Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěšky jižní Albánií

Turistika přírodou, plážemi a městy

Projděte s námi kus Albánie, odhalte její historii i přírodní krásy. Na první pohled drsná Albánie Vám učaruje svou panenskou přírodou a srdečností místních obyvatel. více

Albánie, země nádherných jezer, netknuté přírody, antických památek a přírodních pláží. Překvapí vás, jak moc je Albánie krásná. Na pěších túrách jižní částí vám ukážeme pravou tvář jedné z nejmladších zemí Evropy. Čekají vás treky panenskou přírodou skrz albánský venkov, koupání v nádherném jezírku Modré oko i návštěva antického města Antigonea. Poznejte s námi pravou tvář Albánie, země pohostinných a vstřícných lidí.

Program

1. DEN: PŘÍLET, TRANSFER

Odlet z Prahy do Tirany. Následuje přejezd na Dračskou riviéru, kde se ubytujete.

2. DEN: Údolí řeky Vjosa a Leonardo di Caprio

Po snídani vás čeká přesun na jih Albánie. Čeká vás túra v krásné přírodě s výhledem na údolí řeky Vjosa, která je jedna z mála divokých evropských řek. K její ochraně se hlásí i světové celebrity jako Leonardo di Caprio a Rita Ora.

Cílem tohoto dne je město Gjirokastër, zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO, které je zároveň rodištěm albánského diktátora Envera Hodži. Leží ve vnitrozemí, přímo nad překrásným údolím řeky Drino, s výhledem na vysoké hřebeny hor. Ubytování ve městě Gjirokastër.

První etapa trasy, s pozvolným stoupáním cca 200 m, potrvá přibližně 1,5 hodiny. Druhá etapu túry je naopak s klesáním 400 m a trvá přibližně 2 hodiny. Jedná se o středně těžkou okružní túru, téměř bez stínu. Po dohodě s průvodcem lze na skupinu počkat s řidičem v blízké hospodě.

3. DEN: Hrad Gjirokastër a Antické město Antigonea

Po návštěvě hradu Gjirokastër, který se tyčí nad tímto krásným městem, se přesunete autobusem na horu Lunxhëria, kde se nachází antické město Antigonea. Ruiny tohoto starověkého místa jsou připomínkou moci a lásky. Město nechal na počest své milované ženy Antigony postavit král Pyrrhos. Jeho dominantní umístění nad údolím doplňuje neuvěřitelný výhled do krajiny a na majestátní hory. Ubytování ve městě Gjirokastër.

Návštěva města Gjirokastra trvá přibližně 3 hodiny s pozvolným převýšením 200 m. Druhá (odpolední) trasa v antickém městě Antigonea je lehká s minimálním převýšením a trvá přibližně 1,5 hodiny.

4. DEN: Přírodní lázně - kaňon Langarica

Po snídani se přesunete do přírodních termálních lázní u řeky Vjosa. A co že vás na dnešní túře čeká? Bezpočet parádních výhledů na starý kamenný most s kulisou monumentální hory Nemërcka, přírodní léčivé prameny a hluboké kaňony. Prostě krása střídá nádheru. Ubytování ve městě Gjirokastër.

Trasa je ve své první části náročná s převýšením 230 m a klesáním 180 m. Dále dle stavu vody v kaňonu a aktuálního počasí se lze vrátit do základny skrze kaňon Langarica. Dle vlastního uvážení možnost vynechat náročnou trasu a nahradit ji koupáním v termálních pramenech.

5. DEN: Modré oko Albánie

Túra mezi vrcholky hor a k úžasném jezírku, jehož křišťálová voda připomíná zornici a duhovku lidského oka. Právě proto se mu přezdívá Modré oko Albánie. V Řecké mytologii je Modré oko známé jako Cháronova jeskyně. Později nás čeká přesun k zátoce Porto Palermo, kde se nachází bývalá ponorková základna. Cestou se zastavíme i u další pevnosti Aliho Paši nedaleko základny. Ta byla během komunistické éry přísně tajná a dnes stále zůstává vojenským objektem. V závěru dne přejedete do městečka Himara, kde se ubytujete.

Trasa je rozdělená na 2 etapy. První z nich je středně náročná, potrvá 1,5 hodiny s převýšením 100 m, následně pak s klesáním 300 m. Druhá etapa má převýšení 150 m a potrvá přibližně 1 hodinu. Poté možnost koupání v Modrém oku. Dle vlastních možností lze druhou část trasy vynechat a počkat s řidičem v taverně přímo u Modrého oka; ubytování ve městě Himara.

6. DEN: Gjipe - nejkrásnější přírodní pláž Albánie

Své putování po jihu Albánie zakončíte na pláži Jala a pláži Gjipe, které se řadí mezi nejkrásnější v Albánii. Během cesty se budete kochat azurově modrou hladinou moře, krásnými plážemi a útesy, které dodávají pobřeží drsný ráz. Být na pláži Gjipe a nedopřát si odpočinek a koupání v křišťálové vodě by byl hřích. Nebojte, prostoru na koupání bude dost. Ubytování ve městě Himara.

Trasa je rozdělená do 2 etap. První vede z pláže Livadhi až do letoviska Jali, je téměř bez převýšení a trvá přibližně 1 hodinu. Po cestě možnost koupání v moři. Poté přesun busem nad pláž Gjipe. Odtud sejdete dolů na pláž, kde se vykoupete a budete pokračovat středně náročnou trasou zpět do vesnice Jali. Druhá etapa trvá přibližně 1,5 hod. Dle vlastního uvážení možno vynechat 2. etapu a návrat busem do vesnice Jali a čekání na skupinu v místní hospodě .

7. DEN: Stezka k Himaře a do vesnice Qeparo

Šestý den vás čeká túra z pláže Livadhi do Himary, a pak ke staré vesnici Qeparo s nádhernými výhledy na tyrkysové pláže, protější ostrov Korfu a vnitrozemí Albánie. Odpoledne možnost koupání přímo na pláži vesnice Qeparo. Ubytování ve městě Himara.

Trasa je rozdělena do 2 etap. První vede podél pláže Livadhi až do městečka Himara. Trvá přibližně 1 hodinu s lehkým převýšením. Poté přesun busem do vesnice Qeparo. Tato etapa je náročná s převýšením 300 m a potrvá zhruba 2,5 hodiny.  Možnost vynechat 2. etapu a zvolit pobyt u moře či v blízké hospodě.

8.DEN: UNESCEM chráněný Berat, ODLET

Z jihu Albánie se vydáte přes národní park Llogara do města Berat, jenž je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Seznámíte se s křesťanskou čtvrtí Gorica a muslimskou Mangalemi. Projdete se malebnými uličkami a nasajete úžasnou atmosféru města.

Procházka městem je téměř bez převýšení a potrvá zhruba 1 hod.

Následuje přejezd na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

V případě varianty zájezdu na 10 nocí je 8. den realizován přejezd na Dračskou riviéru a 11. den realizován transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy. Devátý až desátý den jsou volnými dny s možností fakultativního výletu (město Krujë a město Drač, cena: 40 EUR) nebo odpočinku na pláži.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena. Délka a průběh všech tras může být operativně upravena průvodcem s ohledem na aktuální stav počasí a teplotu vzduchu.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

NÁROČNOST 🥾🥾

Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání! Etapy jsou dlouhé 7 – 12 km.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Doporučujeme skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

31. 5. – 7. 6. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

vyprodáno

vyprodáno

20. 9. – 27. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

vyprodáno

vyprodáno

27. 9. – 7. 10. 2024

10 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí ve 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 4 200 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • obědy a nápoje u večeří
 • vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Altin Kutra

  Delegát a průvodce

  Altin se narodil v jižní Albánii ve městě Gjirokastra (UNESCO), odkud se po studiu gymnázia přestěhoval do Prahy za studiem práv na PF UK. Kromě právnické praxe velmi rád cestuje, představuje českým turistům krásy Albánie a předává jim své hluboké znalosti o rodné zemi.

  „Na našich společných zájezdech do Albánie vám ukážu překrásnou atmosféru albánských měst, odhalím vám to nejlepší z pokladů historie a historických památek a vezmu vás na tu nejlepší zmrzlinu, jakou jste kdy jedli. Zažijete se mnou i divokou a nespoutanou přírodu nebo ochutnáte výbornou albánskou kuchyni, jež je směsicí řecké, turecké a italské kuchyně. Těším se na naše společné putování Albánií.“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
31. 5. – 7. 6. 2024QS 113631. 5. 2024 18:20
Letiště Václava Havla Praha
31. 5. 2024 20:10
Letiště Tirana
QS 11377. 6. 2024 20:55
Letiště Tirana
7. 6. 2024 22:55
Letiště Václava Havla Praha
20. 9. – 27. 9. 2024QS 113620. 9. 2024 18:20
Letiště Václava Havla Praha
20. 9. 2024 20:10
Letiště Tirana
QS 113727. 9. 2024 20:55
Letiště Tirana
27. 9. 2024 22:55
Letiště Václava Havla Praha
27. 9. – 7. 10. 2024QS 113627. 9. 2024 18:20
Letiště Václava Havla Praha
27. 9. 2024 20:10
Letiště Tirana
QS 11377. 10. 2024 09:20
Letiště Tirana
7. 10. 2024 11:35
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. turistiku po slunečném albánském pobřeží
 2. koupání na nejkrásnějších plážích jižní Albánie
 3. tradiční vesničky ukryté v srdci hor
 4. relax v termálních pramenech Benja
 5. panenskou přírodu národních parků

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

31. 5. – 7. 6. 2024

7 nocí

25 990,- 24 990,- +4 200,-

20. 9. – 27. 9. 2024

7 nocí

26 490,- 25 490,- +4 200,-

27. 9. – 7. 10. 2024

10 nocí

28 490,- 27 490,- +5 200,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
 • * Cena za třetí osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • Hotely disponují omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 290 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627