Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěší turistika na ostrově La Palma

Putování nejzelenějším ostrovem Kanárského souostroví

Krásný ostrov neboli La isla bonita. Přesně tak se říká ostrovu La Palma. Vydejte se s námi na pěší putování nejzelenějším z Kanárských ostrovů, více

který se pyšní obrovskou rozmanitostí krajiny a divokou, našinci dosud neobjevenou přírodou. Jedná se o jeden z nejstrmějších ostrovů na světě, kde najdete vysoké sopečné hory, třetihorní pralesy, skalnaté útesy i malebnou krajinu plnou exotické květeny. Na tomto aktivním zájezdu vás čeká 5 pěších etap nejkrásnějšími místy ostrova i zasloužené osvěžení v Atlantiku. Těšte se, tohle dobrodružství bude stát za to!

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Tenerife. Transfer do přístavu a plavba trajektem na ostrov La Palma. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Cubo de la Galga a Puerto Espíndola

Ráno vyjedete severním směrem na vyhlídku Barranco de los Gomeros, poté se již vydáte na okružní pěší túru Cubo de La Galga. Tento úžasný pěší výlet vede třetihorním vavřínovým pralesem, jež je součástí přírodního dědictví UNESCO. Dále následuje přejezd na východní pobřeží ostrova do městečka Puerto Espíndola s možností koupání v Atlantiku, v unikátních bazéncích Charco Azul. Občerstvení v některé z místních restaurací.

Náročnost: 8 km, 500 výškových metrů stoupání a klesání, cca 3,5 hodiny chůze. Středně těžká trasa.

foto: Jan Kubišta

3. den: Výstup na nejvyšší horu ostrova Roque de Los Muchachos

Výjezd autobusem do centrálního masivu nejvyšších hor ostrova a zastávka u vyhlídky Mirador de Los Andenes. Poté se vydáte na pěší túru na vrchol nejvyšší hory ostrova – Roque de Los Muchachos, 2426 m.n.m. Jedná se o parádní vysokohorskou trasu barevnými sopečnými horami s překrásnými výhledy. Cesta vede i okolo světově proslulých astronomických observatoří. Následuje přejezd k jednomu z nejvýznamnějších kostelů ostrova, Nuestra Señora de las Nieves. Možnost občerstvení.

Náročnost: 7 km, něco málo přes 2 hodiny chůze a zhruba 320 m stoupání a 120 m klesání. Lehká až středně těžká trasa.

foto: Jan Kubišta

4. den: pobřežní etapa v okolí vesnic Gallegos a Franceses, relax v La Fajana

Přejezd na sever ostrova a nástup na jeden z nejkrásnějších pobřežních treků na La Palmě, v okolí vesnic Gallegos a Franceses. Během pěšího putování kulturní i divokou krajinou nebude nouze o dramatické výhledy na skalnaté severní pobřeží i přechody hlubokých roklí plných bujné vegetace. Po ukončení etapy přejezd do La Fajana a příjemné odpolední koupání ve zdejších bazénech se slanou mořskou vodou.

Náročnost: 7 km, středně těžká až těžká trasa zahrnuje zhruba 600 m stoupání, 700 m klesání a cca 4 hodiny chůze.

foto: Jan Kubišta

5. den: volný den

Volný den s možností individuální prohlídky hlavního města Santa Cruz de La Palma (malebné historické centrum města, tržnice, známé zdobné balkony na pobřežní promenádě), možnost odpočinku a koupání na zdejší písečné pláži.

6. den: kráter Caldera de Taburiente a údolí Barranco de las Angustias

Přejezd do oblasti jednoho z největších sopečných kráterů na světě – Caldera de Taburiente. V tento den vás čeká nádherná etapa monumentálním údolím Barranco de las Angustias, která vede řečištěm s krásnými výhledy na okolní skalní formace a borovicové lesy. Cesta končí u barevného vodopádu Cascata de Colores.

Náročnost: 11 km, cca 5,5 hodin chůze, spíše těžká trasa – nastoupáte i naklesáte cca 350 výškových metrů.

foto: Jan Kubišta

7. den: sopečná krajina v okolí Fuencaliente

Ráno výjezd na vyhlídku Montaña de La Breña nabízející hezký výhled na hlavní město ostrova. Poté přesun autobusem na jih ostrova, do městečka Los Canarios. Poslední túra je věnovaná sopečné krajině v okolí Fuencaliente. Zdejší, na první pohled pustá sopečná krajina, má své zvláštní kouzlo umocněné krásnými výhledy na Atlantik. Cílem bude zmiňované Fuencaliente, kde si budete moci prohlédnout zdejší maják, navštívit unikátní solné pláně, nebo se občerstvit v místní restauraci. Poslední zastávka tohoto dne bude věnovaná odpočinku a koupání na písečné pláži příjemného letoviska Los Cancajos.

Náročnost: 8 km, sestup zhruba 600 výškových metrů.

foto: Jan Kubišta

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer do přístavu a odjezd trajektem zpět na Tenerife. Následně přejezd na letiště, odlet zpět do ČR.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

NÁROČNOST 🥾🥾🥾

Zájezd je určen pro opravdu zdatné aktivní turisty, kteří hravě zvládnou i výstup z Pece na Sněžku, a to i v několika dnech po sobě. Všechny túry vedou po turistických trasách. Některé etapy zahrnují velká převýšení, často v kamenitém terénu a jedná se o náročnou turistiku.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je pevnější treková bota. Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné i do vyšších horských partií.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

15. 4. – 22. 4. 2024

7 nocí

Snídaně

letecky

Pěší turistika na ostrově La Palma

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tenerife – Praha včetně všech poplatků
 • plavba trajektem ostrov Tenerife – ostrov La Palma – ostrov Tenerife
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • JAN KUBIŠTA

  Původce 

  K cestování mě přivedla láska k přírodě, která byla mou vášní již odmalička. Po studiu cestovního ruchu jsem odcestoval na ostrov Madeira a od první chvíle jsem se tu cítil jako doma.
  Spojily se zde všechny atributy mé vysněné práce – příroda, hory, divoký oceán a pěší turistika.
  S batohem na zádech jsem následně prochodil přilehlé Azorské ostrovy a španělský ostrov La Gomera, který mě okouzlil svou divokostí a mystickou historií.
  Madeira, kde provázím bezmála 20 let, mě neustále fascinuje a dodnes tam nacházím novou inspiraci.
  Nemám rád konzumní turismus, ale vždy se snažím o to, aby se z turisty alespoň na chvíli stal cestovatel.
  Provázení pro Delfín travel mě baví právě pro zaměření na klienty 55+, kteří si cestování opravdu užívají a snad i  kvůli omezeným možnostem cestování v minulém režimu mají velký zájem dozvědět se co nejvíce o konkrétním místě.

   

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
15. 4. – 22. 4. 2024QS121215. 4. 2024 12:00
Letiště Václava Havla Praha
15. 4. 2024 16:15
Letiště Tenerife Jih
QS121322. 4. 2024 17:05
Letiště Tenerife Jih
22. 4. 2024 23:05
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. turistiku v horách s výhledy na oceán
 2. jeden z největších sopečných kráterů světa
 3. exotickou přírodu plnou zelených rostlin
 4. koupání v bazéncích Charco Azul

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

15. 4. – 22. 4. 2024

7 nocí

36 990,- +3 900,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627