Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Cestou necestou omamným Ománem

Jihozápadní Asie, která učarovala už nejednomu cestovateli, nabízí stále více exotických a nezapomenutelných zážitků. Jedním z takových je Sultanát Omán. V malé zemi na Arabském poloostrově najdete omamně voňavé směsi koření, rozpálené písečné duny a pláže okouzlujících tvarů s mořem tak sytě modrým jako čerstvě rozlitý inkoust.

Ománci jsou velmi milí lidé. Stejně jako v jiných muslimských zemích, také zde má host v domě tu největší úctu a podle toho se místní lidé k turistům chovají. Pokud hledáte bezpečnou destinaci se špičkovým turistickým zázemím a celoročně stabilním počasím i teplotou moře, tak vás Omán zajisté uspokojí.

Salála na vás dýchne exotikou

Jedete-li do Ománu především za odpočinkem, vaše první kroky budou směřovat do Salály, druhého největšího města země a jednoho z nejvýznamnějších přístavů. Město mnohem menší než Brno má pověst zeleného ostrůvku ve vyprahlé ománské poušti, a to díky letnímu monzunu, který oblast každoročně vydatně zavlažuje.

Krásná mešita stojí přímo v centru města Salála 

Nejčastěji turisté míří sem nebo do přibližně hodinu vzdálené zátoky Mirbat. Ti, kdo se rozhodnou v Salále zdržet, mohou vyrazit na několik výletů po okolí. Kromě nádherných pláží, které se nacházejí nedaleko města, patří k nejoblíbenějším cílům hrobky východně od Salály.

Bělostných pláží si v okolí Salály užijete opravdu mnoho 

Velice populární je i samotná cesta směrem k Mirbatu. Cestovatelé se zastavují především u hradu Taqa přibližně v půlce trasy. Za návštěvu stojí také překrásná zelená oáza Wadi Darbat poblíž městečka Taqa. Někteří turističtí průvodci vám po cestě ukážou také tzv. bod bez gravitace, kde auta, i když stojí do kopce, jedou samovolně směrem nahoru.

Okolí města Salála vás mile překvapí i několika zelnými oázami a parky  

Klid a jedinečná atmosféra

Mirbat je menší rybářské městečko na pobřeží, jenž omývá Arabské moře. Poblíž břehu se ve vlnkách jemně pohupují tradiční lodě, které dávají tušit, že rybolov a turismus je zde hlavním zdrojem obživy. Místní lidé jsou extrémně přátelští. Zkuste si schválně zajít do přístavu a rybáře si vyfotit při práci. Uvidíte, že jim vykouzlíte na tvářích nejeden úsměv.

Ománská dovolená potěší všechny milovníky klidu a exotiky, které už omrzely zájezdy do jiných známějších destinací. Tato malá země vám nabídne vše ve skvělé kvalitě, ale s nádechem jedinečnosti, kterou jinde na světě nenajdete.

Omán jistě stojí za vidění

Vydejte se s námi poznat tuto krásnou a pohostinnou zemi, která stále patří k nejbezpečnějším na světě. Během pobytového zájezdu Omán 55+ si užijete 10 nocí v překrásném butikovém hotelu Juweira ****, na dosah písečné pláže omývané vlnami Indického oceánu.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627