Hledat

Marokem proti proudu času

Tradiční život berberů, nekonečné království písečných dun, velkolepá historie, majestátní pohoří Atlas a pobřeží omývané Atlantským oceánem – to vše je Maroko. více

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do krajiny, kde se dodnes vypráví okouzlující prastaré příběhy. Do míst, která vás i dnes překvapí svou mystickou atmosférou, do kraje zručných řemeslníků a úžasně činorodých lidí, kteří si stále udržují svůj svérázný styl života. Ochutnejte tuto jedinečnou pestrost Maroka, jež se zcela odráží v úžasné marocké kuchyni plné exotických chutí a vůní. A až se s námi zcela ztratíte v čase, pak teprve jste poznali to nejkrásnější, co pravé Maroko nabízí.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Maroka s přestupem. Transfer do hotelu a ubytování. Vaše dovolená plná dobrodružství a poznávání právě začíná!

Pro vaše maximální pohodlí budete ubytováni v čtyřhvězdičkových hotelech a po celou dobu zájezdu si budete dopřávat plnou penzi. Obědy jsme pro vás připravili v místních restauracích, kde o báječnou atmosféru a stůl plný dobrot nouze určitě nebude 😉.

2. den: MARRÁKEŠ (UNESCO)

Poznávání Maroka započnete prohlídkou Marrákeše, kterému se podle barvy na fasádách domů říká červené město. Navštívíte zahrady obklopující mešitu Koutoubia a pokocháte se pohledy na její minaret o úctyhodné výšce 77 metrů. Následovat bude prohlídka Paláce Bahía postaveného v typickém maurském stylu, se 150 pokoji, krásnou ornamentální architekturou a barevnými nástěnnými mozaikami.

Po obědě v místní restauraci se vydáte na prohlídku centra města – náměstí Jmaa el Fnaa, prohlédnete si typicky trh, kde si můžete zakoupit nespočet řemeslných výrobků, voňavého koření nebo ochutnat mnoho orientálních delikates.

3. den: MĚSTO OUARZAZATE

Po snídani se vydáte směr město Ouarzazate. Během cesty projedete nejvyšším bodem pohoří Vysoký AtlasCol du Tichka (2.000 m n.m.), poté vás již čeká malebná trasa kolem vesnic z hlíny a slámy, které kontrastují s pohořím, kde se téměř celý rok drží sníh. Zajímavou zastávkou na vaší cestě bude městečko Kasbah Ait Ben Haddou (UNESCO), asi nejznámější hliněné městečko v Maroku. Natáčelo se zde hned několik hollywoodských filmů jako Gladiator, Honba za klenotem Nilu nebo Lawrence z Arábie. Poté příjezd do města Ouarzazate a ubytování v hotelu.

4. den: POUŠTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Den začnete prohlídkou pevnosti Kasbah Taourirt, jež se nachází v samém centru města Ouarzazate, pak se již vydáte do města Erfoud ležícího uprostřed pouště. Po cestě vás budou doprovázet výhledy na okolí řeky Dades nebo působivou soutěsku Todra vzniklou erozí řeky. V odpoledních hodinách odjezd směr pouštní oblast Merzouga. Zažijete zde noc v poušti, ve vybavených nomádských stanech. V klidu pouštní noci vám místní připraví večeři typickou pro tuto oblast.

5. den: PŘES STŘEDNÍ ATLAS DO MĚSTA FEZ

Po snídani se vydáte do města Fez. Cesta vás povede údolím řeky Ziz. Uvidíte tu nekonečné palmové háje a typické marocké vesničky všude kolem. Poté projedete Středním Atlasem, a právě tady si uvědomíte jak neskutečně kontrastní může Maroko být. Rychlé střídání pouště s krajinou, kde leží sníh téměř po celý rok je opravdu působivé. Cesta dále pokračuje cedrovým lesem nedaleko města Arzou. V odpoledních hodinách příjezd do města Fez a ubytování v hotelu.

6. den: FEZ (UNESCO)

Po ránu vás čeká celodenní prohlídka města Fez, které bylo založeno v 8. století Idrissem II. Fez je jedno ze 4 marockých císařských měst. Během dne si prohlédnete nejvýznamnější a nejkrásnější místa jako je staré město – medina (UNESCO), kde se život nezměnil již po staletí, židovskou čtvrť, brány Královského paláce nebo pevnost s nejlepším výhledem na celé město. Fez je město vůní, barev a chutí ukrývající nekonečné množství kulturních a historických památek.

7. den: MODRÉ MĚSTO CHEFCHAOUEN A MĚSTO ASILAH

V ranních hodinách se vydáte do města Asilah, které se nachází na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou se zastavíte ve městě Chefchaouen, které patří k jedněm z nejfotografovanějších míst Maroka. Není divu. Modré fasády zdejších domů vytváří nefalšovanou pohádkovou atmosféru, která vás během chvilky přenese do dávné minulosti.

Další zastávkou na vaší cestě bude město Asilah, jež bývalo portugalskou kolonií. Stejně jako většina marockých měst se i Asilah skládá z mediny a nové části. Medina je malá a čistá a jsou v ní nástěnné malby afrických umělců. Je považována za nejkrásnější medinu v zemi. Dále navštívíte řemeslné trhy, kde najdete vše od pantoflí, tašek, šperků, keramiky, textilu, koberců, ručně malovaného nábytku, látek, vyřezávaných dřevěných předmětů, mosazných lamp, bylinných výrobků až po hudební nástroje. Odjezd do Tangeru a ubytování v hotelu.

8. den: MĚSTO TANGER

Tanger je po Casablance 2. nejvýznamnějším přístavem. Čeká vás prohlídka historické části města – Herkulovy jeskyně, a také Spartelského mysu, kde se setkává Atlantský oceán se Středozemním mořem. Po obědě následuje návštěva starého města a místních trhů.

9. den: HLAVNÍ MĚSTO RABAT (UNESCO) A CASABLANCA

V brzkých ranních hodinách odjedete směr hlavní město Rabat. Během panoramatické prohlídky hlavního města uvidíte Královský palác, mauzoleum Mohameda V. či Hassanovu věž, jež je nedostavěným minaretem, který měl být nejvyšším minaretem na světě. Po obědě odjezd do Casablancy. V Casablance následuje panoramatická prohlídka nejznámější ulice města Boulevard Corniche, a poté prohlídka mešity Hassana II. Ubytování.

10. den: MARRÁKEŠ

Po snídani odjezd do Marrákeše, ubytování a osobní volno. Užijte si poslední den v kouzelném Marrákeši podle svých přestav.

11. den: ODLET

Odjezd na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

22. 2. – 3. 3. 2024

10 nocí

Plná penze

letecky

Marokem proti proudu času

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

59 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Marrákeš –  Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 9 nocí  ve 4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a 1 noc v pouštním kempu (sdílené sociální zařízení a koupelna)
 • plnou penzi bez nápojů (obědy v typických marockých restauracích)
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 9 490 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
22. 2. – 3. 3. 202422. 2. 2024
Letiště Václava Havla Praha
22. 2. 2024
Letiště Frankfurt nad Mohanem
3. 3. 2024
Marrákeš - Menara Airport
3. 3. 2024
Letiště Frankfurt nad Mohanem
22. 2. 2024
Letiště Frankfurt nad Mohanem
22. 2. 2024
Marrákeš - Menara Airport
3. 3. 2024
Letiště Frankfurt nad Mohanem
3. 3. 2024
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. starobylé mediny měst, kde se zastavil čas
 2. blankytně modré město Chefchaouen
 3. omamně vonící bazary plné nejrůznějšího zboží a barev
 4. noc plnou ticha a hvězd při přenocování v pouštním kempu
 5. marockou kuchyni překypující chutěmi
 6. ubytování v 4* hotelech a stravování formou plné penze

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

22. 2. – 3. 3. 2024

10 nocí

59 990,- +9 490,-

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627