Hledat

Krásy a kultura ostrova Bali

Putování ostrovem bohů

Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií.  Objevte zdejší kulturu i kilometry pláží, které lemují jeho pobřeží. více

Indonésie, Bali…už jen sama tato jména voní exotikou. Indonésie je největší souostroví světa a každý z ostrovů má svou osobitou tvář a odlišný ráz. I v této pestrosti je ostrov Bali unikátní pro svou jedinečnou kulturu, se kterou se nikde jinde na světě nesetkáte. Je to ostrov četných bohů a bůžků, živých tanců a neopakovatelné pohodové atmosféry. Je přímo nabitý pozitivní energií, kterou načerpáte i v prostředí krásné tropické přírody – strmých vulkánů, životem kypící džungle, rýžových políček či zahrad s ovocem a kořením. Pověstnou třešničku na dortu pak představuje úžasné jídlo, usměvaví lidé, či perfektně fungující infrastruktura. To vše a mnohem více je Bali – Ostrov bohů a tisíců chrámů.

Program

1. den: ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem do Denpasaru.

2. den: PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova a celé provincie Bali. Transfer do hotelu v oblasti Sanur, poklidné plážové oblasti na jižním pobřeží. Ubytování, po krátkém odpočinku uvítací večeře zaměřená na balijské speciality. Poté osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

Ostrov bohů a tisíce chrámů, Bali - foto 13

3. den: SANUR - VOLNÝ DEN

Odpočinkový den na pláži a relaxace v letovisku Sanur.

4. den: JIŽNÍ A JIHOVÝCHODNÍ BALI

Tento den se zaměříte na poznávání oblastí na jižním a jihovýchodním konci ostrova Bali. Z architektonických zajímavostí vás čeká návštěva chrámu Goa Lawah se slavnou netopýří jeskyní, jež je jedním z šesti nejposvátnějších chrámů na celém Bali. Poté se vydáte do tradiční vesnice Tenganan, do vodního paláce Taman Ujung a nádherných zahrad někdejšího královského paláce Tirta Gangga. Zde všude se budete dozvídat více o kultuře ostrova, jež v sobě promítá každodenní propojení člověka s přírodou a bohy.

Ostrov bohů a tisíce chrámů, Bali pro seniory - foto 33

5. den: SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den: CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI

Po odpočinkovém dni vás čeká den plný poznávání. Nejdříve navštívíte soudní síň Kertha Gosa s krásně zdobenými stropy. Těšit se můžete také na nejposvátnější balijský chrámový komplex Besakih na úpatí hory Agung. Je vybudován na sedmi terasách a tvoří ho 23 chrámů. Právě zde podle balijských legend přebývají bohové. Během přejezdu oblasti Kintamani, známé svou úrodnou sopečnou půdou, vás čeká návštěva zahrad koření s ochutnávkou nápojů místní produkce. Den zakončíte prohlídkou typické vesnice Penglipuran. Ubytování ve městě Ubud.

7. den: UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Tento den začnete příjemnou ranní procházkou mezi rýžovými poli a následnou prohlídkou Ubudu. Navštívíte vyhlášený řemeslný trh, podíváte se do sloní jeskyně Goa Gajah nebo do chrámového a pohřebního komplexu Gunung Kawi z 11. století. Den zakončíte prohlídkou posvátného vodního chrámu Tirta Empul.

shutterstock_73699444 ÔÇô kopie ÔÇô kopie

8. den: UBUD - OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

Odpočinkový den s možností návštěv zdejších četných galerií, obchůdků a především poznávání balijské kultury formou fakultativních aktivit (bližší informace podá průvodce). Vedle možnosti naučit se vařit balijské pokrmy se nabízí i kurzy balijského tance, kurz pletení košíčků canang sari či léčení bylinkami a další aktivity.

9. den: STŘEDNÍ A SEVERNÍ BALI

Po snídani se vydáte do letoviska Lovina. Cestou vás čeká návštěva královského paláce Taman Ayun obklopeného zahradami a vodním příkopem, a také uvidíte jezerní chrám Ulun Danu Beratan. Podle místní legendy zde v jezeře bydlí bohyně rýže a vody. Během cesty se zastavíte na zdejším ovocném trhu. Ubytování v letovisku Lovina.

10. den: VOLNÝ DEN V LETOVISKU LOVINA

Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Lovině.

11. den: CESTA NA JIH OSTROVA, CHRÁM TANAH LOT

Dopoledne vás čeká přejezd zpět na jih ostrova. Zastavíte se v budhistickém chrámu Banjar nedaleko letoviska Lovina, a taktéž budete projíždět magickou krajinou rýžových políček v oblasti Pupuan. Závěr dne bude patřit známému „chrámu na moři“ Tanah Lot. Ubytování v Seminyaku.

12. den: SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Den vhodný ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

13. den: SEMINYAK, DENPASAR

Váš program na ostrově bohů pozvolna končí, před vámi je ještě půldenní nenáročný program v hlavním městě Bali, Denpasaru. Čeká vás návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místních komunit. Právě zde nejlépe poznáte ingredience ze kterých se vaří balijská kuchyně nebo se vytvářejí obětiny bohům a bůžkům. Nevynecháte ani ochutnávku pestrého exotického ovoce. Poté navštívíte monument Bajra Sandhi na jehož stěnách je zobrazena pohnutá historie Indonésie a ostrova samotného.

Z kulturních zajímavostí vás čeká návštěva batikové manufaktury, jež vytváří krásné látky. Den zakončíte pohledem na jeden z mnoha četných balijských tanců. Tanec barong je plný energie a zobrazuje věčný boj sil dobra a zla, motiv všudypřítomný v balijské kultuře.

14. den: SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Po dopoledním volnu se vydáte do chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK. Ten připomíná výjev z eposu Rámajána a patří mezi nejzajímavější taneční formy, které lze na Bali vidět.

14.den

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

15. den: ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zpoplatněné částkou cca 35 USD. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

11. 10. – 26. 10. 2023

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Bali - Krásy a kultura ostrova Bali

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2023)

66 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Denpasar – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 13 nocí se snídaní v 3* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • uvítací a rozlučková večeře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • návštěva textilní dílny
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 13 890 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupní víza cca 35 USD, hradí se po příletu na místě
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Milí cestovatelé,

ať už se na Bali chystáte co nevidět, nebo zatím jen o svém dobrodružství sníte, stáhněte si náš cestovatelský magazín Bali – ostrov bohů a nekonečné pohody. Najdete v něm mnoho tipů co na Bali vidět, ochutnat a zažít na vlastní kůži. Poznávání tohoto překrásného ostrova si pak určitě užijete naplno. Přejme vám hezké čtení!

Zanechte nám na sebe e-mailovou adresu, na kterou vám magazín během chvilky zašleme.

*povinný údaj

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. Patrik Joachimczyk

  Mé životní motto zní: „Žit život naplno a tak, jako kdyby to měl být náš poslední den v životě. S pokorou a radostí z každého momentu.“ Proto cestování, poznávání nových lidí, kultur a krásných míst všude ve světě beru jako dar.

  Mé tvrzení by však nebylo úplné, kdybych nepřidal sdílení zážitků s podobně naladěnými lidmi. Pojeďte proto se mnou třeba na Bali, do Vietnamu a dalších překrásných míst na Zemi. Společně budeme prožívat radost z objevování neobvyklých míst, unikátních památek a ochutnávání těch nejlahodnějších jídel. Zažijeme spolu atmosféru lidových zvyků nebo slavností a pronikneme do kultury vzdálených národů. Těším se na vás!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
11. 10. – 26. 10. 2023EK 014011. 10. 2023 15:40
Letiště Václava Havla Praha
11. 10. 2023 23:35
Letiště Dubaj
EK 039926. 10. 2023 00:05
Letiště Denpasar Ngurah Rai
26. 10. 2023 05:00
Letiště Dubaj
EK 036812. 10. 2023 03:25
Letiště Dubaj
12. 10. 2023 16:35
Letiště Denpasar Ngurah Rai
EK 013926. 10. 2023 08:35
Letiště Dubaj
26. 10. 2023 13:00
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Emirates

  Renomovaná letecká společnost Emirates, založena v roce 1985, je státní leteckou společností Spojených arabských emirátů a jejím domovským letištěm je Dubaj, ze kterého operuje lety do přibližně 80 zemí světa. V roce 2016 se stala největší leteckou společností dle počtu přepravených pasažérů a má rovněž největší leteckou flotilu na světě (Boeing 777 a Airbus A380).

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 30 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 150 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Stovky exotických chrámů
 2. Pestrou tropickou přírodu s malebnými políčky
 3. Majestátní vulkán Gunung Agung
 4. Živé kulturní tradice Bali
 5. Fantastické jídlo

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

11. 10. – 26. 10. 2023

13 nocí

16 dní
66 990,- 66 990,- +13 890,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627