Sicílie - Ostrov tří moří
NEOPAKOVATELNÁ SICÍLIE
Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je také nejjižněji položeným regionem celé Itálie. Její jedinečnosti jí vysloužila hned 6 zápisů na Seznam světového dědictví UNESCO.
Ale to není jediný důvod, proč se sem každoročně vydává řada turistů. Sicilský genius loci je totiž neopakovatelný, takže na všechny starosti všedních dnů tady zapomenete velmi rychle a snadno.
Etna - přírodní symbol Sicílie
Ostrovu vévodí sopka Etna, nejvyšší činný vulkán Evropy. Skládá se z několika hlavních kráterů a více než 300 vedlejších kráterů. Při své výšce 3350 metrů je nepřehlédnutelnou dominantou Sicílie. Svahy Etny vypadají hrozivě a nehostinně. Naopak její úpatí je, díky sopečnému popelu, rájem pro veškeré rostlinstvo, hlavně pak vinnou révu a fíkovníky.
Sopečného původu jsou i krásné Liparské ostrovy náležející k Sicílii. Z těchto sedmi ostrovů v Tyrhénském moři jsou dva, Stromboli a Vulcano, stále aktivními sopkami.
Historie "všude kam se podíváš"
Bohaté a bouřlivé dějiny, jimiž se může Sicílie pochlubit, po sobě zanechaly nespočet překrásných historických památek z různých epoch lidské civilizace.
Právě dochované pamětihodnosti dávají ostrovu typickou neopakovatelnou tvář a tiše vypovídají příběh o všech historických epochách, kterými Sicílie prošla. Dějiny tohoto ostrova začali psát v VIII. století př. n. l. staří Řekové, kteří tu založili svou první osadu Naxos. A právě sicilská starobylá města nesou dodnes toto poselství dávných civilizací.
Tři moře a bezpočet pláží
Břehy Sicílie omývají vody hned tří moří – Jónského (na východě), Tyrhénského (na severu) a Středozemního (na jihu). Od afrického kontinentu dělí Sicílii jen 140 kilometrů. Jedinečnost Sicílie podtrhuje i nádherné pobřeží. Klidné pláže s jemným pískem střídají skaliska, a to vše omývá blankytně modré moře.