Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Poznejte nejkrásnější „vlaštovčí“ města na pobřeží Kalábrie

Kalábrie je opravdovým letním rájem pro vaši dovolenou nejen díky výborné gastronomii, nedotčené přírodě a nádherným plážím s křišťálovým mořem. Na pobřeží najdete také nespočet skvostů v podobě „vlaštovčích“ měst přilepených na vrcholcích skalnatých útesů, které stojí za návštěvu.

Tropea: městečko proslavené červenou cibulí

Pokud se vám dostal do ruky jakýkoli průvodce Itálií, museli jste zahlédnout alespoň jednu fotografii městečka Tropea. Právě sem se sjíždí fotografové z celého světa zachytit krásy pobřeží Tyrhénského moře. Četné kostely a středověké měšťanské domy na první pohled prozrazují, že Tropea je městem s velmi pestrou historií.

Starobylé centrum je postaveno přímo na okraji útesu, jehož strmá skalní stěna se v hloubi noří do nádherné pláže s jemným pískem a hladkými oblázky. Jen kousek opodál se z moře tyčí symbol pobřežního městečka – ostrov jak vystřižený z pohádky, s dlouhým schodištěm vinoucím se po skále až ke kostelu Santa Maria dell’Isola na samém vrcholku.

Turistická ikona Kalábrie – kostel Santa Maria dell´Isola se vyjímá na skalnatém výběžku městečka Tropea 

Tak jako celá Itálie i Tropea je centrem vynikající gastronomie. Každým rokem se zde koná řada kulinářských slavností a vyhlášených trhů, na kterých můžete nasát pravou italskou atmosféru a ochutnat místní speciality.

Mezi ně patří například pikantní salám z vepřového masa zvaný ’nduja, ovčí sýr Pecorino del Monte Poro, hořký bylinný likér Vecchio Amaro del Capo, ale především největší pýcha tohoto města, červená cibule známá jako Cipolla di Tropea. Má natolik unikátní chuť, že ve zmrzlinářství Gelati Tonino nabízí rovnou několik druhů zmrzliny s příchutí slavné cibule.

Červená cibule Cipolla di Tropea pěstovaná v Tropee je chloubou celého města 

Pizzo a tajemná kaple ukrytá ve skále

Stejně tak jako Tropea i nedaleké městečko Pizzo leží na samém okraji skalnatého útesu, uprostřed zálivu Golfo di Sant’Eufemia. V historickém centru pulsuje životem náměstí Piazza della Repubblica, které oslní úžasnou atmosférou a nádherným výhledem na nekonečné čisté moře.

Na zmrzlináře zde narazíte doslova na každém kroku a rozhodně musíte vyzkoušet jejich místní specialitu, dezert Tartufo. Jedná se o velkou kouli zmrzliny s tekutou náplní, na povrchu obalenou kakaem, čokoládou či oříšky. Bar Gelateria Ercole údajně nabízí nejlepší verzi tohoto zákusku s pistáciovou zmrzlinou a náplní z kvalitní hořké čokolády.

K místním specialitám patří také zmrzlina s tekutou náplní obalená v kakau, čokoládě nebo oříšcích nazývaná Tartufo 

A pokud chcete tuto kalorickou bombu „vychodit“ a užít si závan mystiky, vydejte se na procházku ke slavnému skalnímu kostelíku Chiesetta di Piedigrotta. Legenda praví, že zde v 17. století přepadla nečekaná bouře skupinku mořeplavců. V okamžiku, kdy jejich životy visely na vlásku, se celá posádka začala modlit k obrazu Madonny di Piedigrotta v kapitánově kajutě. Sám kapitán madoně přislíbil, že pokud ušetří jejich životy, vlastnoručně postaví kapli na její počest.

Nedlouho poté loď ztroskotala, ale jakoby zázrakem se všem členům posádky podařilo dostat na břeh. Následně moře vyplavilo i madonin obraz, a tak námořníci dostáli svému slovu a do skály vytesali malou kapli, do které obraz umístili. Divoké vlny během několika následujících bouří odnesly obraz zpátky do moře, ten se ale vždy vrátil na břeh, na své původní místo.

Kostel Chiesetta di Piedigrotta ve městě Pizzo, vytesaný ve skále přeživšími námořníky, byl později rozšířen o sochy a fresky 

Scilla: za teplým mořem a nádhernými plážemi

Pokud se do Kalábrie chystáte s vidinou odpočinku a času stráveného relaxováním na pláži, rybářská vesnice Scilla pro vás bude ideální letovisko. Scilla je oblíbená právě kvůli nádherné pláži a příjemné teplotě moře, které není v létě ochlazováno studenými proudy, jak je tomu v mnoha jiných italských destinacích. Přilehlé uličky jsou plné restaurací, kaváren a barů, a tak si můžete kdykoli z pláže odběhnout na čerstvě ulovenou rybu nebo skleničku Prosecca do některého ze sympatických podniků.

Také Scilla se pyšní velkolepou dominantou, která láká k výletu turisty z širokého okolí. Středověký hrad Ruffo na skále uprostřed vesnice byl původně postaven jako pevnost italského vojska, v roce 1532 se však dočkal přeměny na sídlo hraběte Paolo Ruffa. Návštěvu hradu byste si neměli nechat ujít už jen kvůli nádhernému výhledu na pobřeží nedaleké Sicílie.

Středověký hrad Ruffo ležící na skále, rozděluje rybářskou vesnici Scilla na dvě čtvrti – Marina Grande a Chianalea 

Navštivte s námi Kalábrii, přezdívanou „perla jižní Itálie“ a užijte si její průzračně čisté zátoky, pláže a malebná městečka.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627