Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Krásy západní Sardinie

Historická městečka, která nejsou ani moc velká, ani moc malá na pěší výlety. Rovná krajina ideální pro milovníky cyklistiky. Nespočet italských restaurací nabízejících delikatesy pro všechny chuťové pohárky. Vítejte na západním pobřeží Sardinie.

Italský ostrov Sardinie je jednou z nejoblíbenějších destinací turistů z celé Evropy. Pokud je vaše představa ideální dovolené čas strávený jak aktivně, tak relaxem na pláži, provincie Oristano může být dost dobře rájem, o kterém jste se ještě nedoslechli a který ještě není přeplněn turisty.

Krásné pláže, průzračné moře a romantická městečka – taková je Sardinie 

Oristano, známé především pro svou bohatou historii, je hlavním městem stejnojmenné malé provincie na západním pobřeží Sardinie. Provincií se tato oblast právoplatně stala až v roce 1974, ale její příběh sahá daleko do historie.

Náměstí Piazza Eleonora je nejvýznamnějším bodem malebného historického centra Oristana, jehož stavby navozují středověkou atmosféru. Právě zde stojí pomník se sochou slavné vládkyně a městské rodačky Eleonory d’Arborea. Známá sardinská hrdinka se zasloužila o to, že koncem 14. století vešel v platnost zákoník Carta de Logu, který v mnohém předběhl svou dobu a zůstal platný až do poloviny 19. století. Právě tento spis zákonů byl prvním krůčkem k zavedení ústavy a právního státu, jaký známe dnes.

Nepřehlédnutelná katedrála Santa Maria Assunta v Oristanu 

Mezi četnými památkami jen těžko přehlédnete katedrálu zasvěcenou Panně Marii, jejíž věž je vidět téměř ze všech koutů Oristana. Nejstarší chrám na Sardinii pochází z 12. století a dodnes je využíván. Pokud budete mít chvilku, zajděte se podívat na místní bohoslužbu.

Objevování krás Oristana může být vyčerpávající, a tak je dobré vědět, kde se můžete na zbytek výletu něčím posilnit. V okolí náměstí Piazza Roma najdete tolik restaurací, kaváren a barů, že budete mít nakonec problém rozhodnout se pouze pro jeden z nich. Pokud je jídlo vaší vášní, doporučujeme zastavit se v nenápadné restauraci Lo Zen. Hosté si zde pochvalují především výborné těstoviny (tak jak je v Itálii téměř normou), mořské plody, ale především obrovské porce za příznivé ceny.

 Sardinská gastronomie lahodí nejen oku, ale především chuťovým buňkám 

Přímořská pohoda v městečku Arborea

Necelých 30 kilometrů jižně od Oristana, uprostřed údolí Riu Mannu, leží o něco menší městečko Arborea. Jeho okolí nepůsobí na první pohled zrovna pohostinně. Písečnou krajinu drží pohromadě především silnice spojující nespočet farem obklopených zelenými políčky plnými nejrůznějších plodin, kterým se zde překvapivě velmi daří. Místní zemědělci pěstují vše možné od obilovin, slavné rýže arborio přes vodní melouny a jahody až po eukalyptus. A k této části ostrova samozřejmě neodmyslitelně patří také vinná réva a z ní vyráběné červené víno, které je perlou místní gastronomie stejně tak jako pečení úhoři či parmice a výborné sýry.

Sardinské vinařství zažilo v posledních letech doslova revoluci 

Budovy v centru Arborey na první pohled prozrazují, že zde nestojí dlouhá staletí. Městečko bylo založeno až ve 20. letech minulého století italskou fašistickou vládou na místě vysušených mokřadů, kterými byla tato část Sardinie protkaná. Tehdy sem přesídlily tisíce rolníků z pevninské části Itálie.

Kostel Krista Vykupitele v městečku Arborea 

Tento kousek sardinského pobřeží nabízí stejně nádherné pláže jako zbytek ostrova, ale navíc také svěží borové lesy a sladkovodní rybníky s velice bohatou faunou zahrnující stovky vzácných ptáků. Milovníci koní ocení ideální podmínky pro projížďky v přírodě, což je zde oblíbená aktivita. Dosyta si užijete i kouzlo starobylých rybářských vesniček, kde si pochutnáte na čerstvých úlovcích ze Středozemního moře.

Nádherná ostrovní krajina svádí k vyjížďkám na koni 

Poznejte krásy západní Sardinie na vlastní oči. Během našeho pobytového zájezdu si užijete zázemí komfortního hotelu Horse Country Resort 4*, který se nachází přímo na západním pobřeží Sardinie. Nedaleká písečná pláž nabízí příjemné koupání a skvělý odpočinek.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627