Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Vietnam

Zemí tisíce vůní od severu k jihu

Vydejte se s námi do Vietnamu – neobyčejné země přírodních krás, písečných pláží i unikátní kultury, která již navždy zůstane zapsaná ve vašem srdci. více

Země tisíce vůní, pestrých barev a nepřeberného množství chutí. Přesně takový je Vietnam, půvabná kráska skrytá ve stínu známějšího Thajska. Tato exotická destinace s příchutí dobrodružství nabízí vše, co si může cestovatel přát. Fascinující přírodní scenérie, tyrkysové moře, písčité pláže, historické památky i nevšední orientální kulturu. Staňte se na dva týdny dobrodruhy a vychutnejte si jedinečnou cestu napříč rozmanitým Vietnamem. Nahlédněte s námi do každodenního života jeho obyvatel, kteří si přes strastiplnou minulost zachovávají úsměv na tváři i svou tradiční pohostinnost a nechte se okouzlit krásami jejich země, jež se vám zaryjí hluboko do paměti.

Program

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Hanoje s jedním přestupem.

2. den: HANOJ

Přílet do Hanoje, transfer do hotelu, ubytování. V závislosti na času příletu se budete moci seznámit s Hanojí například nenáročnou procházkou v centru starého města, kypícím životem. Pozorování zdejšího hektického života, prodavačů nejrůznějšího zboží a neutuchajícího provozu tisíců motocyklů.

Poté vás čeká projížďka cyklorikšami ulicemi staré čtvrti. Pohodlně můžete objevovat křivolaké uličky historického města plné malých obchůdků a restaurací. Na závěr dne je pro vás připravena uvítací večeře, zaměřená na speciality vyhlášené vietnamské kuchyně.

3. den: HANOJ

Dnešní den si projdete ty nejvýznamnější památky, které při návštěvě Hanoje musíte vidět: Ho Či Minovo mauzoleum a jeho zahrady, Pagodu na jednom sloupu nebo Ho Či Minovo muzeum. Poté se vypravíte do Chrámu literatury, který je zasvěcen čínskému mudrcovi Konfuciovi a zároveň je také první vietnamskou univerzitou. Chrám je jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Hanoji, má ale také obrovský význam pro místní kulturu a tradice.

Následně se vydáte směrem k Chrámu nefritové hory ležícímu na ostrově uprostřed jezera Hoan Kiem. Na závěr vycházky po Hanoji vás čeká návštěva vodního loutkového divadla, které neodmyslitelně patří k tradiční vietnamské kultuře. Loutky mohou být až metr vysoké a jejich jevištěm je bazén naplněný vodou. Atrakci, která má svůj původ ve vietnamských vesničkách, by si neměl nechat ujít žádný turista.

4. den: ZÁTOKA HALONG BAY

Tento den poznáte světoznámou zátoku Halong Bay (UNESCO), která patří k nejnavštěvovanějším místům Vietnamu. Po příjezdu se vydáte na nezapomenutelnou plavbu lodí mezi ostrovy a vápencovými skalami, které zde osamoceně vystupují z moře. Během plavby si užijete tradiční oběd na palubě a navštívíte některé z ostrovů a jeskyní. K večeru si vychutnáte romantický západ slunce nad zátokou, čeká vás večeře a přenocování na lodi.

5. den: HALONG BAY - HANOJ - HOI AN

Ráno přivítáte na palubě lodi výhledem na nádhernou zátoku Halong Bay s hrnkem teplého čaje či kávy. Po snídani podávané na čerstvém vzduchu budete pokračovat v objevování krás zátoky a následně se vydáte zpět do přístavu.

Poté přejezd zpět do Hanoje a transfer na letiště, odkud odletíte vstříc městu Hoi An.

6. den: MĚSTO HOI AN

Dnešní den si prohlédnete malé ale historicky důležité město Hoi An (UNESCO), které je považováno za jedno z nejmalebnějších ve Vietnamu. Jeho klikaté uličky jsou dlážděné kamennými kostkami a obestavěné historickými domy, čímž si zachovává svou tradiční atmosféru. Projdete si historické centrum, které bývalo v 16. – 18. století prosperujícím přístavním městem. Navštívíte ty nejvýznamnější památky, jakými jsou starověký dům Tan Ky, čínský sál Phuc Kien a 400 let starý krytý japonský most. Můžete také na vlastní oči spatřit chov bource morušového a výrobu hedvábí, kterou je město proslulé.

7. den: HOI AN - HUE

Vydáte se na cestu do města Hue. Čeká vás fascinující průjezd horským průsmykem Hai Van Pass, odkud se vám naskytne půvabný výhled na moře, červeně dlážděné vesničky a ovocné sady hluboko pod vámi. Cestou se zastavíte ve městě Da Nang.

Po příjezdu do města Hue je připraveno ubytování v hotelu a volný program.

8. den: MĚSTO HUE

Tento den strávíte poznáváním starého města Hue (UNESCO), jež si své kouzlo zachovalo až do dnešních dob. Na palubě lodi se vydáte na plavbu po Voňavé řece až k nádherné Pagodě Thien Mu, která je jednou z nejstarších náboženských staveb v Hue. Pokračovat pak budete návštěvou nádherného Císařského města, za jehož hradbami v letech 1802 – 1945 vládla dynastie Nguyen.

Odpoledne si prohlédnete slavné mauzoleum císaře Tu Duca, které leží v rozsáhlém borovicovém lese a je ukázkou jedné z nejkrásnějších staveb královské architektury za vlády dynastie Nguyen. Den zakončíte zábavnou procházkou po místním trhu Dong Ba, jehož uličky neustále pulzují čilým ruchem.

9. den: HUE - HO ČI MINOVO MĚSTO

Před odjezdem budete mít možnost užít si volný čas v někdejším císařském městě Hue a poté následuje transfer na letiště a přelet do Ho Či Minova Města. Ubytování v hotelu a osobní volno.

10. den: TUNELY CU CHI - HO ČI MINOVO MĚSTO

Čeká vás cesta z Ho Či Minova Města krásnou krajinou podél rýžových políček a zahrad až do okrsku Cu Chi. Ten není jen klidnou venkovskou oblastí, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale proslul také tunelovým komplexem z dob vietnamské války. V důmyslné síti tunelů o délce asi 200 km se nacházely obytné prostory, kuchyně i operační sály.

Budete mít možnost projít si alespoň malou část bludiště tunelů Cu Chi a díky shlédnutí autentického filmu si uděláte živou představu o životě a bojích v tunelech během krvavé války.

Po návratu do Ho Či Minova Města si prohlédnete některé z památek, které toto krásné historické město ukrývá. Uvidíte Palác sjednocení, výstavní budovu Centrální pošty a navštívíte také Vojenské museum, které ukrývá exponáty především z doby americké fáze vietnamské války. Po procházce zavítáte na trh Ben Thanh – velké tržiště v centru města, kde budete mít možnost nákupu suvenýrů a ochutnání specialit místní vyhlášené kuchyně. Můžete si projít také ulici Le Cong Kieu, jež je proslulá prodejem starožitností, nebo trh Yersin s nabídkou vojenského vybavení.

11. den: DELTA MEKONGU

Ráno se vypravíte do malého městečka Ben Tre ukrytého v deltě veletoku Mekong. Toto krásné a klidné místo ukrývá klikaté kanály, bujnou vegetaci i milé a usměvavé obyvatele.

Delta Mekongu má pro Vietnam důležitý význam, jde totiž o nejúrodnější oblast v celé zemi. Přesvědčíte se o tom při pohledu na lesíky kokosových palem, sady plné exotického ovoce či háje s cukrovou třtinou. Žlutými vodními kanály se tiše pohybují tradiční dřevěné loďky a vše kolem prostupuje zelená vegetace. Užijete si chuť a vůni čerstvého ovoce a skvělou místní kuchyni třeba v podobě právě vyrobeného rýžového papíru nebo kokosových bonbonů podávaných se zeleným čajem.

Po návratu do Ho Či Minova Města navštívíte chrám Thien Hau, který byl postaven čínskými přistěhovalci a je zasvěcen Paní moře, jež je v tradiční čínské kultuře ochránkyní všech námořníků a rybářů.

12. den: HO ČI MINOVO MĚSTO - MŨI NÉ

Z Ho Či Minova Města se přesunete do bývalé rybářské osady, letoviska Mũi Né. Cestou navštívíte farmu pěstitelů dračího ovoce, místní tržiště a továrnu na rybí omáčku. Příjezd do hotelu, ubytování a volný program.

13 - 14. den: LETOVISKO MŨI NÉ

Užijete si zasloužený odpočinek a relax na plážích letoviska Mui Ne. Bývalá rybářská vesnička je dnes oblíbeným turistickým centrem s bílými plážemi, čistým mořem a poklidnou atmosférou.

15. den: MŨI NÉ - HO ČI MINOVO MĚSTO - ODLET

Dopoledne si užijete volný program a poslední možnost koupání v Mui Ne. Následuje odjezd na letiště v Ho Či Minově Městě a odlet do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku změny počasí, uzavření některých silnic nebo oblastí z rozhodnutí místních úřadů, apod.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Vietnamu a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička Vás nečeká.☺
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

30. 10. – 14. 11. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)
posledních 5 míst

68 990,-

Rezervovat
Rezervovat

19. 11. – 4. 12. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

68 990,-

Rezervovat
Rezervovat

26. 2. – 13. 3. 2025

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

68 990,-

Rezervovat
Rezervovat

13. 3. – 28. 3. 2025

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

68 990,-

Rezervovat

odjelo

14. 4. – 29. 4. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

odjelo

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Hanoj a Ho Či Minovo Město – Praha s přestupem a místní přelety Hanoj – Da Nang a Hue – Ho Či Minovo Město včetně všech poplatků
 • ubytování 13 nocí ve 4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím včetně 1 noci na výletní lodi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů a poplatků na lodi
 • 1x oběd a večeře na výletní lodi + 1x uvítací večeře v typické místní restauraci
 • projížďka cyklorikšami v Hanoji
 • představení vodního loutkového divadla
 • voda během dní s organizovaným  programem a při přejezdech
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 12 690 Kč
 • příplatek  za bungalov u moře (Mui Ne) v pobytové části zájezdu od 8 900 Kč
 • vstupy do objektů neuvedených v programu
 • nápoje během organizovaných obědů a večeře
 • spropitné pro řidiče autobusu a místní průvodce (cca 3 USD/osoba/den) ani jiné vedlejší výdaje
 • vízum pro vstup do Vietnamské socialistické republiky (aktuálně cca 25 USD, vyřízení víz včetně poplatku prostřednictvím CK 990 Kč)
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. Patrik Joachimczyk

  Mé životní motto zní: „Žit život naplno a tak, jako kdyby to měl být náš poslední den v životě. S pokorou a radostí z každého momentu.“ Proto cestování, poznávání nových lidí, kultur a krásných míst všude ve světě beru jako dar.

  Mé tvrzení by však nebylo úplné, kdybych nepřidal sdílení zážitků s podobně naladěnými lidmi. Pojeďte proto se mnou třeba na Bali, do Vietnamu a dalších překrásných míst na Zemi. Společně budeme prožívat radost z objevování neobvyklých míst, unikátních památek a ochutnávání těch nejlahodnějších jídel. Zažijeme spolu atmosféru lidových zvyků nebo slavností a pronikneme do kultury vzdálených národů. Těším se na vás!

 • JÁN ZUBO

  Průvodce

  K cestování jsem byl vedený odmalička. Při vysokoškolském studiu geologie jsem složil zkoušky průvodce cestovního ruchu a hned bylo jasné, kudy se bude můj život ubírat. Navíc miluji historii, architekturu, geografii, zahraniční kuchyně a všechny ty odlišnosti, na které při cestách po světě natrefíte.

  Těšte se tedy, společně poznáme mnoho nezapomenutelných míst, dozvíte se mnoho zajímavostí i pikantností, uslyšíte spoustu příhod a věřím, že na společné chvíle budete dlouho spokojeně vzpomínat.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
14. 4. – 29. 4. 2024EK 14014. 4. 2024 16:10
Letiště Václava Havla Praha
14. 4. 2024 23:55
Letiště Dubaj
EK 039328. 4. 2024 23:50
Tan Son Nhat International Airport
29. 4. 2024 04:05
Letiště Dubaj
EK 39415. 4. 2024 03:30
Letiště Dubaj
15. 4. 2024 13:15
Letiště Hanoj Noi Bai
EK 013929. 4. 2024 08:35
Letiště Dubaj
29. 4. 2024 13:00
Letiště Václava Havla Praha
30. 10. – 14. 11. 2024EK 014030. 10. 2024 15:30
Letiště Václava Havla Praha
31. 10. 2024 00:25
Letiště Dubaj
EK 039313. 11. 2024 23:55
Tan Son Nhat International Airport
14. 11. 2024 04:25
Letiště Dubaj
EK 039431. 10. 2024 03:40
Letiště Dubaj
31. 10. 2024 12:40
Letiště Hanoj Noi Bai
EK 013914. 11. 2024 09:10
Letiště Dubaj
14. 11. 2024 12:55
Letiště Václava Havla Praha
19. 11. – 4. 12. 2024EK 014019. 11. 2024 15:30
Letiště Václava Havla Praha
20. 11. 2024 00:25
Letiště Dubaj
EK 03933. 12. 2024 23:55
Tan Son Nhat International Airport
4. 12. 2024 04:25
Letiště Dubaj
EK 039420. 11. 2024 03:40
Letiště Dubaj
20. 11. 2024 12:40
Letiště Hanoj Noi Bai
EK 01394. 12. 2024 09:10
Letiště Dubaj
4. 12. 2024 12:55
Letiště Václava Havla Praha
26. 2. – 13. 3. 2025EK 014026. 2. 2025 15:20
Letiště Václava Havla Praha
27. 2. 2025 00:15
Letiště Dubaj
EK 039312. 3. 2025 23:55
Tan Son Nhat International Airport
13. 3. 2025 04:25
Letiště Dubaj
EK 039427. 2. 2025 03:40
Letiště Dubaj
27. 2. 2025 12:40
Letiště Hanoj Noi Bai
EK 013913. 3. 2025 09:05
Letiště Dubaj
13. 3. 2025 12:55
Letiště Václava Havla Praha
13. 3. – 28. 3. 2025EK 014013. 3. 2025 15:20
Letiště Václava Havla Praha
14. 3. 2025 00:15
Letiště Dubaj
EK 039327. 3. 2025 23:55
Tan Son Nhat International Airport
28. 3. 2025 04:25
Letiště Dubaj
EK 039414. 3. 2025 03:40
Letiště Dubaj
14. 3. 2025 12:40
Letiště Hanoj Noi Bai
EK 013928. 3. 2025 09:05
Letiště Dubaj
28. 3. 2025 12:55
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Emirates

  Renomovaná letecká společnost Emirates, založena v roce 1985, je státní leteckou společností Spojených arabských emirátů a jejím domovským letištěm je Dubaj, ze kterého operuje lety do přibližně 80 zemí světa. V roce 2016 se stala největší leteckou společností dle počtu přepravených pasažérů a má rovněž největší leteckou flotilu na světě (Boeing 777 a Airbus A380).

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 30 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 150 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. světoznámou zátoku Halong Bay
 2. jedinečné kulturní dědictví
 3. pohostinnost místních obyvatel
 4. pohádkové pláže letoviska Mũi Né

Praktické informace Vietnam

1. Základní informace

Hlavní město: Hanoj
Rozloha: 331 212 km² (67. na světě) z toho 1,3 % vodní plochy
Nejvyšší bod: Fan Si Pan (3 144 m n. m.)
Obyvatelstvo: 97 341 072 (15. na světě)
Jazyk: vietnamština (úřední), angličtina (rozšířena jako druhá řeč), francouzština, čínština…
Měna: vietnamský dong (VND)
Státní zřízení: socialistická republika
Náboženství: buddhisté (9,3 %), katolíci (6,7 %), Hoa Hao (1,5 %), bez vyznání (80,8 %)

2. Cestovní doklad

Váš cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z Vietnamu. Cestovní pas musí být v dobrém stavu a musí obsahovat minimálně dvě zcela volné po sobě jdoucí strany určené pro víza.

3. Turistická víza

Občané ČR:

Elektronické vízum se vydává pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. Žádost je možné podat na webové stránce https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/, která je vedena v angličtině.

 • Do elektronické žádosti je třeba vložit/nahrát fotografii a kopii datové stránky cestovního dokladu žadatele. Během podávání vízové žádosti je také potřeba provést platbu vízového poplatku. O žádosti má být rozhodnuto do tří pracovních dnů. Žadateli je po úspěšné registraci žádosti a zaplacení přidělen přístupový kód, který umožní vytištění víza.

DOPORUČUJEME: dvojstranu pasu s vašimi údaji v pase si okopírujte a vezměte s sebou na cestu pro případ, že byste v destinaci váš cestovní pas ztratili.

4. Platební karty, měna

Ve Vietnamu se používá vietnamský dong. Vietnamský dong VND (vietnamsky Đồng) je měna používaná ve Vietnamu od 3. března 1978. Vydává ji Státní banka Vietnamu. Její symbol je ₫. Mince se nepoužívají.

1 USD = cca 24 400 dongů

 1 Kč = cca 1 050 dongů

SMĚNÁRNY: Peníze se dají měnit v bance, ve směnárnách (pouze v turistických oblastech) a ve zlatnictví.

PLATEBNÍ KARTY A BANKOMATY: Platit kartou se dá ve většině míst (restaurace, obchody, hotely). V rámci pouličních občerstvení či místních tržišť je akceptována pouze hotovost.

5. Ceny ve Vietnamu

Základní jídlo v supermarketech je levnější než v ČR, výjimkou jsou pouze mléčné výrobky, ty jsou dražší.

 • láhev vody 1,5l = 13.000 d
 • ovocný džus = 20.000 d
 • jednoduchý pokrm = 20 000 – 35 000 d
 • vydatnější pokrm = 75 000 – 150 000 d

6. Celní předpisy

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 18 let): 1,5 l lihovin nebo 3 l piva nebo vína, 200 ks cigaret, 20 ks doutníků, 250 g tabáku.

Zákazy/ omezení:

 • dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard
 • pornografických a “politicky závadných” materiálů
 • cigaret nad povolený limit,
 • hotovost v cizí měně převyšující částku 5.000 USD či VND převyšující částku 15 milionů VND,
 • drog a toxických materiálů.
 • Platí zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury VSR. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu.
 • Přísný zákaz vývozu chráněných živočichů a rostlin.

7. Bezpečnost

Vietnam je relativně velmi bezpečnou zemí. Nejčastější formou trestné činnosti vůči cizincům jsou krádeže cenností, dokladů a fotoaparátů. Doporučujeme tedy dodržovat běžná bezpečnostní opatření především v centrech větších měst.

Doporučujeme:

 • Poslouchat pokyny průvodce
 • Mít své věci pod neustálým dohledem – je to nejlepší způsob, jak zabránit drobným krádežím.
 • Vyvarujte se viditelného nošení velkého množství hotovosti nebo cenných předmětů včetně drahých šperků, hodinek, fotoaparátů a mobilních telefonů.
 • Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (nejlépe je mít naskenované v e-mailu).

8. Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba – 115
Policie – 113
Hasiči – 114

9. Očkování

Vietnamská lidová republika nevyžaduje pro vstup na své území žádná povinná očkování. Lékaři přesto doporučují podstoupit alespoň základní cestovní vakcinaci jako je očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu.

Před cestou doporučujeme konzultovat očkování s lékařem centra cestovní medicíny, který vám zkontroluje platnost vašich očkování, připraví individuální očkovací plán a poradí s ochranou vašeho zdraví na cestách.

10. Léky

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte.

11. Cestovní zavazadla

Doporučuje se cestovat s kufrem či sportovní taškou.

12. Počasí a co je dobré si zabalit s sebou

Návštěvu Vietnamu lze uskutečnit v podstatě celoročně. Nejvíce doporučované období je však období jara a podzimu.

Na severu země, obzvláště v oblasti hor Sapa, panuje chladnější podnebí. Na jaře a na podzim je však příjemně i na severu. Na občasné přeháňky se připravte ve středu země. Jih Vietnamu je pak ideální pro milovníky odpočinku na pláži.  Hodit se Vám tedy bude lehké letní oblečení, ale též trička či košile s dlouhými rukávy pro přejezdy autobusem a do letadla (dlouhé kalhoty, mikina, šátek apod.). Ve středu země mohou být srážky častější, a tak si přibalte pláštěnku, lehkou větrovku či deštník. Doporučujeme pohodlnou obuv, přibalte si i pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem a plavky.

Upozorňujeme na možný výskyt komárů a jiného hmyzu, který je běžný v těchto klimatických pásmech – přibalte si proto repelentní přípravek.

13. Stravování

Ve vietnamské kuchyni je z velké části zastoupena zelenina, ovoce, bylinky, rýže či maso, a proto je tato kuchyně také velice zdravá. Tradiční vietnamská jídla jsou pestrá, výrazná s poměrně nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem sacharidů. Stravování ve Vietnamu je pro Vietnamce každodenní důležitá skupinová událost. Oproti našemu stylu stravování si musíte zvyknout na mlaskání, krkání, které vyjadřují spokojenost s jídlem. Nepořádek kolem stolů a na zemi v pouličních jídelnách bývá častým jevem.

Nedoporučuje se pití vody z vodovodu, konzumace ledu v nápojích.

Je třeba řádně umýt veškerou syrovou zeleninu a ovoce a v zásadě jíst pouze tepelně zpracované čerstvé potraviny.

14. Časový posun

Vzhledem k času v ČR je vietnamský čas posunut kupředu o 6 hodin v zimě a o 5 hodin v době letního času.

15. Elektřina a internet

Vzhledem k tomu, že ve Vietnamu používají více druhů zásuvek, doporučujeme mít s sebou univerzální adaptér pro zásuvky typu A, C a G.

Ve Vietnamu je možnost koupit si předplacené vietnamské SIM karty. Cenově nejvýhodnější operátoři nabízí různé datové balíčky za nízké ceny – turistické balíčky pro cestovatele. Samozřejmě také můžete využít internet a volat přes Skype či Whatsapp.

16. Doporučené kapesné

Co se týká obědů a večeří, tak průvodce vám vždy ukáže, kam se můžete jít najíst, doporučí a ukáže jak levnější, tak i dražší varianty a vy si sami zvolíte dle chutí či vašeho rozpočtu. Ceny za jídlo jsou ve Vietnamu oproti nám stále nižší.

Počítejte na jídlo cca 18-22 dolarů (cca 500 Kč) na osobu na den.

Spropitné: pro řidiče, průvodce, na hotelu či v restauraci – lepší v místní měně.

Řidiči autobusu, Vašemu lokálnímu průvodci a kde je třeba pro hladké zajištění programu, je obvyklé dávat spropitné (+/- 3 USD / osoba / den).

Smlouvat o ceně můžete při nákupu suvenýrů, na tržišti ne.

17. Náročnost programu

Program ve Vietnamu je uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Každý den absolvujete program v kombinaci pěších procházek, či procházek + autobusové/lodní dopravy, součástí programu jsou také 2 místní přelety.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

14. 4. – 29. 4. 2024

13 nocí

16 dní
66 990,- +12 690,-

30. 10. – 14. 11. 2024

13 nocí

16 dní
68 990,- +12 690,-

19. 11. – 4. 12. 2024

13 nocí

16 dní
68 990,- +12 690,-

26. 2. – 13. 3. 2025

13 nocí

16 dní
68 990,- +13 290,-

13. 3. – 28. 3. 2025

13 nocí

16 dní
68 990,- +13 290,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Hotely disponují omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627