Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Nespoutané Azorské ostrovy

35 km pěšky po ostrově São Miguel

Malebné sopečné souostroví je pověstné nespoutanou přírodou, která směle konkuruje exotickým destinacím. Vydejte se s námi prozkoumat věčně zelený ostrov São Miguel, jehož přírodní bohatství svou krásou vyrazí dech nejednomu zkušenému cestovateli. více

Vaše pouť po ostrově povede podél rozeklaných skal i klikatými cestami zářivě zelených kopců. Z jejich vrcholků lze spatřit jezera s tyrkysově modrou hladinou, v níž se zrcadlí zářící slunce. Poznejte s jedním z našich průvodců přírodní ráj na Azorských ostrovech dosud nepoznamenaný masovým turismem a přesvědčte se, že přezdívka „Přírodní akvárium planety“ není pouhým reklamním sloganem, ale úžasnou realitou.

 

Program

1. den: PŘÍLET NA OSTROV SAO MIGUEL, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy přímým letem na ostrov São Miguel, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: HLAVNÍ MĚSTO PONTA DELGADA

Tento den vás čeká pěší prohlídka hlavního města Ponta Delgada: historické centrum, monumentální brána Portas da Cidade, přístav, nádherná botanická zahrada José do Canto nebo vyhlášená tržnice s možností koupě výborných azorských sýrů, ovoce a zeleniny. Návrat zpět do hotelu v odpoledních hodinách individuálně.

3. den: MATA DO CANÁRIO - SETE CIDADES

Po snídani odjezd na západní část ostrova. Zde absolvujete krásnou túru okolo nejznámějších jezer Azorských ostrovů, která vznikla zatopením sopečných kráterů v oblasti Mata do Canário – Sete Cidades.

V odpoledních hodinách zastávka v nedalekém městečku Mosteiros, kde vás čeká zasloužené koupání v místních lávových bazéncích severního pobřeží. Návrat do hotelu, osobní volno.

Trasa je dlouhá přibližně 7,8 km, stoupání 90 m a klesání 466 m.

4. den: MOINHOS DA RIBEIRA FUNDA - MAIA

Po snídani odjezd do severní části ostrova, kde absolvujete středně náročný trek Moinhos da Ribeira Funda – Maia. Odměnou vám bude koupání na jedné z krásných pláží severního pobřeží ostrova.

Na zpáteční cestě se zastavíte v unikátní továrně na čaj Chá Gorreana, která je jediným místem v Evropě, kde se pěstuje a zpracovává čaj. Návrat do hotelu, osobní volno.

Trasa je dlouhá přibližně 7  km, stoupání 286 m a klesání 317 m.

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku, Azorské ostrovy pro seniory 55+ - foto 52

5. den: VOLNÝ DEN

Volný den. Pro zájemce možnost fakultativního výletu dle aktuální nabídky na místě u průvodce.

6. den: PRAIA - LAGOA DO FOGO

Dnešní den absolvujete cestu po jižním pobřeží až do malebného městečka Lagoa, kde navštívíte místní manufakturu na keramiku. Následuje přejezd autobusem do vesnice Ribeira Chã a jeden z nejlepších treků na ostrově Praia – Lagoa do Fogo. Čeká vás výstup malebnou krajinou s bujnou vegetací až k nejkrásnějšímu jezeru celého souostroví Lagoa do Fogo. Návrat do hotelu, osobní volno.

Trasa je dlouhá přibližně 11,5  km, stoupání 937 m a klesání 450 m.

7. den: FURNAS - TERRA NOSTRA

Odpočinkově laděný poznávací den. Ráno návštěva ananasové plantáže Arruda – Azory jsou jediné místo na světě, kde se toto ovoce pěstuje ve sklenících. Následně přejezd na vyhlídku Santa Iria de Azóia, odkud se vám naskytnou překrásné výhledy na oceán a majestátní útesy, které z něj vystupují. Výjezd na vyhlídku Pico do Ferro nad lázeňským městečkem Furnas a následně možnost ochutnat vyhlášenou ostrovní pochoutku Cozido, vařenou po dlouhé hodiny v horké sopečné zemi. Po obědě návštěva vyhlášené botanické zahrady Terra Nostra, která je považována za nejkrásnější zahradu celých Azorských ostrovů. Možnost koupání v přilehlých termálních lázních s léčivou vodou. Návrat do hotelu, osobní volno.

8. den: ODLET

Po snídani volný program, transfer na letiště v brzkých odpoledních hodinách a odlet do Prahy přímou linkou.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena, pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Min. počet účastníků: 13.

NÁROČNOST 🥾+

Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o lehčí až středně náročnou turistiku. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 5-12 km. Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří chtějí poznávat Azorské ostrovy aktivněji.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

Snídaně

letecky

Nespoutané Azorské ostrovy - 35 km pěšky po ostrově São Miguel

Akce

záloha 3500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

45 990,-

Rezervovat

vyprodáno

12. 7. – 19. 7. 2024

7 nocí

Snídaně

letecky

Nespoutané Azorské ostrovy - 35 km pěšky po ostrově São Miguel

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Ponta Delgada – Praha (přímý let) včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 10 990 Kč za jednolůžkový pokoj (dle ceníku)
 • příplatek od 4 990 Kč za večeře vč. nápoje (dle ceníku)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší náklady
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • JAN KUBIŠTA

  Původce 

  K cestování mě přivedla láska k přírodě, která byla mou vášní již odmalička. Po studiu cestovního ruchu jsem odcestoval na ostrov Madeira a od první chvíle jsem se tu cítil jako doma.
  Spojily se zde všechny atributy mé vysněné práce – příroda, hory, divoký oceán a pěší turistika.
  S batohem na zádech jsem následně prochodil přilehlé Azorské ostrovy a španělský ostrov La Gomera, který mě okouzlil svou divokostí a mystickou historií.
  Madeira, kde provázím bezmála 20 let, mě neustále fascinuje a dodnes tam nacházím novou inspiraci.
  Nemám rád konzumní turismus, ale vždy se snažím o to, aby se z turisty alespoň na chvíli stal cestovatel.
  Provázení pro Delfín travel mě baví právě pro zaměření na klienty 55+, kteří si cestování opravdu užívají a snad i  kvůli omezeným možnostem cestování v minulém režimu mají velký zájem dozvědět se co nejvíce o konkrétním místě.

   

 • Mgr. Michaela Černá

  Průvodkyně

  S láskou k cestování jsem se zřejmě už narodila. Pamatuji si pocit, když jsem se poprvé ocitla na jihu Evropy ve Španělsku, cítila jsem se tam jako doma. Rozhodla jsem se tuto kulturu hlouběji poznat. Při studiích na VŠ jsem si ke španělštině přibrala také portugalštinu. Žila jsem nějaký čas v Andalusii, na ostrově Madeira a také v Brazílii. Během let jsem se pak vracela na jihoamerický kontinent a postupně ho poznávala. Práci průvodce se věnuji aktivně již 20 let a provádím jak turisty z cizích zemí u nás, tak naše cestovatele v zahraničí. V této profesi jsem našla spojení všeho, co miluji:  zájem o přírodu, gastronomii, historii, architekturu a také poznávání krásných míst a v neposlední řadě lidí. Těším se na setkání s vámi buď na ostrově Madeira, na Azorských ostrovech, v Portugalsku či v horách severního Španělska.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
12. 7. – 19. 7. 2024QS 117212. 7. 2024 12:00
Letiště Václava Havla Praha
12. 7. 2024 15:30
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
QS 117319. 7. 2024 16:15
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
19. 7. 2024 22:50
Letiště Václava Havla Praha
3. 9. – 10. 9. 2024QS 11723. 9. 2024 12:00
Letiště Václava Havla Praha
3. 9. 2024 15:30
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
QS 117310. 9. 2024 16:15
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
10. 9. 2024 22:50
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nejkrásnější treky nespoutanou přírodou ostrova São Miguel
 2. pohádková jezera v oblasti Sete Cidades
 3. dechberoucí výhledy
 4. koupání v lávových bazéncích

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

12. 7. – 19. 7. 2024

7 nocí

45 990,- +11 490,-

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

45 990,- +10 990,-

Další informace

 • * Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji není možná.
 • Večeře je podávána formou bufetu vč. nápoje.
 • Hotel si vyhrazuje změnit formu bufetu na stravování formou servírovaného menu.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627