Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Zrcadlo moře – Costa de Almería

Almería, arabsky Zrcadlo moře, patřila kdysi do Granadského království a v roce 1489 se vzdala a odevzdala dobrovolně klíče od bran města katolickým králům. Už v té době se nad městem vypínal majestátní hrad s pevností zvanou Alcazaba.

Vítejte v Almeríi

Dnes se tu neprohání jezdci na koních, nýbrž turisté a sem tam i novomanželé, kteří se nechávají fotit u arabské kašny. Mezi cypřiši, borovicemi, žakarandami a nebývale vysokou levandulí neustále zurčí proud tekoucí vody.

Z vyhlídkového cimbuří se pak před turisty otvírá pohled na pohoří Sierra de las Filabres na jedné straně a na druhé se pak rozprostírá město a zrcadlí moře.

V Almeríi najdete i jinou zvláštnost. Z kiosku Amelia u tržnice je možné sestoupit do unikátních podzemních úkrytů, které pocházejí z období španělské občanské války.

foto2 almeriaPohled na pohoří Sierra de las Filabres z vyhlídkového cimbuří

Na pláž do Roquetas del Mar

Největším plážovým střediskem u města Almería je Roquetas del Mar. Jak název napovídá, dřívější Roquetas nebylo nic jiného než malá rybářská vesnička se spoustou útesů a malých skal. Dnes se u příjezdu do města nachází symbolický pomník bývalé španělské měně pesetě.

Roquetas má několik čtvrtí. Jedna z nich je i Aguadulce neboli „Sladká voda“, pojmenovaná po zdejších hlubinných vrtech, ze kterých se zásobuje vodou celá oblast, kde se nachází vůbec jediná polopoušť v Evropě.

foto3 almeriaPřístav ve městě Almería

Všechny části Roquetas jsou propojeny dlouhou promenádou ideální pro výlety na kole. Hotelové pláže jsou určeny hlavně pro ty, kteří nechtějí za plážemi putovat daleko a dávají přednost být v blízkosti bazénu a sprch. Kdo má raději dobrodružné zátoky, musí vyrazit na severovýchodní pobřeží Almeríe, do oblasti přírodního parku Cabo de Gata.

Za hippies do městečka Mojácar

V Cabo de Gata se v šedesátých letech zabydleli hippies. Květinová mládež hledala klid, svobodu a lásku. A to vše našla v jihovýchodním cípu Španělska.

Časy hippies jsou dávno ty tam, ale duch rozevlátých vyznavačů nemateriálního způsobu života a svobody se v jejich bývalém centru, městečku Mojácar, nezapře. Bílé domky jsou nalepené na nevysokém kopci kilometr od moře, aby je piráti a snad i dnešní turisté nemohli tolik „drancovat“.

Krámky nezapřou, že to byl kdysi ráj hippies – korálky, volné mušelínové šaty, košile, ozdoby a dekorace všeho druhu jsou k dostání úplně všude.

Na každém kroku tu pak natrefíte na kočky, které prý nosí štěstí. Při vjezdu do městečka stojí socha ženy, symbol těch, které přicházely do vesničky prodat své zboží a udělat štěstí.

foto4 alemriaMoře zrcadlící západ slunce

Almería – filmová hvězda

Provincie Almería se také dostala na světová filmová plátna, a to díky svým jedinečným scenériím. Proto se to tu hemží westernovými městečky, mezi kterými vynikají Fort Bravo nebo Oasys. Tady se můžete stát lehce součástí přepadení banky nebo kankánovou tanečnicí a zavzpomínat na spaghetti westerny natáčené v šedesátých letech minulého století italským režisérem Sergio Leonem jako například film Pro hrst dolarů.

foto5 almeriaZavzpomínejte na spaghetti westerny

Nejpůsobivější filmové iluze se však dočkáte v markrabství Zenete. Aby se do této oblasti člověk dostal, musí nejdříve zdolat východní část pohoří Sierra Nevada a sjet do údolí, kterému vévodí hrad Calahorra.

Kopec, hrad a planina, za kterou se zvedají andaluské velehory. A právě tuto krajinu si vybral režisér David Lean pro natočení pohřebního pochodu ve slavném filmu Doktor Živago. A co třeba Indiana Jones a poslední křížová výprava? Kde myslíte, že se točila ta slavná scéna, ve které Sean Connery zničí nacistické letadlo pomocí hejna racků? Přeci na pláži Mónsul v přírodní rezervaci Cabo de Gata v provincii Almería.

shutterstock_247755049Hrad Calahorra vevodí údolí v Sierra Nevada

Adrenalinové zážitky v jediné poušti Evropy

V oblasti provincie Almería je ještě pár dalších věcí, na které nikde jinde nenarazíte. Jednou z nich je poušť Tabernas, jediná v Evropě. Ohromí vás obrovské plochy poseté kopci z písku, do kterých fantazie paní přírody vyryla ostrým dlátem strže zvané ramblas. Vydáte-li se do této oblasti, očekávejte zážitky patřící k těm extrémnějším.

foto7 almeriaJediná poušť v Evropě – poušť Tabernas

Chcete také navštívit místa, o kterých píšeme v tomto článku? Prohlédněte si aktuální přehled zájezdů na Costa de Almería.

Autor článku: Delfín travel, toto: archiv Delfín travel

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627