Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Turistika divokou Sardinií

aneb po stopách sardinských banditů

Pojďte s námi prochodit nejautentičtější část italské Sardinie, která dodnes žije prastarými tradicemi a tajemstvími. více

Vezmeme vás k nejkrásnějším turistickým cílům provincie Nuoro. K plážím s úchvatnými mořskými jeskyněmi, po pasteveckých stezkách s námi prochodíte vrcholky pohoří Supramonte nebo nejdivočejší část zálivu Orosei, který se pyšní mnoha jedinečnými plážemi. Tato málo známá část Sardinie si stále uchovává svůj původní svérázný styl života a snad právě i proto se stala jednou z pěti „modrých zón“ světa, kde žije vysoký počet stoletých osob. Neváhejte, aktivní zájezd plný hor, krásných výhledů, moře a koupání čeká už jen na vás!

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer a ubytování v hotelu Palmasera 4*.

2. den: PLÁŽ CALA LUNA A JESKYNĚ BUE MARINO

Zahajovací túra vás zavede na jednu z nejpůvabnějších pláží na celé Sardinii. Trasa vede divokým kaňonem až k samotné pláži Cala Luna, která je lemována několika mořskými jeskyněmi. Můžete se tu vykoupat, pořídit krásné fotografie, a také posedět v místní restauraci u tradičního myrtového likéru.

Odpoledne se přesunete lodí k největšímu jeskynnímu systému Grotta de Bue Marino. Zájemci si mohou individuálně prohlédnout interiér jeskyně (vstupné cca 12 EUR dle termínu), poté návrat lodí do Cala Gonone.

Trasa je dlouhá přibližně 4,5 km. Cesta potrvá cca 2 hodiny.  Stoupání 411 m ↑, klesání 376 m ↓.

3. den: HŘEBENOVKA PŘES MONTE BARDIA

Další trasa vás povede od původního tunelu Etza-Dorgali z poloviny 19. století hřebenovou cestou s krásnými výhledy do okolí.

Nejvyšším bodem trasy je hora Monte Bardia (882 m n.m.) tvořena vápencovým masivem. Odtud budete pokračovat dále po hřebenovce, která kopíruje záliv Orosei, a poté sestoupíte zpět do letoviska Cala Gonone. Zde se můžete občerstvit a individuálně se po promenádě vrátit do vašeho hotelu.

Trasa je dlouhá přibližně 9 km a trvá přibližně 4 hodiny. Stoupání 303 m ↑, klesání 832 m ↓.

4. den: VOLNÝ DEN, FAKULTATIVNÍ VÝLET

Užijete si volný den plný odpočinku a koupání v moři, nebo s námi podniknete další výpravu? Tentokrát se s námi můžete vydat na fakultativní okružní plavbu zálivem Orosei. Během plavby spatříte a navštívíte ty nejkrásnější pláže Sardinie (Cala Goloritzé, Cala Mariolu, Cala Sisine) a zblízka uvidíte i menší mořské  jeskyně (Grotta della Contessa, Grotta dei Cormorani, Grotta Azzura).

5. den: PO VRCHOLCÍCH SUPRAMONTE K SRDCI DIVOKÉ SARDINIE

Po snídani se vydáte autobusem do pohoří Supramonte. Tato trasa patří k nejkrásnějším typicky horským trekům na Sardinii. Etapu zahájíte v oblasti Orgosolo – Montes. Poté se vydáte pěšky pod horu Monte Fumai, kde se v 60. letech minulého století natáčel film Bandité z Orgosola. Cestou si prohlédnete menší nuraghi a zbytky neolitické pastýřské vesnice.

Cesta pokračuje dále k hoře Monte San Giovanni, kde vystoupáte až na samotný vrchol s dechberoucími vyhlídkami. Po sestupu se vrátíte lesní stezkou do Montes.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km a trvá přibližně 3 hod. Stoupání 297 m ↑, klesání 289 m ↓.

S tradiční a autentickou Sardinií je neodmyslitelně spjato také pastevectví. Proto vás v druhé polovině dne čeká návštěva u pastevců, kteří vás očarují svými zpěvy „tenores“. Nedílnou součástí bude malé pohoštění z místních delikates.

6. den: POBŘEŽNÍ TRASA K PŘÍRODNÍ PLÁŽI CALA CARTOE

Vaše poslední pěší túra povede podél moře, nejdivočejší částí pobřeží v zálivu Orosei s krásnými výhledy na okolní krajinu.


Závěr trasy bude patřit pláži se zlatavým pískem Cala Cartoe, kde si dostatečně užijete odpočinek i koupání.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km a trvá cca 3:15 hod. Stoupání 280 m ↑, klesání 312 m ↓.

7. den: VOLNÝ DEN

Poslední den vaší dovolené proběhne jen a jen podle vás. Využít jej můžete dle libosti – odpočinkem na pláži, romantickými procházkami městečkem, nákupy či posezením v místní kavárně.

8. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

Náročnost 🥾🥾

Jedná se o středně náročnou turistiku. Všechny túry vedou po turistických trasách s výstupy a sestupy. Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří jsou zvyklí na pravidelnou chůzi a zvládnou i nějaké to stoupání!

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Vhodné jsou i skládací trekové hole a odpovídající sportovní oblečení.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

4. 6. – 11. 6. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Turistika divokou Sardinií

Akce

záloha 3500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)
poslední 4 místa

27 990,-

Rezervovat

vyprodáno

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Turistika divokou Sardinií

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve  4* hotelu Palmasera Village Resort ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 5 890 Kč
 • vstupy v rámci programu a případné fakultativní výlety a vstupy (okružní plavba cca 55 EUR, Grotta del Bue Marino cca 12 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu (cca 1,50/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR a jejíž výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
4. 6. – 11. 6. 2024ENT8474. 6. 2024 12:35
Letiště Václava Havla Praha
4. 6. 2024 14:35
Letiště Olbia - Costa Smeralda
ENT84811. 6. 2024 11:30
Letiště Olbia - Costa Smeralda
11. 6. 2024 13:20
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. – 24. 9. 202417. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
24. 9. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
24. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Palmasera Village Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Palmasera Village Resort se nachází v nejoblíbenější části Sardinie, v blízkosti překrásných pláží a známých mořských jeskyní... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pěší turistiku v horském prostředí divoké Sardinie
 2. výlet k místním pastevcům s ochutnávkou místní dobrot
 3. fakultativní okružní plavbu za poznáním nejkrásnějších pláží zálivu Orosei
 4. pláže s mořskými jeskyněmi
 5. ubytování ve 4* hotelu Palmasera

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

4. 6. – 11. 6. 2024

7 nocí

27 990,- 26 990,- +5 890,-

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

27 990,- 26 990,- +5 890,-

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627