Hledat

Sicílie

Ostrov tří moří

Sicílie je mýty opředený ostrov, který nás baví a věříme, že stejně bude bavit i vás! Pojeďte s námi na pobytový zájezd a poznejte Sicílii plnou kontrastů jež je stále jedním z mála míst, kde ještě můžete okusit pověstný italský temperament. více

Tak například hlavní město Palermo je město z měst, které se musí zažít. Ulice s úžasnou omšelou patinou, hluk místních trhů, řemeslné dílny, kde opraví cokoli a doprava, kde červená na semaforu je pouze orientační informace. Oproti tomu hned za branami měst natrefíte na úrodná pole a citrusové sady, ztichlé horské vesničky a nad vším tím si pokuřuje majestátní Etna.

Sicílií se prohnalo mnoho dobyvatelských národů a každý si něco odvezl, ale na stranu druhou i mnoho zanechal. Díky tomu budete o historii a monumentální stavby zakopávat na každém kroku. A že chcete jen ležet na pláži, užívat si relax a koupání v jednom ze tří moří? Jak je libo, i to Sicílie umí velmi dobře.

Viva Sicilia!

Sicílie - Ostrov tří moří

NEOPAKOVATELNÁ SICÍLIE

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je také nejjižněji položeným regionem celé Itálie. Její jedinečnosti jí vysloužila hned 6 zápisů na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ale to není jediný důvod, proč se sem každoročně vydává řada turistů. Sicilský genius loci je totiž neopakovatelný, takže na všechny starosti všedních dnů tady zapomenete velmi rychle a snadno.

Etna - přírodní symbol Sicílie

Ostrovu vévodí sopka Etna, nejvyšší činný vulkán Evropy. Skládá se z několika hlavních kráterů a více než 300 vedlejších kráterů. Při své výšce 3350 metrů je nepřehlédnutelnou dominantou Sicílie. Svahy Etny vypadají hrozivě a nehostinně. Naopak její úpatí je, díky sopečnému popelu, rájem pro veškeré rostlinstvo, hlavně pak vinnou révu a fíkovníky.

Sopečného původu jsou i krásné Liparské ostrovy náležející k Sicílii. Z těchto sedmi ostrovů v Tyrhénském moři jsou dva, Stromboli a Vulcano, stále aktivními sopkami.

Historie "všude kam se podíváš"

Bohaté a bouřlivé dějiny, jimiž se může Sicílie pochlubit, po sobě zanechaly nespočet překrásných historických památek z různých epoch lidské civilizace.

Právě dochované pamětihodnosti dávají ostrovu typickou neopakovatelnou tvář a tiše vypovídají příběh o všech historických epochách, kterými Sicílie prošla. Dějiny tohoto ostrova začali psát v VIII. století př. n. l. staří Řekové, kteří tu založili svou první osadu Naxos. A právě sicilská starobylá města nesou dodnes toto poselství dávných civilizací.

Tři moře a bezpočet pláží

Břehy Sicílie omývají vody hned tří moří – Jónského (na východě), Tyrhénského (na severu) a Středozemního (na jihu). Od afrického kontinentu dělí Sicílii jen 140 kilometrů. Jedinečnost Sicílie podtrhuje i nádherné pobřeží. Klidné pláže s jemným pískem střídají skaliska, a to vše omývá blankytně modré moře.

Číst dále zde >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odjelo

26. 9. – 5. 10. 2023

9 nocí

Polopenze

+ přikoupit
Plná penze, + přikoupit
All inclusive

letecky

Sicílie - hotel Club Eloro 4*

odjelo

HOTELY

 • Hotel Club Eloro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Eloro se nachází v klidném prostředí městečka Marina di Noto na jihu Sicílie. Rozlehlá písečná pláž se nachází přímo u hotelu a doslova vybízí k báječné dovolené plné koupání, slunce a odpočinku. Letiště v Catanii je od hotelu vzdálené 88 kilometrů... více

 • Hotel Sikania Resort & SPA

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Sikania Resort se nachází na jihu ostrova, v přírodní rezervaci Tenutella. Tento elegantně zařízený hotel je obklopen středomořskou vegetací, která přechází v přírodní písečnou pláž. Pyšní se jedním z nejlepších wellness center na Sicílii. Vzdálenost od letiště v Catanii je 116 kilometrů... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Club Eloro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Eloro se nachází v klidném prostředí městečka Marina di Noto na jihu Sicílie. Rozlehlá písečná pláž se nachází přímo u hotelu a doslova vybízí k báječné dovolené plné koupání, slunce a odpočinku. Letiště v Catanii je od hotelu vzdálené 88 kilometrů... více

 • Hotel Sikania Resort & SPA

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Sikania Resort se nachází na jihu ostrova, v přírodní rezervaci Tenutella. Tento elegantně zařízený hotel je obklopen středomořskou vegetací, která přechází v přírodní písečnou pláž. Pyšní se jedním z nejlepších wellness center na Sicílii. Vzdálenost od letiště v Catanii je 116 kilometrů... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Palermo, město jehož atmosféru musíte zažít
 2. Etnu, nejvyšší evropskou činnou sopku
 3. Taorminu, město které okouzlilo i Hamingwaye
 4. mnoho historických památek z doby starověkých Řeků a Římanů
 5. požitek ze skvělé a voňavé sicilské kuchyně
 6. parádní koupání v čistém moři
 • KSS 26

  MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA A ROMANTICKÁ TAORMINA

  Návštěvu Etny si určitě nenechte ujít. Obvod její základny čítá až 140 kilometrů a její výška pak přes 3 330 metrů. Procházka k lávovému poli pod vrcholem kráteru tak pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Etna je od roku 2013 zapsána mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO.

  Dále navštívíte městečko Taormina, které je považováno za jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pyšní se nádhernými výhledy, jednou z nejkrásnějších pláží a zachovalým řecko – římským amfiteátrem.

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: Hotel Eloro 4* 65 EUR, hotel Sikania 4* – 75 EUR

 • Syrakusy a Ortygia

  Syrakusy (UNESCO) byly největším a hlavním městem Velkého Řecka – Magna Graecia. Během celodenního výletu se seznámíte s památkami připomínajícími jeho dávnou minulost: archeologickým nalezištěm Neapolis s řeckým divadlem, Heronovým oltářem, jeskyní Dionýsiovo ucho, nebo srdcem Syrakus – ostrovní části Ortygia s krásnou katedrálou.

  Při zpáteční cestě do hotelu Eloro 4*, zastávka v barokním městě Noto (UNESCO).

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: Hotel Eloro 4* 50 EUR, hotel Sikania 4* – 75 EUR

 • 026 SIC

  Stará rybářská vesnička Marzamemi

  35 EUR

  Stará rybářská vesnička Marzamemi je vzdálena pouhých 30 minut jízdy od vašeho hotelu. Prohlédnete si staré rybářské domy, palác Villadorata a malý kostelík na hlavním náměstí. Příjemné odpoledne můžete zakončit nákupy, ochutnávkou rybích specialit v místních restauracích, nebo skleničkou vyhlášeného vína Nero d´Avola v některém z barů.

  Polodenní fakultativní výlet.

 • NOČNÍ SYRAKUSY

  40 EUR

  Syrakusy (UNESCO) byly největším a hlavním městem Velkého Řecka – Magna Graecia. Během tohoto výletu zažijete Syrakusy po setmění – zhruba kolem 20,00 hod odjedete z hotelu, a poté vás čeká cesta do historického centra města a následně na ostrov Ortygia. Ostrov o délce 1 km a šířce 0,5 km se řadí k historicky nejvýznamnějším městům v celé Evropě a je zapsáno na seznamu UNESCO. Zpříjemněním večerní procházky po starých uličkách bude možnost venkovního posezení s ochutnáním známého vína nero d´avola či místních sladkostí cannolli sicialiani či tradičního dortu s piškoty cassata. Atmosféra pravého sicilského nočního života vám umožní prožití krásného a zajímavého večera. Návrat na hotel zpět kolem půlnoci.

 • Sicílie pro seniory - foto 3

  AGRIGENTO

  40 EUR

  Vydejte se s námi poznat Agrigento – jedno z nejvýznamnějších měst antického světa. Agrigento se nachází na jižním pobřeží ostrova a je situováno do nádherné přírodní scenérie nad Údolím chrámů, které taktéž navštívíte. Obdivovat zde můžete impozantní chrámový komplex vystavěný již v 5. století př. n. l. Od roku 1997 je areál zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

  Polodenní fakultativní výlet.

..pokračování z úvodní strany:

MĚSTA, KTERÁ MUSÍTE ZAŽÍT

Nejznámějším město Sicílie je hlavní město Palermo se svou osobitou strhující atmosférou. Město ležící na severozápadě ostrova bylo založeno Féničany, v jeho vládě se však během několika století vystřídali Řekové, Římané, Vandalové či Ostrogóti.

Právě díky častým změnám panovníků je město dodnes architektonicky velmi různorodé a zachovaly se zde významné historické památky. Mezi ty nejkrásnější a nejzajímavější se řadí Normanský palác, katedrála Santa Vergine Maria Assunta, náměstí Piazza Catedrale nebo kostel San Giovanni degli Eremiti s orientální architekturou.

Sicilské vulkány - zájezdy pro seniory 55+ foto 1

Dalším městem, které opravdu stojí za to navštívit, je Taormina. Jednomu z nejoblíbenějších letovisek na ostrově se často přezdívá „sicilské Monte Carlo“. Můžete si zde užít také jeden z nejkrásnějších výhledů na Etnu z celé Sicílie.

V dobách řecké nadvlády patřila Taormina k městům s nejkrásnějšími přírodními divadly na světě. Není tedy divu, že hlavní dominantou města je řecké divadlo ze 3. století př. n. l. Jedná se o druhé největší divadlo na Sicílii, ve své slavné éře se do něj vměstnalo až 30 000 diváků. Až se dostatečně nabažíte pamětihodností, můžete se projít po po hlavní pěší zóně Corso Umberto s nepřeberným množstvím obchůdků, kaváren a restaurací.

Sicc28

CO MUSÍTE NA SICÍLII OCHUTNAT

Nelze totiž navštívit Sicílii a neochutnat něco z její rozmanité gastronomie. Sicilská kuchyně v sobě ukrývá velké srdce svérázných Sicilanů, proto je tak výjimečná a podmanivá. Díky bohaté historii Sicílie je i její kuchyně obohacena mnoha kulturními vlivy.

Jedním z nejznámějších pokrmů jsou arancini – rýžové kuličky smažené ve strouhance a s náplní, které se většinou skládá z ragú, mozzarelly a hrášku. K oblíbeným jídlům se řadí i caponata, což je tepelně upravený zeleninový salát, jehož základ tvoří lilek a celer, dále pak kapary, cibule, rajčata a olivy. Vše je doplněno slazeným octem, díky němuž je výsledná chuť příjemně sladkokyselá.

030 SIC

Jako sladká tečka se nejčastěji podávají cannoli – sladké plněné trubičky, které jsou symbolem ostrovního cukrářství. Z dezertů můžeme vypíchnout také dort cassata, jehož korpus je ochucený likérem a následně potažený marcipánem.

A pokud u marcipánu zůstaneme, na pultech cukráren se můžete často setkat s malým barevným ovocem či zeleninou, jež jsou vyrobeny právě z mandlové hmoty.

011 SIC

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627