Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

5+1 nejkrásnější výhled na New York

Téměř 6 500 mrakodrapů, 300 čtvrtí, 14 000 žlutých taxíků a 60 milionů turistů ročně. To je New York v číslech. Město, o kterém se říká, že nikdy nespí, však do žádných tabulek nevtěsnáte – musíte ho zažít! Pokud se chystáte na zájezd do New Yorku, máme pro vás tipy na pět míst, ze kterých budete mít nejlepší výhled na jeho dech beroucí panorama.

Perla Manhattanu: Empire State Building

Už od 30. let minulého století přitahuje výhled ze špičky Empire State Building miliony romantických párů a fotografických nadšenců z celého světa. Není se čemu divit, jde o nejznámější mrakodrap na světě. Právě proto vám možná bude při výhledu z jeho terasy připadat, že v manhattanské siluetě jeden zásadní dílek chybí. I přesto Empire State Building patří k nejlepším místům pro pozorování západu slunce za špičkou ostrova.

Výhled z Empire State Building je opravdu fascinující  

Na vrchol skály do Rockefellerova Centra

Top of the Rock, v překladu Vrchol skály, jak se vyhlídce Rockefellerova centra říká, je skvělým kompromisem, pokud z časových důvodů nestíháte navštívit více než jednu observatoř. Rockefellerovo centrum leží přesně mezi Empire State Building a Central parkem a z jeho 70. patra se vám naskytne úžasný pohled na obě části Manhattanu. Navíc jako jedna z mála vyhlídek v New Yorku Top of the Rock nabízí možnost zakoupení vstupenky na konkrétní hodinu, a tak nemusíte ztrácet čas čekáním v nekonečných frontách.

Z vyhlídky Rockefellerova centra si prohlédnete i slavný Central park 

Za výhledem až do oblak

One World Observatory je nejnovější newyorskou observatoří, která byla otevřena teprve na jaře 2015 a nachází se ve 102. patře nejvyššího mrakodrapu západní polokoule. Pokochat se zde můžete 360° výhledem na celé město – z výšky 541 metrů totiž dohlédnete do všech koutů obrovské světové metropole. Příjemný zážitek můžete završit večeří v místní restauraci.

Z One World Observatory máte celý New York jako na dlani  

Nejbarevnější pohled na město

Za krásnými výhledy však nemusíte šplhat do výšek. Na New York je úžasný pohled i z několika nábřežních parků. Jedním z nich je například Gantry Plaza State Park ve čtvrti Queens. Tento dvanácti akrový komplex plný zeleně, dětských hřišť a sportovních kurtů je skvělým místem na strávení poklidných chvil mimo věčný ruch Manhattanu. Naplánujte si jeho návštěvu na západ slunce, kdy se žluto-růžovo-oranžová obloha odráží v zrcadlových sklech mrakodrapů na protějším ostrově a vytváří neskutečně působivou barevnou kulisu.

Gantry Plaza State Park nabízí oázu klidu uprostřed velkoměsta 

Vydejte se na plavbu lodí na Staten Island

Každý den převeze městský trajekt tisíce lidí na ostrov Staten Island a během cesty jim nabídne nejen Sochu svobody jako na dlani, ale také výhled na špičku Manhattanu, finanční centrum, nejkrásnější newyorské mosty a pobřeží čtvrti Brooklyn. Na atraktivitě tomuto výhledu přidává příjemný fakt, že je stejně jako plavba samotná naprosto zdarma.

Z paluby trajektu Staten Island Ferry se vám otevře pohled na Sochu Svobody 

Bonus: Přelet nad betonovou džunglí

Existuje ještě jedna možnost, jak si užít pohled na celou metropoli. Přelet helikoptérou nad New Yorkem není levná záležitost, zato vám však zanechá zážitek, na který nikdy nezapomenete. Jeden 15–20minutový let vyjde na přibližně 200 dolarů za osobu, avšak za možnost vidět New York z ptačí perspektivy to rozhodně stojí.

Výhled na metropoli si nejlépe vychutnáte z kabiny vrtulníku 

Vydejte se s námi objevit kouzlo americké metropole na poznávacím zájezdu do New Yorku. Okouzlí vás jeho kolosální mrakodrapy, světoznámá Socha Svobody i rozsáhlé parky plné života. Nasajte s námi atmosféru města, které nikdy nespí!

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627