Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Okouzlující Kanárské ostrovy

Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízka

Co si představíte, když se řekne Kanárské ostrovy? Dost možná máte Kanáry zařazené jako koupací destinaci, kde je hezky po celý rok. Málokteré klišé je pravdě vzdálenější…. Tedy, ne že by se na Kanárech nedalo luxusně a prakticky celoročně koupat 😇. Byla by to ale obrovská škoda tento zajímavý kout světa poznat pouze z pohledu zkušeného plážového dovolenkáře. Kanárské ostrovy jsou totiž neuvěřitelné! více

Nebývale pestré, exotické a přitom zároveň příjemně evropské, poklidné atmosférou, divoké přírodou a s přátelskými obyvateli. Na našem poznávacím zájezdu s námi objevíte hned 3 Kanárské ostrovy. V poklidném tempu a z mnoha úhlů odkryjete jejich historii, zažijete nečekanou přírodu a vyzkoušíte osobité esence vulkanicky aktivního Lanzarote, plážové Fuerteventury a „kontinentu v malém“ – ostrova Tenerife.

Okouzlující Kanárské ostrovy

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na nejsevernější z Kanárských ostrovů, Lanzarote. Přílet, transfer na hotel, ubytování a odpočinek.

2. den: ZA ARCHITEKTONICKÝMI SKVOSTY SEVERNÍ ČÁSTI LANZAROTE

Vaše první seznámení s nádherným ostrovem Lanzarote začne v jeho severní částí. Zde je více než kde jinde vidět spojení člověka s okolím – přírodních krás, které místní umělci originálně dotvořili. Hned na prvním místě musíme zmínit architekta Césara Manriqueho, který vtiskl Lanzarote neopakovatelnou tvář. Při pozorování jeho děl se až tají dech. Jako první navštívíte sopečný tunel Jameos del Agua, kam Manrique umístil koncertní síň, restauraci či solné jezero. Poté vyrazíte k unikátní jeskyni Cueva de los Verdes, vytvořené lávovou činností a ještě „vylepšené“ rukama umělce Jesúse Sota.

Po procházce hlubinami budete naopak pozorovat okolní krajinu z výšky. Čekají vás nádherné výhledy z Mirador del Río – vyhlídky, kterou Marique dovedně zasadil na okraj srázu. S tvorbou tohoto architekta se pak rozloučíte v muzeu Casa LagOmar, kterému se přezdívá „dům Omara Sharifa“.

Hluboké dojmy z navštívených míst pak necháte doznít během příjemné procházky po Arrecife, hlavním městě ostrova. Projdete se historickým centrem, a ještě zbyde čas na procházku kolem laguny s přístavištěm Charco de San Gines.

3. den: MAGICKÁ KRAJINU NA JIHU LANZAROTE

Další poznávání Lanzarote se odehraje v jižní části ostrova. Vydáte se do jeho nejzajímavější části – národního parku Timanfaya s naprosto fascinující krajinou plnou vulkánů, lávových polí a drsné, a přitom nádherné přírody.

Krajina zde vypadá nehostinně, ale opak je pravdou. Lávová půda je nesmírně úrodná a místní unikátní „jámové“ vinice, kdy jsou keře vinné révy umístěné pod úrovní okolního terénu, produkují výborná vína. Určitě ochutnáte některá z nich a prohlédnete si jedno ze zdejších vinařství.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

6. 5. – 15. 5. 2025

9 nocí

Snídaně

letecky

Okouzlující Kanárské ostrovy

Akce

záloha 1500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2024)

47 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lanzarote a Tenerife – Praha včetně všech poplatků
 • trajekt mezi ostrovy Lanzarote a Fuerteventura
 • leteckou dopravu mezi ostrovy Fuerteventura – Tenerife
 • 9 nocí  se snídaní v 3* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu (Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Rio, Casa Lagomar, národní park Timanfaya)
 • degustaci vína (La Geria, Lanzarote)
 • služby česky / slovensky hovořícího průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • případnou pobytovou taxu
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
6. 5. – 15. 5. 2025 6. 5. 2025
Letiště Václava Havla Praha
6. 5. 2025
Lanzarote Airport
15. 5. 2025
Tenerife South Airport
15. 5. 2025
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. fascinující architekturu Lanzarote ovlivněnou mnoha umělci
 2. sopečnou krajinu Kanárských ostrovů
 3. koupání na nekonečných plážích
 4. nejvyšší horu Španělska - Pico del Teide
 5. exotickou přírodu plnou kvetoucích rostlin

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

6. 5. – 15. 5. 2025

9 nocí

47 990,- +8 900,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Třetí osoba na pokoji není možná.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627