Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Sardinská romance

aneb pěšky severními oblastmi Sardinie

Vydejte se s námi na aktivní turistický zájezd napříč severní Sardinií a ponořte se do nejkrásnějších míst Středomoří. více

Sardinie je druhý největší ostrov Itálie a nachází se ve Středozemním moři. Ale to jistě již víte! Možná ale nevíte, že se jeho název odvozuje od slova „Sandalo“ neboli sandál. A my si společně místo sandálů nazujeme trekové boty a během těch pár dnů navštívíme nejvyhledávanější a nejkrásnější části severní Sardinie. Naše výlety budou doprovázeny všudypřítomnou macchií, pitoreskními žulovými útvary a průzračným mořem.

 

Sardinská romance

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Capo Testa – od vykopávek až po hippies

Příjemná zahajovací túra po nejsevernějším poloostrově Sardinie Capo Testa vám představí něco z historie celého ostrova. Putování začnete u nuraghských osídlení, poté se přes římské pozůstatky dostanete do míst, kde ještě dnes pobývají příznivci hippies. Etapu zakončíte ve skalním labyrintu u majáku, na špici poloostrova s parádními výhledy na Korsiku. Ti z vás, kteří budou mít zájem se vykoupat, si budou moci vybrat z bezpočtu přírodních pláží.

Trasa je dlouhá přibližně 13 km.

3. den: Ostrov Caprera – romantika přírodních pláží

Při putováním ostrovem Caprera shlédnete překrásné romantické pláže, které jsou obklopeny hustým macchiovým porostem. Mimo to prozkoumáte dnes zapomenuté vojenské pevnosti a podíváte se na místo spjaté s vojevůdcem Garibaldim. Na závěr si prohlédnete ostrov z výšky, z jednoho z jeho nejvyšších vrcholů.

Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Sardinská romance

vyprodáno

vyprodáno

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Sardinská romance

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • 7/8/9 nocí ve  3*/4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu, včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 4 490 Kč (dle délky pobytu)
 • příplatek od 2 990 Kč za pokoj s balkonem (dle délky pobytu)
 • výlet lodí na souostroví La Maddalena cca 55 EUR
 • vstupy dle programu (cca 30 EUR)
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2,50 – 3 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR a jejíž výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Mgr. Leoš Korbel

  Cestování je mou vášní, kterou jsem objevil při studijním pobytu na Maltě. Později, během studií na vysoké škole, následuje plejáda zemí jako je Kypr, Jordánsko, Bulharsko, Katar, Gibraltar a mnoho dalších. Zůstává však několik konstant a těmi jsou Sardinie a Korsika. Dva drsné ostrovy, plné rozeklaných útesů, vysokých hor, dechberoucích výhledů a svérázných obyvatel, které není snadné si získat. Pojďme společně poznat Sardinii takovou, jaká je. Nespoutaná, vášnivá, nesmlouvavá a hrdá. Zároveň je srdečná, laskavá a pokud ji přijmete takovou jaká je, rozdá se pro vás.

  Motto: „Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného.“ Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete…

 • LADISLAVA CORRIDONIOVÁ

  Itálie je moje velká „srdcovka“. A to už od mých 20 let, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v angličtině, jenže místo do Anglie jsem se ocitla ve vlaku do Říma. Ano – člověk míní – osud mění. Byla to láska na první pohled. Ani na okamžik jsem nezalitovala změny kurzu – místo všudypřítomné mlhy (milovníci šedošedé patiny nechť mi prominou), kam jen oko dohlédne – modro-modrá modř! Sotva jsem vyšla před nádražní budovu, ihned jsem pochopila, že jsem potkala svou celoživotní lásku. Postupně jsem pak začala propadat všem jejím krásám, temperamentu i gastronomii. Od té doby tu vlastně „jednou nohou“ žiji – ať už soukromě nebo pracovně.

  Nekonečné horizonty, pohled na doutnající sopku Stromboli v rudé záři zapadajícího slunce, výstup na jednu z nejvyšších hor na Sardinii – Limbara, procházka po „nejkrásnějším kilometru Itálie“, jak nazval Gabriele d‘ Annunzio úchvatnou promenádu v Reggio Calabria podél Messinské úžiny, která dělí pevninu od Sicílie, s kornoutem zmrzliny z bergamotu… tohle vám na objednávku „z pohodlí domova“ kurýr z žádného e-shopu nedoručí. Tohle jsou ty chvíle, kdy žijete, cítíte a vnímáte to tolik opěvované kouzlo „tady a teď“, kdy máte úplně všechno, nic jiného nepotřebujete a tolik byste si přáli zastavit čas. Miluji Itálii od samé špičky boty až po Alpy, miluji energii téhle země. A moc ráda vám pomůžu jí také alespoň kousek nasát.

   

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
17. 9. – 24. 9. 2024 ENT857 17. 9. 2024 14:35
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. 2024 16:35
Letiště Olbia - Costa Smeralda
ENT832 24. 9. 2024 08:55
Letiště Olbia - Costa Smeralda
24. 9. 2024 10:50
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. – 3. 10. 2024 ENT831 24. 9. 2024 06:00
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. 2024 08:00
Letiště Olbia - Costa Smeralda
ENT832 3. 10. 2024 08:55
Letiště Olbia - Costa Smeralda
3. 10. 2024 10:50
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Club Esse Posada

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Esse Posada se nachází ve vyhledávané oblasti Palau na Smaragdovém pobřeží. Písečná pláž se nachází nedaleko hotelu a centrum městečka je vzdálené 500 metrů. Najdete zde mnoho restaurací, kaváren a taktéž možností k nakupování. Letiště v Olbii je od hotelu vzdálené 44 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohodové túry nejkrásnější částí severní Sardinie
 2. lodní výlet na souostroví La Maddalena
 3. prohlídku městečka Porto Cervo
 4. romantiku přírodních pláží

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

27 990,- 26 990,- +4 490,-

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

29 490,- 28 490,- +5 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Hotel disponuje omezeným množstvím jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627