Hledat

Velká cesta jižním Thajskem

Z Bangkoku až na ostrov Lanta

Poznejte thajskou historii, kulturu a pláže, které patří k těm nejkrásnějším na světě. více

Poleťte s námi na zájezd do Thajska a nechte se okouzlit krásnou přírodou thajských ostrovů, asijskou kulturou či posvátnou atmosférou buddhistických chrámů. Přesvědčte se, jak moc je místní vyhlášená kuchyně návyková a jak příjemné je odpočívat na thajských plážích, které patří k těm nejkrásnějším na světě.

Čeká vás pozemský ráj plný slunce, odkud se vrátíte odpočatí, nabití energií a plní nezapomenutelných zážitků.

Program

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Bangkoku s jedním přestupem v Dubaji (letecká společnost Emirates), nebo v Doha (letecká společnost Qatar Airways).

2. den: PŘÍLET, BANGKOK

Přílet do Bangkoku. Transfer do hotelu a ubytování. Následně procházka po okolí. Projdete se kolem Královského parku parku Sanam Lunang, okolí současného Královského paláce, ale především navštívíte jeden z nejstarších bangkockých chrámů, chrám ležícího Buddhy Wat Pho, který je v blízkosti krásného výhledu na řeku Chao Praya. Po prohlídce následuje osobní volno.

Velký okruh Jižním Thajskem, Thajsko pro seniory 55+ - foto 16

3. den: BANGKOK

Celodenní prohlídka Bangkoku. Projdete Královskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket nacházejícího se přímo v centru Bangkoku společně se Zlatou horou (Golden Mountain) na jejímž vrcholku je překrásný výhled na uspěchané bangkocké město.

Nabídneme Vám pohled na „opravdový“ Bangkok bez příkras. S námi zažijete klasické thajské cestování místními dopravními prostředky jako je loďka po zdejších kanálech, nadzemní dráha nebo metro, které nás zavezou do moderních a nejluxusnějších čtvrtí Bangkoku Siam a Silom. Projdete se po největším bangkockém  parku Lumpini a poté se moderním metrem přesunete do části starého Bangkoku, kde navštívíte bývalý Královský palác tzv. “Chrám úsvitu či červánků” Wat Arun, nacházející se na břehu řeky s krásným výhledem. Zpět do hotelové části přejedete přímo od Wat Arun převozem přes řeku Chao Praya. 

Po zbytek dne následuje osobní volno. Večer doporučujeme individuální procházku po tzv. „ulici baťůžkářů“ Khao San Road, kde naleznete spoustu barů, restaurací a masážních salónů.

4. den: BANGKOK – KRABI

Transfer na letiště a odlet do provincie Krabi, transfer do hotelu a ubytování s následným volnem na koupání a relaxaci. Provincie Krabi je jednou z nejznámějších a nejfotografovanějších oblastí v Thajsku. Vděčí za to překrásným vápencovým skálám, které se nalézají jak na pevnině, tak v moři. Turistická oblast Ao-Nang je výborným výchozím místem pro lodní výlety k mnoha krásným zátokám a ostrůvkům, kde naleznete pláže s jemným korálovým pískem. Možnost šnorchlování.

5. den: KRABI – RAILAY BEACH a PHRANANG BEACH

Dnes se vydáte na celodenní výlet lodí do zátoky Railay Beach, jednoho z nejkrásnějších míst této oblasti s významnými krasovými útvary vystupujícími z modravě zelenavých vod. Volný čas můžete využít ke koupání a šnorchlování nebo k projížďce na kajaku kolem krasových ostrůvků. Odpoledne se přesunete procházkou do vedlejší zátoky Phranang beach, kde budete moci obdivovat neuvěřitelné vápencové útvary a strávit zbytek dne na pláži.

6. den: KRABI – OSTROV PODA

Pobyt u moře nebo možnost celodenního fakultativního výletu na ostrov Koh Poda s nádhernou pláží a projížďkou kolem nedalekých ostrůvků Chicken Island. Kolem ostrovů je mnoho korálových útesů s nádhernou podmořskou faunou, ideální místo pro šnorchlování nebo potápění.

Velký okruh Jižním Thajskem, Thajsko - foto 41

7. DEN: KRABI – OSTROV LANTA

Ráno transfer minibusem do blízkého přístavu, odkud vás čeká plavba klimatizovanou lodí na krásný a romantický ostrov Koh Lanta. Plavba trvá asi 2 hodiny, po příjezdu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne volno, koupání, relaxace na pláži.

shutterstock_133635779 (1)

8. den: OSTROV LANTA

Volný den vhodný k poznávání ostrova, koupání, relaxace na pláži. Večer možnost fakultativní návštěvy hlavního města Saladan, kde budete moci ochutnat mořské plody v některé z typických restaurací vystavěných na kůlech, zajít si na masáž nebo se projít po tržnici.

9. den: VÝLET NA OSTROV PHI PHI

Dnes se můžete těšit na celodenní výlet lodí na jeden ze sedmi nejkrásnějších ostrovů světa Koh Phi Phi. Ráno si užijete hodinovou plavbu lodí z přístavu Saladan na Lantě, prohlídku hlavního města Phi Phi Don a fakultativní výstup na nejkrásnější vyhlídku ostrova. Odpoledne obeplujete ostrov  Phi Phi Lee, jenž je známý zátokou Maya Bay, kde se natáčel slavný holywoodský film Pláž.

10. den: OSTROV LANTA - odpočinkový den

Odpočinkový den na ostrově Lanta. Den můžete strávit zcela podle svého gusta, třeba odpočinkem na pláži a koupáním v moři.

11. den: OSTROV LANTA

Odpočinkový den na pláži. Dopoledne možnost výletu do jižní části ostrova, kde zažijete projížďku na slonech pravým tropickým deštným pralesem.

12. den: OSTROV LANTA – 4 OSTROVY

Možnost celodenního fakultativního výletu rychlolodí na 4 nádherné ostrovy – Koh KradanKoh ChauekKoh HaiKoh Muk. Během výletu navštívíte mořskou jeskyni a několikrát se zastavíte na šnorchlování a koupání. V ceně výletu je i typický thajský oběd.

13. den: OSTROV LANTA

Poslední den na ostrově Lanta. Den můžete strávit odpočinkem na pláži a koupáním v moři. Užijte si jedinečnou atmosféru tohoto ostrova na procházkách, nebo výletem do hlavního města Saladan.

14. den: OSTROV LANTA – OSTROV PHUKET

Dopoledne vás čeká přejezd minivany podél pobřeží na ostrov Phuket, který je turisty nazýván perlou v Andamanském moři. Ubytování, poté následuje volno na koupání a odpočinek na pláži.

15. den: OSTROV PHUKET

Volný čas na koupání, relaxaci, poznání či sport. Ostrov Phuket se nalézá 900 km jižně od Bangkoku. Je největší a zároveň nejdražší z thajských ostrovů, který je vyhledáván turisty z celého světa. Poslední den zde můžete využít k odpočinku na pláži, vodním sportům nebo k posledním nákupům. Jsou zde tržnice s různým zbožím za dobré ceny a nespočet masážních salónů. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odbavení.

16. den: ODLET

Odlet z ostrova Phuket. Přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy jižního Thajska a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.☺
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

20. 11. – 5. 12. 2023

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Thajsko - Velká cesta jižním Thajskem

poslední 2 místa

59 990,-

Rezervovat
Rezervovat

30. 1. – 14. 2. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Thajsko - Velká cesta jižním Thajskem

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

62 990,-

Rezervovat
Rezervovat

16. 2. – 2. 3. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Thajsko - Velká cesta jižním Thajskem

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

62 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bangkok a Phuket – Praha s jedním přestupem + místní přelet Bangkok – Krabi
 • 13 nocí se snídaní v 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlet do zátoky Railay Beach a Phranang Beach
 • výlet na ostrov Phi Phi a zátoky Maya Bay
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (vstupné do objektů v Bangkoku cca 700 THB)
 • povinné jednorázové vstupné na ostrov Lanta 10 THB
 • fakultativní výlety (Koh Poda: cca 1000 THB, 4 ostrovy: cca 2500 THB, sloni: cca 1000 THB)
 • MHD v Bangkoku (cca 200 THB)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. ŠÁRKA FRONĚK ZELINKOVÁ

  Průvodkyně

  Velká vášeň ke španělskému jazyku, turistice, cestování a poznávání nových kultur, mě již při středoškolských studiích přivedla na cestu průvodcovství a delegatury. Ačkoliv jsem vystudovala španělský jazyk na Ústavu romanistiky Filozofické a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, během studií absolvovala několik stipendijních pobytů na španělských univerzitách, včetně roční stáže v italském Turíně, a postgraduálně působila na akademické půdě, láska k cestování a průvodcovství zpečetila můj životní příběh. Jako průvodce jsem měla možnost působit v ČR, Španělsku, Andoře, Dominikánské republice, Thajsku nebo USA, a je mi velkou ctí předávat své zkušenosti lidem, kterým touha po poznání zkřížila cestu stejně tak jako mně.
  Nic mi nedělá větší radost, než se moci podělit o krásy světa s lidmi, kteří stejně jako já, milují cestování, poznávání nových končin a místních zvyků, a tvoří tak svou vlastní životní mapu“.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
20. 11. – 5. 12. 2023EK14020. 11. 2023 15:30
Letiště Václava Havla Praha
21. 11. 2023 00:25
Letiště Dubaj
EK 3794. 12. 2023 19:30
Phuket International Airport
4. 12. 2023 23:05
Letiště Dubaj
EK 37621. 11. 2023 03:35
Letiště Dubaj
21. 11. 2023 12:45
Letiště Bangkok Suvarnabhumi
EK 1395. 12. 2023 09:10
Letiště Dubaj
5. 12. 2023 12:55
Letiště Václava Havla Praha
30. 1. – 14. 2. 2024EK 14030. 1. 2024 15:30
Letiště Václava Havla Praha
31. 1. 2024 00:25
Letiště Dubaj
EK 37913. 2. 2024 19:30
Phuket International Airport
13. 2. 2024 23:05
Letiště Dubaj
EK 37631. 1. 2024 03:35
Letiště Dubaj
31. 1. 2024 12:45
Letiště Bangkok Suvarnabhumi
EK 13914. 2. 2024 09:10
Letiště Dubaj
14. 2. 2024 12:55
Letiště Václava Havla Praha
16. 2. – 2. 3. 2024EK 14016. 2. 2024 15:30
Letiště Václava Havla Praha
17. 2. 2024 00:25
Letiště Dubaj
EK 3791. 3. 2024 19:30
Phuket International Airport
1. 3. 2024 23:05
Letiště Dubaj
EK 37617. 2. 2024 03:35
Letiště Dubaj
17. 2. 2024 12:45
Letiště Bangkok Suvarnabhumi
EK 1392. 3. 2024 09:10
Letiště Dubaj
2. 3. 2024 12:55
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Emirates

  Renomovaná letecká společnost Emirates, založena v roce 1985, je státní leteckou společností Spojených arabských emirátů a jejím domovským letištěm je Dubaj, ze kterého operuje lety do přibližně 80 zemí světa. V roce 2016 se stala největší leteckou společností dle počtu přepravených pasažérů a má rovněž největší leteckou flotilu na světě (Boeing 777 a Airbus A380).

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 30 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 150 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

 • Letecká společnost Qatar Airways

  Qatar Airways, jsou katarské státní aerolinky. Hlavní základna se nachází na letišti Dauhá–Hamad, odkud aerolinky létají asi do 150 destinací po celém světě s pomocí téměř 200 letadel. Od roku 2013 je tato společnost členem letecké aliance Oneworld.

  Společnost byla založena v roce 1993 pro služby katarské královské rodiny, o čtyři roky později se stala komerčním prodejcem a ve své flotile využívá stroje typu Airbus A320-200, Airbus A330-300, Boeing 787-8 Dreamliner atd. Pro své lety z Prahy využívá letadla typu Airbus A-320 nebo Airbus A330-300.

  Qatar Airways patří mezi absolutní špičku v letecké dopravě, což dokazuje i fakt, že se mohou pyšnit titulem nejlepší letecké společnosti světa za rok 2017

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 50 × 37 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách. Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 25 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. světoznámé ostrovy Krabi, Lanta nebo Phuket
 2. buddhistické chrámy s nezapomenutelnou atmosférou
 3. životem pulzující Bangkok
 4. pohádkové pláže a koupání v průzračně čistém moři

Praktické informace Thajsko

1. Základní informace

Hlavní město: Bangkok
Rozloha: 513 115 km² (49. na světě) z toho 0,4 % vodní plochy
Nejvyšší bod: Doi Inthanon (2 576 m n. m.)
Obyvatelstvo:  68 414 135 obyvatel
Jazyk:  thajština
Měna: baht [Bát] (THB)
Časové pásmo : +6
Státní zřízení: konstituční monarchie spravovaná vojenskou juntou
Náboženství: buddhismus 94,6 %, muslimské 4,6 %, křesťanství 0.7 %, jiné 0.1 % (2000)

Thajsko leží v části jihovýchodní Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis. km2, má cca. 60 milionů obyvatel. Většina obyvatel žije v Bangkoku a centrální nížinné části, která je úrodná a protéká zde velké množství vodních toků.

Thajsko na rozdíl od ostatních zemí nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku 1932 se stalo konstituční monarchií. V roce 2016 zemřel král Ráma IX,. Současným králem je od 1.12.2016 Ráma X.,Wachiralongkon Bodinthrathepphayawarangkun. Ráma je vtělením boha Višnu, proto král je dle titulu živým vtělením boha Višnu, a proto je jeho osoba absolutně nedotknutelná.

Thajsko je obklopeno čtyřmi zeměmi – na severozápadě Myanmar (dříve Barma), na severovýchodě Laos, na východě Kambodža a na jihu Malajsie.

Hlavním městem je Bangkok, který je právem nazýván „městem andělů“, další významná města – Chiang Mai, Sukhothai, Ayutthaya, Nakhom Ratchasima neboli Khoral a další.

Na většině území se rozprostírá nížina, pouze na severu a jihu je země mírně hornatá. Pro jih jsou charakteristické bizarní skalní útesy vápencovitého složení vystupující z moře takzvané magoty. Vzdálenost od severu k jihu měří 1500 km.

Hlavní náboženství země je théraváda – nejstarší škola buddhismu, dále pak islám, hinduismus, animismus. Devadesát procent obyvatel jsou buddhisté.

Thajsko je země monzunových dešťů s tropickým podnebím. Pěstuje se zde hlavně rýže, které Thajci přikládají i duchovní význam.

Thajci pravděpodobně přišli z jižní Číny, ale thajština je naprosto odlišná od čínštiny. Také thajské písmo pocházející z khmerského má jiný charakter.

Barvy thajské vlajky jsou červená, bílá a modrá. Červená barva symbolizuje národ, bílá buddhismus a modrá království.

Thajsko je kulturní zemí s pohnutou historií, kde lze nalézt plno nádherných památek, krásnou přírodu a usměvavé lidi. Je pro něj typické thajské divadlo a hudba, box i výborná kuchyně. Je to přívětivá země mnoha svátků a oslav.

2. Cestovní doklad

Je potřeba vlastnit cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po Vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Pro vstup a pobyt na území Thajského království občané ČR nepotřebují do 30 dnů za účelem turistiky víza.

4. Platební karty, měna

Většina dobrých hotelů vám peníze za měnu Thajska vymění, ale v horším kurzu. Síť bank je poměrně velice hustá a síť směnáren zejména v turistických centrech ještě hustší. Většinou se doporučuje vyměnit si základní potřebnou částku ve směnárně na letišti a pak měnit průběžně. Bankomatů najdete po Thajsku výrazně více než v Čechách a výběr z kreditní karty se jeví zřejmě jako nejjednodušší a nejvýhodnější. Pozor, akceptují ale jen mezinárodní platební karty. Bankomaty bývají zřetelně označeny nápisem ATM.

Thajská měna se jmenuje baht (vyslov: “bát”), zkratka je THB (zavádějící anglická transkripce “baht”). Dříve souběžně obíhala celá řada různých emisí bankovek. Mince obíhají v hodnotě 1, 5 a 10 THB. Thajský bát se dále dělí na méně běžné drobné mince v hodnotě 25 a 50 satang. 1 THB = 100 satang. Cestovní šeky jsou standardně akceptovány.

5. Ceny

Orientační ceny v THB:

 • balená voda: 13
 • káva: 20
 • jídlo ve stánku na ulici: 50 a více
 • jídlo v běžné restauraci: 100 a více
 • jídlo v luxusní restauraci: 1000
 • pizza: 250
 • pivo v restauraci: 80 – 120
 • pohled: 5
 • půjčení automobilu na den: 1000 – 2000

6. Celní předpisy

V Thajsku je pro bezcelní dovoz alkoholických nápojů a cigaret pro vlastní spotřebu stanoven limit činící 1 litr alkoholického nápoje a 200 kusů cigaret na osobu. Dodržování těchto limitů je důsledně vymáháno. Při jejich překročení je požadována značná pokuta (např. při 5-10 krabičkách cigaret může snadno překročit 10 000,- Kč) a dotčené zboží je zabaveno v plném rozsahu (tj. nikoli pouze nad uvedeným limitem). Pokuta je splatná okamžitě a při jejím nezaplacení hrozí zadržení policií a případně až nepodmíněný trest odnětí svobody. Tato pokuta je vymáhána i v případě, kdy je osobní kvóta překročena v důsledku držení alkoholu či cigaret přepravovaných pro spotřebu ostatních, společně cestujících osob.

7. Dovoz hotovosti

Pro dovoz a vývoz cizích měn neexistují žádná omezení. Šeky a směnky však musejí být vyměněny v bance do 15 dnů po příletu do země. Při vývozu thajské měny platí, že maximální částka nesmí přesáhnout 50.000,- THB, a v případě cesty do sousedních států 500.000,- THB.

8. Bezpečnost

Málokde na světě se budete cítit tak bezpečně a příjemně jako v Thajsku. Thajská vláda velice bedlivě dbá na to, aby se tak každý turista cítil a rád se sem vracel. Kriminalita zde samozřejmě existuje jako v každém státě, ale pokud se budete chovat jako slušný člověk, nic se Vám nestane. V turistických centrech je však lepší si na své věci dávat pozor. Stejně tak je dobré si pečlivě zkontrolovat svá zavazadla před odletem domů, zda tam někdo v nestřeženém okamžiku něco nestrčil. Ve velkých městech u turistických památek, na nádražích a na dalších místech, kde se pohybují překupníci a různí dohazovači, je riziko napadení a okradení vyšší, dávejte pozor na své věci a zbytečně neukazujte na odiv sumy peněz a jiné cennosti.

Při příletu do Thajska je každý turista informován o tom, že drogy jsou zde zakázané. Pokud toto nerespektuje, nedá se nic dělat, musí se smířit s tresty ve výši několika desítek let, až doživotí. Přestože jsou zde drogy zejména ve formě amfetaminových (a podobných) pilulek velice rozšířené (téměř výhradně pochází ze sousední Barmy), normální turista, pokud je záměrně nehledá, se s nimi nesetká.

9. Důležitá telefonní čísla

Centrum služby turistům (Tourist Service Centre) – 1155 (bezplatně)
Policie – 191 (bezplatně)
První pomoc – 2551133-6

10. Zdraví

Pokud budete zachovávat několik základních pravidel stravování – v podstatě zcela stejných jako doma, tak se Vám nemůže nic stát. Voda je všude chemicky upravovaná a velice levná pitná voda je k dostání na každém kroku. Když každý den vypijete malou dávku alkoholu, nemůžete nic zkazit. Paradoxně, nejčastější tropickou chorobou, která turistu v Thajsku postihne, je angína, nachlazení a zánět středního ucha z ledové klimatizace a častého střídání tropického prostředí venku a podchlazených budov.

11. Očkování

Thajsko nevyžaduje žádná očkování. Když ale navštívíte Hygienickou stanici s tímto dotazem, budou Vás nutit k celé sérii dost drahých očkování. Pokud jedete na normální turistický zájezd, klidně na něj zapomeňte. Pokud jedete na vlastní pěst, nic s ním nezkazíte, protože žloutenku a tyfus dostanete stejně “snadno” v Čechách. No a proti tetanu je snad očkovaný každý. Stejně tak Vás budou doktoři nutit k pořízení spousty antimalarik a jejich užívání. Co Vám ovšem jistě zapomenou připomenout je, že neodůvodněné preventivní pojídání antimalarik je zdraví více nebezpečné, než vlastní malárie. Zdravotní a nákazová situace po tsunami je naprosto normální a žádné epidemie se nikdy nevyskytly.

12. Léky

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Ideálním zavazadlem je kufr či cestovní taška a k tomu příruční tašku či batůžek na denní výlety.

14. Co si zabalit sebou

Je vhodné mít sebou volné a lehké oblečení z přírodních materiálů. Nezapomeňte, že do chrámů lze vstupovat jen ve vhodném oblečení, to znamená přinejmenším zahalená ramena a kolena. Důležitým vybavením jsou kvalitní boty a lehká bunda do deště.

Spáleniny od slunce mohou vzniknout velmi rychle, i když je zrovna zataženo. Používejte proto silný ochranný krém proti slunci.(faktor 30) Venku noste klobouk a sluneční brýle. Vyhýbejte se opalování mezi 11 a 14 hodinou. V mnoha oblastech Thajska je během celého roku velmi vlhko a horko, proto je velmi důležité dodržovat pitný režim.

Opalování bez vrchního dílu plavek je považováno za velmi neslušné.

15. Počasí

Nejvhodnější doba pro pobyt v Thajsku jsou zimní měsíce mezi listopadem a březnem. Od dubna do května bývá v Thajsku nesnesitelné vedro a období dešťů od června do října je dost nepředvídatelné a často prší i několikrát denně.

16. Stravování

Thajská kuchyně je světově proslulá svými ostrými jídly. Je to samozřejmě pravda, ale patří  to zároveň i mezi ustálené omyly. Chuťové spektrum thajské kuchyně je nesmírně rozmanité, a pokud budete chvíli “zkoumat” a Váš jazyk to přežije, najdete mezi feferonkami i řadu dalších charakteristických příchutí thajské kuchyně, jejichž původcem je několik nepostradatelných ingrediencí: citronela, bazalka, koriandr, galangal, chilli, česnek, limetková šťáva, kokosové mléko a fermentovaná rybí omáčka. Řada návštěvníků Thajska se ovšem hlavně díky naprosto neopodstatněným hygienickým obavám připravuje o jeden z nejfantastičtějších kulinářských zážitků a stravuje se v “kamenných” restauracích různými nemastnými a neslanými (a také notně dražšími) napodobeninami evropských jídel. V nejhorším možném případě se uchýlí k “jistotě” Mc Donalds a podobných sítí, které jako houby po dešti zamořují i Thajsko.

Nezapomínejte na to, že jídlo je tu společenskou událostí a evropské způsoby stravování jsou pro většinu Thajců naprosto nepochopitelné. Platí tu jedno krásné úsloví: “Ty chceš jíst sám? – ty jsi blázen. Ty chceš spát sám? – ty jsi nemocný…”

 • Pad Thaj – smažené nudle s vejcem, ořísky a limetkou
 • Tom Yam (kaj,kung,mů,talé – kuřecí, krevety, vepřové, mořské plody) – pálivá polévka, jedno z TOP thajských jídel
 • Kcháu pad (kai,kung,mů,talé – kuřecí, krevety, vepřové, mořské plody) – smažená rýže
 • Som Tam – pálivý papájový salát
 • Kéng kchíjou ván kaj – Zelené kari s kuřecím masem
 • Kaj pad med mamuang – kuřecí maso s oříšky kešu a rýží
 • Láb kaj – rýže s kuřecím masem a mátovými lístky
 • Jam talé – pálivý salát s mořskými plody

17. Časový posun

Časový posun je 5 hodin (v létě) nebo 6 hodin (v zimě) plus. Thajsko nepoužívá letní a zimní čas.

18. Elektrické napětí

Do elektrických zásuvek není potřeba adaptér, jen ve výjimečných případech. Proud je na 220-230V.

19. Internet, mezinárodní hovory

V hotelech je běžně wifi zdarma k dispozici.

Mezinárodní přečíslí je 0066. Mobilní síť je na dobré úrovni. Pokud máte aktivovaný roaming, bude váš mobilní telefon fungovat bez problémů.

20. Doporučené kapesné

Na výlety cca 150 Eur/osoba, na jídlo a pití cca 300 Eur/osoba.

21. Klimatizace

Klimatizace je součástí luxusnějších autobusů, vlaků, hotelů i obchodů. Setkáváme se s ní poměrně často a Thajci neznají míru a pouštějí klimatizaci většinou naplno. Proto je třeba si dát pozor na časté střídání venkovní teploty s klimatizovanými místy a v případě delšího pobytu v klimatizovaném prostředí přizpůsobit teplotě svůj oděv.

22. Etiketa

Hlavním aspektem je dodržování zásad slušného chování a etikety. Thajci jsou velmi přátelští, vstřícní a usměvaví lidé a dobře se s nimi vychází. Již jejich náboženství je předurčuje k velké toleranci, hlavně vůči cizincům. Přesto je dobré se před cestou do této země informovat na zásady slušného chování a snažit se je dodržovat.

V Thajsku platí přísloví – „s úsměvem jde všechno lépe“ ještě více, než kde jinde ve světě. Při komunikaci s místními lidmi nebuďte nikdy rozčilení, nezvyšujte hlas, zuřivě negestikulujte – toto chování je považováno za velmi hrubé a opovrženíhodné. Hlava je považována za sídlo duše a nikdo by se neměl dotýkat hlavy druhé osoby, platí to i u dětí. Ženy se nesmí dotýkat mnichů.

Nohy jsou naopak považovány za nečisté, proto není vhodné si sedat tak, aby nohy směřovaly k jiné osobě, vždy je potřeba je mít složené pod sebou nebo vedle sebe. Také není slušné někoho překračovat. Natažené nohy směrem k soše Buddhy či k někomu z královské rodiny je považováno za urážku. Královská rodina je v Thajsku velmi uctívaná a její kritizování a pomlouvání je nepřípustné.

Zouvání je běžná praxe ve watech, chrámech, palácích a na malých městech i v obchodech či domácnostech. Do chrámů je potřeba jít v čistém a zahalujícím oděvu (minimálně zahalená ramena a kolena) a hlasitě se neprojevovat. Na veřejných místech, na ulicích, v obchodech, restauracích je lepší se neoblékat výstředně a nenosit šortky, krátké sukně a tílka.

23. Nakupování

Thajsko je země, kde se dobře a relativně levně nakupuje. Sortiment výrobků je široký a o cenách se dá běžně smlouvat.

24. Smlouvání

Smlouvání je pro Thajce zábava i vášeň. Důležité pravidlo pro kupujícího je předem znát hodnotu a přibližnou cenu zboží a nenavrhovat nesmyslně nízkou cenu, neboť prodávající pozná, že nemáte ani ponětí o skutečnosti a může se stát, že váš ošidí. Dále je naprosto nevhodné a neslušné se rozčilovat, hádat anebo dokonce zuřivě gestikulovat. Takové chování je považováno za velmi hrubé a probouzí to nevoli, s kterou již nic nepořídíte. Velmi se nám osvědčilo se naučit pár thajských slovíček a číslovky – Thajci tuto snahu vždy ocení, i když řeknete něco špatně, jsou přístupnější dalšímu smlouvání. Nakonec se dá také zkusit taktika projevit o věc nezájem – někdy to vyjde.

25. Trhy

Trhy se konají po celé zemi – ty nejvýznamnější pak najdeme v Bangkoku a Chiang Mai. Jsou ideálním místem, jak poznat místní lidi, zvyky a nasát tu správnou atmosféru. Trhy jsou jednak ranní – ty se konají od svítání do poledne a jsou zaměřeny hlavně na potraviny, čerstvou zeleninu, ovoce, maso, ryby, koření, květiny … a večerní začínající navečer a pulzující životem mnohdy celou noc.

Večerní trhy nabízejí turistům nepřeberné množství předmětů jako například keramiku, lakové a kovové výrobky, hedvábí a oděvy, předměty ze dřeva, bambusu i ratanu, umělecké předměty, hudební nástroje, masky, loutky, starožitnosti, šperky a drahé kameny a v neposlední řadě i výrobky horských kmenů. Většina výrobků je vyráběna ručně z přírodních materiálů a Thajci jsou velmi zruční řemeslníci.

Na tržištích a v pouličních stáncích je nutno platit bahty, ale luxusní obchody přijímají i kreditní karty.

26. Umění a kultura

Thajské umění se vyvinulo ruku v ruce s theravádou. Tradičním prvkem architektury je wat.

Wat je soubor staveb využívaných jako buddhistický klášter, chrám i kulturní centrum. Areál wattu bývá obehnán zdí a v těch větších se nacházejí posvátné čedí (ty nejvýznamnější ukrývají posvátné relikvie Buddhy či zpopelněné ostatky králů). Dále zde můžeme vidět sochy Buddhů, modlitební síň určenou mnichům, shromažďovací síň, posvátný strom Bódhi, pod kterým meditoval Buddha, zvonici svolávající mnichy k modlitbě, knihovnu i obytné ložnice mnichů.

Wat je součástí každého kousku této země a nachází se v každém malém městě. V Thajsku je na 30 tisíc watů a jejich výstavbu financují často významní občané. Nejvýznamnější waty byly založeny členy královské rodiny a často mají v názvu předponu Maha-, Rat- nebo Racha-.

27. Jazyk

Úředním jazykem je thajština. Přestože thajská etnická skupina přišla z jižní Číny, tak thajština je naprosto odlišná od čínštiny. Je to poměrně těžký jazyk, který má pět tónů, dále se také rozlišuje, zda mluví muž či žena. Taktéž thajské písmo vycházející z khmerského má zcela odlišný charakter a patří k nejsložitějším na světě. Píše se zleva doprava a obsahuje asi 80 písmen. Ve velkých městech a turistických lokalitách se lze snadno domluvit anglicky. Je dobré se přesto naučit pár thajských slov a frází v thajštině, vždy s tím sklidíte velký úspěch. Thajci velmi oceňují snahu cizinců mluvit jejich rodným jazykem. Názvy památek, turistické cíle i jídelní lístky v restauracích v turistických oblastech jsou často psány i v angličtině.

28. Ostatní

Letopočet – Buddhistická éra začala o 543 let dříve než křesťanská. Začíná dnem prozření (úmrtí, vstupu do Nirvány – jak kdo chcete) Buddhy. Proto rok 2005 je v Thajsku rokem 2548. Tento letopočet se běžně používá, pouze v bankovním styku se používá klasický křesťanský letopočet. Velká legrace většinou nastává, když českému finančnímu úředníku předložíte v příslušném daňovém roce doklad z roku, který bude až za 543 let…

Kalendář – v roce 1940 posunulo Thajsko svůj Nový rok (Songkran) z 13. dubna na 1. ledna, ve snaze sblížit zemi s většinou světa. Do dnes se ale starý thajský Nový rok (Songkran) slaví stejně vehementně jako Silvestr. Lunární kalendář má nadále nezastupitelný význam a drtivá většina náboženských svátků se odvíjí od fáze měsíce. Samozřejmě nejdůležitější fáze je úplněk.

Půjčování automobilů – Mimo velkých nadnárodních sítí půjčoven funguje systém malých půjčoven v každém turistickém středisku. Pozor! Zde se ale půjčuje většinou bez pojištění a celé riziko z případných škod je na Vás. Jezdí se po levé straně a jezdí se rychle. Kdo na to nemá, neměl by se do toho pouštět.

Tradiční thajské domy – jsou dobře uzpůsobeny tropickému podnebí. Mnohé z nich stojí na kůlech, aby je nepoškodily vydatné deště. Při stavbě se používají převážně přírodní materiály jako dřevo, bambus, palmové listy… Ve velkých městech pak vidíme obměny těchto tradičních domů s použitím běžněji dostupných materiálů jako je například plech.

Thajské masáže – thajská masáž je uměním, které se tu objevilo s úsvitem thajské civilizace. Umění této techniky se dědilo z pokolení na pokolení a mělo i své mistry a učedníky. Ovládnutí velkého spektra této techniky není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdá. Thajské masáže jsou trochu více specifické, nežli obyčejné. Obsahuje v sobě daleko více prvků a spojuje v sobě několik kultur. Tato technika není pouze masáží, ale i skupinou protahovacích cviků, jež mají své základy v indické kultuře.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

20. 11. – 5. 12. 2023

13 nocí

16 dní
59 990,- 59 990,- +12 500,-

30. 1. – 14. 2. 2024

13 nocí

16 dní
62 990,- 62 990,- +10 890,-

16. 2. – 2. 3. 2024

13 nocí

16 dní
62 990,- 62 990,- +10 890,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji je pouze na vyžádání a nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627