Hledat

Albánská odysea

Pěšky po nepoznaných stezkách Albánských Alp až k Jadranu

Vydejte se s námi za turistikou do Albánie. Zavedeme vás do hor, provedeme po pasteveckých stezkách na pobřeží, ukážeme vám ospalý albánský venkov a užijete si i opravdu rušná města. více

„Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené. Ospalý venkov s pasteveckými stezkami a protiklad – moderní města Tirana, Drač. To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět.“

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program

Pozvánka

1. DEN: Přílet do Tirany

Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp.

Ubytování v oblasti Skadarského jezera.

2. DEN: HORY A ZŘÍCENINA HRADU NAD SKADARSKÝM JEZEREM

Tato etapa v sobě snoubí hodnotný výstup na horu Taraboshit (593 m.n.m.), která se tyčí nad Skadarským jezerem, a pozorování každodenního pasteveckého života. Při cestě vzhůru vám totiž budou dělat společnost pasáčci ovcí a jejich početná stáda.

Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa, odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero. K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě.

Celá trasa je dlouhá asi 16 km; technicky nenáročný výstup s převýšením cca 550 m; ubytování v oblasti Skadarského jezera.

3. DEN: SKALISTÉ HORY A ROMANTIKA ÚDOLÍ THETH

Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Theth. Okružní túra kolem údolí je nekonečná pastva pro oči. Okolní skalisté hory v kombinaci s vesnickou romantikou a kostelíkem uprostřed luk je prostě paráda, která se musí zažít, ta se popsat ani nedá 😉

Trasa je dlouhá přibližně 13 km; pohodová technicky nenáročná etapa s převýšením cca 400 m; ubytování v Theth.

4. DEN: ÚDOLÍM THETH K MODRÉMU OKU

Modré oko je pramen vyvěrající z nitra země, který se při slunečním svitu zbarví do modra a připomíná duhovku se zornicí oka – zkrátka zajímavý přírodní úkaz, který stojí za to a je navíc umocněn krásou okolních hor.

Trasa je dlouhá přibližně 11 km; pohodová technicky nenáročná etapa s převýšením cca 300 m; ubytování v Theth.

5. DEN: HORY BURI A BAJRAKTARIT NAD ÚDOLÍM THETH

V ranních hodinách vyjedete nad údolí a s albánskými Alpami se rozloučíte túrkou vedoucí na mýtinu pod horami Buri a Bajraktarit. Cestu na Dračskou riviéru proložíte zastávku u legendárního mostu Ura e Mesit.

Trasa je dlouhá přibližně 6 km; krátká technicky nenáročná etapa s převýšením cca 550 m; ubytování na Dračské riviéře.

6. DEN: OLIVOVÁ ROMANCE A MĚSTO KRUJË

Do druhé části putování po Albánii jsme zakomponovali více kulturního poznávání, které začne v horském městečku Krujë. Toto město se pyšní krásně zachovalým hradem, mešitou a živoucím tureckým trhem.

Po pořádné porci historie se opět vydáte na cestu po „svých“. Tentokráte vás zavedeme mezi olivovníky s výhledy na Středozemní moře a nekonečnou albánskou vrchovinu.

Trasa je dlouhá asi 13 km; technicky nenáročná etapa (cca 1/3 do kopce); ubytování na Dračské riviéře.

7. DEN: HLAVNÍ MĚSTO TIRANA A TÚRA V NP DAJTI

Co by to bylo za poznávání Albánie, kdybyste minuli hlavní město Tiranu. Tirana překvapí! A to především tím, o jak moderní a čisté město se jedná. Návštěva města vám přiblíží, jak se v tehdejší Albánii pod diktátorem Hodžou žilo a jak je Albánie podobná České republice. Poté se vydáte na pěší túru ve vrcholných partiích NP Dajti, který se rozprostírá nad Tiranou a poskytuje jedinečné výhledy na albánskou metropoli.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře.

Albánie pro seniory, foto 1

8. DEN: ODLET

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

Varianta zájezdu na 10 dní

8. den: Relax na Dračské riviéře

Zájezdy pro seniory 55+, foto 6

9. den: Fakultativní výlet do města Berat (UNESCO) a NP Divjaka

10. den: Odlet

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Délka jednotlivých etap je v rozmezí 8 – 16 km a jsou povětšinou vedeny po kamenitých cestách a pěšinách. Co do náročnosti, tak se jedná o pohodovou středně náročnou turistiku, avšak je třeba počítat, že na řadě túr je stoupání a klesání – určitě nečekejte Polabskou nížinu!

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odjelo

23. 9. – 2. 10. 2023

9 nocí

Polopenze

letecky

Albánská odysea

odjelo

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí v 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 4 200 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • vstupy dle programu
 • degustaci a zmrzlinu v Drači
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytovou taxu při pobytu v severní části Albánie 1 EUR/os./noc splatnou na místě v EUR
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • JÁN ZUBO

  Průvodce

  K cestování jsem byl vedený odmalička. Při vysokoškolském studiu geologie jsem složil zkoušky průvodce cestovního ruchu a hned bylo jasné, kudy se bude můj život ubírat. Navíc miluji historii, architekturu, geografii, zahraniční kuchyně a všechny ty odlišnosti, na které při cestách po světě natrefíte.

  Těšte se tedy, společně poznáme mnoho nezapomenutelných míst, dozvíte se mnoho zajímavostí i pikantností, uslyšíte spoustu příhod a věřím, že na společné chvíle budete dlouho spokojeně vzpomínat.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd
 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohled na zcela jiný svět, jinou životní úroveň, jiné lidi, jinou kulturu, jiný život
 2. divoké hory a údolí Albánských Alp i odlehlé horské vesničky
 3. koupání v Jadranu a oázu klidu v národním parku Divjaka
 4. výborné víno či koňak Skanderbeg
 5. atmosféru země zatím nezkažené masovým turismem

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

23. 9. – 2. 10. 2023

9 nocí

25 990,- 24 990,- +5 200,-

Další informace

Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
* Cena za třetí osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 290 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627