Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Omán

Pobytová dovolená s vůní orientu

Odpočiňte si na bílých plážích v jižním Ománu. Tuto bezpečnou a pohostinnou zemi si zamilujete. více

Jako Popelka ukrytá ve stínu Dubaje leží na Arabském poloostrově země dosud nezasažená cestovním ruchem. Ve vzduchu se vznáší omamná vůně kadidla, rytmy podmanivé arabské hudby pomalu pronikají do uší a dotvářejí tu pravou orientální náladu. Na našem pobytovém zájezdu si užijete do syta odpočinek na pláži i koupání v moři, a to vše s příjemně exotickou atmosférou.

POBYTOVÝ ZÁJEZD DO OMÁNU

OMÁN

Co vše si lze představit, když se řekne Omán? Určitě kilometry pláží omývaných čistým Arabským mořem, orientální města a tržiště vonící kořením, pouště, majestátní hory a horská wádí, sladké datle, damascénské růže a samozřejmě kadidlo. Omán však nabízí, asi jako nejkrásnější a nejstarší země v Perském zálivu, mnohem více.

Své návštěvníky hýčká opravdu vroucným a pohostinným  přijetím, celoročně vlídným počasím a zázemím jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Pojeďte se přesvědčit s námi!

shutterstock_1279904929

DOVOLENÁ V JIŽNÍM OMÁNU

Na jihu Ománu, v okolí města Salalah, na vás dýchne pravá tropická atmosféra. Kilometry bílých písečných pláží zdobí palmy a natrefíte tu na nejedno krásné přírodní zákoutí. Naši klienti jsou ubytováni v butikovém hotelu Juweira 4*.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Změna odletového dne vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
 • Nutnost zajistit si vstupní víza do Ománu (5 / 20 OMR), pokud zájezd přesahuje svou délkou 14 dnů.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

1. 3. – 12. 3. 2025

10 nocí

12 dní

Polopenze

letecky

Omán - hotel Juweira 4*

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2024)

49 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Salalah – Praha (s přestupem v Dauhá) včetně všech poplatků
 • 10 nocí v hotelu Juweira Boutique 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu vč. nápoje
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • služby česky/ slovensky hovořícího delegáta během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj dle ceníku
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
1. 3. – 12. 3. 2025 QR 0292 (doba letu 05:50) 1. 3. 2025 14:55
Letiště Václava Havla Praha
1. 3. 2025 22:45
Letiště Dauhá
QR 1131 (doba letu 02:20) 12. 3. 2025 05:15
Letiště Salalah
12. 3. 2025 06:35
Letiště Dauhá
QR 1130 (doba letu 02:00) 2. 3. 2025 01:10
Letiště Dauhá
2. 3. 2025 04:10
Letiště Salalah
QR 291 (doba letu 06:25) 12. 3. 2025 08:35
Letiště Dauhá
12. 3. 2025 13:00
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • SalamAir

  Ománská letecká společnost SalamAir byla založena v roce 2016. Její flotila zahrnuje letouny A320neo a A321neo. Vnitřní prostory letadel jsou uzpůsobeny pro pohodlné cestování s dostatečným prostorem pro nohy a příjemným sklonem sedaček.

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout rozměry 56 ⨉ 45 ⨉ 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz s pravidelným tvarem. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a součet všech tří rozměrů (délka + šířka + výška) nepřesahuje 160 cm. Více informací naleznete zde.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Juweira Boutique Hotel

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotel Juweira Boutique leží v klidné lokalitě u malého přístavu na jihu Ománu. Nedaleko hotelu se nachází rozlehlá písečná pláž, která z něj dělá ideální místo pro odpočinkovou dovolenou. Hotel je provozován pouze pro dospělou klientu jako „adults only“... více

 • Soukromý: Sifawy Boutique Hotel

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový butikový hotel Sifawy Boutique leží v klidném prostředí malého moderního letoviska Jebel Sifah na březích Ománského zálivu. Pověstná ománská pohostinnost, průzračné moře, procházky kolem malého přístavu nebo devítijamkové golfové hřiště učiní z vaší dovolené v hotelu Boutique Sifawy jedinečný zážitek... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. odpočinek na plážích u krásně modrého moře
 2. ubytování v butikových hotelech
 3. orientální atmosféru v jedné z nejbezpečnějších zemí světa
 4. tajemnou krajinu písečných dun v nekonečné poušti
 5. sytě zelené oázy plné života
 • Město Salalah a návštěva kokosové farmy

  80 USD

  Prohlídka nedalekého města Salalah, kde vás čeká prohlídka kaple Nabi Amran s nejdelší hrobkou na světě, projdete se kolem mešity Sultána Qaboose (typická ukázka islámské architektury). Dále se vydáte na toulání tradičním trhem, jehož ovzduší prosycené vůní všudypřítomných kadidel podtrhuje ducha orientu. Omán je velmi bezpečnou zemí, tudíž nic nebrání tomu prochodit místní tržiště a uličky, a na vlastní kůži okusit místní kolorit. Zážitkem jistě bude i návštěva místní školy, ve které studoval samotný sultán. Oběd si pak vychutnáte v lokální restauraci, kde se bude podávat typické ománské jídlo. Nakonec zavítáte na kokosovou farmu s ochutnávkou čerstvé kokosové vody.

  Celodenní fakultativní výlet, oběd v ceně.

 • Jízda na velbloudech při západu slunce

  120 USD

  Fascinují vás záběry jezdců, kteří na svých velbloudech kráčí podél moře? Vyzkoušejte si tento zážitek na vlastní kůži. Naskočte s námi na velblouda a užijte si parádní projížďku při západu slunce.

 • Směr Jemen k fascinujícím přírodním plážím

  80 USD

  V rámci celodenního fakultativního výletu se vydáte směrem k hranicím s Jemenem na krásné zlaté pláže Fazayh a Mughsail s kulisou hor a útesů (možnost koupání). Cestou se zastavíte na úchvatném místě zvaném Spring water, jednom z nejatraktivnějších přírodních úkazů jižního Ománu. Jedná se o gejzíry, které vytváří přílivové vlny. Cestu vám opět zpříjemní velbloudi, kteří se potulují po silnicích plážích a všude, kde mohou.

Praktické informace Omán

1. Základní informace

Oficiální název:  Sultanát Omán
Rozloha : 309 500 km² (84. na světě)  
Obyvatelstvo :  4 758 215 obyvatel
Jazyk :  arabština (úřední), angličtina, balúčština, urdština, další indoíránské jazyky
Měna : ománský rial (OMR)
Časové pásmo : + 3
Hlavní město: Maskat
Nejvyšší bod: Džabal aš-Šám (2 980 m n. m.)

2. Cestovní doklad

Vedle vyřízení turistických víz je potřeba zároveň vlastnit cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po Vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Pro cestu do Ománu je třeba si vyřídit turistická víza, o která se žádá POUZE online na oficiální webové stránce (https://evisa.rop.gov.om/).  Poplatek za vyřízení je 5 nebo 20 ománských riálů (dle tipu víz) a hradí se online. Klient nese plnou zodpovědnost za zajištění svých turistických víz.

DOVOLUJEME SI UPOZORNIT, ŽE VÍZA JSOU PLATNÁ 30 DNÍ ODE DNE JEJICH SCHVÁLENÍ. Z tohoto důvodu si, prosím, vízum vyřizujte cca 10 dní před vaším odletem.

4. Platební karty, měna

Oficiální měna v Ománu je ománský riál (OMR).  Aktuální kurz naleznete na stránkách České národní banky:

https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_ostatnich_men/kurzy.jsp

V Ománu se dá pohodlně platit i USD nebo EUR, příp. můžete použít platební karty. U platby v USD doporučujeme vyměnit si USD s ochrannými známkami (platné od roku 2016). Blíže se, prosím, informujte ve směnárně.

5. Ceny

Ceny v Ománu jsou velmi podobné jako ceny v ČR. Levnější je benzín, který stojí kolem 10-ti korun. Cena jídla v běžné restauraci stojí 3 – 5 rialů. Spropitné se přijímá, není povinné.

6. Celní předpisy

Osobní věci podléhají kontrole. Bezcelně je povolen dovoz 400 ks cigaret, 100 ml parfému, 10 ks DVD, 2 litrů vína či lihoviny nebo 24 plechovek alkoholu (pouze nemuslimové starší 21 let). Je nutné deklarovat cestovní šeky, šperky nebo drahé kameny, apod. v hodnotě přesahující 6 tisíc ománských rijálů. Dovoz zbraní a střeliva je povolen pouze na základě dopředu vyžádané zvláštní licence v omezeném množství.

7. Dovoz hotovosti

Je nutné deklarovat hotovost v hodnotě přesahující 6 tisíc ománských rijálů.

8. Bezpečnost

Omán je zemí s nízkým výskytem běžné kriminality, občasné krádeže však nejsou vyloučeny, zj. ze zaparkovaných vozů.

9. Důležitá telefonní čísla

Hasiči………………………………..290211
Policie……………………………….290099
Ambulance…………………………999
Záchranná služba………………..211555

10. Zdraví

Klientům doporučujeme dodržovat základní hygienická pravidla, zejména pít pouze balenou vodu a před požitím ovoce omýt tekoucí vodou.

11. Očkování

Očkování není povinné, pro doporučené očkování se poraďte se svým lékařem.

12. Léky

Léky vlastní potřeby, případně léky na střevní potíže.

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Cestovní taška či kufr, dle preferencí klienta.

14. Co si zabalit s sebou

V této zemi budete mít možnost navštívit i několik svatých míst v rámci fakultativních výletů, proto prosím počítejte s tím, že na tato místa musíte být patřičně oblečeni. Délka kalhot (sukní) je doporučena minimálně pod kolena a zároveň jsou doporučena zakrytá ramena a výstřihy. Jestliže rádi nosíte například tílka nebo kraťasy, můžete to vyřešit šátkem, kterým si vždy zakryjete patřičná místa. Platí to jak pro ženy, tak i pro muže.

Součástí vaší výbavy by měl být i opalovací krém s vysokým UV faktorem, pokrývka hlavy proti slunci, sluneční brýle, repelent a v neposlední řadě pohodlná obuv.

15. Počasí

Letní teploty se zj. v jižní části Ománu, který leží v tropickém pásmu, mohou pohybovat mezi 38 – 50 stupni Celsia. Celoročně je zde vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření (doporučuje se používat kvalitní opalovací krémy a nosit brýle s UV filtrem). Osoby se srdečními a dalšími zdravotními problémy by měly zvážit načasování návštěvy mimo teplotně nejnáročnější měsíce. Zdravotní riziko nakažlivých chorob je velice malé.

Průměrné teploty v průběhu února se pohybují okolo 26 °C. Není ale výjimkou, že vystoupají velice snadno přes 28 °C .

16. Stravování

Mimo hotel je možné se stravovat v okolních restauracích (cena oběda je cca 10 rialů).

17. Časový posun

Časový posun oproti České republice je +3 hodiny.

18. Elektrické napětí

V zemi je zavedeno napětí 220 – 240 V, 50 Hz  – je nutné zakoupit si adaptér pro dvou – otvorové zástrčky.

19. Internet a mezinárodní hovory

Wifi je k dispozici na hotelu.

20. Doporučené kapesné

Dle potřeb klienta.

21. Konzumace alkoholických nápojů

Vzhledem k místním zvyklostem jsou časy servírování alkoholických nápojů upraveny vládním nařízením a to následovně: sobota – čtvrtek: 12:00 – 15:00 a 18:00 – 23:30; pátek: 14:00 – 23:30.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

1. 3. – 12. 3. 2025

10 nocí

12 dní
49 990,- +24 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • První a druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí a čtvrtá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným množstvím jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627