Hledat

Krásy a kultura ostrova Bali

Putování ostrovem bohů

Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií.  Objevte zdejší kulturu i kilometry pláží, které lemují jeho pobřeží. více

Indonésie, Bali…už jen sama tato jména voní exotikou. Indonésie je největší souostroví světa a každý z ostrovů má svou osobitou tvář a odlišný ráz. I v této pestrosti je ostrov Bali unikátní pro svou jedinečnou kulturu, se kterou se nikde jinde na světě nesetkáte. Je to ostrov četných bohů a bůžků, živých tanců a neopakovatelné pohodové atmosféry. Je přímo nabitý pozitivní energií, kterou načerpáte i v prostředí krásné tropické přírody – strmých vulkánů, životem kypící džungle, rýžových políček či zahrad s ovocem a kořením. Pověstnou třešničku na dortu pak představuje úžasné jídlo, usměvaví lidé, či perfektně fungující infrastruktura. To vše a mnohem více je Bali – Ostrov bohů a tisíců chrámů.

Program

1. den: ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem do Denpasaru.

2. den: PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova a celé provincie Bali. Transfer do hotelu v oblasti Sanur, poklidné plážové oblasti na jižním pobřeží. Ubytování, po krátkém odpočinku uvítací večeře zaměřená na balijské speciality. Poté osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

Ostrov bohů a tisíce chrámů, Bali - foto 13

3. den: SANUR - DENPASAR

Váš program na ostrově bohů zahájíte pohodově – půldenním nenáročným poznáváním hlavního města Bali, Denpasaru. Čeká vás návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místních komunit. Právě zde nejlépe poznáte ingredience ze kterých se vaří balijská kuchyně nebo se vytvářejí obětiny bohům a bůžkům. Nevynecháte ani ochutnávku pestrého exotického ovoce.

Poté navštívíte monument Bajra Sandhi na jehož stěnách je zobrazena pohnutá historie Indonésie a ostrova samotného. Dnešní poznávání zakončíte v jednom ze zdejších chrámů, kde se dozvíte něco o náboženské víře a praxi místních věřících, jež tvoří nedílnou součást každodenního života Balijců.

4. den: JIŽNÍ A JIHOVÝCHODNÍ BALI

Tento den se zaměříte na poznávání oblastí na jižním a jihovýchodním konci ostrova Bali. Z architektonických zajímavostí vás čeká návštěva chrámu Goa Lawah, jednoho z šesti nejposvátnějších na celém Bali. Poté se vydáte do tradiční vesnice Tenganan a nádherných zahrad někdejšího královského paláce Tirta Gangga. Zde všude se budete dozvídat více o kultuře ostrova, jež v sobě promítá každodenní propojení člověka s přírodou a bohy.

Z kulturních zajímavostí vás čeká návštěva batikové manufaktury, jež vytváří krásné látky. Den zakončíte pohledem na jeden z mnoha četných balijských tanců. Tanec barong je plný energie a zobrazuje věčný boj sil dobra a zla, motiv všudypřítomný v balijské kultuře.

Ostrov bohů a tisíce chrámů, Bali pro seniory - foto 33

5. den: SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den: CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI, UBUD

Nejdříve pojedete do královského města Ayutthaya, centra někdejší stejnojmenné velkolepé říše, která byla jednou z největších v jihovýchodní Asii. Dnes připomíná velikost Auytthaye již jen množství starobylých chrámů. Návštěva hlavní památky, kterou je chrám Wat Mahatthat se známou Buddhovou hlavou vrostlou do stromu a kdysi velkolepý Wat Chai Wattanaram.

Poté přesun do oblasti národního parku Khao Yai, nejstaršího národního parku v Thajsku. Přenocování v blízkosti parku.

7. den: UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Po dlouhém předchozím dni vás čeká pohodový odpočinkový program, a to ranní procházka mezi rýžovými poli a návštěva Opičího lesa obývaného četnými tlupami makaků. Po návštěvě někdejšího královského paláce zbude i čas na nákupy v centru Ubudu. Odpoledne si pak užijete zcela podle vlastních představ. Večer vás čeká představení tance legong. Tento elegantní tanec se stal pro Bali typickým a je námětem mnoha fotografií.

shutterstock_73699444 ÔÇô kopie ÔÇô kopie

8. den: UBUD - OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

Odpočinkový den s možností návštěv zdejších četných galerií, obchůdků a především poznávání balijské kultury formou fakultativních aktivit (bližší informace podá průvodce). Vedle možnosti naučit se vařit balijské pokrmy se nabízí i kurzy balijského tance, kurz pletení košíčků canang sari či léčení bylinkami a další aktivity.

9. den: STŘEDNÍ A SEVERNÍ BALI

Po snídani se vydáte na výlet do centrální hornaté části ostrova. Čeká vás návštěva unikátní oblasti rýžových polí u Jatiluwih s nenáročnou procházkou a jezerní chrám Ulun Danu Beratan. Podle místní legendy zde v jezeře bydlí bohyně rýže a vody. Den završíte zastávkou u krásných vodopádů Git Git.

10. den: OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

A opět tu máte odpočinkový den. I nyní se vám nabízí možnost poznávání balijské kultury nebo nákupy uměleckých předmětů a suvenýrů. Pro znavené je zde možnost masáží, ochutnávání delikates mnoha ubudských restaurací, nebo jen odpočinek.

11. den: CESTA NA JIH OSTROVA

Dopoledne vás čeká přejezd zpět na jih ostrova. Zastavíte se v dílnách zdejších řemeslníků a v muzeu masek pocházejících z celé Indonésie. Západ slunce pozorovaný nad „chrámem na moři“ Tanah Lot krásně zakončí poznávací část zájezdu. Nocleh v Seminyaku.

12. - 13. den: SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Den vhodný ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

I zde se nabízejí možnosti fakultativních výletů a aktivit (za příplatek): například lodní výlet na ostrov Lembongan, během kterého si užijete zlatavé pláže, šnorchlování a k obědu ochutnáte grilované ryby. 

14. den: SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Po dopoledním volnu se vydáte do chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK. Ten připomíná výjev z eposu Rámajána a patří mezi nejzajímavější taneční formy, které lze na Bali vidět.

14.den

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

15. den: ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. LUBOMÍR VACEK

  Průvodce

  Pokud si dobře pamatuji, miloval jsem Asii odjakživa. Přestože jsem projel relativně velký kus světa, pouze v Asii jsem měl vždycky pocit, že sem patřím a že je to můj druhý domov. Místo, kam se můžu a budu vždy rád vracet a kde mi nic nechybí. A tenhle pocit mě neopustil od mé první návštěvy před mnoha lety (ano, utíká to) až dodnes. Ať už pozoruji propracované obřady v chrámech na Bali, popíjím čaj na zářivě zelených plantážích Malajsie, či hledám ty nejlepší nudle v životem kypících ulicích Hong Kongu či Tokia, všude je ten pocit stejný. Že právě tenhle fascinující kontinent rozhodně stojí za poznání “odshora až dolů” a to nejen kvůli úžasným památkám, nádherné přírodě, fantastickému jídlu či přátelským místním lidem. Rozmanitost tohoto kontinentu je prostě neuvěřitelná – pestrá směsice kultur, náboženství, úžasných kuchyní, vůní a zvuků. Najdeme zde nejvyšší hory světa, starobylé památky, hypermoderní města, ale i starobylá místa, která byla na vrcholu světové civilizace v době, kdy si o tom Evropa mohla jenom nechat zdát. A místní obyvatelé už jsou jen taková pověstná třešnička na dortu…Asie je prostě můj zamilovaný kout světa a já bych rád tento svůj pocit předal dál, vám – klientům a spolucestovatelům. Myslím, že láska k Asii je věc nakažlivá…dovolte mi to zkusit, třeba někde společně na cestách.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Stovky exotických chrámů
 2. Pestrou tropickou přírodu s malebnými políčky
 3. Majestátní vulkán Gunung Agung
 4. Živé kulturní tradice Bali
 5. Fantastické jídlo

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627