Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Safari v Tanzanii a exotický Zanzibar

Odhalte s námi tajemství africké divočiny na safari v Tanzanii. Ve zdejších národních parcích zažijete bezprostřední blízkost nejvíce ohrožených zvířecích druhů naší planety, jako jsou žirafy, sloni, nosorožci, buvoli, lvi a mnoho dalších. Vydáte se také do kráteru Ngorongoro, více

který je přezdíván perlou Tanzanie, rajskou zahradou, osmým divem světa či africkou Noemovou archou. Po návštěvě životem kypící rezervace Lake Manyara vás čeká již jen krátký přelet do exotického ráje vonícího vanilkou na ostrově Zanzibar. Jeho bělostné pláže a tyrkysové moře budou tím nejlepším zakončením tohoto poznávacího zájezdu.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Tanzanie.

2. den: PŘÍLET DO AFRIKY

V ranních hodinách přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro, transfer do hotelu, ubytování.

3. den: NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po brzké snídani nasednete do speciálně upravených jeepů a vydáte se do jednoho z největších tanzanských národních parků, do Tarangire. Cestou budete obdivovat divokou a téměř netknutou africkou krajinu. Po příjezdu do parku začíná pravé africké dobrodružství. Zblízka uvidíte pasoucí se stáda slonů, žirafy či všudypřítomné mohutné baobaby.

Po obědě formou pikniku, při kterém vám budou dělat společnost hbité opice, následuje odpolední část safari programu. Spatříte mnoho druhů ptáků od papoušků až po elegantní plameňáky. Ubytování v lodgi národního parku, večeře.

4. den: KRÁTER NGORONGORO (UNESCO)

Ráno vás čeká cesta ke kráteru Ngorongoro, jenž je největší neporušenou a nezatopenou sopečnou kalderou na světě. Právě na tomto unikátním místě, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, našlo útočiště přes 25 000 zvířat. Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat tzv. velkou pětku: lva, slona, buvola, leoparda, a dokonce i ohroženého nosorožce černého.

Po piknikovém obědě, během něhož se budete kochat scenerickým výhledem na okolní přírodu, následuje odpolední program v parku zakončený přejezdem do ubytování v místní lodgi, večeře.

5. den: NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA

Dopoledne vaše kroky povedou do národního parku Lake Manyara, které z velké části pokrývá stejnojmenné jezero. V okolí této vodní nádrže můžete spatřit hravé opičky skákající z větve na větev, slony, skrývající se ve stínu stromů, či další zvířata jako zebry, impaly, žirafy nebo hrochy.

Ač tento park patří k těm menším, o to více kypí bohatstvím života. Jeho kouzlu propadl i sám Ernest Hemingway, jak popsal v autobiografické knize Zelené pahorky africké. Odpoledne se rozloučíte s tanzanskými parky a přesuneme se na letiště, odkud následuje přelet na exotický ostrov Zanzibar. Ubytování a večeře.

6. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

7. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET STONE TOWN (UNESCO) + PRISON ISLAND

Dopoledne se vydáte na prohlídku hlavního města Zanzibaru, jehož stará část – Stone Town – je zapsaná v UNESCO. Zde si prohlédnete anglikánský kostel, starou portugalskou pevnost a při procházce uličkami, mezi domky se zdobenými dřevěnými dveřmi, narazíte i na rodný dům Farrokha Bulsary, známého spíše pod jménem Freddie Mercury. Po prohlídce bývalého otrokářského trhu pak budete mít volný čas na nákup suvenýrů. Návštěvu města ukončíte obědem v typické restauraci. Odpoledne se přesunete na pobřeží odkud vás malé dřevěné loďky odvezou na nedaleký ostrov Prison Island, proslulý kolonií želv obrovských. Volný čas na koupání či šnorchlování, pro které zde panují velmi dobré podmínky.

8. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

9. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET JOZANI FOREST + FARMA S KOŘENÍM

První část dne věnujete návštěvě deštného pralesa Jozani, kde nachází svoje útočiště přibližně 1500 guaréz červených, malých opiček zvědavě si prohlížejících příchozí návštěvníky.Při cestě po naučné stezce narazíte na množství stromů a květin, typických právě pro tuto chráněnou oblast. Po prohlídce pralesa se přesunete na farmu s kořením, kde si užijete tradiční svahilský oběd. Následuje prohlídka farmy, na které místní obyvatelé pěstují typické plodiny jako je vanilka, hřebíček, zázvor nebo skořice. Nebude chybět ani tropické ovoce jako mango, papája, pomelo, ananas nebo chlebovník. Koření a sušené ovoce si můžete zakoupit přímo na místě.

10. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

11. den: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU A ODLET

Poslední chvíle odpočinku na tomto překrásném ostrově a odlet do Prahy s jedním přestupem.

12. den: PŘÍLET DO ČR

Přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 10.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

26. 10. – 6. 11. 2024

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)
poslední 2 místa

88 990,-

Rezervovat
Rezervovat

2. 2. – 13. 2. 2025

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)
posledních 5 míst

88 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Kilimanjaro a Stone Town –  Praha s přestupem včetně všech poplatků (termíny jaro 2024 s Qatar Airways)
 • místní přelet z tanzanské Arushy na Zanzibar
 • 6 nocí se snídaní ve 4* hotelu Palumbo Waves ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a 4 noci v safari lodge s příslušenstvím v národních parcích.
 • 3 x piknikový oběd během safari programu
 • 3 x večeře během safari programu
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • láhev vody na osobu na každý den na Safari
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek  od 7 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • příplatek za polopenzi či all inclusive
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa Zanzibar – 5 USD/osoba/noc, splatná na místě v hotelu
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • vstupní vízum do Tanzanie splatné na letišti při vstupu do země (50 USD)

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • PAVEL DOBROVSKÝ

  Průvodce 

  Jules Verne. Karel May. Otakar Batlička. Že jsou to spisovatelé? Právě! Přivedli mě k poznávání vzdálených koutů naší planety, jejich zvídavost se promítla do toho, jak se sám snažím poznávat vzdálené kraje a znovu se poznatky a zkušenosti snažím předávat dál skrz svoji publicistickou činnost. Začalo to dávno před plnoletostí výpravami za dobrodružstvím za naším dvorkem. Pokračovalo to procestováním Afriky od severu k jihu, Asie a Severní Ameriky. Bylo to sice o fous dál než pískoviště na druhé straně silnice, ale vzdálenost vždy kompenzovala krása zemí a jejich obyvatel. Odnesl jsem si spoustu ponaučení, zkušeností a kontaktů. Dohromady mi říkají: Tahle planeta je krásná a stojí za to ji poznávat.
  Jsou to právě lidé, jejichž potkávání mě na cestách zajímá nejvíce. Jejich příběhy jsou unikátní. Není nic krásnějšího, než když vás takový člověk vezme a ukáže vám kousek svého světa. A to dělali i ti před chvílí zmínění spisovatelé, brali mě sebou na výlety do jiného světa. Je mou ctí být takovým průvodcem i těm, kdo se přidají k mým zájezdům.

   

   

 • Štěpánka Pařízková

  Průvodkyně a delegátka

  Jsem světoběžnice a vášnivá cestovatelka. Tato záliba a později profese mi ale zdaleka nebyla předurčena od mala malička. Mým dětským snem, spojeným s enormní  láskou ke zvířatům, bylo stát se veterinářkou. Toulavé boty jsem naplno obula až po nepřijetí na vysokou školu veterinární, čímž se jednak rozplynul můj dětský sen, ale zároveň se začala psát nová kapitola mého života, které jsem pak v budoucnu ani na okamžik nelitovala. Již během studia angličtiny a španělštiny jsem dostala šanci provázet zahraniční klienty v tuzemsku a domácí turisty v zahraničí a tím se začíná psát můj cestovatelský příběh. Pohltilo mě poznání exotických destinací a netradičních kultur a zvyků, seznamování se s novými lidmi. Jak soukromě, tak i jako průvodkyně jsem procestovala řadu zemí téměř všech kontinentů, ale pouze v Latinské Americe, kterou mám projetou skrz na skrz, mám pocit, že je to můj druhý domov.

  Bude mi velkou ctí ukázat vám zajímavá místa, předat vám své cestovatelské zkušenosti a na cestách za poznáním si společně s vámi užívat každý den na maximum v přátelské atmosféře bez stresu. S CK Delfín travel se spolu můžeme vydat za krásami toho nejlepšího z ostrova Kuba, kde jsem prožila mnoho pracovních sezon a všechna místa, zvyky i kulturu mám „v malíčku“. Potkat se společně můžeme i v Tanzanii nebo na krásné italské Sardinii.

  „Miluju místa, na kterých jsem ještě nikdy nebyla, a lidi, které jsem ještě nepoznala.“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
26. 10. – 6. 11. 2024 QR 292 26. 10. 2024 16:05
Letiště Václava Havla Praha
26. 10. 2024 22:50
Letiště Dauhá
QR 1488 5. 11. 2024 22:50
Letiště Abeid Amani Karume
6. 11. 2024 04:45
Letiště Dauhá
QR 1499 27. 10. 2024 01:55
Letiště Dauhá
27. 10. 2024 07:40
Letiště Kilimanjaro
QR 291 6. 11. 2024 08:35
Letiště Dauhá
6. 11. 2024 13:00
Letiště Václava Havla Praha
2. 2. – 13. 2. 2025 TK 1768 2. 2. 2025 09:30
Letiště Václava Havla Praha
2. 2. 2025 14:20
Letiště Istanbul
TK 567 13. 2. 2025 05:20
Letiště Abeid Amani Karume
13. 2. 2025 12:50
Letiště Istanbul
TK 567 2. 2. 2025 19:25
Letiště Istanbul
3. 2. 2025 02:30
Letiště Kilimanjaro
TK 1769 13. 2. 2025 17:35
Letiště Istanbul
13. 2. 2025 18:15
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Qatar Airways

  Qatar Airways, jsou katarské státní aerolinky. Hlavní základna se nachází na letišti Dauhá–Hamad, odkud aerolinky létají asi do 150 destinací po celém světě s pomocí téměř 200 letadel. Od roku 2013 je tato společnost členem letecké aliance Oneworld.

  Společnost byla založena v roce 1993 pro služby katarské královské rodiny, o čtyři roky později se stala komerčním prodejcem a ve své flotile využívá stroje typu Airbus A320-200, Airbus A330-300, Boeing 787-8 Dreamliner atd. Pro své lety z Prahy využívá letadla typu Airbus A-320 nebo Airbus A330-300.

  Qatar Airways patří mezi absolutní špičku v letecké dopravě, což dokazuje i fakt, že se mohou pyšnit titulem nejlepší letecké společnosti světa za rok 2017

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 50 × 37 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách. Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 25 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

 • Letecká společnost Turkish Airlines

  Turkish Airlines jsou národní leteckou společností Turecka a sídlí v Istanbulu. Aerolinky byly založeny 20. května 1933 a v současné době operují své lety do 195 mezinárodních a 40 domácích destinací. Jedná se o lety v Evropě, Asii, Africe a také Severní a Jižní Americe. Na Letiště Václava Havla v Praze začala společnost létat poprvé 11. června 2000 s Boeingem 737. Flotila Turkish Airlines čítá více jak 300 letadel typu Boeing a Airbus.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 ⨉ 40 ⨉ 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Cestující má také právo vzít si na palubu letadla druhé malé zavazadlo, jako je například notebook, malá kabelka či fotoaparát. Příruční zavazadla cestujících nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. safari v severní části Tanzánie
 2. divokou africkou přírodu
 3. pozorování volně žijících exotických zvířat
 4. procházku deštným pralesem
 5. typické pláže Zanzibaru s jemným bělostným pískem
 6. pikantní svahilskou kuchyni

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

26. 10. – 6. 11. 2024

10 nocí

12 dní
88 990,- +8 990,-

2. 2. – 13. 2. 2025

10 nocí

12 dní
88 990,- +7 990,-

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627