Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Nejkrásnější východ slunce a snídaně vařená v sopce

Temnou nocí stoupáte neznámou krajinou, kde před pouhými sto lety tekla žhavá láva, která pohltila chrámy i celé vesnice. Odměnou za dobrodružnou cestu na vrchol vám bude jedinečný pohled na vycházející slunce se siluetou balijské posvátné sopky Agung v pozadí.

Bali nemusí znamenat pouze krásné pláže, jasně zelená rýžová políčka překypující životem nebo proslulé hinduistické chrámy. Úchvatné výstupy, při nichž můžete doslova balancovat na římse sopečných kráterů, okoření vaši dovolenou o další nezapomenutelný zážitek. Jste otevřeni novým dobrodružstvím?

Z hlavního města Denpasaru se do nejbližší vesnice určené pro oblíbený výstup na sopku Batur dostanete zhruba za dvě hodiny. Využijete-li při výletu služby průvodce, na cestu se vydáte přibližně hodinu po půlnoci. Možná si říkáte, zda vám tento zážitek za probdělou noc stojí. A odpověď zní – neváhejte ani na vteřinu. Už jenom cesta samotná je zajímavá. Kdy jindy se vám poštěstí pozorovat rýžová pole zalitá měsíčním světlem a svištět zdejší krajinou po liduprázdných silnicích? Přes den je Bali doslova ucpané a doprava náročná. Ale v noci? Budete mít pocit, že se zde zastavil čas a vy jste na kouzelném ostrově sami.

Nebe nad rýžovými poli hýří za jasných nocí hvězdami 

Kolem třetí hodiny ranní dojedete do výstupové vesnice na okraji sopečného jezera Batur – největšího jezera na ostrově. Ve větší nadmořské výšce pocítíte pro Bali nezvyklý chlad a za zvuku kroků dopadajících do nočního ticha začnete pomalu stoupat na vrchol, jenž leží v 1 717 metrech.

Sopka Batur je jedním z nejkrásnějších a zároveň nejdostupnějších vrcholů Bali. Cesta k římse trvá od vesnice pouhé dvě hodiny a zvládne ji průměrně zdatný turista. Když vyrazíte ve tři hodiny, s přehledem stihnete východ slunce, kvůli kterému tento noční výlet většina lidí podstupuje. Nezapomeňte, že i když může být chladněji, při výšlapu se rozhodně zahřejete. Volte tedy takovou výbavu, kterou lze jednoduše odkládat a nebude vás při výstupu příliš zatěžovat.

Nádherné sopečné jezero Batur je největším na celém ostrově 

K vrcholu vedou dvě trasy. Častěji používaná je jižní varianta vedoucí z vesničky Toya Bungkah. Začátek je velice mírný, pěšina se zvolna zvedá mezi rýžovými políčky a postupně přechází v prudší, zhruba dvoukilometrové stoupání, které na svém těle trochu pocítíte. Technicky nejnáročnějších je posledních přibližně 700 metrů, kde je pěšina vymletá vodou a vede prudkým svahem.

Váš průvodce vás však nenechá na holičkách. V ceně je i zapůjčení baterky, která se bude v terénu, kde je třeba dávat pozor na každý krok, určitě hodit. V cíli vám pak průvodce připraví snídani na vulkanické páře. Většinou se podávají vejce natvrdo, toust a banán, k tomu čaj či káva. Kromě stylové snídaně si na vrcholu Baturu vychutnáte také svou zaslouženou odměnu – nádherný východ slunce, na který spolu s chutí čerstvé balijské kávy jen tak nezapomenete.

Výstup na vrchol sopky Batur zůstane ve vašich vzpomínkách navždy  

Zažijte neopakovatelnou atmosféru doslova nabitou pozitivní energií na našem zájezdu na Bali. Ostrov bohů a tisíce chrámů překvapí své návštěvníky nespoutanou přírodou plnou blankytných jezer, strmých vulkánů i malebných rýžových políček. Vydejte se s námi nalézt klid na ta nejposvátnější místa hinduismu.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627