Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Krásy Sardinie

pohádkové pláže i prastará historie

Poznejte smaragd Středozemního moře – ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. více

Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. S námi objevíte tajemné prehistorické věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a lahodnou místní kuchyni. Navštívíte řadu historických míst a měst včetně malebného Alghera přezdívaného Malá Barcelona. Náš poznávací zájezd vám odhalí nejedno půvabné místo, kterými Sardinie přímo oplývá.

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den: MĚSTA CASTELSARDO, ROCCIA DELL´ELEPHANTE, TEMPIO PAUSANIA

Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo s hradem, které leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací, které zvou k návštěvě či posezení.

Dále se zastavíte u nádherného přírodního úkazu Roccia dell´Elephante neboli Sloní skály. Den završíte prohlídkou historického města Tempio Pausania.

3. den: ARZACHENA A VYKOPÁVKY NURAGHŮ

Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkého nuraghského osídlení Nuraghe La Prisgiona. Navštívíte také tzv. Tombe di Giganti Coddu Vecchiu neboli „Hrobku obrů“.

O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Nikdo netuší, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc. Dále Vás čeká prohlídka starobylého města Arzachena.

SarP 22

4. den: SOUOSTROVÍ LA MADDALENA

Možnost výletu na Souostroví La Maddalena, které je jedním z nejkrásnějších míst této oblasti. Jeho centrem je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou a dlážděnými náměstíčky. Samotné souostroví je národním parkem skládajícím se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Uvidíte bizarní útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem.

Fakultativní výlet (cena cca 55 EUR)

SarP 13

5. den: COSTA PARADISO A SANTA TERESA GALLURA

Tento den zahájíte návštěvou vojenské pevnosti z 19. století Fortezza di Monte Altura. Ta se tyčí na pozoruhodném místě, odkud měli vojáci přehled o situaci na severním pobřeží Sardinie a kde budete moci obdivovat úžasné zasazení architektury do krajiny.

Poté přejedete na Costa Paradiso a pláž Li Cosi, což je pro mnohé „krajinářský kýč“, který ale budete milovat a nebudete jej chtít opustit. Případný žal pak můžete přebít třeba dobrým sýrem a vínem, což bude možné při cestě do přístavního města Santa Teresa Gallura, odkud uvidíte nejen sousední Korsiku.

6. den: ALGHERO A NEPTUNOVA JESKYNĚ

Středověkému městu Algheru se pro jeho katalánský ráz přezdívá Malá Barcelona. Okouzlí vás svou slunnou atmosférou, mnoha obchody plnými korálů a úzkými uličkami.

Exotické zájezdy 55+, foto 9

Poté se vydáte na lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně*.  Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.

*Cena transferu k Neptunově jeskyni a samotný vstup do jeskyně není v ceně zájezdu (orientační cena lodní přepravy a vstupu do jeskyně je 40 EUR/os.)

Třešinkou na dortu bude zastávka u pisantsko – románského kostela Santissima Trinita di Saccargia.

7. den: PORTO CERVO A CAPO D'ORSO

Překrásné Smaragdové pobřeží vyniká tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž jejich nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.

Skalní útvar zvaný Capo d’Orso neboli Medvědí kopec byl a je vyhledávaným místem, zejména námořníky z blízkého okolí. Vám se z něj naskytne překrásný pohled na nedaleké souostroví La Maddalena.

Navštívíte pitoreskní městečko San Pantaleo neboli “město umělců” pod krásnými skalnatými stěnami a výhledy na pobřeží společně s místním tradičním trhem.

Sardinie 55+, foto 7

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a následný odlet do Prahy.

Zájezd na 9 nocí – v rámci programu navíc 2 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 10. den zájezdu.

POZNÁMKA:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

26. 5. – 4. 6. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sardinie

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)

29 490,-

Rezervovat
Rezervovat

4. 6. – 11. 6. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sardinie

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)
poslední 4 místa

27 990,-

Rezervovat
Rezervovat

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sardinie

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)

29 490,-

Rezervovat

vyprodáno

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Sardinie

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7/9 nocí ve 4* hotelu Posada Beach Resort ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu, včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 4 490 Kč (dle délky pobytu)
 • příplatek od 2 990 Kč za pokoj s balkonem (dle délky pobytu)
 • výlet lodí na souostroví La Maddalena cca 55 EUR
 • vstupy dle programu (cca 55 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2,50 – 3 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR a jejíž výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
26. 5. – 4. 6. 202426. 5. 2024
Letiště Václava Havla Praha
26. 5. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
4. 6. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
4. 6. 2024
Letiště Václava Havla Praha
4. 6. – 11. 6. 20244. 6. 2024
Letiště Václava Havla Praha
4. 6. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
11. 6. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
11. 6. 2024
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. – 24. 9. 202417. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
24. 9. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
24. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. – 3. 10. 202424. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
3. 10. 2024
Letiště Olbia - Costa Smeralda
3. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytování v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Club Esse Posada

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Esse Posada se nachází ve vyhledávané oblasti Palau na Smaragdovém pobřeží. Písečná pláž se nachází nedaleko hotelu a centrum městečka je vzdálené 500 metrů. Najdete zde mnoho restaurací, kaváren a taktéž možností k nakupování. Letiště v Olbii je od hotelu vzdálené 44 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. prohlídku středověkého města Alghero
 2. tajemné stavby a nahlédnutí do nuraghské civilizace
 3. návštěva souostroví La Maddelena
 4. Smaragdové pobřeží s tyrkysovým mořem a bílými plážemi
 5. skvělou italskou gastronomii a víno

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

26. 5. – 4. 6. 2024

9 nocí

29 490,- 28 490,- +5 990,-

4. 6. – 11. 6. 2024

7 nocí

27 990,- 26 990,- +4 490,-

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

27 990,- 26 990,- +4 490,-

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

29 490,- 28 490,- +5 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Hotel disponuje omezeným množstvím jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627