Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěšky kolem Menorcy podruhé

aneb pokračování zájezdu Pochod kolem Menorcy

Byli jste na zájezdu Pochod kolem Menorcy a již několik let toužíte projít zbývající trasy legendární menorské stezky Camí de Cavalls? Dočkali jste se! Druhé dějství putování kolem Menorcy je tu pro vás! více

A co vás všechno čeká? 6 zcela nových pěších etap, 67 kilometrů, nepočítaně zátok s průzračnou vodou a parádních výhledů do nepoznaných koutů Menorcy. Trasy povedou kolem jeskyní, skalních obydlí, po útesech pyšně se tyčících nad neskutečně modrým mořem i kolem typických vesniček s bílými domky. Pomyslnou třešničkou tohoto aktivního zájezdu je divoké pobřeží na severu Menorcy, kam nedojede žádné auto a všechny ty pohádkové pláže si tak budete užívat naplno! Neváhejte a pojeďte s námi, protože o všechnu tuhle krásu se teď chceme podělit i s vámi.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Menorcu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Maják Favàritx - Arenal d´en Castell

Impozantní a nejvyšší maják na ostrově Favàritx se stane svědkem počátku vašeho dalšího putování po neobjevených krásách Menorcy.

Cesta dále vede po výběžku s měsíční krajinou, kde tmavá břidlice vytváří působivý kontrast s temně modrou hladinou moře. Vaše putování budou doprovázet zajímavě tvarované pobřežní skály a přírodní saliny, kde hnízdí různé druhy vodního ptactva. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout také plameňáky. V přístavní vesničce Port d´Addaia lze pokračovat dále ke strážní věži, občerstvit se nebo zamířit rovnou do cíle první etapy, letoviska Arenal d´en Castell s velkou písečnou pláží.

Délka trasy: 14 km (4 h 10 min). Stoupání: 254 m, klesání: 228 m.

3. den: Es Canutells - pláž Son Bou

Druhou etapu vašeho putování započnete ve vesničce Es Canutells. Trasa dále pokračuje přes zátoku Cales Coves s jeskynními obydlími a nekropolí, a také přes další romantickou zátoku, ideální na koupání.

Poté co se potěšíte vyhlídkami na vápencové skalní útvary, dorazíte do letoviska Cala en Porter s velkou písečnou pláží, jež je zasazeno do údolí s ovocnými sady a parádními výhledy. Cíl trasy najdete na nejdelší písečné pláži Menorcy Son Bou.

Délka trasy: 15 km (4 h 45 min). Stoupání: 291 m, klesání: 328 m.

4. den: Zátoka Cala Pilar - Binimel-La

Třetí etapa je malinko náročnější, zato však bohatší na úchvatné výhledy na divoké severní pobřeží Menorcy. Výchozím bodem trasy je překrásná zátoka Cala Pilar.

Po cestě budete míjet velké plochy zelených jehličnanů, skalnaté pobřeží různých barev i krásnou písečnou pláž Cala Pregonda, kterou si velmi oblíbil třeba zpěvák Mike Oldfield. Podle hodnocení menorských pláží jde o vůbec nejkrásnější zátoku na ostrově. Cíl etapy bude nad zátokou Binimel-La.

Délka trasy: 12 km (4 h 15 min). Stoupání: 495 m, klesání: 534 m.

5. den: pláž Algaiarens – Cala Morell a Ciutadella

Čtvrtá etapa je nenáročná a povede od přírodní pláže Algaiarens přes pobřeží s vápencovými skalními útvary a průchody.

Cílem bude městečko Cala Morell s typickou architekturou nízkých bílých domků, ale i luxusních vil s bazény vysoko na útesech, jež nabízí výhledy na jedinečné slepencové formace. Kromě menší písečné pláže a koupání zde můžete obdivovat také starou talayotickou nekropoli. Odpoledne následuje přesun do historického města Ciutadella s dostatkem času pro návštěvu katedrály, pozdní oběd, kávu nebo výbornou zmrzlinu.

Délka trasy: 8 km (2 h 35 min). Stoupání: 241 m, klesání: 204 m.

6. den: vesnička Fornells - Arenal d´en Castell

Hned po ránu budete mít Menorcu jako na dlani! Pokocháte se totiž výhledem z nejvyššího kopce ostrova – Monte Toro. Pátou etapu pak odstartujete ve vesničce Fornells se starou britskou opevněnou věží, malými obchůdky a vyhlášenými rybími restauracemi. Na menorskou specialitu, polévku caldereta, sem jezdil dokonce i bývalý španělský král Juan Carlos I.

Trasa dále vede stinným lesem kolem ruiny staré křesťanské baziliky s možnostmi koupání v letovisku Son Parc nebo ve schované přírodní zátoce Cala Pudent. Cestou vás budou provázet krásné výhledy ze skalnatého pobřeží, a poté již následuje cíl etapy v letovisku Arenal d´en Castell.

Délka trasy: 11 km (3 h 15 min). Stoupání: 171 m, klesání: 159 m.

7. den: Ferrerries - vyhlídka Ermita de Ferrerries, Kaňonem z Es Migjorn Gran na pláž Santo Tomas

První část etapy vás zavede do města Ferrerries jež proslavila výroba slavných menorských sandlů avarcas. Odtud podniknete výstup na vyhlídku Ermita de Ferrerries s krásným výhledem na bílé město.

Druhá část etapy započne ve městečku Es Migjorn Gran, kde se nachází jedny z početných prehistorických nalezišť talayotické kultury. Cesta dále sestupuje kaňonem s vápencovými stěnami a spoustou zelené vegetace. Téměř před cílem vás ohromí třicetimetrová Holubí jeskyně, které se přezdívá katedrála. Stezka ústí na krásné písečné pláži letoviska Santo Tomas, kde si užijete zasloužený relax u moře nebo dobrý oběd v některé z restaurací.

shutterstock_183071726

Při zpáteční cestě zastavíte v romantické vesničce Binibeca Vell a úplný závěr bude patřit zastávce v přístavišti hlavního města Mahón. Tady nahlédnete pod pokličku výroby zdejšího ginu, likérů a po degustaci si vše můžete na místě také zakoupit.

Délka trasy: 7 km (2 h 10 min). Stoupání: 120 m, klesání: 220 m.

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

V případě zájezdu na 10 nocí – v rámci programu navíc 3 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 11. den zájezdu.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Náročnost 🥾🥾

Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách podél pobřeží i vnitrozemím Menorcy. Jedná se o středně náročnou turistiku. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 7-15 km.

Podmínkou účasti je dobrá obuv! Optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

29. 5. – 5. 6. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Pěšky kolem Menorcy podruhé

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)

25 990,-

Rezervovat

vyprodáno

25. 9. – 5. 10. 2024

10 nocí

Polopenze

letecky

Pěšky kolem Menorcy podruhé

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7/10 nocí ve 3*/ 4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce CK
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 5 350 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • vstupy dle programu
 • povinnou pobytovou taxu  v rozpětí 2,20 – 4,40 EUR/noc/os. splatnou na místě
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • TEREZA KUBÍČKOVÁ

  Delegátka a průvodkyně 

  Toulavé boty jsem nenosila odjakživa, jak by se mohlo zdát. Můj svět se vešel na zahradu u rodičů, kde jsem se cítila nejlépe a při odjezdu na tábor jsem měla vždy slzy na krajíčku. Vše se změnilo na střední škole, kdy jsem propadla studiu cizích jazyků a začala objevovat kouzlo cestování. Nejprve to byly studijní pobyty ve Francii, dovolené po Evropě a v roce 2004 jsem poprvé odjela jako delegátka na Kypr. A bylo rozhodnuto. Exotické destinace, místní lidé a jejich tradice, voňavé kulinářské zážitky, a to vše umocněné přírodními scenériemi ve mě probudilo touhu poznávat a předávat své zkušenosti dál. Jako průvodkyně jsem navštívila mnoho zemí, nejvíce mi však učaroval jih Španělska a Baleárské ostrovy.
  Těžko bych vybrala jen jediný nejhezčí kout. Nádherné je babí léto ve španělské Murcii, západy slunce v hornaté části Mallorcy a bílá stavení s olivovníkovými plůtky, poklidné rybářské vesničky i divoká pobřeží na Menorce. Čím více se o tato místa zajímám, tím víc cítím, že Španělsko je moje srdeční záležitost. Bude mi potěšením podělit se o své zážitky se všemi, kteří se mnou vyrazí objevovat tuto temperamentní, tajemnou i laskavou zemi.
  I v zimě vás ráda doprovodím k moři, můžeme spolu objevovat kulturní pestrost Malajsie v kontrastu s futuristickými stavbami moderního Singapuru.
  Míst k prozkoumání je na naší zemi přece spousta!

   

   

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
29. 5. – 5. 6. 2024QS 116829. 5. 2024 18:00
Letiště Václava Havla Praha
29. 5. 2024 20:25
Letiště Mahon Menorca
QS 11695. 6. 2024 21:15
Letiště Mahon Menorca
5. 6. 2024 23:30
Letiště Václava Havla Praha
25. 9. – 5. 10. 2024QS 116825. 9. 2024 18:00
Letiště Václava Havla Praha
25. 9. 2024 20:25
Letiště Mahon Menorca
QS 11695. 10. 2024 20:30
Letiště Mahon Menorca
5. 10. 2024 22:45
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytování v některém z těchto hotelů:

 • Club Hotel Aguamarina

  MENORCA

  DETAIL

  Hotelový komplex Club Hotel Aguamarina 3*+ je situován na severu ostrova, v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell. Je obklopen zelení, tvoří ho dvě budovy, několika bazénů a sportovišť . Prostorná písečná pláž je vzdálena jen pár metrů od hotelu. Transfer z letiště v Mahónu do hotelu je cca 25 km... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nejkrásnější pláž Menorcy Cala Pregonda na severu Menorcy
 2. koupání v zátokách s průzračnou vodou
 3. 67 pěších kilometrů po perfektně udržované Koňské stezce
 4. ochutnávku místního ginu Xoriguer
 5. malebné bílé vesničky i půvabná historická města

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

29. 5. – 5. 6. 2024

7 nocí

25 990,- 24 990,- +5 350,-

25. 9. – 5. 10. 2024

10 nocí

28 490,- 27 490,- +6 290,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě /2-11,99 let/ ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • Cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu v rozpětí 2,20 - 4,40 EUR/ noc / os. splatnou na místě. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627