Hledat

Pěšky jižní Albánií

Turistika přírodou, plážemi a městy

Projděte s námi kus Albánie, odhalte její historii i přírodní krásy. Na první pohled drsná Albánie Vám učaruje svou panenskou přírodou a srdečností místních obyvatel. více

Albánie, země nádherných jezer, netknuté přírody, antických památek a přírodních pláží. Překvapí vás, jak moc je Albánie krásná. Na pěších túrách jižní částí vám ukážeme pravou tvář jedné z nejmladších zemí Evropy. Čekají vás treky panenskou přírodou skrz albánský venkov, koupání v nádherném jezírku Modré oko i návštěva antického města Antigonea. Poznejte s námi pravou tvář Albánie, země pohostinných a vstřícných lidí.

Program

1. DEN: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy. Přílet do Albánie a ubytování ve městě Durrës (Drač).

2. DEN: Gjirokastër a přírodní lázně na řece Vjosa

Dopoledne vás čeká přesun do sta Gjirokastër, zapsaném v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Gjirokastër je rodištěm diktátora Envera Hodži. Leží ve vnitrozemí, přímo nad překrásným údolím řeky Drino a s krásným výhledem na vysoké hřebeny hor.

Cestou se zastavíme poblíž městečka Përmet, v přírodních termálních lázních u řeky Vjosa, kde objevíte několik léčivých pramenů. Tato pěší túra je dlouhá 4,9 km a téměř bez převýšení. Zde se vykoupete a odpočinete si uprostřed krásné přírody, poblíž starého tureckého mostu. Večeře a nocleh v Gjirokastër.

3. DEN: Antické město Antigonea

Třetí den vaší dovolené započnete podrobnou prohlídkou staré části města Gjirokastër, navštívíte citadelu ze 13. století a starý bazar s malebnými uličkami. Odpoledne se pak přesunete na protější horu Lunxhëria, kde se nachází antické město Antigonea.

Ruiny tohoto starověkého místa jsou připomínkou moci a lásky. Město nechal na počest své milované ženy Antigony postavit král Pyrrhos. Jeho dominantní umístění, nad údolím, doplňuje neuvěřitelný výhled do krajiny a na majestátní hory.

4. DEN: Modré oko Albánie

Na dnešním čtyřkilometrovém pěším výletu, mezi vrcholky hor, vás čeká koupání v úžasném jezírku, jehož křišťálová voda připomíná zornici a duhovku lidského oka. Právě proto se mu přezdívá Modré oko Albánie. V Řecké mytologii je Modré oko známé jako Cháronova jeskyně. Poté následuje výstup na pevnost Lëkuresi s nádherným výhledem na město Saranda a protější (řecký) ostrov Korfu. Na závěr se přesunete do městečka Himara, kde se ubytujete.

5. DEN: Koupání a ponorková základna

Pátý den vašeho poznávání vás čeká tříkilometrový pěší výlet z pláže Livadhi do Himary. Během trasy, vedoucí podél moře, si prohlédnete ponorkovou základnu. Ta byla během komunistické éry tajná, dnes si ji však můžete prohlédnout zblízka. Poté se přesunete k nedaleké pevnosti Aliho Paši.

Těšit se můžete také na koupání ve vesnici Qeparo. Odtud budete pokračovat podél pobřeží do vesnice Borsh, kde si budete moci užívat plnými doušky moře, čerstvý vzduch a hory. Můžete však vystoupat dále, středně náročnou pěší trasou, k další pevnosti Aliho Paši s výhledem jak na moře, tak i na divoké vnitrozemí Albánie.

6. DEN: Volný den a fakultativní výlet

Předposlední den v Albánii si můžete užít volný čas podle svého, nebo se vypravit na fakultativní výlet, jehož odpočinková tříkilometrová etapa vede podél pláže Jala. Kromě koupání a slunění si můžete dopřát oběd a vychutnat místní gastronomii. Závěrem dne si pak užijete procházku po promenádě v Himaře.

7. DEN: Pláž Gjipe

Své putování Albánií zakončíte čtyřkilometrovou etapou v okolí nejkrásnější pláže Albánie, Gjipe. Během své cesty se budete kochat azurově modrou hladinou moře, bílým pískem a útesy, které dodávají pobřeží drsný ráz. Být u pláže Gjipe a nedopřát si odpočinek a koupání v křišťálové vodě by byl hřích. I vy tedy budete mít čas dopřát si tento zážitek.

8. DEN: Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

9. a 10. DEN: prodloužené termíny

V případě prodloužených termínů se program prodlužuje o pobyt v letovisku Himara nebo Durres na Dračské riviéře, a to v závislosti na čase odletu z Tirany do Prahy.

POZNÁMKA:

 • Etapy dlouhé 8 – 15 km.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání!
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou.
 • Doporučujeme trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

31. 5. – 9. 6. 2022

9 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

22 990,-

Rezervovat
Rezervovat

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

22 490,-

Rezervovat
Rezervovat

26. 9. – 5. 10. 2022

9 nocí

Polopenze

letecky

Albánie - Pěšky jižní Albánií

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

23 490,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí ve 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 3 765 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • obědy
 • vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
31. 5. – 9. 6. 202231. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
31. 5. 2022
Letiště Tirana
9. 6. 2022
Letiště Tirana
9. 6. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. – 26. 9. 202219. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. 2022
Letiště Tirana
26. 9. 2022
Letiště Tirana
26. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
26. 9. – 5. 10. 202226. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
26. 9. 2022
Letiště Tirana
5. 10. 2022
Letiště Tirana
5. 10. 2022
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohodovou turistiku po slunečném albánském pobřeží
 2. koupání na nejkrásnějších plážích jižní Albánie
 3. tradiční vesničky ukryté v srdci hor
 4. relax v termálních pramenech Benja
 5. panenskou přírodu národních parků

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

31. 5. – 9. 6. 2022

9 nocí

22 990,- 21 990,- +4 840,-

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

22 490,- 21 490,- +3 900,-

26. 9. – 5. 10. 2022

9 nocí

23 490,- 22 490,- +4 840,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
 • * Cena za třetí osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 290 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627