Hledat

Mexiko

Velké putování zemí Mayů a Aztéků

Příroda, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. více

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Projedete přes pohoří s aktivními sopkami jako je Popocatépetl, krajinou kaktusů a kaňonů až do oblasti úrodných údolí. Prohlédnete si honosná koloniální města z dob španělské nadvlády i prosté vesničky indiánů. Navštívíte archeologické památky světového významu jako je Teotihuacán či Chichen Itzá. Na závěr si užijete bělostného písku na plážích poloostrova Yucatán a komfortu 4* resortu s programem all inclusive.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

V ranních hodinách odlet z Prahy do Mexico City (přestup v Amsterdamu či Paříži). Ve večerních hodinách transfer do hotelu. Ubytování.

2. den: TEOTIHUACÁN

Snídaně. Odjezd k archeologickému nalezišti Teotihuacán. Cestou projedete přes náměstí Tří kultur, kde můžete obdivovat stavby z dob Aztéků, Španělů a moderní mexické architektury. Návštěva Teotihuacánu (UNESCO), jedné z nejvýznamnějších památek starověkého světa. Prohlídka paláců, chrámů a pyramid Slunce a Měsíce. Návrat do Mexico City a prohlídka baziliky Panny Marie Guadalupské, nejvýznamnější katolické svatyně v celé Latinské Americe. Návrat do hotelu v Mexico City.

3. den: MEXICO CITY

Snídaně. Prohlídka Mexico City s hlavními třídami Paseo de la Reforma a Avenida Juárez a historickým centrem (UNESCO). Navštívíte hlavní náměstí Zócalo s Národním palácem a katedrálou. Podíváte se na ruiny hlavního aztéckého paláce. Poté návštěva Antropologického muzea, které se nachází v historickém parku Chapultepec. Návrat do hotelu v Mexico City.

4. den: TAXCO

Snídaně. Odjezd do historického města Taxco, jež leží v překrásné scenérii na úpatí hory. Město bylo známé pro těžbu stříbra a jeho zpracování. Stříbro se zde již netěží, ale můžete si zakoupit překrásné stříbrné výrobky. Prohlídka koloniálního centra města. Ubytování.

5. den: POPOCATÉPETL A PUEBLA

Snídaně. Odjezd do města Puebla. Za příznivého počasí je možno cestou spatřit sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Vulkány dominují celému údolí, ve kterém leží město Puebla, které je opravdovým skvostem koloniální architektury (UNESCO). Budete moci obdivovat kouzelná náměstí, barokní paláce, katedrálu či místní trh. Poté odjezd do města Oaxaca překrásnou krajinou s typickými kaktusy. Ubytování.

6. den: OAXACA

Snídaně. Návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán (UNESCO) umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Dále následuje exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou. Poté prohlídka historického centra města Oaxaca (UNESCO), které se nachází 1 500 metrů nad hladinou moře. Návštěva kostela Santo Domingo.  Možnost návštěvy místního trhu. Ubytování v Oaxace.

7. den: TULE

Snídaně. Odjezd do Tule a prohlídka místního 2000 let starého stromu, jehož obvod je neuvěřitelných 58 metrů.  Poté navštívíme významné archeologické naleziště Yagul, obývaného kulturami Zapotéků a Mixtéků, jež je zasazeno do chráněné krajinné oblasti. Poté přejezd přes pohoří Sierra Madre do města Tuxtla Gutierrez ve státě Chiapas. Ubytování.

8. den: KAŇON SUMIDERO A INDIÁNSKÁ KOMUNITA

Snídaně. Odjezd do přístavu a projížďka lodí kaňonem Sumidero. Můžete obdivovat strmé stěny, zdvíhající se až do výšky jednoho kilometru po obou stranách kaňonu či místní bohatou faunu a flóru. Poté přejezd do země Mayů, návštěva místní indiánské komunity ve vesnici San Juan Chamula a Zinacantán, kde indiáni stále udržují své tradiční kroje a zvyky. Příjezd do města San Cristóbal de las Casas – prohlídka hlavního náměstí, individuální volno.  Ubytování.

9. den: PALENQUE

Odjezd v brzkých ranních hodinách do města Palenque. Návštěva zapomenutého města mayské civilizace Palenque (UNESCO), obklopeného deštným pralesem. Město tvoří přes 500 budov a vy si prohlédnete ty nejvýznamnější z nich, jako je chrám Nápisů či chrám Slunce. Ubytování a individuální volno.

10. den: CAMPECHE

Snídaně. Přejezd do státu Campeche a do stejnojmenného města, ležícího na břehu mexického zálivu. Procházka centrem města Campeche, jež je známé svou překrásnou koloniální architekturou (UNESCO) a jež bylo jedním z hlavních španělských přístavů při cestách do Nového světa. Ubytování.

11. den: ARCHEOLOGICKÉ LOKALITY UXMAL A KABÁH

Snídaně. Navštěva mayských archeologických lokalit Uxmal (UNESCO) a Kabáh. V podvečerních hodinách příjezd do Meridy. Ubytování.

12. den: CHICHÉN ITZÁ A TULUM

Snídaně formou balíčku a odjezd z Méridy v brzkých ranních hodinách. Návštěva nejvýznamnější a nejzachovalejší archeologické památky Yukatánu Chichén Itzá (UNESCO), založeného již v roce 514 našeho letopočtu. Prohlídka celého areálu s observatoříKukulkánovou pyramidou či chrámem Jaguára. Cestu po mayských významných místech zakončíme na břehu Karibského moře v městečku Tulum, kde se nachází jediné mayské chrámy umístěné na břehu moře. Poté odjezd do letoviska Playa de Carmen na Mayské riviéře. Ubytování.

13. - 14. den: VOLNÝ DEN

All inclusive. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu koupání v zatopených jeskyních Cenotes*.

*Cena fakultativního výletu je 120 USD / osoba. Výlet bude uskutečněn pouze při minimální obsazenosti 10 a více klientů.

15. den: VOLNÝ DEN, ODLET

All inclusive. Odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem.

16. den: PŘÍLET DO ČR

Přílet na letiště Václava Havla v Praze

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • Naše průvodkyně se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Mexika a na závěr zároveň relaxovali na překrásných plážích Karibského moře

AKTUÁLNÍ INFORMACE

AKTUÁLNÍ INFORMACE O CESTOVÁNÍ DO DESTINACE NAJDETE ZDE.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

20. 2. – 6. 3. 2024

14 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Mexiko - Velké putování Mexikem

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

82 990,-

Rezervovat

vyprodáno

11. 11. – 26. 11. 2023

14 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Mexiko - Velké putování Mexikem

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mexico City a Cancún – Mexico City – Praha s přestupem v Amsterdamu/ Paříži včetně poplatků
 • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3x all inclusive v resortu na pobřeží
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • osobní audiosystém
 • služby česky/slovensky hovořícího a místního průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (od 13 700 Kč dle termínu)
 • fakultativní výlet k zatopeným jeskyním Cenotes (cca 120 USD) – minimální počet účastníků 10
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19 vč. případného testování v destinaci před návratem (cena PCR testu v Mexiku se pohybuje okolo 100 USD)

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. ŽANETA FIKEJZOVÁ KVAPILOVÁ

  Průvodkyně

  Samy cesty osudu mne přivedly ke studiu španělštiny a již na vysoké škole jsem věděla, že to budou cesty skutečné, plné barev, vůní, těch nejúžasnějších lidských osudů a čarokrásných míst. A nemýlila jsem se. Španělsko, Mexiko, Peru a další – to vše jsou země, jejichž neopakovatelná atmosféra, barvité scenérie či ostré horské masivy, zanechaly v mém srdci tu nejúžasnější vzpomínku a po jejich návštěvě mé vnímání světa již není stejné. Vždy, když se vracím zpět domů, vím, že chci vědět ještě víc a podívat se dál.
  Ruku v ruce tomuto cítím nepopsatelnou radost z toho, že na těchto cestách mohu doprovázet právě vás, další milovníky cestování, kteří byli „lapeni do sítí“ poznávání neznámých krajů a jejich fenomenálních obyvatel, kultury, historie… Z celého srdce se vždy těším na další novou výpravu, kdy si každý den užijeme na maximum, kdy se budu moci podělit o své zkušenosti, povyprávět o dané zemi, či odpovídat na zvídavé otázky. Domnívám se, že cesty osudu mne dovedly na ta správná místa a velice ráda tam doprovodím právě Vás.
  Viva la vida!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
11. 11. – 26. 11. 2023KL 135211. 11. 2023 08:50
Letiště Václava Havla Praha
11. 11. 2023 10:30
letiště Amsterdam - Schiphol
KL 69025. 11. 2023 17:00
Cancun International Airport
26. 11. 2023 08:20
letiště Amsterdam - Schiphol
KL 68511. 11. 2023 14:30
letiště Amsterdam - Schiphol
11. 11. 2023 19:35
Letiště Mexiko Benito Juaréz
KL 135526. 11. 2023 12:15
letiště Amsterdam - Schiphol
26. 11. 2023 13:40
Letiště Václava Havla Praha
20. 2. – 6. 3. 202420. 2. 2024
Letiště Václava Havla Praha
20. 2. 2024
Charles de Gaulle Airport
5. 3. 2024
Cancun International Airport
6. 3. 2024
letiště Amsterdam - Schiphol
20. 2. 2024
Charles de Gaulle Airport
20. 2. 2024
Letiště Mexiko Benito Juaréz
6. 3. 2024
letiště Amsterdam - Schiphol
6. 3. 2024
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Air France

  Renomovaná francouzská společnost Air France byla založena již v roce 1933 a jejím domovským letištěm je pařížské letiště Charles de Gaulle, odkud denně vypravuje cca 1 700 letů do 185 destinací / 83 států. V roce 2004 převzala kontrolu nad nizozemskou leteckou společností KLM, čímž byla vytvořena největší letecká společnost na světě pod označením Air France – KLM. Zároveň je zakládajícím členem SkyTeamu.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

 • Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines

  Renomovaná nizozemská společnost KLM Royal Dutch Airlines byla založena v roce 1919 a je nejstarší leteckou společností na světě, která stále funguje pod svým původním názvem. Společně s AIR France stojí v čele evropského leteckého průmyslu.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. návštěvu bájných mayských pyramid
 2. odpočinek na panenských plážích Karibiku
 3. zemi plnou pohody a radosti ze života
 4. typickou pouštní krajinu s mnoha rozmanitými druhy kaktusů
 5. majestátní vulkány v čele s legendárním Popocatépetl
 6. historické památky ze slavných období Mayů a Aztéků

Praktické informace Mexiko

1. Základní informace

Oficiální název: Spojené státy mexické
Rozloha: 1 964 375  km2
Obyvatelstvo : 123 166 749 obyvatel
Jazyk: španělština
Měna: Mexické peso (MXN), u cen se značí symbolem $
Hlavní město: Ciudad de México
Předvolba do Mexika: 0052

2. Cestovní doklad

Ke vstupu na území Mexika je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců! a dále vyplněnou hraniční průvodku FMT distribuovanou v letadle nebo poskytnutou přímo na příslušném hraničním přechodu. Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován.

V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Mexico City.

3. Turistická víza

Občan ČR a držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost.

4. Platební karty, měna

Platební karty lze uplatnit v turistických centrech a jen výjimečně v obchodech ve velkých městech. Cestovní šeky pouze ve velkých městech. Vzhledem k úrovni kriminality považujeme za nejvhodnější způsob placení kreditními nebo debetními kartami ovšem s upozorněním, že s narůstající vzdáleností od Mexica City se snižuje pravděpodobnost výskytu bankomatů, které jsou schopny zpracovat kartu vydanou v Evropě. Finanční hotovost je vhodné rozložit na menší částky a uschovat v různých částech oděvu a ve speciální tělové ledvince na peníze.

Jakou konvertibilní měnu s sebou: Nejlépe USD, ale i EUR lze v současné době směnit za místní měnu v dobrém kurzu. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek.

5. Ceny

Průměrně se ceny v Mexiku pohybují zhruba takto:

 • Cappucino 2$
 • Jídlo v lepší restauraci o třech chodech 11$
 • Jídlo v levnější restauraci 4,5 $
 • Káva 1,3 $
 • Menu ve fast foodu 4$
 • Pivo v restauraci 0.5l 2$.

6. Dovoz v hotovosti

Dovoz deviz je limitován částkou 10.000,- USD v hotovosti nebo cestovních šecích na osobu. Je-li dovážená finanční částka vyšší, je nutno ji deklarovat, pak nepodléhá zpoplatnění. Výměna deviz je volná. Pro vývoz platí obdobné pravidlo: pokud vyvážená částka přesahuje 10.0000,- USD, je třeba ji deklarovat. Místní měna nové mexické peso (MXN) je v zahraničí nesměnitelná.

Pro neobchodní dovoz jsou od cla osvobozeny osobní věci v hodnotě nepřesahující 1000,- USD na osobu v množství odpovídajícím délce pobytu

7. Celní předpisy

Bez příslušného povolení je zakázán dovoz čerstvého ovoce, zeleniny, masných výrobků, mléčných výrobků, chemických, farmaceutických a biologických výrobků pro zemědělskou potřebu. Mexické Ministerstvo zemědělství vydalo seznam výrobků živočišného původu, jejichž dovoz do Mexika je při turistických cestách za splnění určitých podmínek povolen – bližší informace naleznete zde:

http://www.mzv.cz/mexico/cz/zeme_pusobnosti/mexiko/seznam_vyrobku_zivocisneho_puvodu.html

Vyplnění celní deklarace je před vstupem na mexické území povinné (formulář je distribuován v letadle před přistáním).

Bez povolení Ministerstva životního prostředí a přírodních zdrojů je zakázáno sbírat a vyvážet volně rostoucí rostliny (např. kaktusy) jejich plody a semena (jedná se o trestný čin s trestní sazbou 1-9 let odnětí svobody), korály a lovit a vyvážet živočichy (zejména chráněné) a výrobky z nich (např. želvoviny). Je zakázán vývoz archeologických předmětů, historických písemností a památek.

8. Bezpečnost

Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblasti. To platí nejvíce zvláště pro Mexico City.

Když jdete do méně bezpečného místa, je doporučováno chodit ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.

Mít své věci pod neustálým dohledem – to je nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.

Rozdělit si hotovost na více části a uschovat na různých místech.

Snažit se být spíše nenápadným turistou. Lehce obnošené oblečení je vždy dobrou pojistkou proti nenechavcům. Nedávat na odiv drahé šperky či hodinky.

Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů.

9. Důležitá telefonní čísla

České velvyslanectví v Mexiku: 55312544, 55312777
Záchranná služba tel. 5395 1111
Hasiči tel. 5768 3700
Informační služba a pomoc pro turisty: 5250 0123
Oznámení trestných činů tel. 5399 7590 nebo 5346 8221
Turistické policejní hlídky tel. 3002 6300
Policie, ambulance, hasiči mají univerzální číslo: 060, 080
Informace o telefonních číslech tel. 040

10. Zdraví

Zdravotnictví je v Mexiku na úrovni obvyklé pro latinskoamerické země – špičková a velmi drahá zařízení kontrastují se státními klinikami – nutno však říci, že se státní nemocnice v poslední době velmi zlepšují. Obecně platí, že by cestovatel měl mít vždy vyřízeno pojištění pro případ úrazu. Z četných zkušeností zraněných českých občanů ovšem vyplývá, že ačkoliv jednotlivé pojišťovny deklarují, že jejich pojištění se vztahuje i na území Mexika, v případě nutnosti ošetření v podstatě v jakémkoliv zdravotnickém zařízení je vyžadována úhrada v hotovosti (ve většině případů dokonce předem). Tady je důležité upozornit na nevyhnutelnost řádného uschování všech dokladů o zaplacení, aby vzniklé náklady mohly být pojištěnci proplaceny dodatečně.

Je třeba vzít v úvahu problémy s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem. V horských oblastech je voda lepší kvality, balená voda je ale i zde pro turistu jistota (má-li neporušený uzávěr).

11. Očkování

Pro cestu do Mexika není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a tetanu.

12. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je možné mnoho druhů léků koupit, cena je na úrovni běžných cen ve městech je lékáren dostatek. Lékařské ošetření v nemocnicích pro cizince je dobré.

13. Cestovní zavazadla

Doporučuje se cestovat s kufrem či sportovní taškou.

14. Co si zabalit sebou

Doporučujeme pohodlné letní oblečení, které lze kombinovat se svetry či mikinami a dlouhými kalhotami v oblastech v horách, kde může být o něco chladněji. Můžete zažít kratší přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu. Nemusíte být však vybaveni speciální trekovou obuví. Stačí pohodlné pevné tenisky. Doporučujeme s sebou mít dobrý repelent proti komárům.

V Mexiku je nezbytné myslet na ochranu kůže proti silnému slunci. Doporučujeme tedy opalovací krém se silným ochranným faktorem a pokrývku hlavy. Nezbytná je také dostatečná konzumace vody (cca 3 litry denně).

15. Počasí

V období vaší dovolené bude v Mexiku velmi příjemných 25 stupňů Celsia.

Sever Mexika leží v subtropickém pásu, jih v tropickém pásu. To se ale týká jen nížin (převážně na pobřeží), podnebí jinak závisí zejména na nadmořské výšce. Země se dělí na čtyři výšková podnební pásma. Horká země (tierra caliente) do výšky 800 m n. m. má průměrnou roční teplotu přes 23 °C. Mírná země (tierra templada) do 1700 m n. m. má průměrnou teplotu od 17 °C do 23 °C. Chladnou zemi (tierra fría) do 2500 m n. m. s teplotou méně než 17 °C střídá pásmo věčného sněhu (tierra helada).

Na jihu se dělí rok na období sucha a dešťů – ty dosahují maxima v letních měsících. Na východním pobřeží závisí srážková činnost v létě na pasátu vanoucím z Atlantiku, v zimě na větru ze severu. Pacifické pobřeží je sušší. Zvláště Kalifornský poloostrov a severní část západního Mexika má srážek málo.

16. Stravování

Mexická kuchyně je známa různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad, z nichž mnohé jsou domácího původu. V Mexiku se vyvíjela spojením tisíciletých domorodých kulinářských tradic a evropských prvků od 16. století. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. Základem Mexické kuchyně je tortillová placka, která se připravuje z kukuřičné nebo pšeničné mouky a má řadu využití například k přípravě tacos, burritos, quesadill, chimichingy a dalších typických pokrmů.

Omáčky jsou důležitou součástí mexické kuchyně. Například zelená omáčka (salsa verde) je připravená ze zelených rajčat a chilli papriček a má konzistenci pasty. Podobně také červená omáčka (salsa roja) se skládá z rajčat, česneku a koriandrové natě. Může být připravená z čerstvých, vařených či grilovaných ingrediencí. Omáčka pico de gallo naopak připomíná konzistencí spíše verzi salátu. Guacamole patří mezi další známé mexické omáčky. Základní ingrediencí je zralé avokádo, cibule, česnek, najemno nakrájená rajčata a paprika jalapeňo a koriandrová nať.

17. Časový posun

Časový posun v Mexiku je posunutý o několik hodin nazpět.

V Mexiku je více časových pásem: GMT – 6 až – 8 hod. oproti ČR.

18. Elektrické napětí

Napětí v el. síti v Mexiku je 110 V. Mexiko má zásuvky uzpůsobené na ploché konektory podobně jako v USA.

19. Internet, mezinárodní hovory

Mexiko je vyspělou internetovou zemí a internet je zde velmi rozšířen. V žádném větším městě nebudete mít problém najít internetovou kavárnu a úroveň služeb je obvykle dobrá. Ve většině hotelů bývá bezdrátové připojení k internetu dostupné zdarma.

Mexiko má velmi drahé mezinárodní hovory. Nejlevnější je používat telefonní kartu. Další možnost je využití casetas de teléfono, což jsou telefonní kanceláře, kde za vás navážou telefonní spojení.

20. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje cca 400 USD/osoba (na místě se smění na mexické pesos – orientační kurz: 1 USD = 20.256 MXN, 1MXN = 1,250Kč).

21. Ostatní

Taxi
U většiny taxikářů je cena smluvní, a určitě se vyplatí zeptat se předem na cenu, která se obecně používá pro vaši trasu a pak si v konkrétním voze dohodnout cenu předem.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

11. 11. – 26. 11. 2023

14 nocí

16 dní
82 990,- 82 990,- +13 700,-

20. 2. – 6. 3. 2024

14 nocí

16 dní
82 990,- 82 990,- +14 900,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627