Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Sardinie

Smaragd ve Středomoří

Přezdívá se mu Smaragd Středozemního moře a mnozí jej přirovnávají k pohádkovému Karibiku. Ostrov Sardinie je fascinujícím místem plným protikladů s rozlehlými písečnými plážemi a drsnými horami ve vnitrozemí obývanými pastevci, kde jako by se čas dávno zastavil. více

Je jen málo míst na světě, kde vedle sebe najdete prastaré památky připomínající tu nejdávnější historii, divokou přírodu neponičenou lidskou rukou a zároveň nepřeberné množství krásných pláží vybízejících k pohodovému odpočinku. Vydejte se na zájezd na úžasnou Sardinii a ponořte se do moře hrajícího všemi odstíny azurové barvy, toulejte se křivolakými uličkami historických měst, objevujte záhady dávných civilizací, odpočívejte na panenských plážích, a hlavně se nechte okouzlit jedinečnou atmosférou ostrova, který je tou nejzářivější perlou na šňůrce ostrovů ve Středozemním moři.

Sardinie

Termíny a Ceny

Sardinie, smaragd ve Středomoří

AZUROVÉ MOŘE I TAJEMNÁ HISTORIE

Sardinie je po Sicílii druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Leží západním směrem od italského poloostrova a jižně od ostrova Korsika.

Velmi často je zmiňována také jako „Smaragdový ostrov“ nebo „Karibik Středomoří“, a to díky nádherným plážím a azurové barvě moře. Toto spojení činí ze Sardinie dokonalou destinaci pro vaši odpočinkovou dovolenou u moře.

SarP 1

Na své si zde přijdou i všichni milovníci tajemné historie. Takzvaná nuraghská éra zanechala na Sardinii asi sedm tisíc kamenných věží, u kterých doposud nebyl objasněn jejich význam. Nejzachovalejší památkou z této doby je osada Su Nuraxi v Barumini, jež je zařazena do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

SarP 15

STAROBYLÁ MĚSTA A STŘEDOMOŘSKÁ KUCHYNĚ

Zajímavá jsou však i další starobylá sardinská města. Středověké Oristano s malebnými barokními uličkami a náměstími, Alghero se svým katalánským rázem, nebo půvabné hlavní město Caghliari.

Sardiňané jsou právem hrdí také na svou typicky středomořskou kuchyni. Ta je založená na čerstvé zelenině, obilovinách, olivovém oleji a kvalitních bílkovinách, podobně jako je tomu ve Španělsku či v Řecku. V roce 2010 se tento typ stravování zapsal jako „středomořská dieta“ na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Za ochutnání stojí především tradiční sardinské sýry mající věhlas až v Americe a vynikající sardinská vína.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Sardinie - hotel Palmasera Village Resort 4*

Akce

23 990,-

Rezervovat
Rezervovat

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

Plná penze

letecky

Sardinie - hotel Cala della Torre Resort 4*

Akce


poslední 4 místa

27 490,-

Rezervovat
Rezervovat

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Sardinie - hotel Palmasera Village Resort 4*

Akce


poslední volné místo

22 490,-

Rezervovat

vyprodáno

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Sardinie - hotel Palmasera Village Resort 4*

vyprodáno

vyprodáno

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

Plná penze

letecky

Sardinie - hotel Cala della Torre Resort 4*

vyprodáno

vyprodáno

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Sardinie - hotel Palmasera Village Resort 4*

vyprodáno

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Štěpánka Pařízková

  Průvodkyně a delegátka

  Jsem světoběžnice a vášnivá cestovatelka. Tato záliba a později profese mi ale zdaleka nebyla předurčena od mala malička. Mým dětským snem, spojeným s enormní  láskou ke zvířatům, bylo stát se veterinářkou. Toulavé boty jsem naplno obula až po nepřijetí na vysokou školu veterinární, čímž se jednak rozplynul můj dětský sen, ale zároveň se začala psát nová kapitola mého života, které jsem pak v budoucnu ani na okamžik nelitovala. Již během studia angličtiny a španělštiny jsem dostala šanci provázet zahraniční klienty v tuzemsku a domácí turisty v zahraničí a tím se začíná psát můj cestovatelský příběh. Pohltilo mě poznání exotických destinací a netradičních kultur a zvyků, seznamování se s novými lidmi. Jak soukromě, tak i jako průvodkyně jsem procestovala řadu zemí téměř všech kontinentů, ale pouze v Latinské Americe, kterou mám projetou skrz na skrz, mám pocit, že je to můj druhý domov.

  Bude mi velkou ctí ukázat vám zajímavá místa, předat vám své cestovatelské zkušenosti a na cestách za poznáním si společně s vámi užívat každý den na maximum v přátelské atmosféře bez stresu. S CK Delfín travel se spolu můžeme vydat za krásami toho nejlepšího z ostrova Kuba, kde jsem prožila mnoho pracovních sezon a všechna místa, zvyky i kulturu mám „v malíčku“. Potkat se společně můžeme i v Tanzanii, Kostarice nebo na krásné italské Sardinii.

  „Miluju místa, na kterých jsem ještě nikdy nebyla, a lidi, které jsem ještě nepoznala.“

 • Mgr. Leoš Korbel

  Cestování je mou vášní, kterou jsem objevil při studijním pobytu na Maltě. Později, během studií na vysoké škole, následuje plejáda zemí jako je Kypr, Jordánsko, Bulharsko, Katar, Gibraltar a mnoho dalších. Zůstává však několik konstant a těmi jsou Sardinie a Korsika. Dva drsné ostrovy, plné rozeklaných útesů, vysokých hor, dechberoucích výhledů a svérázných obyvatel, které není snadné si získat. Pojďme společně poznat Sardinii takovou, jaká je. Nespoutaná, vášnivá, nesmlouvavá a hrdá. Zároveň je srdečná, laskavá a pokud ji přijmete takovou jaká je, rozdá se pro vás.

  Motto: „Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného.“ Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete…

 • LADISLAVA CORRIDONIOVÁ

  Itálie je moje velká „srdcovka“. A to už od mých 20 let, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v angličtině, jenže místo do Anglie jsem se ocitla ve vlaku do Říma. Ano – člověk míní – osud mění. Byla to láska na první pohled. Ani na okamžik jsem nezalitovala změny kurzu – místo všudypřítomné mlhy (milovníci šedošedé patiny nechť mi prominou), kam jen oko dohlédne – modro-modrá modř! Sotva jsem vyšla před nádražní budovu, ihned jsem pochopila, že jsem potkala svou celoživotní lásku. Postupně jsem pak začala propadat všem jejím krásám, temperamentu i gastronomii. Od té doby tu vlastně „jednou nohou“ žiji – ať už soukromě nebo pracovně.

  Nekonečné horizonty, pohled na doutnající sopku Stromboli v rudé záři zapadajícího slunce, výstup na jednu z nejvyšších hor na Sardinii – Limbara, procházka po „nejkrásnějším kilometru Itálie“, jak nazval Gabriele d‘ Annunzio úchvatnou promenádu v Reggio Calabria podél Messinské úžiny, která dělí pevninu od Sicílie, s kornoutem zmrzliny z bergamotu… tohle vám na objednávku „z pohodlí domova“ kurýr z žádného e-shopu nedoručí. Tohle jsou ty chvíle, kdy žijete, cítíte a vnímáte to tolik opěvované kouzlo „tady a teď“, kdy máte úplně všechno, nic jiného nepotřebujete a tolik byste si přáli zastavit čas. Miluji Itálii od samé špičky boty až po Alpy, miluji energii téhle země. A moc ráda vám pomůžu jí také alespoň kousek nasát.

   

 • Matěj Ptáček

  Delegát a průvodce

  Cestování a turismus provází celý můj život, protože jsem od dětství žil v zahraničí. V Egyptě jsem vyrůstal, studoval a později i pracoval, takže vám tuto zemi přiblížím z pohledu místních taková jaká skutečně je. Díky studiu a kontaktu s turisty ovládám 6 světových jazyků, kam patří také arabština. Po návratu do České republiky jsem se rozhodl své zkušenosti a vášeň k cestování sdílet s ostatními. Kromě Egypta se můžeme potkat také v Albánii nebo na Sardinii. Těším se na naše společné cesty!

HOTELY

 • Palmasera Village Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Palmasera Village Resort se nachází v nejoblíbenější části Sardinie, v blízkosti překrásných pláží a známých mořských jeskyní... více

 • Hotel Cala della Torre Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový resort Cala della Torre se nachází přímo v městečku La Caletta na severovýchodě Sardinie, které je známé díky své, téměř 2 kilometry dlouhé, pláži s bělostným pískem. Klienty zajisté potěší i stravování formou plné penze... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Palmasera Village Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Palmasera Village Resort se nachází v nejoblíbenější části Sardinie, v blízkosti překrásných pláží a známých mořských jeskyní... více

 • Hotel Cala della Torre Resort

  SARDINIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotelový resort Cala della Torre se nachází přímo v městečku La Caletta na severovýchodě Sardinie, které je známé díky své, téměř 2 kilometry dlouhé, pláži s bělostným pískem. Klienty zajisté potěší i stravování formou plné penze... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. písčité pláže svádějící k odpočinku
 2. megalitické kamenné stavby nuraghi opředené tajemstvím
 3. národní park La Maddalena, který je jedním z nejkrásnějších míst na Sardinii
 4. nádherné scenérie připomínající Karibik
 5. pobřeží omývané průzračně čistým mořem s paletou rozličných odstínů modré barvy
 6. historické město Alghero, kterému se právem přezdívá Malá Barcelona
 • JESKYNĚ BUE MARINO A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SARDINIE

  55 EUR

  Lodní výlet za vyhlášenými mořskými jeskyněmi Sardinie Bue Marino, při kterém budete moci zároveň relaxovat na nejkrásnějších přírodních sardinských plážích Cala Luna.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • SarP 2

  MINICROCERA

  70 EUR

  Mimořádně oblíbený lodní výlet podél pobřeží Orosei. Výlet nabízí panoramatický výhled na celé pobřeží až po pláž Cala Goloritze.
  Během tohoto výletu můžete obdivovat všechny pláže podél pobřeží: Cala Luna, Cala Sisine, Cala Biriola, Cala Mariolu, Cala dei Gabbiani a také Cala Goloritze. Navíc si na třech vybraných plážích uděláme zastávku ke koupání.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • Exotické zájezdy 55+, foto 9

  Barbagia – s návštěvou muzea a obědem

  95 EUR

  Výlet téměř do srdce Sardinie a do divokého pohoří Barbagia. Navštívíte horské městečko Orgosolo , jehož drsní obyvatelé jsou hrdí na své původní zvyky. Je také proslulé svou zbojnickou minulostí a nástěnnými malbami zvanými „murales“. Program výletu zahrnuje prohlídku historického centra a nástěnných maleb, možnost ochutnávky a nákupu místních typických výrobků a suvenýrů, budete mít možnost navštívit místní soukromé etnografické muzeum. Poté se vydáte do hor k pastevcům , kteří vás pohostí obědem s typickými vlastními výrobky pod širým nebem.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • BARBAGIA A TYPICKÁ SARDINSKÁ MĚSTEČKA

  55 EUR

  Výlet do divokého pohoří Barbagia, kde navštívíte vnitrozemské město Nuoro s kostelem Santa Maria della Neve a s překrásnými výhledy na okolní hory.

  Po další cestě plné panoramatických výhledů na okolní přírodu navštívíte městečko Orgosolo, které byla původně osadou banditů a krevní msty, ale v současné době je vyhlášené pro své „Murales“, barevné grafiti na fasádách zdejších domů.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • NÁRODNÍ PARK SOUOSTROVÍ LA MADDALENA

  95 EUR

  Výlet souostroví La Maddalena vás zavede na severovýchod Sardinie. Je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit. Centrem tohoto souostroví je šarmantní městečko La Maddalena se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

  Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

  Celodenní fakultativní výlet.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627