Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Jedinečné Baskicko

OBJEVTE KLENOT SEVERNÍHO ŠPANĚLSKA

Představte si, že se procházíte po ikonické pláži La Concha v San Sebastiánu, jedné z nejkrásnějších městských pláží na světě… Nohy se vám boří do měkkého jemného zlatého písku a křišťálová voda moře láká ke koupání… To je jen zlomek ze Španělského Baskicka, které na našem poznávacím zájezdu objevíte doslova všemi smysly. Tento unikátní kraj na severu Španělska je totiž jedinečnou kombinací přírodních krás, rozmanité kultury, ikonických památek a skvělé gastronomie. více

Ochutnejte místní tradiční tapas, známé jako pintxos, které lákají svou jedinečnou kombinací chutí a vůní. Zažijte ohromující pohled na moře a majestátní skalní útvary u vesničky Zumaia. Navštivte symbol Baskicka San Juan de Gaztelugatxe – kostelík na skalnatém ostrově, který vás okouzlí svou atmosférou, polohou a křivolakou cestou přes moře a útesy a navštivte jedinečné Bilbao – kulturní a ekonomické centrum regionu, známé svým moderním přístupem k architektuře a umění.

Jedinečné Baskicko

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET

Odlet z Prahy do Bilbaa. Ubytování v San Sebastiánu.

2. den: SAN SEBASTIAN A SKALNÍ ÚTVARY FLYŠE

Prohlídka San Sebastiánu. Město se rozkládá kolem nádherné zátoky ve tvaru mušle s nádhernou velkou písečnou pláží, na které budete mít příležitost se vykoupat. Navštívíte staré město, palác Kursaal a muzeum San Telmo, které je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii baskické kultury. Nachází se v historické budově, která kdysi sloužila jako klášter. San Sebastián je známý svými excelentními gastronomickými zážitky, nabízí mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat lahůdky jako pintxos (baskické tapas).

Odpoledne vás čeká přejezd do přímořské vesničky Zumaia, kde budete moci obdivovat přírodní úkaz zvaný flyše. Tyto geologicky ojedinělé útvary jsou usazeniny, které se pravidelně střídají a nejčastěji tvoří vrstvy vápenců a jílů. Původně měly horizontální polohu, ale různé tektonické pohyby způsobily, že dnes vypadají jako vertikální na sebe nalepené desky.

3. den: AZPEITIA, OñATI A VITORIA

Po snídani odjezd se zavazadly do hlavního města Baskicka – Vitoria, kde se ubytujete. Cestou se zastavíte v Azpeitii, kde vás čeká prohlídka basiliky a svatyně Ignáce z Loyoly, zakladatele jezuitského řádu.

Poté navštívíte městečko Oñati, kde byla založena první baskická univerzita. Procházka uličkami Oñati je jako cesta časem, kde se mísí středověká architektura s moderními prvky, za zmínku stojí například tradiční klášter Arantzazu s modernistickým kostelem. Tento klášter, ležící na úpatí pohoří Aizkorri, je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Baskicku.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

21. 5. – 28. 5. 2025

7 nocí

Snídaně

letecky

Jedinečné Baskicko

Akce

záloha 1500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2024)

36 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bilbao – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 3* / 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • degustaci vína v oblasti Rioja Alavesa
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu
 • audio systém se sluchátkem pro výklad průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 9 200 Kč za jednolůžkový pokoj
 • degustační menu v Bilbau 2 100 Kč (nutná rezervace předem)
 • vstupné do Guggenheimova musea v Bilbau (440 Kč osoby do 65 let a 230 Kč nad 65 let – nutná rezervace předem)
 • další vstupy dle programu (cca 100 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Anna Tkáčová

  Průvodkyně

  Španělsku se věnuji přes třicet a již více než 15 let se věnuji průvodcovství. Třicet let také do Španělska pravidelně jezdím a poznala jsem tuto různorodou zemi křížem krážem. K pochopení všech zvláštností a odlišností, jimiž se Španělsko v mnohém liší od ostatních evropských zemí, mi pomohla studia španělské kultury a literatury na FF UK.

  Na svých zájezdech se snažím nespěchat, ale atmosféru Španělska vychutnávat, včetně gastronomie a dobrého vína. Mám ráda celou zemi, ale slabost mám zejména pro Baskicko a Extremaduru. Kdybych měla svůj vztah ke Španělsku shrnout do nějakého sloganu, zněl by asi takto:

  „Španělsko není jen Andalusie a flamenco, španělské víno, to není jen Rioja. Španělsko je mnohem víc.“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
21. 5. – 28. 5. 2025 VY 3297 (doba letu 02:40) 21. 5. 2025 20:20
Letiště Václava Havla Praha
21. 5. 2025 23:00
Letiště Bilbao
VY 3296 (doba letu 02:40) 28. 5. 2025 17:00
Letiště Bilbao
28. 5. 2025 19:40
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Nádherné přírodní i městské pláže
 2. Dechberoucí přírodní scenérie, divoké útesy a skalní útvary
 3. Skvělou gastronomii v čele se místními tapas
 4. Architektonické skvosty od středověku až po současnost
 5. Návštěvu vinic a ochutnávku místních vín, která patří mezi nejlepší ve Španělsku
 6. Autentickou atmosféru baskických městeček

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

21. 5. – 28. 5. 2025

7 nocí

36 990,- 36 990,- +9 200,-

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627