Hledat

Sardinská romance

aneb pěšky severními oblastmi Sardinie

Vydejte se s námi na aktivní turistický zájezd napříč severní Sardinií a ponořte se do nejkrásnějších míst Středomoří. více

Sardinie je druhý největší ostrov Itálie a nachází se ve Středozemním moři. Ale to jistě již víte! Možná ale nevíte, že se jeho název odvozuje od slova „Sandalo“ neboli sandál. A my si společně místo sandálů nazujeme trekové boty a během těch pár dnů navštívíme nejvyhledávanější a nejkrásnější části severní Sardinie. Naše výlety budou doprovázeny všudypřítomnou macchií, pitoreskními žulovými útvary a průzračným mořem.

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Capo Testa – od vykopávek až po hippies

Příjemná zahajovací túra po nejsevernějším poloostrově Sardinie Capo Testa vám představí něco z historie celého ostrova. Putování začnete u nuraghských osídlení, poté se přes římské pozůstatky dostanete do míst, kde ještě dnes pobývají příznivci hippies. Etapu zakončíte ve skalním labyrintu u majáku, na špici poloostrova s parádními výhledy na Korsiku. Ti z vás, kteří budou mít zájem se vykoupat, si budou moci vybrat z bezpočtu přírodních pláží.

Trasa je dlouhá přibližně 13 km.

3. den: Ostrov Caprera – romantika přírodních pláží

Při putováním ostrovem Caprera shlédnete překrásné romantické pláže, které jsou obklopeny hustým macchiovým porostem. Mimo to prozkoumáte dnes zapomenuté vojenské pevnosti a podíváte se na místo spjaté s vojevůdcem Garibaldim. Na závěr si prohlédnete ostrov z výšky, z jednoho z jeho nejvyšších vrcholů.

Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

4. den: lodí na severozápadní souostroví La Maddalena

Během lodního výletu mezi ostrovy souostroví La Maddalena poznáte jedno z nejkrásnějších míst Středomoří. Pro ty, kteří si budou chtít zaplavat, bude několik možností koupání na krásných plážích, ale na své si při tomto výletu přijdou i ti, co na plážích neposedí. Ti se budou moci toulat po krásné okolní přírodě.

Odpočinkový výlet (cena 45 EUR)

SarP 13

5. den: Punta Limbara a troposférická základna United States Air Force

Tento výlet vás zavede do vnitrozemí ostrova na vrchol zvaný Punta Limbara, nazývaný též Zelený poklad ostrova. Při toulkách po tomto překrásném chráněném území mezi žulovými bloky si budete moci užívat překrásných výhledů do oblasti Gallura. Radost budou mít jistě i příznivci United States Air Force, poněvadž na tomto místě je možno shlédnout bývalou radarovou základnu NATO.

Trasa je dlouhá přibližně 14 km.

6. den: Porto Cervo

Ráj bohatých Costa Smeralda není jen o krásných a velkých vilách, ale také o překrásné přírodě s mnoha zátokami a plážemi. Vydáte se po pohodové cestě mezi olivovníky až na krásnou pláž Razza di Juncu.

Relax po túře, pohoda, koupání a místní občerstvení. Kombinace, které není nikdy dost. Cestou zpět si prohlédnete bohaté a slavnými lidmi proslavené městečko Porto Cervo.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

7. den: Costa Paradiso

Chodit po strmých útesech, mít nad hlavou skalní stěny, kochat se nekonečným obzorem moře, ve kterém se třpytí sluneční paprsky, koupat se na krásné přírodní pláži. Sen? Ne! Realita túry na pobřeží Costa Paradiso. Co víc si přát? ?

Trasa je dlouhá přibližně 9 km.

8. den: Odlet

Transfer na letiště a následný odlet do Prahy.

V případě zájezdu na 9 nocí – v rámci programu navíc 2 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 10. den zájezdu.

POZNÁMKA:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o lehčí pohodovou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání!
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou.
 • Doporučujeme trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 20.

 

AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO CESTOVÁNÍ DO DESTINACE NAJDETE ZDE.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí ve 4* hotelu Tanca Manna, nebo ve 4* hotelu Posada Beach Resort ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu, včetně vody, vína a piva
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu Posada Beach Resort 3 350 Kč / v hotelu Sporting Tanca Manna 7 990 Kč (pobyt na 7 nocí), 4 300 Kč (pobyt na 9 nocí)
 • příplatek za pokoj s balkonem 2 790 Kč (pobyt na 7 nocí), 3 510 Kč (pobyt na 9 nocí)
 • výlet lodí na souostroví La Maddalena 45 EUR
 • vstupy dle programu (cca 30 EUR)
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2,50 – 3 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR a jejíž výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 1 600 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 450 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
14. 9. – 21. 9. 2021ENT70511:30 Praha13:25 SardinieENT70815:55 Sardinie17:50 Praha
 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm. Cestující, kteří cestují společně, mohou mít jedno zavazadlo, jehož hmotnost nepřesahuje 32 kg.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

   

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohodové túry nejkrásnější částí severní Sardinie
 2. lodní výlet na souostroví La Maddalena
 3. prohlídku městečka Porto Cervo
 4. romantiku přírodních pláží
 • LADISLAVA CORRIDONIOVÁ

  Termín: 14.9. - 21.9. 2021

  Itálie je moje velká „srdcovka“. A to už od mých 20 let, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v angličtině, jenže místo do Anglie jsem se ocitla ve vlaku do Říma. Ano – člověk míní – osud mění. Byla to láska na první pohled. Ani na okamžik jsem nezalitovala změny kurzu – místo všudypřítomné mlhy (milovníci šedošedé patiny nechť mi prominou), kam jen oko dohlédne – modro-modrá modř! Sotva jsem vyšla před nádražní budovu, ihned jsem pochopila, že jsem potkala svou celoživotní lásku. Postupně jsem pak začala propadat všem jejím krásám, temperamentu i gastronomii. Od té doby tu vlastně „jednou nohou“ žiji – ať už soukromě nebo pracovně.

  Nekonečné horizonty, pohled na doutnající sopku Stromboli v rudé záři zapadajícího slunce, výstup na jednu z nejvyšších hor na Sardinii – Limbara, procházka po „nejkrásnějším kilometru Itálie“, jak nazval Gabriele d’ Annunzio úchvatnou promenádu v Reggio Calabria podél Messinské úžiny, která dělí pevninu od Sicílie, s kornoutem zmrzliny z bergamotu… tohle vám na objednávku „z pohodlí domova“ kurýr z žádného e-shopu nedoručí. Tohle jsou ty chvíle, kdy žijete, cítíte a vnímáte to tolik opěvované kouzlo „tady a teď“, kdy máte úplně všechno, nic jiného nepotřebujete a tolik byste si přáli zastavit čas. Miluji Itálii od samé špičky boty až po Alpy, miluji energii téhle země. A moc ráda vám pomůžu jí také alespoň kousek nasát.

   

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

20. 6. – 27. 6. 2021

7 nocí

24 490,- 23 490,- +7 990,- 20 590,-

14. 9. – 21. 9. 2021

7 nocí

23 990,- 22 990,- +3 350,- 23 990,-

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627