Hledat

Italská špička

aneb pěšky přírodními parky Kalábrie

Chcete poznat přírodní krásy Kalábrie? Vydejte se s námi za turistikou do tohoto italského kraje. Národní parky, divoké řeky, moře, hory… to vše a ještě více nabízí italská špička. více

Kalábrie skrývá dosud prakticky neobjevená přírodní bohatství, kterým společně nakoukneme pod pokličku. Toto putování v sobě snoubí jak pohodovou horskou turistiku, tak i poznání života místních obyvatel oddávajících se v poklidu siestě před svou oblíbenou kavárnou. Chcete-li zažít Kalábrii jako málokterý jiný turista, tedy nejen z plážového lehátka, vydejte se s námi na túru a poznejte tento jihoitalský region. Kombinace moře, dravých řek a liduprázdných hor prostě stojí za to!

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet do Lamezia Terme. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Národní park Pollino

Hned první den pokoříte jedno „nej“ našeho dobrodružství. Vydáte se totiž do největšího národního parku v Itálii – NP Pollino. Půjdete po úbočí směrem k vrcholu Pollinelo 1820 m n. m., projdete tzv. „Zahradou bohů“, lesem bosenských borovic. Ty jsou symbolem tohoto národního parku, nerostou totiž nikde jinde v Itálii. Cestou po hřebeni, jako zaslouženou odměnu, si budete užívat parádních výhledů.

Tip: Vezměte si s sebou malý dalekohled, budete-li mít štěstí, můžete spatřit např. italského vlka, srny, mnoho vzácných ptáků jako sokola stěhovavého, supa egyptského.

Etapa měří cca 13 km.

3. den: Orsomarso a okolí

Tentokrát se vypravíte do starobylého městečka Orsomarso, které je zasazené do hornaté krajiny tak malebně, že si od místních vysloužilo přezdívku „duše hor“. Poté co se nabažíte kouzla spletitých úzkých uliček, půjdete směrem k charakteristické věži s hodinami, odkud budete mít celé město a údolí řeky Argentino jako na dlani.

Poté sestoupíte do doliny a dojdete až k vodopádům. Po obědě zamíříte do městečka Diamante, které se také nazývá “město zdí” a proslavil jej Feferonkový festival. Zde si můžete vychutnat všudypřítomnou pohodu a užít si procházky po promenádě.

Etapa měří cca 6 km.

4. den: Pohoda na pobřeží – Marina di Camerota

Tento den si dopřejete zasloužený relax. Nebude to však odpočinek pasivní, ba naopak. Vaším cílem bude záliv Infreschi, který je díky své průzračné vodě vyhledávaným cílem potápěčů.

Než si však budete moci vychutnat tento středomořský skvost, musíte se vydat po stezce vedoucí při členitém pobřeží, které je plné jeskyní a malých přírodních pláží, jež vás budou lákat k oddechu a koupání, což si patřičně užijete. Zpět se vydáte lodí a budete mít krásné výhledy na vysoké útesy.

Tip: Potápěčské brýle

Etapa měří cca 6 km.

5. den: Vodní turistika pod Ďáblovým mostem

Dnešní túru si okořeníte lehkým broděním, těšte se! Vyrazíte kaňonem řeky Raganello a půjdete vodou i po souši. Mírný proud a hladina po kolena jsou ideálním osvěžením během tohoto treku.

Poté si z blízka prohlédnete Ďáblův most, k němuž se váže děsivá legenda (tu se dozvíte na místě). Odtud se pak vydáte stoupáním ke krásnému výhledu do údolí. A až se nabažíte přírody, tak vyrazíte prozkoumat městečko Civita, které bylo vybudováno Albánci v 15. století, když prchali před Turky. To se výrazně podepsalo na architektuře, jež zde obsahuje typické byzantské prvky.

Tip: Nezapomeňte si vzít boty do vody.

Etapa měří cca 7 km.

Autor fotografie: Stefano Contin

6. den: Tajemný pochod

Tuto etapu si užijete v NP Cilento, který spadá pod ochranu WWF (Světového fondu na ochranu přírody). Necháte se vést mechovou stezkou až k opuštěnému středověkému mlýnu. Budete svědky toho, jak řeka Bussento vytváří přírodní jezírko ve skalách a mizí v útrobách vysokého útesu.

Na tomto místě každý turista jen žasne, jak mocná a nápaditá „architektka“ dokáže příroda být. Poté se vydáte pěšinou při řece až na místo, kde na vás bude čekat autobus. Brzy budete moci obdivovat i dílo lidské, a sice středověký most postavený hned vedle malého vodopádu tzv. Venušiných vlasů, kde se budete moci vypravit na další kratší procházku.

Etapa měří cca 5 km.

7. den: Okruh Anello del Ceraso aneb Oslí stezka v okolí městečka Sapri

Pomyslnou tečku za vaším putováním napíšete na tzv. Oslí stezce, pobřežní trase, která vás vyvede z městečka Sapri do pobřežních hor. Etapu zakončíte opět ve městě Sapri, kde si v klidu vychutnáte kávu či sklenku vína a poklidnou atmosféru přímořského městečka.

Etapa měří cca 10 km.

8. den: ODLET

Transfer do Lamezia Terme a odlet domů.

POZNÁMKA:

 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání!
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 20.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

5. 9. – 12. 9. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Italská špička - hotel 3*/4*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2023)

25 990,-

Rezervovat

vyprodáno

22. 6. – 29. 6. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Italská špička - hotel 3*/4*

vyprodáno

vyprodáno

12. 9. – 19. 9. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Italská špička - hotel 3*/4*

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu nebo servírovaná
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  od 2 900 Kč
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • jízdenku na loď zpět do města Marina di Camerota – 10 euro
 • vstup do přírodního parku u městečka Morigerati – 5 euro
 • povinnou pobytovou taxu 1-2 eura na den pro osoby starší 14 let věku, která je splatná na místě. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
22. 6. – 29. 6. 2023ENT 80522. 6. 2023 10:00
Letiště Václava Havla Praha
22. 6. 2023 12:10
Letiště Lamezia Terme
ENT 80729. 6. 2023 14:00
Letiště Lamezia Terme
29. 6. 2023 16:05
Letiště Václava Havla Praha
5. 9. – 12. 9. 20235. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha
5. 9. 2023
Letiště Lamezia Terme
12. 9. 2023
Letiště Lamezia Terme
12. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha
12. 9. – 19. 9. 202312. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha
12. 9. 2023
Letiště Lamezia Terme
19. 9. 2023
Letiště Lamezia Terme
19. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. návštěvu největšího národního parku v Itálii - NP Pollino
 2. túru kaňonem řeky Raganello a Ďáblův most
 3. prohlídku starobylého městečka Orsomarso
 4. pohodovou atmosféru přímořského města Sapri
 • Jedná se o pohodovou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání!
 • Vhodné i pro milovníky středověkých měst a přírody.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou.
 • Doporučujeme skládací trekové hole, vhodné sportovní oblečení, boty do vody a dalekohled.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

22. 6. – 29. 6. 2023

7 nocí

25 990,- 24 990,- +2 790,-

5. 9. – 12. 9. 2023

7 nocí

25 990,- 24 990,- +2 790,-

12. 9. – 19. 9. 2023

7 nocí

25 990,- 24 990,- +2 490,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627