Hledat

Island

Cesta do země ohně a ledu

Trasa islandského zájezdu vede po obvodu ostrova a zaručujeme, že neuplyne den, abyste necítili nadšení a úžas nad monumentálním islandským divadlem. Poznejte zemi ohně a ledu ve všech jejích krásách. více

Jestli existuje na světě jediný ostrov, který musíte vidět, je to Island. Vulkány prorostlé sídlo severských bohů okouzluje cestovatele královskými vodopády, gigantickými ledovci, dravými řekami a krátkou, ale bohatou vikingskou historií. Během zájezdu uvidíte geologické divy, velryby nebo UNESCEM chráněné památky a místa, která svojí dramatičností přitahují filmaře z celého světa.

Program

1. den: ODLET Z ČR

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Keflavíku. V nočních hodinách přílet a následný transfer do hotelu na ubytování.

2. den: VODOPÁDY SKOGAFOSS A SELJALANDSFOSS

Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu.
Po snídani se vydáte navštívit jižní část ostrova, kde uvidíte vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

Island 55+ zájezdy pro seniory - foto 4

3. den: NÁRODNÍ PARK SKAFTAFELL

Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovcovou lagunu Jökulsarlon, plnou plujících ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování v oblasti Höfn.

Island 55+ zájezdy pro seniory - foto 5

4. den: OBLAST EASTFJORDS

Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Poté přijedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování v Hallormsstadur.

Island - zájezdy pro seniory 55+ foto 1

5. den: VODOPÁDY A TEMNÝ HRAD

Cestou k jezeru Mývatn navštívíte krásný vodopád Dettifoss. Budete projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Ubytování v Akureyri či okolí.

Island 55+ poznávací zájezdy pro seniory - foto 5

6. den: POZOROVÁNÍ VELRYB

Možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss, ke kterému se váže dávná legenda. Ubytování v Borgarnes.

Island 55+ poznávací zájezdy pro seniory - foto 1

7. den: NÁRODNÍ PARK THINGVELLIR

Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíte Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku. Ubytování.

Island - poznávací zájezdy pro seniory 55+ foto 3

8. den: HLAVNÍ MĚSTO REYKJAVÍK A MODRÁ LAGUNA

Prohlídka hlavního města Reykjavíku. V odpoledních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště.

Island - poznávací zájezdy pro seniory 55+ foto 4

9.den: ODLET DO ČR

V brzkých ranních hodinách odlet do ČR.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna odletového dne vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

PROČ S NÁMI

 • Naši průvodci se o vás budou starat od samého začátku a po celou dobu pobytu vám budou k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z jedinečné přírody Islandu.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

3. 6. – 11. 6. 2023

7 nocí

9 dní

Snídaně

letecky

Island - Cesta do země ohně a ledu

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní v hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • vstupné do Modré laguny
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 11 250 Kč za 6 večeří
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • PAVEL DOBROVSKÝ

  Průvodce 

  Jules Verne. Karel May. Otakar Batlička. Že jsou to spisovatelé? Právě! Přivedli mě k poznávání vzdálených koutů naší planety, jejich zvídavost se promítla do toho, jak se sám snažím poznávat vzdálené kraje a znovu se poznatky a zkušenosti snažím předávat dál skrz svoji publicistickou činnost. Začalo to dávno před plnoletostí výpravami za dobrodružstvím za naším dvorkem. Pokračovalo to procestováním Afriky od severu k jihu, Asie a Severní Ameriky. Bylo to sice o fous dál než pískoviště na druhé straně silnice, ale vzdálenost vždy kompenzovala krása zemí a jejich obyvatel. Odnesl jsem si spoustu ponaučení, zkušeností a kontaktů. Dohromady mi říkají: Tahle planeta je krásná a stojí za to ji poznávat.
  Jsou to právě lidé, jejichž potkávání mě na cestách zajímá nejvíce. Jejich příběhy jsou unikátní. Není nic krásnějšího, než když vás takový člověk vezme a ukáže vám kousek svého světa. A to dělali i ti před chvílí zmínění spisovatelé, brali mě sebou na výlety do jiného světa. Je mou ctí být takovým průvodcem i těm, kdo se přidají k mým zájezdům.

   

   

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
3. 6. – 11. 6. 2023OS7103. 6. 2023 16:30
Letiště Václava Havla Praha
3. 6. 2023 17:20
Letiště Vídeň
OS 32811. 6. 2023 00:10
Letiště Keflavík
11. 6. 2023 06:15
Letiště Vídeň
OS3273. 6. 2023 21:00
Letiště Vídeň
3. 6. 2023 23:20
Letiště Keflavík
OS 70511. 6. 2023 09:45
Letiště Vídeň
11. 6. 2023 10:35
Letiště Václava Havla Praha
 • Austrian Airlines

  Austrian Airlines je největší rakouská letecká společnost patřící do skupiny Lufthansa Group. Je členem první globální sítě mezinárodních leteckých společností Star Alliance. Její domovské letiště se nachází ve Vídni. Ve střední a východní Evropě letá do 40 destinací z celkových 130 destinací na celém světě. Flotila společnosti aktuálně čítá 83 letadel Boenig a Airbus.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu zavazadlo, jehož váha nesmí přesáhnout 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace .

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbavených zavazadel musí vyhovovat limitu 23 kg pro každého cestujícího. Součet jejich rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nespočet vodopádů a pláž Reynisfjara s černým pískem
 2. druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull
 3. návštěvu Národních parků Skaftafell a Thingvellir
 4. prohlídku hlavního města Reykjavíku a koupání v Modré laguně

Praktické informace ISLAND

1. Základní informace

Oficiální název: Islandská republika
Rozloha :  103 125 km2
Obyvatelstvo : 332 529 obyvatel
Jazyk : islandština
Měna : Islandská koruna (ISK)
Čas k SEČ : – 1 hod. (v zimě), – 2 hod. (v létě)
Hlavní město: Reykjavík
Nejvyšší bod: Hvannadalshnjúkur (2 110 m. n. m.)

2. Cestovní doklad

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Islandské republiky bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti
Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

3. Turistická víza

Island je součástí Schengenského prostoru. Při pobytu do tří měsíců není přihlašovací povinnost.

4. Platební karty, měna

Na Islandu lze velmi snadno používat mezinárodní platební karty, téměř všechny obchody a služby karty přijímají.
Oficiální měnou Islandu je Islandská koruna (ISK). Orientační kurz: 1 ISK = 0,2 Kč. Když tedy ceny v ISK vydělíme pěti, dostaneme se zhruba na hodnotu v korunách.
Doporučujeme výměnu již v ČR.
Pokud nemáte možnost směnit islandské koruny v ČR, doporučujeme sebou vzít eura či americké dolary. V místních bankách lze bez problémů vyměnit běžně směnitelné cizí měny.

5. Ceny

Jídlo v lepší restauraci o třech chodech       1094 Kč
Obyčejná večeře v restauraci                            485 Kč
Menu ve Fast Foodu                                           289 Kč
Pivo v restauraci 0.5 l                                         184 Kč
Chléb 500 g                                                            58 Kč
Jablka 1 kg                                                              76 Kč
Jogurt                                                                      58 Kč
Mléko 1 l                                                                  26 Kč
Cappuccino                                                             92 Kč
Coca-Cola 0.33 l                                                    47 Kč
Džus 1l                                                                     55 Kč
Láhev kvalitního vína                                        420 Kč
Místní pivo v láhvi 0.5 l                                       66 Kč

6. Dovoz v hotovosti

V hotovosti lze bez omezení dovézt nebo vyvézt bankovky a mince v hodnotě max. 10.000 EUR. Vyšší částku je nutné přihlásit.

7. Celní předpisy

Existují přísné kontroly dovozu alkoholických nápojů. Je dovolen bezcelně dovoz:

1 litr lihovin a 0,75 litru vína a 3 litrů piva nebo 1 litr lihovin a 6 litrů piva nebo 3 litry vína a 6 litrů piva nebo 1,5 litru vína a 12 litrů piva nebo 18 litrů piva na osobu starší 20 let, dále pak dovoz 200 kusů cigaret (nebo 250 g tabáku) na osobu starší 18 let.

Je možno dovézt maximálně 3 kg potravin v ceně do 25.000 ISK, je zakázán dovoz masa a masných výrobků (s výjimkou zcela uvařených), nevařeného mléka a nevařených vajec. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz rostlin; bez potvrzení může cestující dovézt do 25 řezaných květin, do 2 kg cibulí či hlíz z Evropy v neporušeném obalu a až 3 pokojové rostliny v květináči z Evropy). Je zakázán dovoz narkotik, drog, šňupacího tabáku. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz zbraní a munice, všech typů telekomunikačních zařízení (kromě 1 mobilního telefonu na osobu) a léků nad přiměřenou osobní potřebu (nesmějí přesáhnout spotřebu odpovídající 100 dnů). Rybářské a lovecké náčiní použité mimo Island musí doprovázet osvědčení o dezinfekci.
Zvířata mohou být dovezena pouze se souhlasem islandské veterinární správy (MAST), více informací naleznete na: http://www.mast.is.
Informace o celních a devizových předpisech jsou v angličtině na: http://www.customs.is

8. Bezpečnost

Bezpečnostní situace je dobrá, přesto je vhodné zachovávat základní pravidla obecné ostražitosti – mít pod trvalou kontrolou zavazadla, doklady a finance, nejlépe rozděleny na několika místech.

9. Důležitá telefonní čísla

Pohotovostní telefon: 112 (policie, požárníci, lékařská pomoc)
První pomoc: +354-525-1000
Informace o telefonních číslech: 1818
Dopravní informace: 1777

10. Zdraví

Ve větších městech není s lékařským ošetřením problém a je k dispozici i kvalitní nemocniční péče. Na venkově však můžete mít problém i s nákupem méně běžných léků, raději se proto včas zásobte potřebnými léky.
Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění.

11. Očkování

Pro cestu na Island není předepsáno žádné povinné očkování.

12. Léky

Zvláštnímu povolení podléhá dovoz léků nad přiměřenou osobní potřebu (nesmějí přesáhnout spotřebu odpovídající 100 dnů).

13. Cestovní zavazadla

Ideálním zavazadlem je klasický cestovní kufr a menší batůžek na výlety.

14. Co si zabalit sebou

Oblečení by mělo být příjemné a praktické, do přírody sportovní. Důležité jsou pohodlné voděvzdorné boty, dále dlouhé, ideálně nepromokavé či alespoň turistické kalhoty z rychleschnoucího materiálu, teplý svetr, teplé ponožky a kvalitní nepromokavá, větru odolná bunda s kapucí. Ráno se mohou vyskytnout i mrazíky, tedy se může hodit i teplá čepice a rukavice
Přibalte i kvalitní pevnou pláštěnku. Deštník, lehká pláštěnka typu pončo není vzhledem k častému větru vhodná, pokrývku hlavy a náhradní dioptrické brýle, pokud je nosíte. Jestliže cokoliv zapomenete, není problém to koupit. Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. Doporučujeme s sebou mít repelent proti komárům a síťovou pokrývku hlavy (tzv. moskytiéra na hlavu) na ochranu proti hmyzu (mouchy, komáři). Především pro oblast kolem jezera Mývatn.
Za slunečného počasí se může hodit i opalovací krém.

15. Počasí

Podnebí je ovlivněno Golfským proudem, zimy jsou relativně mírné a léto bývá chladné. Dochází k rychlým a obtížně předvídatelným změnám počasí. Často prší a je prudký vítr. Průměrná teplota v Reykjavíku je v lednu -0,5 a v červenci 10 stupňů Celsia.

Průměrné teploty v květnu: 10 stupňů Celsia
Průměrné teploty v červnu a září: 12 stupňů Celsia

16. Stravování

Island patří mezi oblasti s vyhlášenou kuchyní. Jídlo je zde ovšem poměrně drahé. Jídlo v restauraci stojí od 3000 ISK, pivo 900 ISK. Ryby v různých obměnách (hlavně losos a mořský pstruh) jsou lahůdkou. Strava je bohatší na zeleninu, než je u nás zvykem.
Na Islandu není běžným zvykem nechávat spropitné.
Chcete-li ušetřit za potraviny, nakupujte v supermarketech Bónusnebo Króna (mimo tzv. Území hlavního města je ale budete hledat jen obtížně – v těch “největších” krajských městech). Za nimi následují o něco méně výhodné (ale někdy i stejně výhodné!) řetězce typu Hagkaup, Samkaup, Nettó či Kjarval (obvykle jediná možnost v menších městech a vesnicích).

17. Časový posun

Na Islandu je časový posun oproti České Republice v zimě – 1 hod a v létě – 2 hod.

18. Elektrické napětí

Napětí v el. síti na Islandu je 220 V, 50 Hz. Zásuvky našeho typu, není tedy potřeba adaptér.

19. Internet, mezinárodní hovory

Internet má doma prakticky každá domácnost. Přístup na internet a wifi nabízejí též ubytovací zařízení, v hotelích je pro vlastní hosty obvykle zdarma.

20. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje cca 56 000 ISK (cca 440 eur)/osoba.
Kromě hotovosti v eurech či případně v amerických dolarech, doporučujeme vzít platební karty s povoleným výběrem/platbami v zahraničí. Je to nejlehčí způsob, jak získat peníze či zaplatit.

21. Ostatní

Tax free

Funguje tu systém „Tax free“, což znamená, že cizí státní příslušník má při nákupu nad 4000 ISK nárok na vrácení daně z přidané hodnoty (25,5%) z nakoupeného zboží (u některého zboží je VAT 7%). Nevztahuje se ale např. na služby nebo jídlo. Při nákupu se optejte prodavače, zda poskytuje šeky Tax free a zda zboží, které hodláte koupit se na vracení DPH vztahuje.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

3. 6. – 11. 6. 2023

7 nocí

9 dní
59 990,- +12 990,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627