Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Italská špička

aneb pěšky přírodními parky Kalábrie

Chcete poznat přírodní krásy Kalábrie? Vydejte se s námi za turistikou do tohoto italského kraje. Národní parky, divoké řeky, moře, hory… to vše a ještě více nabízí italská špička. více

Kalábrie skrývá dosud prakticky neobjevená přírodní bohatství, kterým společně nakoukneme pod pokličku. Toto putování v sobě snoubí jak pohodovou horskou turistiku, tak i poznání života místních obyvatel oddávajících se v poklidu siestě před svou oblíbenou kavárnou. Chcete-li zažít Kalábrii jako málokterý jiný turista, tedy nejen z plážového lehátka, vydejte se s námi na túru a poznejte tento jihoitalský region. Kombinace moře, dravých řek a liduprázdných hor prostě stojí za to!

Italská špička

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet do Lamezia Terme. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Orsomarso a okolí

Tentokrát se vypravíte do starobylého městečka Orsomarso, které je zasazené do hornaté krajiny tak malebně, že si od místních vysloužilo přezdívku „duše hor“. Poté co se nabažíte kouzla spletitých úzkých uliček, půjdete směrem k charakteristické věži s hodinami, odkud budete mít celé město a údolí řeky Argentino jako na dlani.

Poté sestoupíte do doliny a dojdete až k vodopádům. Po příjemné procházce kolem řeky zamíříte do městečka Diamante, které se také nazývá “město zdí” a proslavil jej Feferonkový festival. Zde si můžete vychutnat všudypřítomnou pohodu a užít si procházky po promenádě.

Etapa měří cca 8 km, převýšení cca 100 metrů.

3. den: Národní park Pollino

Hned první den pokoříte jedno „nej“ našeho dobrodružství. Vydáte se totiž do největšího národního parku v Itálii – NP Pollino. Půjdete lesem, loukami a kolem potoků směrem do údolí, kde se nad vámi bude tyčit vrchol Monte Pollino (2267 m n. m.), projdete tzv. „Zahradou bohů“, lesem bosenských borovic. Ty jsou symbolem tohoto národního parku, nerostou totiž nikde jinde v Itálii. Cestou po hřebeni, jako zaslouženou odměnu, si budete užívat parádních výhledů.

Tip: Vezměte si s sebou malý dalekohled, budete-li mít štěstí, můžete spatřit např. italského vlka, srny, mnoho vzácných ptáků jako sokola stěhovavého, supa egyptského. Etapa měří cca 13 km, převýšení cca 700 metrů.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Italská špička - hotel 3*/4*

poslední 2 místa

28 990,-

Rezervovat

vyprodáno

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Italská špička - hotel 3*/4*

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu nebo servírovaná
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj dle termínu
 • jízdenku na loď zpět do města Marina di Camerota – 15 euro
 • vstup do přírodního parku u městečka Morigerati – 6 euro
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu 1-2 eura na den pro osoby starší 14 let věku, která je splatná na místě. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
3. 9. – 10. 9. 2024 ENT831 3. 9. 2024 08:00
Letiště Václava Havla Praha
3. 9. 2024 10:10
Letiště Lamezia Terme
ENT832 10. 9. 2024 11:05
Letiště Lamezia Terme
10. 9. 2024 13:10
Letiště Václava Havla Praha
10. 9. – 17. 9. 2024 ENT831 10. 9. 2024 08:00
Letiště Václava Havla Praha
10. 9. 2024 10:10
Letiště Lamezia Terme
ENT832 17. 9. 2024 11:30
Letiště Lamezia Terme
17. 9. 2024 13:35
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. návštěvu největšího národního parku v Itálii - NP Pollino
 2. túru kaňonem řeky Raganello a Ďáblův most
 3. prohlídku starobylého městečka Orsomarso
 4. pohodovou atmosféru přímořského města Sapri

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

3. 9. – 10. 9. 2024

7 nocí

28 990,- 27 990,- +2 790,-

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

28 990,- 27 990,- +2 790,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627