Hledat

New York

Město, které nikdy nespí

Vydejte se s námi prozkoumat New York – jedinečné město, které nikdy nespí. více

Nechte se okouzlit velkolepým New Yorkem – kolosálními mrakodrapy, rozsáhlými parky nebo legendárními čtvrtěmi jako je například Čínská čtvrť a SoHo. Nepopsatelnou pulsující atmosféru města pak zažijete na vlastní kůži v jeho rušných ulicích, které bez ustání křižují proslulé žluté taxíky.

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla v Praze. Odlet z Prahy přímým letem a přílet na letiště John F. Kennedy International Airport v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu v New Jersey, ubytování a osobní volno.

2. den: MIDTOWN NORTH

Prohlédnete si hlavní nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Cesta povede nejdříve ke světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building, poté podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa.

Dále se zastavíte u Rockefeller Center, města uprostřed města, a na světoznámém Times Square, které je jedním ze symbolů New Yorku. Den bude zakončen procházkou po nádherném Central Parku, největším veřejném parku v USA.

shutterstock_1414639229

3. den: MIDTOWN SOUTH

Vaše dnešní trasa povede od Union Square přes světoznámou Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company BuildingMetropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná stavba “žehličkového” tvaru Flatiron Building.

Po světoznámé 5th Avenue dojdete k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Po výjezdu vysokorychlostním výtahem do 86. poschodí se vám naskytne nádherný pohled na New York téměř z ptačí perspektivy. Od Empire State Building půjdete přes Herald Square zpět na 5th Avenue.

shutterstock_273724124

4. den: CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY

Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání.

Půjdete po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdete se po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude veřejný park High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu.

Město, které nikdy nespí, New York 55+ - foto 22

5. den: WALL STREET, GROUND ZERO

Městskou hromadnou dopravou se přesunete do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazujícího na dobu starých koloniálních časů. Procházka nejznámější finanční čtvrtí světa, kde se nachází Wall StreetTrinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, který je typickým symbolem této finanční čtvrti.

Poté se vydáte k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku. Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku.

Volný čas lze využít i na nákupy ve světoznámém nákupním centru Century 21. Prohlídku Manhattanu zakončíte v City Hall Park, kde navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001.

shutterstock_715309846

6. den: LOWER MANHATTAN

Dnešní den vás čeká ikonická část New Yorku – světoznámý Brooklynský most, odkud se vám vyskytnou nádherné výhledy na celý Manhattan nebo na sochu Svobody, která bude vaším dnešním cílem. Od Brooklynského mostu poplujete lodí k soše Svobody a na Ellis Island, kde vás čeká volný program. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách a individuální volno.

shutterstock_236442433

7. DEN: VOLNO – NÁKUPY, NÁVŠTĚVA MUZEÍ

Volný den vhodný k návštěvě muzeí a k nakupování.

8. den: ODLET

Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK v odpoledních hodinách a odlet nočním spojem do Prahy (přímý let).

shutterstock_265373498

9. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Zájezd je vhodný pouze pro aktivní turisty.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že vám náš průvodce bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali New York v klidném a pohodovém tempu, nicméně vyžaduje plnou mobilitu a dobrou kondici.
 • Program je vhodný pro aktivní turisty.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

13. 5. – 21. 5. 2024

7 nocí

9 dní

Snídaně

letecky

USA - New York

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

52 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu: Praha – New York (JFK) – Praha (přímý let)
 • 7 nocí se snídaní ve 4* hotelu v oblasti New Jersey ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery z / na letiště
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  17 990 Kč
 • příplatek za pokoj s oddělenými lůžky
  1 990 Kč / os.
 • vstupy dle programu
 • dopravu do / z centra NY + metro (celkem ca 80 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 21 USD
 • City Pass kartu (nutná pro absolvování zájezdu) *
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

*Zakoupením City Pass karty New York získáte vstupy do objektů, které v rámci programu navštívíte, a to za zvýhodněné ceny. Zakoupení této karty je nutné pro absolvování celého zájezdu, objednává se již při potvrzení objednávky.

Milí cestovatelé,

láká vás město měst New York? Stáhněte si náš cestovatelský magazín New York – Vše o městě, které nikdy nespí. Najdete v něm mnoho tipů co v New Yorku dělat, vidět, ochutnat a zažít na vlastní kůži. Poznávání tohoto jedinečného města si pak určitě užijete naplno. Přejme vám hezké čtení!

Zanechte nám na sebe e-mailovou adresu, na kterou vám magazín během chvilky zašleme.

*povinný údaj

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. MILENA ŠKORPILOVÁ

  Průvodkyně 

  Průvodcování je pro mě životním stylem, prací a ve výsledku i zábavou, naplňuje mě nejen neustálé poznávání nových míst, ale i návraty do oblíbených destinací. Tato práce není stereotypem, pokaždé dokáže nabídnout něco nového, jiného, neopakovatelného, vždy umí překvapit a potěšit zároveň.
  Klientům se vždy snažím předat informace nejen z historie, ale také ze současnosti, ze života místních, tipy v oblasti gastronomie, kultury aj. K provázeným destinacím mám vždy silný vztah, není tedy výjimkou, že s klienty zajdu v New Yorku na zápas NHL či do outletu nebo na Sicílii do té nejvyhlášenější cukrárny. Díky širokému rozhledu od Evropy přes Ameriku až po Čínu, se se mnou „mí spolucestovatelé“ neztratí a získají ode mě všeobecný přehled.
  Řídím se pravdou, že „kdyby měl být člověk pouze na jednom místě, zapustil by tam kořeny.“

 • Mgr. Tereza Kološová 

  Průvodkyně

  Cestování je jednou z mých celoživotních vášní. Ráda poznávám nové kouty světa a vracím se na místa, která mi přirostla k srdci. Jednou z mých srdcovek je New York, v jehož okolí jsem strávila rok života. Historie je tu propojená se současností způsobem, který mě nepřestává udivovat. Je libo gurmánský, kulturní, nákupní nebo sportovní zážitek? To vše je v New Yorku možné.

  Pojeďte si se mnou užít město, které nikdy nespí. Čekají vás nezapomenutelné zážitky a jeden velký splněný sen o cestování.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
13. 5. – 21. 5. 2024DL 07913. 5. 2024 12:05
Letiště Václava Havla Praha
13. 5. 2024 15:20
Letiště New York John F. Kennedy
DL 07820. 5. 2024 19:35
Letiště New York John F. Kennedy
21. 5. 2024 10:00
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Delta Airlines

  Americká letecká společnost Delta Airlines byla založena již v roce 1924 a společně s leteckou společností Aeroméxico, Air France a Korean Air tvoří leteckou alianci SkyTeam. Každý rok přepraví cca 160 mil. pasažérů a provozuje také pravidelné přímé spojení mezi Prahou a New Yorkem.

  Váhové limity zavazadel 

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Rozměry tohoto zavazadla nesmí přesáhnout 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 157 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nekonečné mrakodrapy jižního Manhattanu
 2. pohled z ptačí perspektivy – jedna z nejvyšších budov NY
 3. pocit svobody u Sochy Svobody
 4. všechna světla světa na Times Square
 5. oázu klidu v Central Parku

PRAKTICKÉ INFORMACE K ZÁJEZDU NEW YORK

Náročnost programu

Program po New Yorku bude uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Vzhledem k tomu, že se po městě po celou dobu pobytu budete pohybovat pěšky (pouze s využitím městské hromadné dopravy), doporučujeme pohodlnou, příp. i trackovou obuv.

City Pass karta New York

Program zájezdu je koncipován tak, abyste viděli to nejlepší z New Yorku. Vstupy do objektů uvedených v programu nejsou zahrnuty v ceně, proto je nutné zakoupit si tzv. City Pass kartu New York, díky které získáte až 40% slevu na vstupy do těchto objektů:

 • Empire State Building
 • American Museum of Natural History
 • Guggenheim Museum nebo Top of the Rock Observation Deck (vyhlídka na New York)
 • Socha Svobody & Ellis Island nebo Circle Line Sightseeing Cruises (okružní jízda lodí)
 • 9/11 Memorial & Museum (památník & muzeum 11. září) nebo Interpid Sea, Air & Space Museum

Cestovní kancelář zajistí zakoupení City Pass karty po předchozím potvrzení objednávky s klientem.  Zakoupení City Pass karty je nutné pro absolvování celého zájezdu.

Doprava po New Yorku

Pro klienty budou zajištěny transfery letiště JFK – hotel – JFK. Přesuny po New Yorku budou organizovány pěšky v kombinaci s městskou hromadnou dopravou (jízdné není zahrnuto v ceně zájezdu). Doporučujeme si na místě zakoupit neomezenou týdenní kartu pro využití městské hromadné dopravy v New Yorku (orientační cena: 34 $). Pro zakoupení karty na metro je nutné mít s sebou hotovost v USD v maximální hodnotě 20 USD (tj. například 1x 20 USD, 1x 10 USD a 1x 5 USD), na bankovy hodnoty 50 USD a vyšší hodnoty automat neumí vrátit peníze!

Zároveň bude třeba si pro dopravu z New Jersey do centra města a zpět zakoupit lístek na autobus / vlak (ca 4 USD / cesta). Celkem tedy za dopravné utratíte ca 80 USD.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 4* hotelu v New Jersey, vzdálený ca 30 min. od Times Square (veřejnou dopravou), ve standardních dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Pokoje mají manželská lůžka typu Queen Bed / King Bed (menší nebo větší letiště), spí se většinou pod prostěradlem, na manželské posteli je jen jedno velké prostěradlo. Pokoje mají vlastní příslušenství, většinou i fén na vlasy.

Doporučené kapesné

Doporučené kapesné pro všechny fakultativní akce a dopravu po New Yorku je cca 200 $ . Na stravu doporučujeme kapesné v rozmezí cca 200 $ (platí v případě stravování v řetězcích rychlého občerstvení). Taktéž doporučujeme vzít si s sebou mezinárodní platební kartu, i drobné nákupy lze platit platební kartou.

Pas a víza

Pro občany České republiky byla dne 17.11.2008 zrušena víza do USA.

Doklady pro vstup do USA:

Platný cestovní pas ČR s biometrickými údaji (nově vydávané pasy) a povolení vstupu do USA, příp. klasický pas opatřený vízem. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

Povolení vstupu do USA – registrace ESTA

Formulář žádosti vyplníte pomocí počítače, ve kterém do adresního řádku internetového prohlížeče zadáte adresu https://esta.cbp.dhs.gov

Registraci proveďte pouze na těchto oficiálních stránkách. Na těchto stránkách je v českém jazyce uvedeno podrobné vysvětlení celého postupu žádosti. Dostanete číslo žádosti a povolení vstupu. Tuto registraci proveďte ihned po přihlášení na zájezd, je platná 2 roky. Ti, kteří mají platné vízum do USA, cestují na základě víza, nemusí se proto znovu registrovat ke vstupu.

Systém ESTA (elektronická autorizace ke vstupu do USA) při vyplňování internetového formuláře nerozeznává druh pasu, se kterým klient o autorizaci žádá. Tzn., že může udělit autorizaci ke vstupu i ke starému pasu. Upozorňujeme, že vstup do USA bude umožněn pouze těm klientům, kteří mají biometrický pas a zároveň vydanou autorizaci ESTA k tomuto svému biometrickému pasu. V opačném případě nebude vstup do USA klientům umožněn. Zkontrolujte si tedy prosím, že máte skutečně již pas s biometrickými údaji (tento pas je označen na čelní straně obdélníčkem pod slovem cestovní pas). Každá registrace se váže ke konkrétnímu pasu, ne ke jménu. Musíte tedy cestovat s tím pasem, ke kterému máte vydanou registraci.

Podmínky pro klienty, kteří navštívili Kubu:

Turisté, kteří cestovali na Kubu po 12. lednu roku 2021, musí mít ke vstupu na území USA vyřízeno vstupní vízum (vyřizuje velvyslanectví USA v Praze) a nejsou tedy oprávněni využít Visa Waiver Program (tzv. ESTA).

Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum! Totéž platí pro všechny cestující do USA, kteří navštívili Kubu po 12. lednu 2021.

Pojištění pro pobyt v USA není povinné, jeho sjednání se však důrazně doporučuje s ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti vyhledat při pobytu v USA lékařskou péči, např. při úrazu apod. Pojištění lze sjednat přímo v cestovní kanceláři či u jiných pojišťoven. Pojištění v naší CK zahrnuje i pojištění stornopoplatků do výše 50 000 Kč/os.

Očkování

Povinné očkování pro cestu do USA není potřebné (vč. očkování Covid, které bylo s účinností od 12.5.2023 zrušeno). Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

13. 5. – 21. 5. 2024

7 nocí

9 dní
52 990,- +17 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Pro vstup do země je nutností vyřídit si vstupní registraci opravňující ke vstupu na území USA (ESTA). Orientační cena za vyřízení ESTA je 22 USD a klienti si tuto registraci zajišťují samostatně.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627