Hledat

Albánská odysea

Pěšky po nepoznaných stezkách Albánských Alp až k Jadranu

Vydejte se s námi za turistikou do Albánie. Zavedeme vás do hor, provedeme po pasteveckých stezkách na pobřeží, ukážeme vám ospalý albánský venkov a užijete si i opravdu rušná města. více

„Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené. Ospalý venkov s pasteveckými stezkami a protiklad – moderní města Tirana, Drač. To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět.“

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program

1. DEN: Přílet do Tirany

Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp. Ubytování.

2. DEN: Od údolí řeky Cijevny do vesničky Vrith

Vaše putování po Albánii začnete na horské vyhlídce s parádním výhledem na národní park Údolí řeky Cijevny. Zde zazní jedno z prvních vašich „vauuu!“. Od této chvíle budete do albánských hor zamilovaní.

Po nabažení se těmito neskutečnými výhledy se vydáte dál přes vesničku Rrapsha. Tato pohodová cesta, podél úbočí hory Shputrit, vede do krásně ospalé vesničky Bratoshi. Na návsi pod kaštanem si dáte něco dobrého na zub v typickém denním baru a budete vstřebávat všudypřítomnou pohodu albánských hor. Poté se vydáte do vesničky Vrith. Celý den pak završíte u romantického Mesského mostu přes řeku Kirit (v jarních termínech možnost koupání).

Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

3. DEN: Hory nad nejznámějším údolím Albánských Alp - údolím Theth

Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Theth. Sice nesestoupíte přímo do údolí, ale absolvujete dvě menší túry ve vyšších partiích této oblasti. První túra povede do malého údolí pod horou Radohima, která je součástí pohoří Prokletije. Právě zde si dáte piknik kořeněný krásou albánských velehor. Druhá túra vás zavede na panoramatickou vyhlídku přímo nad samotným údolím Theth.

Trasa je dlouhá přibližně 9 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

4. DEN: Kaňony řeky Mat a Skadarský hrad

Tato etapa v sobě snoubí hodnotný trek kaňony řeky Mat s prohlídkou rozlehlého Skadarského hradu a podhradí. Po túře divokou albánskou přírodou si vychutnáte oběd s výhledem na řeku.

Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa, odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero. K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě.

5. DEN: Město Krujë a pobřežní pastevecká stezka

Do druhé části vašeho putování po Albánii jsme zakomponovali více kulturního poznávání, které začne v horském městečku Krujë. Toto město se pyšní krásně zachovalým hradem, mešitou a živoucím tureckým trhem.

Po pořádné porci historie se opět vydáte na cestu. Projdete si pasteveckou stezku podél pobřeží a užijete si koupání na přírodních plážích Jadranu.

Závěr dne bude opravdu sladkou tečkou. Zavítáte do vyhlášené cukrárny v dračském přístavu na výtečnou zmrzlinu.

Trasa je dlouhá asi 13 km; pohodová technicky nenáročná etapa (cca 1/3 do mírného kopce); ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

6. DEN: Hlavní město Tirana, lanovkou do NP Dajti a Olivová romance

Co by to bylo za poznávání Albánie, kdybyste minuli hlavní město Tiranu. Tirana překvapí! A to především tím, o jak moderní a čisté město se jedná. Přibližně 2hodinová prohlídka vám přiblíží, jak se v tehdejší Albánii pod diktátorem Hodžou žilo a jak je Albánie podobná České republice. Poté se vydáte lanovkou do NP Dajti, který se rozprostírá nad Tiranou a poskytuje jedinečné výhledy na albánskou metropoli. Cestou do hotelu na vás pak opět bude čekat parádní etapa mezi olivovníky a s výhledy na Středozemní moře i do vnitrozemí.

Délka trasy je přibližně 12 km; se stoupáním na začátku a klesáním na konci etapy; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

7. DEN: Volný den

Volný den určený k odpočinku u moře. Užijete si odpočinek a koupání v moři. Můžete si dát dobré jídlo nebo osvěžující nápoje v baru u bazénu.

8. DEN: Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

V PŘÍPADĚ ZÁJEZDU NA 9 NOCÍ:

7. den: Národní park Divjaka nebo odpočinek u moře

Na závěr vašeho albánského putování se vydáte na jih do národního parku Divjaka, kde se budete procházet mezi mokřady a lagunami. Zde můžete pozorovat vzácné druhy ptáků a sledovat trpělivost a zručnost místních rybářů.

Pokud si budete chtít odpočinout, můžete si užít volný den u moře nebo u bazénu hotelu Divjaka resort.

Trasa je dlouhá asi 14 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

8. a 9. den: Individuální program a odpočinek u moře

Volné dny určené ke koupání v moři, odpočinku u bazénu nebo posledním nákupům suvenýrů.

10. den: ODLET

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

31. 5. – 9. 6. 2022

9 nocí

Polopenze

letecky

Albánská odysea

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

22 990,-

Rezervovat
Rezervovat

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Albánská odysea

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

21 990,-

Rezervovat
Rezervovat

26. 9. – 5. 10. 2022

9 nocí

Polopenze

letecky

Albánská odysea

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2022)

23 490,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí v 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 3 765 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • vstupy dle programu
 • degustaci a zmrzlinu v Drači
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytovou taxu při pobytu v severní části Albánie 1 EUR/os./noc splatnou na místě v EUR
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
31. 5. – 9. 6. 202231. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
31. 5. 2022
Letiště Tirana
9. 6. 2022
Letiště Tirana
9. 6. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. – 26. 9. 202219. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
19. 9. 2022
Letiště Tirana
26. 9. 2022
Letiště Tirana
26. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
26. 9. – 5. 10. 202226. 9. 2022
Letiště Václava Havla Praha
26. 9. 2022
Letiště Tirana
5. 10. 2022
Letiště Tirana
5. 10. 2022
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohled na zcela jiný svět, jinou životní úroveň, jiné lidi, jinou kulturu, jiný život
 2. divoké hory a údolí Albánských Alp i odlehlé horské vesničky
 3. koupání v Jadranu a oázu klidu v národním parku Divjaka
 4. výborné víno či koňak Skanderbeg
 5. atmosféru země zatím nezkažené masovým turismem

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

31. 5. – 9. 6. 2022

9 nocí

22 990,- 21 990,- +4 840,-

19. 9. – 26. 9. 2022

7 nocí

21 990,- 20 990,- +3 900,-

26. 9. – 5. 10. 2022

9 nocí

23 490,- 22 490,- +4 840,-

Další informace

Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
* Cena za třetí osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 290 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627