Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Vesnička Mũi Né, to je víc než jen kilometry dlouhá dokonalá pláž

Zapomenout na starosti všedních dní není ve vietnamské přímořské vesničce Mũi Né žádný problém. Pocítíte, jako by se zastavil čas, a budete relaxovat obklopeni vůní moře, sušených ryb a milými obyvateli, kteří zde stále žijí tradičním způsobem.

Ano, Mũi Né má nádhernou písečnou pláž, kde se palmy naklánějí nad tyrkysové moře jako na těch nejkýčovitějších fotografiích ze stránek cestovních katalogů. Kromě toho je ale také ideální základnou pro každého zvídavého turistu, protože okolí je jedním slovem okouzlující a nabízí spoustu rozmanitých aktivit.

Hlavní atrakcí, kvůli které turisté do Mũi Né v jižním Vietnamu jezdí, je bezesporu samotná pláž. Celý záliv má na délku úctyhodných dvanáct kilometrů a ranní či večerní procházka „na boso“ je povinnost. Cestou po pláži budete míjet desítky restaurací, kam můžete zajít na skleničku a dobré jídlo.

Tisíce rybářů časně ráno vyráží na lov 

Severně od zálivu leží původní, autentická vietnamská vesnička. Je v docházkové vzdálenosti po pobřeží a nabízí jedinečnou příležitost poznat skutečný vietnamský život. Brzy po ránu vyráží z tamního přístavu na moře lodě s rybáři, aby se zanedlouho vrátili s denním úlovkem ryb na prodej. Čerstvé a především chutné plody moře jsou gastronomickou doménou Mũi Né. Nicméně kromě dobrého jídla ke zdejší dovolené rozhodně patří několik dalších tipů – až budete ve Vietnamu, nezapomeňte je vyzkoušet.

Ochutnejte čerstvý místní kokos

Oblast jižního Vietnamu je plná šťavnatých kokosů. Obsypané kokosové palmy spatříte již z pláže a minimálně jeden kokos byste měli ochutnat. Doslova za pár korun vám jej mačetou rozseknou a prodají v každé restauraci podél hlavní cesty.

Vyfoťte si západ slunce u písečných dun

Nedaleko Mũi Né se nachází nejkrásnější písečné duny jihovýchodní Asie. Jet do Vietnamu a nenavštívit je? To by byl hřích. Přírodní úkaz, který nemá ve světě obdoby, najdete jen několik kilometrů za rybářskou vesnicí směrem na západ. Ty nejhezčí fotografie pořídíte kolem šesté hodiny večerní, kdy slunce zapadá a hory písku se zahalí do rudé záře.

Při východu slunce se písek zahalí do omamné rudé záře 

Navštivte kouzelný pramen Suối Tiên

Fascinující barevná podívaná uprostřed přírody? Pokud vás to láká, vydejte se ke kouzelnému pramenu, který ústí do moře v severní části zálivu. Během hodinové procházky dojdete písčitým korytem potoka až k malému vodopádu na jeho úplném konci. Cestou na vás budou povykovat místní děti a uvidíte skály zařezávající se strmě do okolní krajiny. Jejich barva úžasně kontrastuje s rudým pískem. Pokud si chcete výlet zpestřit, můžete ho spojit se zastávkou na pštrosí farmě – určitě ji nepřehlédnete, je přímo u ústí potoka.

Vydejte se prozkoumat stopy čamské historie

V celém jižním Vietnamu najdete ruiny čamského království, které se zde ve středověku nacházelo. Etničtí Čamové zde žijí dodnes, ale už jsou od vietnamského obyvatelstva téměř nerozeznatelní. Co ale opravdu stojí za návštěvu, je věž Po Shanu jihozápadně od Mũi Né. Impozantně se tyčí nad mořem a je z ní krásný výhled do okolí. Obzvláště večer se pokocháte pohledem například na blízké okresní městečko Phan Thiết (proslavené továrnou na vyhlášenou vietnamskou rybí omáčku).

Ruiny čamského království se dochovaly až do dnešní doby  

Nezapomeňte na to nejdůležitější – relaxujte

I přesto, že Mũi Né nabízí spoustu zážitků, to nejcennější je klid, který turistům poskytuje. Ve stínu banánovníků, kokosových palem a v příjemném mořském vánku, který je zde typický, budete relaxovat na hotelovém lehátku a užívat si vietnamskou dovolenou plnými doušky.

Chcete si užít parádní relax na pohádkových plážích letoviska Mũi Né? Pak není nic jednoduššího, než se s námi vydat na poznávací zájezd do Vietnamu, kde si kromě všech krás, které tato země nabízí, budete moci vychutnat i několikadenní lenošení na písečných plážích.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627