Hledat

Pěší turistika na Madeiře

Křížem krážem ostrovem věčného jara

Ostrov Madeira, kde panuje celoročně velmi příznivé počasí, je populární destinací i pro pěší turistiku. Projděte si s naším zkušeným průvodcem Madeiru křížem krážem a poznejte tento ostrov z jiného pohledu. více

Čekají vás strmé skály a horské masivy, které pokrývá divoká a nespoutaná vegetace. Hluboké vavřínové a eukalyptové lesy, či romantické hortenzie kontrastující s krásou okolní zeleně. Nesmíme zapomenout ani na bizarní útesy, které jsou bez ustání bičovány dravými vlnami Atlantiku. Jako perly jsou pak v této neskutečné kráse rozesety malebné vesničky a městečka, které spojují typické zavlažovací kanály – levády.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet na letiště Funchal, transfer do hotelu a ubytování.

2. den: RIBEIRO FRIO - PORTELA

Výchozí bod: Ribeiro Frio
Cílový bod: Portela
Stupeň obtížnosti: příjemná turistika pro všechny (úzká cesta podél levády)
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Začátek treku započnete návštěvou pstruží farmy v Ribeiro Frio a poté se vydáte na cestu kolem levády do vesnice Portela. Levády jsou unikátní systém zavlažovacích kanálů, který zpravidla svádí vodu z hor na terasovitá políčka na pobřeží. Tato cesta vás povede krajinou třetihorních lesů Laurissilva po úbočí zelených hor s výhledy na severní pobřeží až do vesnice Portela. Příjemná pohodová trasa pro všechny.

Madeira - turistika 55+ foto 7

3. den: PONTA DE SÃO LOURENÇO

Výchozí bod: Ponta de São Lourenço
Cílový bod: Ponta de São Lourenço
Stupeň obtížnosti: středně těžká (trasa zčásti vede po nedávno vybudované cestě)
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7,5 km

Trekking překrásnou krajinou barevných útesů na nejvýchodnějším výběžku ostrova. Krásné vyhlídky, vlny Atlantiku, barevné skály a fotogenická místa. Tato túra je dokladem pestrosti madeirské krajiny, polopouštní charakter této oblasti má v sobě zvláštní kouzlo a je protikladem k všudypřítomné zeleni zbylé části ostrova. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout i na sousední ostrov Porto Santo. Při této túře přejdete nejužší místo ostrova, odpočinete si v malé „oáze“ Casa da Sardinha a po skončení pěšího výletu se vykoupete na malé písčité pláži Prainha, oblíbené zejména místními.

Madeira 55+ zájezdy pro seniory - foto 10

4. den: PICOS

Výchozí bod: Pico do Arieiro
Cílový bod: Achada da Teixeira
Stupeň obtížnosti: náročná (pro turisty bez závratí)
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Jednou z nejkrásnějších túr ostrova je bezesporu výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo se startem na hoře Pico do Areiro. Trekking krajinou bizarních rozeklaných skal, neskutečných výhledů a přírodních scenérií. Pro milovníky horské turistiky nezapomenutelný zážitek. Cesta plná stoupání a klesání přes hřebeny i skrz tunely je hodnocena jako zlatý hřeb turisticky laděných programů.

Madeira 55+ pěší turistika pro seniory - foto 1

5. den: BOCA DO RISCO

Výchozí bod: Caniçalský tunel
Cílový bod: Porto da Cruz
Stupeň obtížnosti: náročná (pro zkušené turisty bez závratí)
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Po této staré cestě místní kdysi nosili vinné hrozny z vesnice Porto da Cruz do města Machico. Vy se vydáte cestou opačnou, nejdříve po levádě vedoucí mezi vesnickými domy, jejich políčky a zahradami, až na sedlo Boca do Risco, odkud se otevírají nádherné pohledy na severní pobřeží Atlantiku. Odsud už vás čeká mírně exponovaná, ale zábradlím zajištěná trasa po kraji útesů s fotogenickými vyhlídkami. Následuje cesta eukalyptovými lesy a příchod do vesnice Porto da Cruz, kde bude v případě příznivého počasí možnost koupání.

6. den: VOLNÝ DEN

Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.

7. den: ZÁPADNÍ OKRUH

Během dnešního dne si odpočinete od pěší turistiky, ale malá procházka nesmí chybět. Ráno vyrazíte na horské sedlo Encumeada, kde můžete ochutnat vyhlášený míchaný alkoholický nápoj Poncha. Poté následuje malá procházka (cca 30 min) po blízké levádě s krásnými pohledy na centrální masiv nejvyšších hor.

Následně přejezd autobusem na náhorní plošinu Paúl da Serra a sjezd do Porto Moniz, kde si budete moci vychutnat koupání ve vyhlášených lávových bazéncích. Poté přesun přes vyhlídku Véu da Noiva do vesnice São Vicente a následně na jižní pobřeží. Poslední zastávkou bude jeden z nejvyšších útesů na světě, majestátní vyhlídka Cabo Girão (580 m. n. m.).

8. DEN: Odlet

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA:

 • Čtete aktuální podmínky vstupu na Madeiru.
 • Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří nechtějí Madeiru poznávat jen jako klasický poznávací zájezd, ale zažít ji trochu jinak (a aktivněji).
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Některé trasy mohou u osob trpících na závratě vyvolávat nepříjemný pocit, nicméně všechny tyto trasy bývají zajištěny ocelovými lany nebo zábradlími.
 • Minimální počet účastníků: 15.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

16. 5. – 23. 5. 2022

7 nocí

Snídaně

letecky

Pěší turistika na Madeiře

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)
posledních 6 míst

26 690,-

Rezervovat
Rezervovat

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

Snídaně

letecky

Pěší turistika na Madeiře

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

26 690,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí se snídaní v 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 3 290 Kč
 • příplatek za večeře vč. nápoje 4 390 Kč
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu 1 EUR/ os./ noc, taxa je splatná na místě a její výše může být kdykoliv změněna
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
16. 5. – 23. 5. 202216. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
16. 5. 2022
Letiště Funchal Madeira
23. 5. 2022
Letiště Funchal Madeira
23. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. – 26. 9. 202219. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. 2022
Letiště Funchal Madeira
26. 9. 2022
Letiště Funchal Madeira
26. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. treky okouzlující nespoutanou přírodou
 2. typické levády (zavlažovací kanály)
 3. koupání v lávových bazéncích
 4. jeden z nejvyšších útesů světa
 5. výstup na nejvyšší horu Madeiry – Pico Ruivo

Aktuální podmínky pro vstup na Madeiru jsou následující:

Po turistech, kteří budou mít potvrzení o dokončeném očkování proti nemoci covid (tedy aplikované obě vakcíny) a prokáží se certifikátem o očkovaní v AJ, nebude vyžadován žádný test.

Po turistech, kteří prodělali nemoc covid v posledních 90 dnech a prokáží se potvrzením o prodělané nemoci v AJ, nebude vyžadován žádný test.

Po turistech, kteří nemají očkování ani neprodělali nemoc covid v posledních 90 dnech bude vyžadován PCR test, ne starší 72 hodin (*Orientační cena PCR testu je cca 1 600 Kč, test si hradí klient).

Aktuální podmínky pro návrat do ČR:

Turisté, kteří budou mít potvrzení o dokončeném očkování proti nemoci covid (tedy aplikované obě vakcíny), dále splňují podmínku, že očkování bylo dokončeno před více jak 14 dny od data návratu zpět do ČR a prokáží se certifikátem o očkovaní, nebude po nich vyžadován žádný test pro návrat do ČR.

Turisté, kteří nemají dokončené očkování nebo nesplňují podmínku uplynutí 14. dnů od druhé vakcíny, musí před návratem z Madeiry podstoupit antigenní test. Na Madeiře spolupracujeme s místní laboratoří, která za klienty dorazí přímo na hotel, kde odeberou antigenní testy a během několika minut klient obdrží výsledek testu pro návrat do ČR (*cena antigenního testu na Madeiře je 20 euro, test si hradí klient). Po návratu již není třeba test opakovat.

*Pozn.: Jedná se o aktuální podmínky, předpokládáme však, že do odletu se mohou ještě opatření zmírnit, o čemž bychom Vás informovali.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

16. 5. – 23. 5. 2022

7 nocí

26 690,- 25 690,- +3 290,-

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

26 690,- 25 690,- +3 290,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Příplatek za večeře vč. nápoje je 4 390 Kč. Večeře je podávána formou bufetu vč. nápoje.
 • Hotel si vyhrazuje změnit formu bufetu na stravování formou servírovaného menu.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2022 navýšena.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627