Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Peru

Po stopách dávných civilizací

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do Peru, země obestřené mnoha tajemstvími prastarých civilizací, které dodnes podněcují naši fantazii i zvědavost. více

Také vás vzrušují záhadné obrazce na planině Nazca? Tají se vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca a objevit bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a podnikněte s námi jedinečnou cestu, na které nahlédnete do mystérií dávných civilizací i do života současných obyvatel této nádherné země.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet do Limy s přestupem. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: LIMA

Dopoledne si prohlédnete moderní Limu – čtvrť Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, navštívíte předkolumbovský chrám Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále vás čeká čtvrť San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou.

3. den: LIMA

V tomto dni se můžete těšit na prohlídku Limy („Města králů“) založené Franciscem Pizarrem (UNESCO) – koloniální centrum s náměstím San MartínPlaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou, kterou si prohlédnete. Navštívíte typický koloniální dům Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále se přesunete do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu.

4. den: NÁRODNÍ PARK PARACAS

Čtvrý den vašeho zájezdu bude na programu výlet do národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovy Ballestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejedete do Nazcy se zastávkou v Cahuachi, ceremoniální centrum kultury Nazca.

5. den: PLANINA NAZCA - AREQUIPA

Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca (UNESCO) či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Odpoledne se přesunete do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách.

6. den: AREQUIPA

Dnes vás čeká prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti (UNESCO) – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami. Poté navštívíte centrum města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, klášter Santa Catalina postavený již v roce 1579. Odpoledne zavítáte do výrobny na zpracování vlny z lam a alpak.

7. den: KAŇON COLCA A VESNIČKA CHIVAY

Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejedete přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa a kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Přijedete do malebné vesničky Chivay. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní.

8. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ A JEZERO TITICACA

Dnes se můžete těšit na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca, který je hnízdištěm andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté se přesunete do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa Titicaca. Oběd formou balíčku.

9. den: VÝLET NA OSTROVY

Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Výlet bude pokračovat na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne návrat do hotelu.

10. den: CUZCO

Přejedete po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek. Jednou z nich je město Pukara, které bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále vás čeká návštěva místního muzea či překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m). Poté navštívíte archeologické naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesnice Andahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu.

11. den: INCKÉ CHRÁMY A CUZCO

Dopoledne navštívíte incké chrámy KenkoPuka PukaraTambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne si prohlédnete koloniální centrum Cuzca (UNESCO) – náměstí Plaza de Armas, katedrálu, chrám slunce Koricancha.

12. den: MĚSTEČKO PISAC A OLLANTAYTAMBO

V dnešním dni pojedete do posvátného údolí Inků, vyjedete nad městečko Pisac a navštívíte místní archeologické naleziště v horách. Následně přejedete do města Ollantaytambo, prohlédnete si incký chrám, centrum města a typický indiánský dům. Ubytování v posvátném údolí Inků.

13. den: MACHU PICCHU

Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do městečka Aguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“ Machu Picchu (UNESCO) – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů, jaké lze spatřit. Prohlédnete si město a terasovitá políčka. V odpoledních hodinách se vrátíte vlakem do Ollantaytamba a Cuzca.

14. den: CUZCO - OSOBNÍ VOLNO

Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí.

15. den: OSOBNÍ VOLNO - ODLET

Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy s přestupem.

16 den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna odletového dne vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.
 • Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • Náš průvodce se o vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste bezpečně poznávali krásy Peru v tempu, které je přijatelné pro cestovatele 55+.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

20. 10. – 4. 11. 2024

14 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Peru - Po stopách dávných civilizací

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)
posledních 7 míst

99 990,-

Rezervovat

odjelo

11. 4. – 26. 4. 2024

14 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Peru - Po stopách dávných civilizací

odjelo

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x oběd
 • leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s jedním nebo dvěma přestupy (včetně letištních poplatků ve výši 3 600 Kč)
 • místní přelet Cuzco – Lima
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem
 • lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • osobní audiosystém
 • služby českého a místního průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (od 12 100 Kč v závislosti na termínu)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (2 700 Kč) a jiné případné fakultativní akce
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

POZNEJTE PERU S ARCHEOLOŽKOU EVOU FARFÁNOVOU BARRIOSOVOU

Milí cestovatelé,

ať už cestu do Peru zrovna plánujete nebo zatím patří mezi vaše sny, určitě se vám bude hodit pořádná dávka zajímavých informací o této jedinečné zemi. Náš cestovatelský magazín POZNEJTE PERU S ARCHEOLOŽKOU EVOU FARFÁNOVOU BARRIOSOVOU vás do Peru spolehlivě přenese. Alespoň na chvilku ;-).

Zanechte nám na sebe e-mailovou adresu, na kterou vám magazín během chvilky zašleme.

*povinný údaj

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Eva Farfánová Barriosová

  Průvodkyně

  Narodila se v Chrudimi. Začala studovat prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu, v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v Limě, v Peru. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží a v Cuzcu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Pracovala jako profesorka na dvou vysokých školách v Limě. V Peru strávila dvacet osm let. Koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Teď žije v Praze a publikuje články o Peru v různých novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru, Sexuální život ve starém Peru a Synové boha Slunce – Vzestup a pád říše Inků.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
11. 4. – 26. 4. 2024AF158311. 4. 2024 07:05
Letiště Václava Havla Praha
11. 4. 2024 09:00
Charles de Gaulle Airport
25. 4. 2024
Letiště Alejandro Velasco Astete Cusco International Airport
25. 4. 2024
Letiště Lima Jorge Chavez
AF48611. 4. 2024 10:15
Charles de Gaulle Airport
11. 4. 2024 15:50
Letiště Lima Jorge Chavez
AF48325. 4. 2024 18:00
Letiště Lima Jorge Chavez
26. 4. 2024 13:30
Charles de Gaulle Airport
AF108226. 4. 2024 17:25
Charles de Gaulle Airport
26. 4. 2024 19:05
Letiště Václava Havla Praha
20. 10. – 4. 11. 2024KL135020. 10. 2024 06:20
Letiště Václava Havla Praha
20. 10. 2024 07:50
letiště Amsterdam - Schiphol
3. 11. 2024
Letiště Alejandro Velasco Astete Cusco International Airport
3. 11. 2024
Letiště Lima Jorge Chavez
KL74320. 10. 2024 09:55
letiště Amsterdam - Schiphol
20. 10. 2024 15:25
Letiště Lima Jorge Chavez
KL7443. 11. 2024 20:10
Letiště Lima Jorge Chavez
4. 11. 2024 14:05
letiště Amsterdam - Schiphol
KL13574. 11. 2024 16:15
letiště Amsterdam - Schiphol
4. 11. 2024 17:40
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. ztracené město Inků Machu Picchu
 2. pozorování kondorů nad jedním z nejhlubších kaňonů Colca
 3. plavbu po legendárním jezeře Titicaca
 4. dechberoucí památky, které nám zanechaly dávné civilizace

Praktické informace Peru

1. Základní informace

Oficiální název Peru: Peruánská republika
Rozloha: 1.285.215,6 km2
Obyvatelstvo: 27 544 305 (r. 2004) obyvatel
Národnostní složení: Peruánci 61 %, Kečuové 34 %, Ajmarové 3 %
Jazyk: Španělština, Kečuánština
Měna: Nuevo sol (PEN)
Časové pásmo: SEČ -6 hodin
Hlavní město: Lima
Další velká města: Arequipa, Cusco, Iquitos

2. Cestovní doklad

Délka pobytu v Peru nesmí přesáhnout dobu 90 dnů. Ke vstupu na území Peru je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován. V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Limě.

3. Turistická víza

Při turistických cestách do Peru tudíž není vyžadováno vízum.

4. Platební karty, měna

Měna : Nuevo sol (PEN)

Platební karty lze uplatnit v turistických centrech a jen výjimečně obchodech ve velkých městech. Cestovní šeky pouze ve velkých městech. Vzhledem k úrovni kriminality považujeme za nejvhodnější způsob placení kreditními nebo debetními kartami ovšem s upozorněním, že s narůstající vzdáleností od Limy se snižuje pravděpodobnost výskytu bankomatů, které jsou schopny zpracovat kartu vydanou v Evropě. Finanční hotovost je vhodné rozložit na menší částky a uschovat v různých částech oděvu a ve speciální tělové ledvince na peníze.

Jakou konvertibilní měnu s sebou: nejlépe USD, ale i EUR lze v současné době směnit za místní měnu v dobrém kurzu. Kromě národní měny (Nuevo Sol – PEN) lze v hotelích platit americkými dolary většinou ale v dost horším kurzu, než jaký dostanete v nejbližší směnárně, kterých je v Peru opravdu hodně. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek.

5. Ceny

– běžné obědové menu (polévka, druhé jídlo a nápoj) 5-8 S
– lepší obědové menu (polévka, druhé jídlo a nápoj) 8-10 S
– jídlo z jídelního lístku v restauraci evropského typu od 12 S
– pizza 7 – 20 S
– pivo 6 – 8 S. (lahev 620 ml)
– voda 0,33 l – 1,6 S
– cappuccino – 7,6 S
– espresso káva – 5,3 S
– domácí pivo – 6 S

6. Celní předpisy

V Peru platí obvyklá dovozní omezení pro cestovatele s tím, že je zakázáno dovážet potraviny v surovém stavu, více než 200 ks cigaret, 3 litr alkoholických nápojů, pochopitelně drogy. Pro dovoz i vývoz zvířat a rostlin platí mezinárodní předpisy, tzn. že je vždy vyžadován mezinárodní veterinární resp. fytosanitární certifikát a dle druhu zvířete příp. očkovací průkaz. Od 1. ledna 2000 není povoleno vyvážet žádné živočichy odchycené ve volné přírodě. Povolován je pouze vývoz zvířat narozených v zajetí (v chovných stanicích) s příslušnými certifikáty a v případě ohrožených druhů i registračními čipy či jinou dokumentací. Platí to i pro vývoz rostlin, takže sběratelé musí mít příslušná povolení.

Samozřejmě je rovněž zakázán vývoz/dovoz narkotik v jakékoliv formě. Obzvláště upozorňujeme na značný důraz a výrazné zvýšení úspěšnosti zásahů proti pašerákům drog. Platí to i pro balený čaj vyrobený z koky (z velkého objemu listů koky se vyrábí kokain) který je v Peru běžně v prodeji v každém obchodě s potravinami.

Dále se nesmí vyvážet žádné originální artefakty, ať již v podobě keramiky či tkaniny. K vývozu starožitností je třeba mít certifikát jejich původu a vývozní povolení vystavené státní kulturní institucí tj. Instituto Nacional de Cultura.

7. Bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti se Peru řadí mezi obecný průměr zemí Latinské Ameriky, proto se doporučuje:

Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblasti. To platí nejvíce zvláště pro Limu, naopak Cuzco je výrazně bezpečnější.
Když jdete do méně bezpečného místa, doporučuje se jít ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
Mít své věci pod neustálým dohledem – to je nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
Rozdělit si hotovost a uschovat na více částí, v peněžence mít jen to nejnutnější.
Snažit se být spíše nenápadným turistou. Lehce obnošené oblečení je vždy dobrou pojistkou proti nenechavcům. Nedávat na odiv drahé šperky či hodinky.
Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů.

8. Důležitá telefonní čísla

Policie 105
Hasiči 116
První pomoc 115
Červený kříž 01-266 04 81
Turistická policie: 0800-22221

9. Zdraví

Zdravotnictví je v Peru na úrovni obvyklé pro latinskoamerické země – špičková a velmi drahá zařízení kontrastují se státními klinikami – nutno však říci, že se státní nemocnice v poslední době velmi zlepšují. Obecně platí, že by cestovatel měl mít vždy vyřízeno pojištění pro případ úrazu. Z četných zkušeností zraněných českých občanů ovšem vyplývá, že ačkoliv jednotlivé pojišťovny deklarují, že jejich pojištění se vztahuje i na území Peru, v případě nutnosti ošetření v podstatě v jakémkoliv zdravotnickém zařízení je vyžadována úhrada v hotovosti (ve většině případů dokonce předem). Tady je důležité upozornit na nevyhnutelnost řádného uschování všech dokladů o zaplacení, aby vzniklé náklady mohly být pojištěnci proplaceny dodatečně.

10. Očkování

Pro cestu do Peru není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a při cestě do amazonského pralesa proti žluté zimnici.

11. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je možné mnoho druhů léků koupit, cena je na úrovni běžných cen ve městech je lékáren dostatek. Lékařské ošetření v nemocnicích pro cizince je dobré.

12. Cestovní zavazadla

Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. Doporučujeme malý batůžek pro kratší výlety.

13. Co si zabalit sebou

Doporučujeme pohodlné letní oblečení, do hor a vyšších nadmořských výšek pak dlouhé kalhoty, teplý svetr či mikinu. Můžete zažít kratší přeháňky, doporučujeme tedy přibalit nepromokavou bundu. Nemusíte být však vybaveni speciální trekovou obuví. Stačí pohodlné pevné tenisky. Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. V Peru je nezbytné myslet na ochranu kůže proti silnému slunci. Doporučujeme tedy opalovací krém se silným ochranným faktorem a pokrývku hlavy. Nezbytná je také dostatečná konzumace vody (cca 3 litry denně).

14. Počasí

Pásmo And dělí celou zemi do několika klimatických oblastí. Na pouštích při pobřeží Tichého oceánu je podnebí chladné a suché díky vlivu Humboldtova proudu, na severním pobřeží je výrazně tepleji neboť studený proud se zde odklání k západu. Podnebí And je vysokohorské a rozdílné podle nadmořské výšky. V severovýchodní části země, která spadá do Amazonské nížiny, je po celý rok horké klima. Hlavní město Lima ležící nedaleko pobřeží Tichého oceánu má teplotu 18 – 28 °C. V Andách se teplota pohybuje přes den v rozmezí 10 – 20 °C. V noci však může klesat až k bodu mrazu a rána tak bývají velice chladná.

15. Stravování

Peruánská kuchyně je opravdu rozmanitá a vynikající. Nejdůležitějším jídlem dne je oběd. Snídaně je minimální a večeře se podává pozdě večer. Ke zpracování se používá hovězí, maso lam, kuřecí a ryby (zejména na pobřeží Peru), častí jsou pstruzi. Peruánskou specialitou je pečené morče. Jídla jsou kořeněná a podávají se obvykle s velkým množstvím různě zpracované zeleniny. Vynikající jsou vydatné peruánské polévky, např. z quinoa z merlíku. Oblíbené jsou v Peru bylinkové čaje a samozřejmě čaj z koky, který pomáhá zejména nově příchozím turistům v aklimatizaci a zahání únavu. Populární je místní nápoj Inca cola. Z alkoholických nápojů je oblíbené a chutné pisco – brandy z bílých hroznů. Nejvíc navštěvované jsou turistické restaurace, které nabízí široké spektrum jídel od místních až po typicky evropská. Někteří turisté využívají i lidovější podniky, v případě, že budete jíst jenom tepelně upravené potraviny je i v nich stravování poměrně bezproblémové.

16. Časový posun

Časový posun je – 6 hodin v době zimního času a -7 hodin v době času letního.

17. Elektrické napětí

Napětí v el. síti v Peru je 220 V, 60 Hz. Zásuvky jsou s plochými kolíky, ale malé vidlice (např. nabíječka fotoaparátu) jdou mnohdy do zásuvek zasunout. Vhodný adapter pro vidlice se silnějšími kolíky (např. notebook) je nutný, ale dá se koupit bez problémů i na místě, není univerzální, ale je malý a lehký.

18. Internet, mezinárodní hovory

Internet: v turistických centrech dostupný doslova na každém rohu
Internetový telefon: dostupný stejně jako internet a volání na pevnou linku v ČR za velmi dobré ceny
Mobil: v turistických centrech a velkých městech je pokrytí bez problémů na konkrétní ceny a roomingové partnery se zeptejte v infocentru vašeho operátora. Mimo města se ale se signálem potkáte jen podél významných silnic, v horách je mobil prakticky nepoužitelný (… Andy nejsou Alpy)
Místní telefon: po zakoupení “tarjety 747” a navolení kódu karty na kterémkoli telefonu v Peru voláte s použitím kreditu vaší karty kamkoli po Peru nebo po světě více jak 2x levnější než volání z českých mobilních telefonů. Veřejné telefony jsou i v nejmenších městech a často i na vesnicích
Pošta: známky na poštách a v některých turistických obchodech, doba doručení min 1,5 týdne

19. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje cca 450 USD/osoba + přelet nad planinou Nazca 100 USD/osoba.

20. Ostatní

Fotografování a filmování

V turistických centrech Peru jako je například Cuzco, Puno, Nazca, Arequipa, Pisac, Machu Picchu pueblo, Trujillo, Chiclayo, Cajamarca, a v mnoha dalších se běžně setkáte se skupinami hezky oblečených lidí, kteří vás přímo vybízejí k fotografování. Tito lidé se často pracně oblékli do místních pro ně často dost drahých krojů, když jsou na místě proto, aby je lidé fotografovali, je vhodné zaplatit, získáte tím na fotografii úsměv. Není potřeba platit USD, soly postačí, cena je opět dána vašimi vyjednávacími schopnostmi.

Jiné je to s fotografováním na městských tržištích a na venkově, Peruánci často věří, že s fotografií jim vezmete kus jejich duše, “nezcizujte” jejich podobizny v tomto případě je na místě opatrné vyjednávání, když nedostanete svolení, raději nefotografujte, stejně nezískáte fotku, na které by byl úsměv.

Taxi

U většiny taxikářů je cena smluvní, a určitě se vyplatí zeptat se předem na cenu, která se obecně používá pro vaši trasu a pak si v konkrétním voze dohodnout cenu předem.

Hygienické podmínky

Je třeba vzít v úvahu problémy s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem. V horských oblastech je voda lepší kvality, balená voda je ale i zde pro turistu jistota (má-li neporušený uzávěr).

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

11. 4. – 26. 4. 2024

14 nocí

16 dní
99 990,- 99 990,- +13 000,-

20. 10. – 4. 11. 2024

14 nocí

16 dní
99 990,- 99 990,- +13 000,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627