Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Z ostrova na ostrov: La Maddalena

La Maddalena je okouzlující souostroví rozeseté jen pár kilometrů od severního pobřeží neméně krásné Sardinie. Sedm hlavních a desítky menších ostrovů společně tvoří poklidný národní park Arcipelago di La Maddalena, často nazývaný evropským Karibikem či Maledivami. Není se čemu divit. Nabízí vše od panenské středomořské přírody přes bělostné písčité zálivy až po bohatý podmořský život.

Na rozdíl od tradičních národních parků, které vás zpravidla obklopí zelenou přírodou, se v Arcipelago di La Maddalena ponoříte do světa azurových a tyrkysových odstínů moře. Státem chráněná geologická oblast mezi italskými a francouzskými břehy je místem, o němž se říká, že se zde moře a země setkávají.

V samém srdci La Maddaleny

Hlavními hvězdami souostroví jsou La Maddalena, Caprera, Spargi, Santo Stefano, Budelli, Santa Maria a Razzoli. Isola La Maddalena je největším a zároveň jediným trvale obydleným ostrovem. Slouží tak jako útočiště pro všechny výletníky, kteří chtějí naplno nasát atmosféru národního parku.

Souostroví La Maddalena společně tvoří národní park Arcipelago di La Maddalena 

Stejnojmenné hlavní město souostroví naláká milovníky architektury a kultury. Prohlídku je možné odstartovat v místním diecézním muzeu, které se nachází přímo v nádherné stavbě farního kostela Santa Maria Maddalena. K vidění je zde například výstava Poklad Santa Maria Maddaleny se zajímavou sbírkou náboženských artefaktů z 16. až 18. století.

Krásné pláže jsou u Sardinie takřka samozřejmostí a nejinak tomu je i na La Maddaleně. K těm nejoblíbenějším patří dvojice Bassa TrinitaTesta del Polpo. Vody, které zdejší vyhlášené pláže omývají, se pyšní velmi bohatou podmořskou flórou a faunou a rozhodně se vyplatí přibalit si s sebou potápěčské brýle a šnorchl.

Pokud máte rádi zdravou dávku adrenalinu, neváhejte a vyzkoušejte lekce potápění u některé z místních společností. Zkušení instruktoři vás pod vodou zavedou na místa s nádhernou scenérií, která je našim očím z hladiny nedosažitelná.

Farní kostel Santa Maria Maddalena se sbírkou náboženských artefaktů 

Po opuštěných ostrůvcích Tyrhénského moře

Na druhý největší ostrov Caprera dokonce přejdete z La Maddaleny suchou nohou po mostě. Kromě přírodních krás sem návštěvníky láká především dům slavného revolucionáře Giuseppe Garibaldiho, který část ostrova v polovině minulého století koupil a strávil tu zbytek života. Rozlehlé sídlo italského národního hrdiny je dnes zpřístupněno jako muzeum a samotný ostrov Garibaldiho potomci věnovali státu.

Také další ze sedmičky hlavních ostrovů parku Arcipelago di La Maddalena mají co nabídnout i přesto, že jsou neobydlené – nebo možná právě proto. Skalnatý ostrov Spargi vás potěší hned několika plážemi s pozvolným vstupem do moře, na nichž si budete připadat jako v příjemně vyhřátém přírodním bazénu. Obzvlášť vyhledávaným cílem je pláž u křišťálově čisté zátoky Cala Corsara ukryté za žulovými skalisky.

Křišťálově čistá zátoka Cala Corsara je jedním z nejkrásnějších míst ostrova Spargi 

Při plavbě kolem půvabného ostrůvku Budelli uvidíte Spiaggia Rosa neboli Růžovou pláž. Svou nezaměnitelnou růžovou barvu získala díky drobným úlomkům korálů a mušliček v písku. Krásou Růžové pláže se dnes můžete kochat jen na dálku z paluby lodi. Náporem turistů, kteří si hojně odnášeli unikátně zbarvený písek jako suvenýr, byla přírodní rarita narušena a k pláži je od roku 1994 přístup zakázán v naději, že se časem zdejší ekosystém obnoví.

Na nádhernou Spiaggia Rosa neboli Růžovou pláž je sice kvůli náporu turistů vstup zakázán, ale můžete si ji prohlédnout zdáli

Nádherné souostroví La Maddalena s námi můžete navštívit během pobytového zájezdu na Sardinii, na poznávacím zájezdu Krásy Sardinie, nebo na aktivním zájezdu Sardinská romance.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627