Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

USA

Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco

Los Angeles, Las Vegas, Grand Canyon, městečka z dob divokého západu, Yosemitský národní park, to je jen zlomek toho co s námi poznáte při cestě západem USA. více

Vypravte se s námi na „divoký západ” obdivovat životem překypující velkoměsta v čele s Los Angeles či jedinečným San Franciskem. Odvážní mohou dokonce zkusit štěstí v některém z vyhlášených kasin v Las Vegas. Zároveň poznáte rozlehlost a neuvěřitelnou rozmanitost místní krajiny, kterou zde v němém úžasu objevovali již první osadníci. Navštívíte Grand Canyon, dechberoucí Monument Valley, či další překrásné přírodní parky jako jsou Death Valley a jedinečný Yosemite.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Los Angeles s jedním přestupem v Amsterdamu, či Paříži. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Individuální program.

2. den: LOS ANGELES - LAS VEGAS

Prohlídku Los Angeles započnete vyjížďkou na Griffith observatory, odkud je krásný výhled na město. Procházku po chodníku slávy Walk of Fame na Hollywood Boulevard doplní slavný Sunset Boulevard a zavítáte také do ulic honosného Beverly Hills, kde mají své vily slavní herci. Přesun na Rodeo Drive, ulici plnou značkových obchodů, na níž nakupují americké „superstars“. Dopoledne zakončíte návštěvou pobřeží Santa Monica a nejslavnějšího mola v Los Angeles. Odpoledne přejezd do Las Vegas, ubytování a poté společná projížďka po nejslavnějším bulváru, tzv. Stripu.

3. den: HOOVER DAM - CESTA PO ROUTE 66

Ráno se přesunete ze státu Nevada za tím nejkrásnějším, co nabízejí sousední státy Arizona a Utah, za gigantickou přehradou Hoover Dam na řece Colorado. Vaše cesta dále povede po historické Route 66, která kdysi spojovala východ se západem USA, a zastávíte se také v několika zapomenutých městech jako je Kingman nebo Hackberry. Ubytování ve městě Williams.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

2. 10. – 16. 10. 2024

13 nocí

15 dní

Bez stravy

letecky

USA - Velký okruh "Divokým západem"

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

79 900,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Los Angeles a San Francisco – Praha s jedním přestupem (včetně všech poplatků)
 • 13 nocí v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s TV, koupelnou, WC a klimatizací/topením v hotelovém řetězci Best Western, Days Inn, Super 8 nebo podobném
 • výlety dle programu včetně vstupů do všech národních a státních parků
 • lodní výlet na ostrov Alcatraz s návštěvou věznice
 • dopravu dle programu klimatizovaným minivanem
 • služby českého průvodce po celý pobyt
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 25 300 Kč
 • stravování
 • poplatek za vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 21 USD (vyřízení registrace včetně poplatku prostřednictvím CK 600 Kč)
 • vstupy do soukromých objektů a památek
 • vstup do Antelope Canyonu (1 400 Kč)
 • přelet vrtulníkem nad Grand Canyonem (od 6 900 Kč), v případě osobní hmotnosti nad 130 kg nutno počítat s dalším příplatkem 5 000 Kč
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

SAN FRANCISCO A CESTA DIVOKÝM ZÁPADEM USA

Milí cestovatelé,

zajímá vás co nejlepšího je k vidění v západoamerických velkoměstech? Čím vším může překvapit zdejší nekonečná příroda nebo historie Divokého západu plná pistolníků a hledačů zlata? Začtěte se do našeho nového cestovatelského magazínu SAN FRANCISCO A CESTA DIVOKÝM ZÁPADEM USA.

Zanechte nám na sebe e-mailovou adresu, na kterou vám magazín během chvilky zašleme.

*povinný údaj

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. ŠÁRKA FRONĚK ZELINKOVÁ

  Průvodkyně

  Velká vášeň ke španělskému jazyku, turistice, cestování a poznávání nových kultur, mě již při středoškolských studiích přivedla na cestu průvodcovství a delegatury. Ačkoliv jsem vystudovala španělský jazyk na Ústavu romanistiky Filozofické a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, během studií absolvovala několik stipendijních pobytů na španělských univerzitách, včetně roční stáže v italském Turíně, a postgraduálně působila na akademické půdě, láska k cestování a průvodcovství zpečetila můj životní příběh. Jako průvodce jsem měla možnost působit v ČR, Španělsku, Andoře, Dominikánské republice, Thajsku nebo USA, a je mi velkou ctí předávat své zkušenosti lidem, kterým touha po poznání zkřížila cestu stejně tak jako mně.
  Nic mi nedělá větší radost, než se moci podělit o krásy světa s lidmi, kteří stejně jako já, milují cestování, poznávání nových končin a místních zvyků, a tvoří tak svou vlastní životní mapu“.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
2. 10. – 16. 10. 2024 KL1350 (doba letu 01:30) 2. 10. 2024 06:05
Letiště Václava Havla Praha
2. 10. 2024 07:35
letiště Amsterdam - Schiphol
KL 606 (doba letu 10:10) 15. 10. 2024 13:55
Letiště San Francisco
16. 10. 2024 09:05
letiště Amsterdam - Schiphol
KL 601 (doba letu 11:00) 2. 10. 2024 09:50
letiště Amsterdam - Schiphol
2. 10. 2024 11:50
Letiště Los Angeles
KL 1355 (doba letu 01:30) 16. 10. 2024 12:10
letiště Amsterdam - Schiphol
16. 10. 2024 13:35
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. přírodní zázrak Grand Canyon
 2. cestu po slavné Route 66
 3. Údolí smrti – nejžhavější místo Severní Ameriky
 4. honosné ulice slavné čtvrti Beverly Hills

Praktické informace USA

1. Základní informace

Oficiální název země: Spojené státy americké
Rozloha:  9 834 000 km²
Obyvatelstvo: 327 652 694 obyvatel (r. 2018)
Národnostní složení:  Američané, Afroameričané, Iroameričané
Jazyk:  Angličtina
Měna:  dolar (USD)
Časové pásmo: SEČ -6 hodin
Hlavní město:  Washington
Další velká města: New York, San Francisco, Los Angeles

2. Cestovní doklad

Od roku 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu Spojených států amerických (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP“), v jehož rámci mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum.

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji). Registraci v rámci ESTA (Electronic System of Travel Authorization) je doporučeno provést minimálně 72 hodin před nastoupením cesty.

Ke vstupu na území USA je potřebný cestovní biometrický pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců. Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován. V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v USA.

Upozorňujeme, že vstup do USA bude umožněn pouze těm klientům, kteří mají biometrický pas a zároveň vydanou autorizaci ESTA k tomuto svému biometrickému pasu.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum! Totéž platí pro všechny cestující do USA, kteří navštívili Kubu po 12. lednu 2021.

3. Turistická víza

Při turistických cestách do USA není vyžadováno vízum.

4. Platební karty, měna

Měna: Dolar (USD)

Doporučujeme s sebou vzít mezinárodní platební kartu, jejíž součástí již většinou bývá cestovní pojištění. I drobné nákupy lze platit platební kartou. Hotovost vezměte v menších bankovkách, max. do 20 USD. Není problém v USA vyměnit cestovní šeky. Uznávané a používané platební karty v USA jsou Visa, MasterCard, American Express, Discover

5. Ceny

Ceny potravin jsou přibližně dvakrát vyšší než u nás. Rychlá občerstvení:

 • Burger King, McDonald´s atd. – hamburgery a sandwiche v ceně 1 – 5 USD,
 • polévka 3 – 5 USD
 • hranolky 1,5 – 2 USD
 • nápoje 0,7 – 1,5 USD.

Večeře v restauraci (většinou i s nápojem) cca 15 – 20 USD/os. V motelech bývá někdy k dispozici ráno káva nebo čaj, případně lze zakoupit snídani. Během většiny dnů se dělají zastávky na doplnění zásob – formou rychlého občerstvení (Fast food) nebo v supermarketech.

!!! Do USA je zakázáno přepravovat většinu potravin a zároveň jakékoliv vařiče na plynové bombičky.

6. Celní předpisy

Dovoz většiny druhů potravin a zemědělských výrobků je přísně kontrolován a některé druhy potravin a zemědělských výrobků z určitých oblastí či zemí je zakázán. Je dovoleno dovážet pečivo vč. chleba a tvrdé a uzené sýry (ne tvaroh). Dále je možné dovážet konzervované ovoce v originálních obalech. Z povolených poživatin lze dále jmenovat dovoz cukrovinek, pražených kávových bobů, suché rýže, čaje, sušeného koření. Veškeré dovážené potraviny je nutné uvést na formuláři – celní deklarace (modrobílá kartička). Nalezené nelegálně dovezené potraviny budou zabaveny a bez náhrady zničeny.

Do USA lze bezcelně přivézt na osobu 100 doutníků a 200 cigaret – karton (výjimkou jsou tabákové produkty z Kuby, které je zakázáno přivážet do USA) a dále 1 litr alkoholu na osobu starší 21let. Osoby mladší 21let nesmí dovážet alkohol ani jako dárek. Dovoz předmětů osobní potřeby je osvobozen od cla. Bezcelně je možné dovážet dárky v hodnotě do 100 USD.  V závislosti na druhu víza nebo pobytového povolení a země, ze které cestujete, mohou být limity vyšší 200-800 USD

Dovoz i vývoz finančních prostředků v částkách převyšujících 10.000 USD je třeba deklarovat při vstupu do USA. Návštěvníci musí deklarovat celkovou hodnotu všech dárků a předmětů komerční povahy, vč. vzorků, které do země přivážejí. V případech dovozu ostatních cenných věcí je třeba žádat o povolení Ministerstvo financí USA.

Je striktně zakázán dovoz většiny druhů potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla).

7. Důležitá telefonní čísla

Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA)

8. Očkování

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

9. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je možné mnoho druhů léků koupit, cena je na úrovni běžných cen ve městech je lékáren dostatek. Lékařské ošetření v nemocnicích pro cizince je dobré. Veškeré důležité léky si dejte do příručního zavazadla, nikoliv do kufru, který se bude odbavovat!

10. Cestovní zavazadla

Doporučená zavazadla: batoh, sportovní taška na kolečkách. Zakázané zavazadlo – krosna s konstrukcí, pevný velký kufr na kolečkách (nevejde se do zavazadlového prostoru). Doporučujeme, abyste jako zavazadlo vezli sportovní tašku na kolečkách. Pevný velký kufr, ten se v autě špatně skládá s dalšími zavazadly. V autech je pod nohama místo na batůžek a vodu.

11. Co si zabalit sebou

Doporučujeme letní, podzimní oblečení, ale zároveň teplé věci do hor, budeme se pohybovat v nadm. výšce až 2 800 metrů. Délka pěších tras je maximálně 7 km. Vycházky jsou tak na cca 2 hod., někdy 2x 2 hod. v jednom NP. Někdy jsou v NP možnosti okružní jízdy (zdarma) vyhlídkovým busem se zastávkami a procházkami. Doporučujeme fleece bundu, větrovku, čepici, rukavice. Jako obuv jsou vhodné sandály, botasky, trekové boty, pohorky nutné nejsou. Vhodné je ale mít s sebou dvoje boty. Dále s sebou vezměte pláštěnku nebo deštník, brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochranným faktorem. V motelech je většinou za poplatek (cca 3 USD) k dispozici pračka se sušičkou.

Základní léky (acylpirin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy apod.) a léky trvale užívané, pozor na některé speciální léky, které jsou v USA považovány za drogy. Upozorňujeme Vás, že v některých navštívených státech je prohibice. Nevozte tedy větší množství alkoholických nápojů. Zároveň není dovoleno volně konzumovat alkoholické nápoje na ulici, či mít otevřené plechovky či láhve při jízdě v autě.

12. Časový posun

Časový posun mezi ČR a východním pobřežím USA (New York, Washington, Miami) činí 6 hodin a mezi ČR a západním pobřežím USA (Los Angeles, San Francisco) 9 hodin.

13. Elektrické napětí

Napětí a frekvence je 120V, 60Hz. Při cestě do USA je třeba adaptér.

14. Internet, mezinárodní hovory

Policie, záchranná služba, požárníci: 911 (na celém území USA).
Telefonní seznam je na internetových stránkách www.verizon.com v sekci Yellow/People Pages.
V USA se při vytáčení telefonního čísla nejprve volí 1, pak směrové číslo oblasti (obvykle uvedeno v závorce) a dále samotné sedmimístné telefonní číslo. Při telefonování z USA do zahraničí se volí 011, pak číselný kód země (ČR např. 420) a telefonní číslo účastníka. Při použití telefonního automatu stojí místní hovor cca USD 0,50 a do ČR cca USD 1,32/min. K dostání jsou předplacené telefonní karty, které umožní uskutečnit telefonní hovor odkudkoliv. Telefonní čísla začínající 1-800 nebo 1-888 jsou v USA zdarma. Při telefonování na účet volaného je možné použít například službu 1-800-COLLECT (1-800-265 5328). Mobilní operátoři používají v USA frekvence 1900 Mhz a 850 Mhz.

15. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje doporučujeme na osobu částku cca 550 $.

Upozorňujeme, že skleněná vyhlídková podkova nad Grand Canyonem, tzv. Grand Canyon Skywalk, leží mimo trasu zájezdu a nenavštěvujeme ji.

16. Ostatní

Doprava

V USA se budete dopravovat 10 místními minivany.

Hygienické podmínky

Nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

2. 10. – 16. 10. 2024

13 nocí

15 dní
79 900,- 79 900,- +25 300,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627