Hledat

Pěší turistika západní Krétou

Věděli jste, že Kréta je nejen místem mnoha báječných pláží, ale i skvělou destinací pro pěší turistiku v soutěskách, podél pobřeží a v drsných horách? více

Kréta vás ohromí svou rozmanitostí. Užijete si zdejší panenskou přírodu, břehy lemované skalami a dechberoucí výhledy na blankytně modré moře. A co může být lepší odměnou po parádní túře, než odpočinek na jedné z ikonických krétských pláží jako Balos či Elafonisi? Snad už jen skvělé řecké jídlo a sklenička retsiny či ouza ;-). Tak neváhejte, přidejte se k nám a pojďte společně vstříc dalším nezapomenutelným zážitkům na našem novém aktivním zájezdu s pěší turistikou po západní Krétě.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Krétu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: KISSAMOS – BALOS

První etapa vás zavede do severozápadní části ostrova. Dopoledne se nalodíte v Kissamosu a po zhruba hodinové plavbě vás čeká Balos, jedna z nejkrásnějších pláží Kréty – voda je zde křišťálově čistá a vše kolem připomíná tropický ostrov. Zde vás čeká krátký trek na severní výběžek poloostrova. Z vyhlídky se vám naskytne nádherný výhled nejen na celý Balos, ale i ostrov Gramvousa, který bude vaší další zastávkou. Zde si po vylodění prohlédnete starou benátskou pevnost a užijete si koupání v těchto nádherných vodách. Celá oblast laguny a poloostrova Gramvousa je chráněná. Žijí zde mořské želvy, karety, kormoráni a pravidelně se zde objevují dokonce i sokoli. Tohoto ráje si budete moci ještě do sytosti užít na zpáteční cestě lodí, která Vás zaveze do přístavu Kissamos.

Trasa je dlouhá přibližně 7 km.

3. den: AGIA IRINI – SOUGIA

Agia Irini je soutěska na jihozápadě Kréty. Ve stejnojmenné vesnici započnete tuto etapu, která končí nedaleko pláže Sougia, kde se budete moci na konci trasy vykoupat a občerstvit v jedné z místních taveren. Soutěska Agia Irini patří společně se soutěskou Samaria k nejkrásnějším na ostrově. Po cestě uvidíte nádhernou krajinu a zajímavé druhy vegetace, obzvláště okouzlující během jara, kdy kvetou květiny.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

4. den: VOLNÝ DEN

Den určený k relaxaci a koupání v moři nebo výlet do krásného města Chania či Rethymno.

5. den: PLATANOS – FALASARNA

Tuto nenáročnou trasu zahájíte v městečku Platanos v západní části ostrova. Po téměř celou dobu tohoto pochodu budete mít výhled na moře a okolní rozmanitou  krajinu. Dalším cílem bude antické město Falasarna, které bývalo velmi významným městem a přístavem během minojské éry. Na závěr vás čeká koupání na jedné z nejkrásnějších pláží Kréty na pláži Falasarna.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

6. den: SAMARIA – AGIA ROUMELI – HORA SFAKION

Soutěska Samaria je nejdelší soutěskou Evropy, naleznete zde zajímavé skalní formace a bohatou vegetaci. Rokle je též domovem velice vzácné kozy bezoárové, které nikdo neřekne jinak než „kri-kri“. Během trasy budete odměněni úžasnými výhledy na pohoří Lefka Ori, budete procházet úzkými kaňony a míjet vysoké skály. Vrcholem je průchod soutěskou Železná vrata, kde okolní skála dosahuje výšky kolem 500 m a vy budete procházet těsně vedle říčky, průrvou ne širší než čtyři metry. Z Agia Roumeli, kde je konec trasy, lze odplout pouze lodí, čeká vás tedy ještě zhruba hodinová plavba do města Hora Sfakion, kde zakončíte tuto etapu.

Trasa je dlouhá přibližně 17 km.

7. den: volný den

Den určený k relaxaci a koupání v moři nebo poznávání okolních měst a dalších přírodních krás Kréty.

8. den: KRIOS – ELAFONISI

Tato trasa na jihozápadě ostrova začíná na pláži Krios. Odtud se stezkou E4 přehoupnete přes nízké sedlo, kde se vám naskytne pohled na zátoku Limnaki, která svým tvarem připomíná srdce. Zátoka ukrývá ruiny kostelíku Vienos ze 3. století. Za dalším horizontem se pak otevřou nádherné výhledy na jihozápadní pobřeží až k ostrůvku Elafonisi, který je cílem této etapy. Zde vás čeká opravdová odměna – pláž s exotickým nádechem růžové barvy písku a průzračné tyrkysové moře. Přejdete moře na ostrov, kde můžete navštívit kostelík Agia Irini. Toto vše se stane dalším nezapomenutelným zážitkem!

Trasa je dlouhá přibližně 13 km.

9. den: AGIA TRIADA – STAVROS

Putování po Krétě završíte v severní části mysu Chania. Trasu zahájíte u kláštera pravoslavné církve Agia Triada, kde mniši dodnes produkují a prodávají víno a olivový olej. Toto je jen začátek pěkné trasy, která vede dolů malou, ale velkolepou soutěskou, kde leží ruiny kláštera Katholiko. Konec této trasy je v laguně Stavros. Pokud jste viděli film Řek Zorba s Anthony Quinnem v hlavní roli, jistě si vybavíte scénu z tohoto filmu, jejíž závěrečná část se natáčela právě na této pláži, kterou místní nazývají „Zorba´s Beach“.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

10. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Poznámka

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Všechny etapy vedou po turistických trasách podél pobřeží Kréty a dobře značenými soutěskami Samaria a Agia Irini. Etapa SAMARIA – AGIA ROUMELI – HORA SFAKION je náročnější, začátek cesty vede poměrně strmě dolů a místy budete překonávat kamenité úseky, celkem trasa trvá 6-7 hodin. Jedná se o středně náročnou turistiku. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 7-17 km.

Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí (dlouhé kalhoty, větrovka).

 

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odjelo

27. 9. – 6. 10. 2023

9 nocí

Polopenze

letecky

Pěší turistika západní Krétou

odjelo

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Kréta – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 9 nocí ve 3* hotelu Eleftheria,  ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • 2x  přeprava lodí
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek  7 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy cca 15 EUR celkem/osoba a případné výlety v rámci volných dnů
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa 1,50 EUR / pokoj / noc, splatná na místě*
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

*výše pobytové taxy se může kdykoliv změnit v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd
 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Hotel Eleftheria

  KRÉTA

  DETAIL

  Hotel Eleftheria 3* se nachází na severu ostrova, v malebném městečku Agia Marina. Prostředí hotelu je velmi klidné, s krásnými výhledy do okolí. Historické město Chania je od hotelu vzdálené pouze 8 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pěší túry o délce 10 - 17 km v jedinečné atmosféře západní Kréty
 2. koupání v moři a odpočinek na ikonických krétských plážích jako Balos či Elafonisi
 3. soutěsku Samaria, jednu z nejdelších soutěsek Evropy
 4. osobité město Chania, nazývané Benátkami východu a Kráskou západu
 5. vynikající řeckou kuchyni

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

27. 9. – 6. 10. 2023

9 nocí

29 990,- 28 990,- +7 900,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč/pobyt/osoba.
 • * Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ . Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky. Čtyři dospělé osoby na standardním pokoji nejsou možné.
 • Hotel nabízí i omezený počet pokojů s výhledem na moře. Příplatek ve výši 690,- Kč / pokoj / noc. Pokoje s výhledem na moře jsou pouze na vyžádání.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627