Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Ve víru vášní

Jaro je v Andalusii opravdu nádherné. Když se člověk přijede podívat do Antequery, nádherného bílého městečka, které kdysi dávno založili Římané, jako by sám rozkvetl.

V létě a na podzim naprosto vyprahlé kopečky, které pod nánosem zeminy skrývají dolmeny z doby tří až čtyř tisíc let před Kristem, se na jaře předhánějí v barvách.

Dolmen Viera je spolu s krasovým pohořím Torcal de Antequera zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO 

Nepřeberné odstíny bílé, fialové, červené, modré, prostě nádhera. Dokonce i španělský národní výběr házenkářů zvaný Hispanos, který patří na světové úrovni k těm nejlepším, zde uvnitř tajemných dolmenů natočil svůj propagační spot, ve kterém čerpá sílu z prastarých kamenů a z bujaré jarní vegetace.

Svěží jarní zelená v pohoří Torcal de Antequera 

V Antequeře mají kromě mnoha dalších kuriozit ještě jednu zvláštnost, a to dětské Velikonoce. Slaví se až druhou neděli po skutečných Velikonocích a místo pokání a smutku se vyznačují dětskou roztomilostí. S desítkami nosítek zhotovených podomácku dědečky a tatínky se lopotí malí špunti, kteří se občas zapomenou a nosítka skoro upustí. Ještě že na ně dohlíží kordón nadšených rodičů a prarodičů.

Dětské Velikonoce v Antequeře 

Chcete-li se vydat v Antequeře do přírody, pak se vydejte do chráněné krajinné oblasti Torcal. Milovníci maratonu by měli zavětřit a zařadit si 9. dubna do svého kalendáře, protože oněch čtyřicet dva kilometrů se zde běhá mezi bizarními skalními útvary této rezervace, kde některé svahy dosahují až dvaačtyřicetiprocentního sklonu.

Působivé skalní útvary v krasovém pohoří Torcal de Antequera 

Ale kdo si chce Torcal užít a v klidu se projít mezi roztodivnými útvary vápencových skal, v nádherné bukolické krajině, poslouchat zvuk kravských zvonců, ten by sem měl přijet co nejdříve po ránu, než se v deset hodin otevře informační kancelář a začnou chodit školní skupiny.

Jaro je v Andalusii prostě nedostižné. Pojeďte a sami na vlastní oči uvidíte.

Zažijte největší jarní slavnost plnou flamenca a koní v Seville, poznejte snovou Antequeru a další místa z našeho článku s Mgr. Zuzanou Churanovou na poznávacím zájezdu Andalusie ve víru vášní.

autor článku: Zuzana Churanová, průvodkyně zájezdu, foto: dětské Velikonoce – archiv autorky, ostatní poskytnuty na základě licence shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627