tomto překrásném ostrově. V odpoledních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy s jedním přestupem.

12. den: PŘÍLET DO ČR

V ranních hodinách přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 10.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

24. 2. – 7. 3. 2023

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

vyprodáno

vyprodáno

6. 3. – 17. 3. 2023

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Kilimanjaro a Stone Town –  Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • místní přelet z tanzanské Arushy na Zanzibar
 • 6 nocí se snídaní ve 4* hotelu Sunset Kendwa ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a 4 noci v safari lodge s příslušenstvím v národních parcích.
 • 3 x piknikový oběd během safari programu
 • 3 x večeře během safari programu
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • láhev vody na osobu na každý den
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • příplatek za 6 večeří vč. nápojů v pobytové části zájezdu 4 490 Kč
 • příplatek za 6 večeří a 6 obědů vč. nápojů v pobytové části 6 990 Kč
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • vstupní vízum do Tanzanie splatné na letišti při vstupu do země (50 USD)
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
24. 2. – 7. 3. 2023QR 29024. 2. 2023 09:25
Letiště Václava Havla Praha
24. 2. 2023 17:00
Letiště Dauhá
QR 14926. 3. 2023 23:35
Letiště Abeid Amani Karume
7. 3. 2023 05:25
Letiště Dauhá
QR 149925. 2. 2023 01:40
Letiště Dauhá
25. 2. 2023 07:40
Letiště Kilimanjaro
QR 2917. 3. 2023 08:35
Letiště Dauhá
7. 3. 2023 12:55
Letiště Václava Havla Praha
6. 3. – 17. 3. 2023TK 17686. 3. 2023 09:45
Letiště Václava Havla Praha
6. 3. 2023 14:20
Letiště Istanbul
TK 60517. 3. 2023 03:40
Letiště Abeid Amani Karume
17. 3. 2023 13:05
Letiště Istanbul
TK 5646. 3. 2023 19:25
Letiště Istanbul
7. 3. 2023 02:40
Letiště Kilimanjaro
TK 176917. 3. 2023 17:20
Letiště Istanbul
17. 3. 2023 18:00
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Qatar Airways

  Qatar Airways, jsou katarské státní aerolinky. Hlavní základna se nachází na letišti Dauhá–Hamad, odkud aerolinky létají asi do 150 destinací po celém světě s pomocí téměř 200 letadel. Od roku 2013 je tato společnost členem letecké aliance Oneworld.

  Společnost byla založena v roce 1993 pro služby katarské královské rodiny, o čtyři roky později se stala komerčním prodejcem a ve své flotile využívá stroje typu Airbus A320-200, Airbus A330-300, Boeing 787-8 Dreamliner atd. Pro své lety z Prahy využívá letadla typu Airbus A-320 nebo Airbus A330-300.

  Qatar Airways patří mezi absolutní špičku v letecké dopravě, což dokazuje i fakt, že se mohou pyšnit titulem nejlepší letecké společnosti světa za rok 2017

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 50 × 37 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách. Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 25 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. safari v severní části Tanzánie
 2. divokou africkou přírodu
 3. pozorování volně žijících exotických zvířat
 4. procházku deštným pralesem
 5. typické pláže Zanzibaru s jemným bělostným pískem
 6. pikantní svahilskou kuchyni

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

24. 2. – 7. 3. 2023

10 nocí

12 dní
79 990,- +8 990,-

6. 3. – 17. 3. 2023

10 nocí

12 dní
79 990,- +8 990,-

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627