Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěšky jižním Portugalskem

Pohodová turistika v regionu Algarve

Poznejte s námi portugalské Algarve na zájezdu s pěší turistikou – Pěšky jižním Portugalskem. Jedná se o lehčí variantu našeho zájezdu Turistika v Portugalsku. Těšit se můžete na 5 nenáročných etap o celkové délce 35 kilometrů. více

Čekají vás nekonečné pláže s proslulými skalními útvary a mořskými jeskyněmi, Atlantský oceán, majáky i výlet do středověkého města Silves zakončený degustací báječného vína v rodinném vinařství. Neváhejte, slunné Algarve je pro všechny milovníky turistiky jako stvořené!

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet do Lisabonu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Putování stezkou "Sedmero visutých údolí"

Vaše putování zahájíte na nejfotografovanější stezce “Sedmero visutých údolí“. Trasa vede po vrcholcích útesů, odkud uvidíte dramatické pobřeží Algarve v celé své kráse. Nespočet skalních útvarů bičovaných Atlantikem, dokonalé pláže a mořské jeskyně se staly doslova zdejšími legendami.

Cestou uvidíte hned několik vyhlášených pláží, jako je Marinha, Carvalho či Benagil, nebo maják Alfanzina. Možnost koupání.

Etapa je dlouhá cca 6 km.

3. den: Tradiční vesnice Aljezur – pláž Arrifana

Druhý den navštívíte vesnici Aljezur, kde vystoupáte až ke zříceninám starověkého maurského hradu, odkud se rozprostírá úchvatný výhled po okolí. Dále se vydáte převážně pobřežní trasou k pláži Arrifana. Cestou si do syta užijete svěžího atlantského vzduchu kořeněného vůní subtropických rostlin a bylin, který je tak charakteristický právě pro portugalské západní pobřeží. Možnost koupání.

Etapa je dlouhá cca 8 km.

4. den: Vesnička Alvor a procházka po dřevěné stezce

Alvor je malebná rybářská vesnička, známá svou poklidnou atmosférou. Projdete si zdejší křivolaké uličky, a poté se již vydáte na pohodovou procházku po dřevěné stezce v blízkém okolí.

Stezka vede přes písečné duny a nedotčené pláže, mokřady i laguny. Budete mít příležitost pozorovat rozmanitost zdejší fauny i život portugalských rybářů. Možnost koupání.

Etapa je dlouhá cca 6 km.

5. den: Výlet do středověkého města Silves

Tento den si odpočinete od pěších turistických tras a společně se vydáte na návštěvu malebného středověkého města Silves. Jeho nepřehlédnutelnou dominantou je maurský hrad z červeného pískovce.

Městečko ležící na kopci nabízí nádherný výhled do údolí na olivovníky, vinice a pomerančové háje. Za návštěvu stojí rovněž i zdejší gotická katedrála a starý římský most. Na zpáteční cestě se zastavíte v rodinném vinařství Quinta dos Vales. Zúčastníte se komentované prohlídky vinařství, sklepů i degustace vín řízené profesionálem (degustace je zahrnuta v ceně zájezdu).

6. den: Nejvyšší vrchol jižního Portugalska a koupání v Odeceixe

Prvním cílem této etapy bude nenáročný výstup z nadmořské výšky 546 m n.m. na nejvyšší vrchol Algarve – horu Fóia (902 m n.m.). Odtud budete obdivovat překrásnou okolní krajinu v údolí.

Dalším bodem programu je zastávka v malebné vesnici Odeceixe, které dominuje kouzelný větrný mlýn. Finálním cílem bude koupání na pláži Praia de Odeceixe, kde spojení oceánu a řeky vytváří klikatící se lagunu. Můžete se tak koupat jak v řece, tak v oceánu.

Etapa je dlouhá cca 7 km.

7. den: Mýtický „konec světa“

Poslední den se vydáte převážně pobřežní stezkou vedoucí z Praia Ruiva až na samotný „konec světa”. Zlatým hřebem týdenního putování bude maják svatého Vincence, u kterého se ocitnete na nejjihozápadnějším cípu pevninské Evropy. Za poslechu rozbouřených vln Atlantiku jako byste slyšeli ozvěny hlasů dávných námořníků a poutníků. Cestou zpět na hotel si ještě prohlédnete pevnost Sagres na břehu oceánu.

Etapa je dlouhá cca 8 km.

8. den: ODLET

Transfer na letiště do Lisabonu a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

NÁROČNOST 🥾

Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o pohodovou lehčí turistiku. Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří zvládnou i lehčí stoupání a výstupy po schodech. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 6 – 8 km.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Doporučujeme skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

7. 5. – 14. 5. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Pěšky jižním Portugalskem

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2023)
poslední 2 místa

31 990,-

Rezervovat
Rezervovat

2. 10. – 9. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Pěšky jižním Portugalskem

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2023)

31 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lisabon – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenze
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 4 900 Kč za jednolůžkový pokoj v závislosti na termínu
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • od roku 2023 může být zavedena povinná pobytová taxa splatná na místě v EUR
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Kateřina Kozáková

  Průvodkyně

  Kateřina v Portugalsku studovala fakultu sportovních věd, naučila se portugalsky, poznala zdejší kulturu a procestovala tuto zemi skrz naskrz. Není divu, že se do Portugalska naprosto zamilovala. Má ráda azurově modrou barvu oceánu, místní výborné jídlo i přátelskou atmosféru, kterou si nejraději dopřává s batohem na zádech.

  „Madeira a Azory se stejně jako zbytek Portugalska staly mým druhým domovem a ráda bych se o jejich kouzlo podělila i s vámi! Ukážu vám místa, o kterých se v turistických průvodcích nepíše a provedu vás krajinou tak, jak by to udělali místní. Zavedu vás do světa bohaté gastronomie a lahodného vína. Přiblížím vám zvyky a tradice této krásné země. Podělím se s vámi o kouzlo slova ´Saudade´!“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
7. 5. – 14. 5. 2024TP 12437. 5. 2024 19:30
Letiště Václava Havla Praha
7. 5. 2024 22:05
Letiště Lisabon Portela
TP 124214. 5. 2024 14:20
Letiště Lisabon Portela
14. 5. 2024 18:40
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. – 9. 10. 2024TP 12412. 10. 2024 13:25
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. 2024 16:00
Letiště Lisabon Portela
TP 12409. 10. 2024 08:10
Letiště Lisabon Portela
9. 10. 2024 12:30
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. divoké pobřeží s mnoha skalními útvary a jeskyněmi
 2. vyhlášené turistické stezky včetně několika etap po Rota Vicentina
 3. legendární “konec světa” – Mys svatého Vincence
 4. pohodové túry a procházky do 8 km
 5. ochutnávku portugalských vín v místním vinařství

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

7. 5. – 14. 5. 2024

7 nocí

31 990,- 31 990,- +4 900,-

2. 10. – 9. 10. 2024

7 nocí

31 990,- 31 990,- +4 900,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí dospělá osoba libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ má nárok na slevu 500 Kč z celkové ceny. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko). Čtvrtá dospělá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627